Marokkaanse schrijfster vertelt over haar werk Nieuwe tassen Hedgren Tribune bij Goudswaard Airco? Nieuwe ideeën tuinmeubelen PAAUWE 'Kassa' keurt gehakt slager Van Velzen Unieke keukenactie van Doeland Renesse CASCADE waterbedden... Sexualiteit en jongeren centraal bij het JAIB 0115-613641 Bezoektijden ziekenhuis roepen weerstand op Met stappenplan ECO-style krijgt grasmat kleur terug WOENSDAG 10 APRIL 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Op vrijdag 19 april in MFC Zierikzee ZIERIKZEE - Naima El Bezaz werd in 1974 geboren in Marokko en kwam op haar vierde jaar met haar ouders naar Nederland. In haar boeken vertolkt zij de stem van de zogenaamde tweede generatie. Zij werd bekend door haar boek 'De weg naar het noor den', waarin ze een onthutsend beeld geeft van het leven van een illegaal. De Marokkaanse schrijfster Naima El Bezaz. Bij Lederwaren Rietshop aan Zierikzeese Poststraat Een vernuftig ritssysteem maakt het mogelijk om de inhoud van de rugzak Function aan te passen aan de hoeveelheid en functie van de bagage. RENESSE - Tijdens de strenge winterperiode van de afgelopen maanden heeft het gazon veel te lijden ge had. Met het speciaal ontwikkeld 7-stappenplan van ECO-style komt de groene mat er helemaal bo venop. Deze methode was op TV te zien. Het is gratis af te halen bij Europatuin in Renesse. ZIERIKZEE - Bij het Jongeren Advies en Informa tie Buro (JAIB), dat is gevestigd in De Driehoek in Zierikzee wordt gedurende de maand april extra aandacht besteed aan voorlichting over onderwer pen die te maken hebben met sexualiteit en jonge- Gehakt blijkt van puur rundvlees ZIERIKZEE - „Tot wij een brief van de Vara kregen wisten we nergens van. De medewerkers van het consumentenprogramma 'Kassa' zijn hier binnen geweest zonder dat wij dat wisten." Slager en traiteur Van Vel zen uit Zierikzee werd vorige week verrast doordat op te levisie aandacht werd be steed aan de kwaliteit van zijn rundergehakt. Medewer kers van het Vara-consumen- tenprogramma Kassa kwa men tussen 5 en 15 maart anoniem in de slagerswinkel aan de Schuithaven om daar rundergehakt te kopen. Uit hun onderzoek bleek dat het rundergehakt van Van Velzen inderdaad voor hon derd procent uit rundvlees was vervaardigd. Voor de Zierikzeese slager een van zelfsprekende zaak, maar toch vond hij het heel leuk dat zijn product op televisie positief werd beoordeeld. Van Velzen is lid van het worstmakersgilde. Dat houdt in dat zijn worst, vleeswaren, vers vlees en ge- haktprodukten regelmatig kritisch worden beoordeeld en onderzocht door de Stich ting Opleiding Vleessector (SVO) en het Natuurkundig Technologisch Onderzoek (TNO) voeding. Deze maand is het precies vijf jaar geleden dat de sla ger zijn zaak aan de Schuit haven opende. Daarom wer den de klanten afgelopen zaterdag ingehaald met een rode loper, terwijl ook de deur voor ze werd openge houden. De slogan 'De klant is koning' werd hierbij let terlijk toegepast. De mensen werden vergast op gratis proeverijtjes, speciale jubi leumaanbiedingen en aar digheidjes voor kinderen. RENESSE - Doeland aan de Hogezooni in Renesse is deelnemer aan de unieke consumentenactie Keu kenbranche. Als een koper zich aan de gestelde re gels houdt, kan hij over vijf jaar het gehele aan koopbedrag terug krijgen. In het kader van het Festival Cultureel Gekleurd komt de Marokkaanse schrijfster vrijdag 19 april naar Zierik zee. In het Multifunctioneel Centrum houdt zij een lezing over haar werk. De bijeen komst wordt verder inge vuld door een optreden van de Koerdische musicus Ta- nar Catalpinar. Naima El Bezaz studeert rechten aan de Rijksuniver siteit van Leiden. Onlangs was zij te gast in het pro gramma van Sonja Barend om te praten over haar boek. 