'Kaarten voor iedereen gelijk, want we zijn allemaal winnaars' Eindelijk voetbalclub genomineerd Sportend Zierikzee: 28 kampioenen in 1995 PROGRAMMA Recreatievolleybal kent rijke historie Y Historie prijswinnaars VRIJDAG 12 APRIL 1996 NR 25958 ZIERIKZEE - Het sportjaar 1995 leverde spor tend Zierikzee 28 kampioenen op. De ver schillende sporters en ploegen waren allen bij elkaar goed voor vijftien Zeeuwse kampioe nen, twee Zeeuwse records, één Nederlandse titel, twee kampioenschappen van Zuid-West- Nederland en drie kampioenen in de afdeling- Rotterdam. Het voert te ver om de namen van alle (174) prijswinnaars hier te vermelden. Daarom een beknopte en een zo volle dig mogelijke samenvatting. Atletiekclub Delta Sport kende zowel bij de junioren als senioren een uitstekend jaar. Vaandeldrager Rachid Ben Me2iane had het meeste succes met diverse zeges. In zijn spoor volgden Maurits Hohmann (cross jongens pu pillen A), Simon Keus (dis cuswerpen jongens D), Wes ley Krakeel (cross jongens pupillen B), Carlos Slinkert (verspringen jongens D). Deze vier atleteam \yerden Zeeuws kampioen. Hans Stoutjesdijk (jongens pupillen A) vestigde twee Zeeuwse records op de 60 me ter en het hoogspringen. Jani- ne Schot kroonde zich tot Ne derlands veteranenkampioe- ne op het onderdeel kogelsto ten. De jeugd van Delta Sport deed nog meer van zich spre ken tijdens de Zeeuwse pupil- lencompetitie. Er was succes voor jongens pupillen B, jon gens pupillen A tweedejaars, meisjes pupillen B en meisjes pupillen A tweedejaars. A-junior Ramses Bekkenk, tegenwoordig uitkomend voor Sporting Walcheren, was onder andere de snelste op het NK 3000 meter steeple chase. Badmintonclub Zierikzee had geen onaardig jaar. Mi- relle van der Have werd in het damesdubbel jeugdkam pioene van het district. Haar zussen Angelique en Carola evenaarden deze prestatie in de C-klasse. Kampioenschappen werden er ook gevierd. Hiervoor zorgden de ploegen in de tweede klasse D, de vierde klasse B en een jeugdteam in de B-klasse. De springgroep van gymnas tiekvereniging Delta Sport behaalde de eerste plaats op alle onderdelen tijdens de re giokampioenschappen Zee land/West-Brabant, Boven dien plaatste de club zich voor de Nederlandse kam pioenschappen op de lange mat en mini-trampoline. Hockeyclub Schouwen-Dui- veland leverde twee kam- pioensploegen. Van het dis trict Zuid-West-Nederland waren de jongens A en B de sterksten. Twee handbalploe- gen van Delta Sport, aspiran ten A- en B-jongens, lieten zich in de afdeling Rotterdam van hun beste*kant zien. Voor korfbalvereniging All-Ready eisten de B-aspiranten en de A-junioren de districtstitel op. Bij voetbalvereniging Zierik zee had de jeugd in 1995 de toekomst. De C-junioren wer den kampioen in de voor jaarscompetitie, goed voor promotie naar de topklasse. Na afloop van de gewonnen najaarscompetitie werd de hoofdklasse bereikt. De B-junioren promoveerden van de vierde divisie in de voorjaarscompetitie naar de landelijke derde divisie. Het vlaggenschip van de club, Zierikzee, bewerkstelligde promotie van de vierde naar de derde klasse KNVB Zqjd 1. Genomineerden Zierikzeese sportverkiezing voelen zich gewaardeerd ZIERIKZEE - De vrouwelijke kandidaten voor de beste sport(st)er van 1995 nemen ten opzichte van de sportverkiezing een meer afwachtende houding aan dan de mannelijke genomineer den. Badmintonster Mirelle van der Have: ,,De nominatie maakt mij niet zoveel uit." In verge lijkbare woorden laat kogelstootster Jannie Schot zich uit. ,,Ik vind de nominatie