tapijt en vinyl De ISD gaat ook in tijdelijke huisvesting nieuwe gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND Protest tegen lichtmasten tennispark #vanDrongelen i~ UW KRANT VAN ~i r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODEN Hardrijders op de bon De grootste in kamerbreed TAPIJT OP HOOG NIVEAU Aanrijding bij Zuidwellebrug Brandje in vakantiehuis dé krant van schouwen - duiveland! Nieuw gemeentehuis moet geen namaakmonument worden 'De fatsoensnormen zijn hier overschreden 1 Zonnige perioden HET WEER Vannacht in het zuiden eerst nog motregen, maar van het noordoosten verder uitbreidende opklaringen. Minimumtemp. 6 graden. Overdag zonnige perioden en droog. Middag- temp. 9 graden. Oostenwind, mogelijk krachtig, 6. DONDERDAG 11 APRIL 1996 152e JAARGANG NR 25957 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 rtflNSE BIBb'Ofr. IERIKZEESCHE IEUWSBODE Donderdag koopavond tot 21.Oi Donderdag koopavond tot 21.00 uur geopend Voorstraat 25 Kerksingel 6 Ooltgensplaat Te). 0187-631437 SCHARENDIJKE - Bij snel heidscontroles op verschillen de locaties op Schouwen-Dui- veland werden dinsdag 47 automobilisten betrapt op te hard rijden. Aan het begin van de middag werd de radarwagen langs de N57 ter hoogte van Scharendij- ke geposteerd. Totaal 265 voer tuigen werden gecontroleerd. Vier automobilisten bleken de maximumsnelheid aan de laars te lappen. De hoogst ge meten snelheid was 126 kilo meter per uur. Tachtig kilome ter per uur is daar de limiet. Later die middag werd de ra- darapparatuur verplaatst naar de Serooskerkseweg bij Se- rooskerke. Vierhonderdentien auto's passeerden de radarap- paratuur, waarvan 23 met te hoge snelheid. De hoogst geme ten snelheid was 113 kilometer per uur. Eind van de middag werd ge controleerd op de Weg naar De Val. Van de 325 voertuigen die passeerden reden twintig te hard. Eén van hen kan rekenen op een vette prent; hij reed 131 kilometer per uur op een weg waar een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur geldt. ZIERIKZEE - Een voorrangs- fout was dinsdag de oorzaak van een aanrijding op de krui sing Laan van Saint Hilaire- Zuidwellestraat. Twee auto's liepen schade op. Een 25-jarige inwoner van het Duitse Sprockhovel reed over de Laan van Saint Hilaire in de richting van de verkeerslich ten. Een 84-jarige inwoner van Zierikzee reed met zijn auto over de Zuidwellestraat en wilde de Laan van Saint Hilai re oprijden. De Duitser ver zuimde echter de voor hem van rechts komende auto voorrang te verlenen. Er raakte nie mand gewond. BRUINISSE - Brand- en rook schade ontstond dinsdagmid dag aan een vakantiewoning in de Bergstraat in Bruinisse. De Bruse brandweer werd om streeks 15.00 uur door omwo nenden gewaarschuwd en was snel ter plaatse met twee een heden. De brandweer had de brand snel onder controle. De brand is volgens de brand weer veroorzaakt door kort sluiting in de meterkast van de woning. De omvang van de schade is niet bekend. De be woners van het huis - Duitse recreanten - waren niet thuis toen de brand uitbrak. I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, i I met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. J JA, ik wil een; MAAND abonnement met automatische afschrijving èf 18,50 i I KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 I HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 I HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving f100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving a ƒ190,00 I Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam DhrVmevr I Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: l—II II II II II II II li 3SZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, jQQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. Een nieuw huis is soms als brilleglazen zonder mensenogen erachter. Ingeborg Maria Sick 2 WERKLOZEN De inschakeling van werklozen bi) oogst mislukt stelselmatig. Q 3 SANEREN Sterk verontreinigde bodem vroegere tankstation Burghseweg wordt aangepakt. HARDRIJDERS Er wordt volgens aanwonenden Nieuwe Haven weg in Burghsluis nog steeds te hard gereden. SCHOOLVOETBAL Schoolvoetbal: één grote mierenhoop van kinderen op het voetbalveld. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's kun je opmerkingen maken. Nu niet," aldus De Jong. ZIERIKZEE - De bewoners van de Krabstraat in Zierikzee hebben ernstig bezwaar tegen de lichtmasten die eind vorige week op het tennis park achter hun woningen zijn geplaatst. Vol gens tennisvereniging LTC Zierikzee, die ge bruik maakt van de baan, is er volgens de regels gehandeld en is er alles aan gedaan om mogelij ke overlast voor de omwonenden te voorkomen. De achttien lichtmasten van 15,5 meter hoog zijn uit de wij de omgeving te zien. Het geeft het park een sciencefiction achtig uiterlijk. Maar daar za ten de omwonenden van het tennispark aan de Haringvliet- straat niet op te wachten. In een brief aan de gemeente, die ondertekend is door 54 men sen, hebben ze hun grieven kenbaar gemaakt. Bovendien hebben ook de kinderen uit de buurt een brief geschreven naar de gemeente. Deze brief is door 25 kinderen ondertekend. Omdat er door de verlichting langer gespeeld kan worden, vrezen de omwonenden versto ring van de avondrust. Daar naast denken ze ook last te hebben van strooilicht en bij harde wind van geluid, dat veroorzaakt wordt door de cbnstructie van de palen. Deze zijn namelijk voorzien van handvatten voor onder houdswerkzaamheden en re paratie van de lampen. De handvatten maken het echter ook voor kinderen mogelijk om in de palen te klimmen. Ook het uitzicht is door de masten verstoord, waardoor volgens hen de huizen in waar de verminderen. Maar het meest storen de om wonenden zich nog aan het feit dat ze niet van tevoren zijn geïnformeerd en geen moge lijkheid hebben gehad om hun zegje te doen. „Hiermee zijn de fatsoensnormen die je toch kunt verwachten tussen nor male buren overschreden," al dus R. Kok. En dat terwijl het informeren van de buurtbewo ners volgens hem in de leden vergadering van de tennisver eniging aan de orde is gesteld door een van de leden. Procedure Volgens Kok is niemand van de ondertekenaars van de pro testbrief tegen sport. ,,En of we ook daadwerkelijk last van de masten zullen hebben laat ik nog even in het midden. Het is de gevolgde procedure die we aanvechten. Ik had dat niet verwacht van het bestuur van de tennisvereniging." Op wel ke manier ze stappen gaan on dernemen is nog niet bekend. Over de locatie waar volgens de stuurgroep het tijdelijk ge meentekantoor moet komen bestaat binnen de Zierikzeese gemeenteraad geen verschil van mening. Hetzelfde is het geval met het permanente nieuwe gemeentekantoor. Als locatie is hiervoor het oog ge vallen op de driehoek grond tussen de Nieuwe Kooiweg, Laan van Saint Hilaire en de Houwers weg in Zierikzee. De kwalificaties die de keus van de stuurgroep herindeling gemeenten Schouwen-Duive land meekreeg waren onder andere „meest geschikt" en „voor de hand liggend." PvdA- fractievoorzitter De Jong was bovendien blij dat de uitbrei ding van het gemeentekantoor met een theater, mogelijk is. Samen met de WD heeft de PvdA gepleit voor deze optie. Over de kosten van de nieuwe huisvesting is op dit moment nog geen zinnig woord te zeg gen. De huidige zes gemeenten mogen alleen de locatie bepa len. Hoe het gebouw er straks uit gaat zien, en de daarmee sa menhangende kosten, is aan de nieuwe gemeenteraad om te beslissen. Volgens de stuurgroep moet het gebouw onder andere een „aansprekend ambitie niveau'" hebben. „Dat krijg ik bijna niet door mijn strot. Ei- moet wel rekening mee wor den gehouden dat er in het ge bouw ook gewerkt moet wor den," aldus D66-fractievoor zitter J. Th. M. van der Veer. Op de functionaliteit werd ook door de overige fracties gewe zen. C. J. P. M. Kalwij-Snel (CDA) wees daarnaast op het belang van duurzaam bouwen. „Ook al is dat meestal duurder." En volgens W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/GPV) moet er met name op worden gelet dat het gebouw niet