'De weg naar het noorden' il lustreert hoe iemand door culturele verschillen, ongast vrijheid en ontheemding in een isolement kan raken. De hoofdpersoon in het boek is Ghali, een jonge werkloze Marokkaan die hoopt op een beter leven in Europa. Hij komt in contact met land genoten, die tegen betaling mensen Europa binnen smokkelen. Hij verkoopt de sieraden van zijn moeder om WEGEN ZIERIKZEE - 'Wegproblema- tiek, van, naar en op Schou- wen-Duiveland'. Daar gaat ir. L. P. M. van de Korput van de directie Zeeland van Rijkswaterstaat het maan dag 22 april over hebben tij dens de ledenvergadering in Zierikzee van de Onderne merskring Schouwen-Duive- land. Van de Korput krijgt het woord na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering. Op de agen da van die vergadering onder meer een bestuursverkie zing. De heren Freriks en Waayenberg zijn aftredend en alleen de heer Freriks is herkiesbaar. Het bestuur van de ondernemerskring stelt voor D. F. A. Meeles te benoemen tot bestuurslid. Verder komt aan de orde het voorstel van het dagelijks bestuur van de ondernemers- kring om een overleg-advies- orgaan in het leven te roe pen. Dat orgaan moet 'er voor gaan zorgdragen dat wij als ondernemerskring nu en in de toekomst een goede ge sprekspartner zijn en blij ven'. De vergadering wordt gehouden in de foyer van Restaurant Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee en bfegint om 20.00 uur. KAMERLID YERSEKE - Lid van de Tweede Kamer, mr. O. Vos zal op de jaarvergadering van Zevibel in Yerseke een inleiding houden. De Vereniging tot Bevorde ring der Zeeuwse Visserijbe- langen, Zevibel, heeft het WD-kamerlid bereid gevon den om over het onderwerp 'Actuele Visserijzaken' te spreken. De jaarvergadering zal wor den gehouden op zaterdag 27 april in dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg in Yer seke. Vanaf 9.30 uur is de zaal open en de vergadering begint om 10.00 uur. GEMEENTEGIDS ZIERIKZEE - In een oplage van 4500 exemplaren ver schijnt deze week de gemeen- tegids Zierikzee 1996. Zoals gebruikelijk wordt de gids gratis huis-aan-huis ver spreid in Zierikzee. Dat zal in de loop van deze week via PTT Post gebeuren. Advertentie Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zmuwi« Verwarming* Unie B.V. de reis naar het noorden te kunnen betalen. In Parijs gaat hij bij een jeugdvriend wonen en vindt hij werk als afwasser in een Egyptisch restaurant. Lang zamerhand wordt duidelijk dat het leven als illegaal wei nig kansen biedt op een bete re toekomst. Ghali raakt ver strikt in een netwerk van chantage, hasjhandel en schijnhuwelijken. Hij moet noodgedwongen verder naar het noorden vluchten. Gehard door zijn belevenis sen in Frankrijk en gedesil lusioneerd door het verraad besluit hij in Nederland nie mand meer in vertrouwen te nemen. Eenzaam en op zijn hoede vecht hij voor een be ter bestaan. Debuutroman De debuutroman van Naima El Bezaz geeft een onthut send beeld van het leven van een illegaal. In het najaar verschijnt werk van de Ma rokkaanse schrijfster in een boek waarin verhalen wor- Voor jongeren die meer wil len dan een doorsnee school tas is er de Daypacker. Een compacte rugzak waarin A4- ringmappen, schoolboeken, pennenzak en lunch passen. Sleutels en geld kunnen wor den opgeborgen in het schou derriemzakje. Uniek is het speciale gleufje met afsluit klep voor de draad van een walkman, waardoor jonge ren ook bij regenachtig weer hun favoriete muziek kun nen beluisteren. Alle binnen naden