niet bij zonder. Ik houd er niet van in de publiciteit te treden." De heren daarentegen reage ren een stuk enthousiaster. At leet Rachid Ben Meziane: „Al tijd leuk. Het is -mooi om genomineerd te worden." Col lega-atleet Ramses Bekkenk denkt er net zo positief over. De derde kandidaat, RBC- voetballer Niels Lodewijk, vindt het 'natuurlijk leuk'. „Het is toch wel wat, want Zie rikzee heeft best veel spor ters." Voor Loóewijk,-sinds '1994'bij RBC, wordt het zijn eerste race om de beste sportman. Er 'live' bij zijn, kan de Zierikzeeënaar niet. De profvoetballer speelt morgenavond met RBC een uitwedstrijd tegen Eindhoven. Lodewijk die al vanaf zijn zes de levensjaar tussen de witte lijnen staat, dankt zijn nomi natie aan zijn goede optreden in de eerste elf bij de Roosen- daalse" vereniging. Tegen alle en vooral zijn verwachtingen in staat hij constant in de ba sis, eerst onder de vertrokken Wim Koevermans en nu onder Bram Braam. Omdat RBC aan het begin van het seizoen met veel blessure leed en schorsingen te kampen had, speelde Lodewijk sowieso de eerste negen wedstrijden in de eerste divisie. „Ik ben er ei genlijk bij gehaald als wissel speler, maar heb nu al twintig van de 28 duels gespeeld." Aanbieding Het bevalt hem en RBC zelfs zo goed dat het bestuur van de Roosendaalse club Lodewijk een nieuwe en verbeterde aan bieding voor twee seizoenen heeft voorgelegd. De kans dat Lodewijk zijn handtekening onder het contract zet, is heel groot. De oud-voetballer van Zierikzee: „Ik voel me waarde vol voor RBC, omdat ik op meerdere plaatsen aan de lin kerkant inzetbaar ben." Lodewijk is Ramses Bekkenk, de tweede genomineerde, op gevallen. „Je hebt kwaliteiten als je betaald voetbal speelt. Hij is als enige professioneel bezig. Dat moet je niet onder schatten," spreekt de Zierik zeese atleet waarderend. Bek kenk ziet Schot als kanshebster. En over Ben Me ziane zegt hij: „Rachid was vo- mineerd bent," ervaart het lid van Sporting Walcheren. „Je prestaties worden gezien." Presteren bij de A-junioren deed Bekkenk volop in 1995. Een greep uit zijn seizoen: win naar van het NK 3000 meter steeple-chase, De Wallenloop (Goes) en de Nollencross (Vlis- singen) en tweede op het NK tien en vijf kilometer. Zijn doel, het winnen van de steep- le-chase, heeft de 19-jarige ALO-student bereikt. Voor 1996 staan de volgende zaken op zijn verlanglijstje: preste ren bij het NK senioren en de steeple-chase binnen de negen minuten lopen. Die tijd staat nu op 9.16 minuten. „Zestien seconden op zeveneneenhalve ronde is best wel veel. Die tijd van 9.16 liep ik vier jaar gele den al." Kaarten Collega-atleet en derde kandi- vooruitlopen op zijn kansen van morgen. „De kaarten zijn voor iedereen gelijk, want we zijn allemaal winaars." Ben Meziane ziet de uitverkie zing als een stukje waardering voor de urenlange - hij traint tien tot twaalf keer per week - trainingen. „Je wordt gewaar deerd door je omgeving. Eerst door je club, dan door de men sen van Schouwen-Duive- land." De Zierikzeeënaar stond in 1995 tien keer op het erescha- vot. Hij won een halve mara thon in België en Maassluis. Verder spreidde hij zijn krach ten ten toon op parcoursen van tien kilometer in Wijk en Aal burg, tijdens de Bombokaal en de Mosselloop, een klassieker. Ondanks deze prachtige ere lijst heeft de 28-jarige hardlo per voor zichzelf niet helemaal aan de verwachtingen vol daan. Dit kwam onder meer door een kleine blessure aan wil meetellen op nationaal ni veau, want op regionaal ni veau ben ik gewoon de beste." Een