storend is met de omgeving. Commissievoorzit ter Asselbergs is eenzelfde me ning toegedaan. „Maar het nieuwe gemeentekantoor moet geen namaakmonument wor den. Zoiets als een Anton Pieck-huisje. Een modern ge bouw is volgens mij juist goed op deze plek. Als het inder daad maar past in de omge ving." Er is wel al contact geweest met een advocaat. F. van Aken neemt de zaak ook heel hoog op. Hij heeft zelfs zijn zoontje onmiddellijk van de tennisclub afgehaald. „Dan rij ik nog liever iedere keer naar Brouwershaven," zegt hij. „Al tijdens de werkzaam heden hebben we aangegeven dat we protest zouden aanteke nen. Dat hebben ze genegeerd. Wij bellen direct de politie als we merken dat er ingebroken wordt in de kantine op het ten nispark. Dan verwacht je ook van hun kant enig fatsoen. Omdat een officiële reactie van de gemeente minimaal vier weken op zich laat wach ten, dient hij een verzoek in bij de gemeente er in ieder geval voor te zorgen dat de lampen niet ontstoken worden voor die tijd. „Ik kan heel veel heb ben. Maar dit gaat gewoon te ver." Volgens M. H. Coolber- gen, penningmeester van de plaatselijke tennisvereniging, wordt de zaak onnodig op de spits gedreven. Volgens hem is alles volgens procedures verlo pen en zijn er formeel geen fou ten gemaakt. Volgens het gel dende bestemmingsplan zou het niet nodig zijn een vergun ning aan te vragen voor het plaatsen van lichtmasten. vervolg op pagina 2 De lichtmasten van de LTC Zierikzee zijn een doorn in het oog van de bewoners van de Krabstraat. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De Intergemeentelijke Sociale Dienst (ISD) wil ook intrek nemen in de tijde lijke huisvesting van de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. Volgens de ISD wegen de nadelen hiervan niet op tegen de voordelen. Het tijdelijke gemeentekantoor wordt nog dit jaar gebouwd aan de Laan van Saint Hilaire in Zie rikzee. Volgens de ISD heeft de ver huizing naar de tijdelijke huis vesting verschillende voorde len. Zo kan de ISD hierdoor vanaf het begin mee-ontwik- kelen in de nieuwe organisa tie. Ook kan beter uitwerking worden gegeven aan de manier waarop de dienstverlening aan de burger gestalte moet krij gen. Er zitten ook nadelen aan de tijdelijke huisvesting voor de ISD, zoals bijvoorbeeld de mo gelijke mindere werkomstan digheden. Deze wegen echter niet op tegen de voordelen. Door ook de ISD in de tijdelij ke huisvesting onder te bren gen wordt deze dertigduizend gulden duurder. Tot het jaar 2000, het jaar waarin de defini tieve huisvesting klaar moet zijn, kost de tijdelijke huisves ting 5,5 miljoen gulden. Dat is veel geld, maar omdat het be langrijk is dat alle ambtenaren direct bij elkaar zitten, hebben alle Zierikzeese fracties het er voor over. Dat bleek dinsdag avond tijdens de vergadering van de raadscommissie be stuurszaken. Verkoop Bovendien wordt er geld te rugverdiend met onder meer de verkoop van de gemeente huizen van Bruinisse, Wester- schouwen, Duiveland en Mid- denschouwen. Wanneer hier mee rekening wordt gehouden kost de tijdelijke huisvesting de gemeenschap 2,3 miljoen gulden. Volgens burgemeester J. J. P. M. Asselbergs is er dan ook sprake van een negatieve beeldvorming in de media over de kosten van de tijdelijke huisvesting. „Er zijn appels met peren vergeleken. Er is aan voorbij gegaan dat het aanhouden van zes gemeente huizen ook geld kost." De Jong speelde het balletje echter terug naar de stuur groep, waarvan ook Assel bergs deel uit maakt. De stuur groep had er volgens haar voor moeten zorgen dat er een goed financieel plaatje gepresen teerd was. Hét was niet de eerste keer dat de PvdA wees op het belang van een goede informatievoor ziening. „Komt het dan ver keerd in de publiciteit, dan De, in bestuurlijke kringen inmiddels beruchte, driehoek aan de rand van Zierikzee is volgens de Zierikzeese fracties de meest ge schikte plaats voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. (Foto: Joop van Houdt) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1