uitspraak zonder beschei denheid, en dat voor iemand die pas vier jaar geleden zijn voeten in hardloopschoenen zette. Wat het bedrijven van at letiek hem oplevert, is onge wis. „Met die baan heb ik in ie der geval zekerheid over mijn toekomst," aldus Ben Mezia- Rachid Ben Meziane is een van de vijf kanshebbers op de titel Sportman/vrouw over 1995. (Foto: Joop van Houdt) rig jaar al de beste. Hij heeft het moeilijker, omdat hij moet presteren bij de senioren." Zelf is Bekkenk geen onbeken de op de jaarlijkse sportver kiezing. Uit drie nominaties scoorde hij één keer raak in 1993. „Het is altijd fijn als je geno daat Ben Meziane vindt zijn nominatie („Altijd leuk") geen verrassing. „Gezien mijn pres taties is het logisch," ver klaart de verzekeringsagent, als zodanig in het dagelijks le ven werkzaam bij zijn Rotter damse sponsor. Toch wil de winnaar van vorig jaar niet zijn hamstring en een cursus die hij voor zijn huidige baan moest volgen. Ben Meziane verbeterde wel het clubrecord op de halve marathon en de twintig kilometer. In 1996 probeert hij door te sto ten naar de Nederlandse top. „Ik train harder dan ooit. Ik „Als ik zie wat al die anderen hebben gepresteerd," oordeelt de vierde genomineerde Mirel le van der Have, „denk ik niet dat ik hoog zal eindigen." De speelster van badmintonclub Zierikzee, sinds haar zevende levensjaar, is voor de eerste maal genomineerd. „De nomi natie maakt mij niet zoveel uit. Ik vind het wel leuk, maar tot daaraan toe." De 15-jarige MAVO-leerlinge had een succesvol 1995. Ze werd in de jeugdcompetitie (B- .klasse) districtskampioen mét,, haar team, Zeeuws kampioen in het damesdubbel voor dé jeugd. In dit jaar wil ze met haar teamgenoten zo hoog mo gelijk in de eerste klasse eindi gen. Maar Van der Have is niet iemand die zegt 'dit en dat ga ik winnen'. Verleiden Tot zo'n uitspraak wil kogel stootster Jannie Schot (49) zich in eerste instantie ook niet la ten verleiden. „Een Neder lands record, een kampioen schap en een finaleplaats op het EK in Zweden," wenst ze zich in 1996 toe na enige aan drang. Van de vijfde kandidaat voor de beste sportman/vrouw over 1995 hoeft al die publiciteit niet zo. „Op de avond is er een live-interview," lijkt ze terug te schrikken. Voor de Neder lands kampioene kogelstoten (10,59 met de vier kilo kogel) boven de 45 jaar is de nomina tie de gewoonste zaak van de wereld geworden. Al vier keer werd ze aangewezen. Met een tweede plaats zat ze er vorig seizoen dichtbij. De bejaarden verzorgster van Thuiszorg Oosterschelde promoot door haar prestaties van de afgelo pen jaren wel haar club. „Waar je in Nederland ook komt, ze weten allemaal dat Delta Sport uit Zierikzee komt." Zierikzee kanshebber beste sportploeg ZIERIKZEE - Voor het eerst in acht jaar is een voetbalclub genomineerd voor de beste ploeg tijdens de sportverkiezing. Alhoewel voetbal volkssport nummer één is, lijkt sportend Zie rikzee daar anders over te denken. In de laatste tien jaar viel Zierikzee noch MEVO in de prij zen. Tijdens de achtste editie (in de vorm van een avondvullend programma) en de 31e sport verkiezing van de gemeente Zierikzee is het dan eindelijk zover. De commissie heeft uit alle door de clubs voorgedra gen ploegen voetbalvereniging Zierikzee als één van de vijf kandidaten naar voren gescho ven. Het eerste elftal van Zierikzee dankte haar nominatie aan het kampioenschap in de vierde klasse H KNVB Zuid 1. Hier door promoveerde het team naar de derde klasse D waarin het momenteel een vijfde plaats inneemt. Onlangs be haalde de ploeg van Jan Meul- meester de tweede periodetitel en is het elftal niet helemaal kansloos vooreen tweede titel op rij. De vertrekkende Meul- meester kan dus terugkijken op twee goede jaren op sport park Den Hogen Blok. De kampioensploeg bestond uit Frans Kommer, Patrick Roggeband, Robbert Rogge band. Wim Overweel, Marco van Oeveren. Peter van Beve- ren, Barry Hage, Marco Sa- man. Wim Lafeber, Sjaak van der Weelc, Raymond Massop, Serge Berrevoets, Leon Feij- tel, Jarno Vermeulen, Michel Winkels, Barry Schoute, Wil- fried Nelissen, Peter van der Linde, Marcel Oostdijk, Mark Evertse en Tonnie Simmers (elftalbegeleider). Vorm De springgroep van gymnas tiekvereniging Delta Sport, de tweede kandidaat voor de ti tel, was in 1995 zeer succesvol. Het toonde het hele jaar vorm. Half maart behaalden de pu pillen van trainer Foort de Roo de eerste plaats op alle onder delen tijdens de regiokam pioenschappen Zeeland/West- Brabant. Op 18 november werd de springgroep derde op de plaat singswedstrijd NK in Schin- nen. Door deze prestatie verze kerde de ploeg zich van een startbewijs voor het NK lange mat en mini-trampoline in 1996. Een week later, op 25 no vember, werden de meisjes van Delta Sport drie keer eer ste en eenmaal tweede tijdens de provinciale kampioen schappen. Springgroep Delta Sport kwam uit in de volgende sa menstelling: Anette Kooman, Astrid Verbeek, Veronique den Broeder, Jomanda Scheele, Andrea de Looff, Vi vian Bommeljé, Jeanine Hee- re, Antoinette Tromper, Amanda van de Velde, Caro- lien Nederlof, Linda Nederlof, Renate Traas, Kirsten de Vrie- ze, Hanneke Freie, Léonie Heeres, Ernani de Boer, Foort de Roo. De derde kandidaat, de A-juni oren van korfbalvereniging All-Ready (Jan-Willem van Nieuwenhuyze. Guido Klap, Michel Brul, Maurice Brul, Anouk van Tiggelhoven, Eefje Fehres, Liselore van der Vel den, Leonie van Nieuwenhuy ze). werden in 1995 veldkam- pioen. Niet toevallig liet senioren-coach Jan Voshart on langs doorschemeren dat hij een aantal jeugdspelers wil in passen. Voor de vijfde achtereenvol gende maal was de A-jeugd van hockeyclub Schouwen- Duiveland de beste in het dis trict Zeeland/West-Brabant. De Zierikzeese ploeg en vierde genomineerde presteerde dit met Walter van den Bergh, Danny Bongers. Maarten Doe- leman, Brian van Geer, Kjell Kloosterziel, Stephan Koo man, Taco Meeles, Jaap Naere- bout, Ruud Schouw, David Timmermans, Maurits van der Vorm en Bert-Jan Zondag. Een team van badmintonver eniging Zierikzee is als vijfde ploeg aangewezen om mee te dingen naar de titel 'beste ploeg'. De club dankt dit aan Carola van der Have, Jolanda van Groningen, Mark den Boer en William van der Maas, die bij de districtscompetitie Zee land kampioen in de tweede klasse D werden. ORGANISATIEPRIJS 1993: Delta Sport (NK atletiek veteranen) 1994: Stichting Triathlon Zie rikzee (1/8 triathlon) 1995: AANMOEDIGINGSPRIJS 1991: Erwin Nelissen (voetbal) 1992: Eric van der Wekken (mo torcross) 1993: Jacco van der Schee (voetbal) 1994: Jurgen de Lang (atletiek) 1995:'??? SPORTPLOEG 1986: 1987: 1990: 1991: 1992: 1993: 1994: 1995: Gymnastiekvereniging Delta Sport (meisjes se- lectiegroep) Gymnastiekvereniging Delta Sport (meisjes se- lectiegroep) Gymnastiekvereniging Delta Sport (meisjes se- lectiegroep) Gymnastiekvereniging Delta Sport (meisjes se- lectiegroep) Handbal Delta Sport (he ren 1) Handbal Delta Sport (he ren 1) Handbal Delta Sport (he ren 1) Atletiekvereniging Delta Sport (damesteam) Volleybalploeg WEA/MEVO'80 (heren 1) Nynke Botterweg SPORTMAN/VROUW 1986: Nynke Botterweg (tur nen) 1987: Robert van de Vegt (atle tiek) 1988: Robert van de Vegt (atle tiek) 1989: Nynke Botterweg (tur nen) 1990: Monique Schipper (atle tiek) 1991: Leon van der Wielen (wielrennen/schaatsen) 1992: Peter van Vossen (voet bal) 1993: Ramses Bekkenk (atle tiek) 1994: Rachid Ben Meziane (at letiek) 1995: Genomineerd voor organisatieprijs ZIERIKZEE - Van de drie genomineerden voor de organisatieprijs heeft het recre atievolleybal van WEA/MEVO'80 de rijk ste historie. Al 22 jaar hanteert de organi satie dezelfde succesformule. De andere twee kandidaten zijn atletiekvereniging Delta Sport (winnaar 1993) en Stichting Wielersport Zierikzee (voor tweede maal aangewezen). Lydia Mol was één van de mensen van het eerste uur ~t'oen "het recreatievolleybal wercj geboren. „De wat ou dere mensen hadden geen zin meer om te reizen voor competitiewedstrijden van de volleybalbond," legt Mol uit. Daarom werd er getraind in groepsverband, later ont stond toch belangstelling om partijtjes te spelen. Het eerste jaar, in het seizoen '73/'74, werd er door bedrij ven en verenigingen een halve competitie gedraaid. Met mensen als Jan Alof- sen, Jan Uijl, Wim de Leeuw en René Visser werd de boel draaiende gehou den. Het recreatievolleybal sloeg aan en groeide als kool. „We hadden op gege ven moment 54 teams. Nu loopt het iets terug," ziet Mol, die zelf 25 jaar op Ne- VoBo-niveau actief was. Ze wijt dit aan de individuali sering van de maatschap pij- Het volleybal in sporthal Onderdak is vooral een leuk alternatief voor men sen die op zaterdag werken. Al die jaren wordt het op vrijdagavond gehouden.J Kortom, een succesformule, merkte ook de nationale volleybalbond op. Dat bracht een keer bezoekje aan MEVO om te kijken hoe recreatievolleybal werkt. Vraagtekens De tweede genomineerde is Stichting Wielersport Zie rikzee. Wim Evertse vindt de nominatie 'leuk'. De voorzitter stelt echter vraagtekens bij de samen stelling van het publiek. „Wat zit er op de tribune? Het zijn veelal leden van Delta Sport en de volley balvereniging," denkt hij. Kandidaat nummer drie is atletiekvereniging Delta Sport. Zij dankt haar nomi natie aan de organisatie van de Nederlandse kam pioenschappen meerkamp voor A- en B-junioren en het NK tien kilometer voor de A-jeugd. Achteraf kreeg de club complimenten van de Nederlandse Atletiek Unie, deelnemers en begeleiders. Zaterdag 13 april 19.30- 19.35 19.42 19.50 20.00 20.05- 20.10- ■19.35: Opening. ■19.42; uitreiking 19.50: 20.00; 20.05: 20.10: 20.15: Toespraak voorzitter sportraad, aanmoedigingsprijs met speciale act. Jazzballet met de jongste jeugd van gymnastiek vereniging Delta Sport. Live-interview met de genomineerde sport man/vrouw in een speciale omgeving. Uitreiking Sportraadpenning. Optreden artiest Sébastiaan. Live-interview met aanvoerder/leider van genomi neerde sportploegen. 20.15-20.20: Stemming sportraadsleden, verzamelen stembil jetten voor organisatieprijs, bekendmaking prijswinnaar mooiste/originele spandoek. 20.20 - 20.30: Jazzballet door verschillende groepen van gymnastiekvereniging Delta Sport. 20.30 - 20.45: Touwtrekdemonstratie. 20.45 - 20.55: Huldiging individuelen en kampioensploegen. 20.55 - 21.00: Uitreiking Organisatieprijs 1995. 21.00 - 21.05: Optreden artiest Sébastiaan. 21.05 - 21.15: Bekendmaking sportploeg van Zierikzee. bekend making van sportman/vrouw van Zierikzee en hul diging door burgemeester mr. J. J. P. M Asselbergs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9