van de Hedgren-tas- sen zijn versterkt met extra band. Geen rugzak, maar toch een schooltas is de Schooltrip. De schooltas is verkrijgbaar met twee of drie vakken en onverslijtbaar. Hij is ge maakt van 400 denier xalon met verschillende verstevi gingen aan schouder- en draagriemen. Aan de onder zijde is de tas voorzien van metalen hoekbeschermers. De Schooltrip is volledig er gonomisch van vorm. Topper De rugzak Function werd speciaal ontworpen voor er varen avonturiers. Elk on- den gebundeld van jonge, ta lentvolle Marokkaanse en Turkse schrijfsters. Na de lezing van Naima El Bezaz, treedt de Koerdische musicus Tanar Catalpinar op in het Multifunctioneel Cen trum. De musicus werd gebo ren in Ankara en kwam in de jaren zeventig naar Neder land. Hij ontwikkelde zich als autodidact tot componist, zanger en muzikant. Catalpinar Zijn carrière als uitvoerend musicus begon Catalpinar bij de Rotterdams/Turkse popgroep Dolstlar. Daarna richtte hij met anderen Tur quoise op, de eerste Neder landse fusion rockformatie van traditionele muziek in combinatie met jazz en rock. Catalpinar was, samen met vier Rotterdamse muzikan ten, de initiatiefnemer van de multiculturele groep East meet West. Zichzelf begelei dend op de instrumenten sar, gitar en ud zingt hij daarin solo traditionele en eigen lie deren. De bijeenkomst op vrijdag 19 april in het Multifunctioneel Centrum begint om 19.30 uur. Kaarten voor het evene ment zijn verkrijgbaar in de bibliotheken op Schouwen- Duiveland, De Lichtboei in het MFC en bij boekhandel De Vries in Zierikzee. derdeel van de tas heeft zijn nut. De tas, die als topper van de collectie wordt om schreven, heeft tal van wel doordachte details. Zoals het ademvak waarin vochtige zaken kunnen worden opge borgen en de regelbare rie men aan de zijkant om de in houd bij elkaar te houden of andere zaken aan vast te hechten. Een vernuftig rits- systeem maakt het mogelijk om de inhoud van de tas naar wens groter te maken. Het ingenieuze jacket-systeem garandeert een optimale ge wichtsverdeling en stabili teit. Zowel de rug als bodem van de tas zijn uit één stuk gesneden om het geheel zo stevig mogelijk te maken. De Sensual is een trendy rug zakje dat amper 350 gram weegt. Toch is de kleine tas net zo stevig als de andere Hedgren- modellen. Daar naast is hij extra veilig dank zij het hoofdvak dat enkel langs de rugzijde geopend kan worden. De Zion Large is een zogenaamde 'kitzak'. Maar dan een exemplaar met een bijzondere vormgeving en kleur. Het ritszakje doet dienst als binnenzakje, maar tevens als klep tegen de re gen, zodat de Zion behoorlijk waterdicht is. De tas be schikt tevens over een groot ritsvoorvak. De strenge vorst en de snij dende oostenwind hebben hun sporen nagelaten in het gras. Wie het bruin-gele ga zon ziet, durft nauwelijks meer te hopen dat het alle- Kmaal weer goed komt. Dat kan echter wel, met een goe de verzorging. Als start is een juiste bekal- king en een goed biologisch- organische bemesting nodig. Kalk dient om een goed bo demmilieu te scheppen. Het corrigeert de zuurgraad van de bodem, zodat mos geen kans krijgt. Een goede biolo- gisch-organische meststof geeft de juiste voeding aan ren. De voorlichting is gericht op drie aspecten. Veilig vrijen, sexueel overdraagbare aan doeningen en sexuele voor keur. In het kader van veilig vrijen wordt informatie ge geven over de lichamelijke veranderingen waardoor pu bers geslachtsrijp worden en voorbehoedsmiddelen die op de markt zijn. Ongeveer tien procent van alle mensen heeft een sex uele voorkeur voor mensen Advertentie het gras. De wortels worden er sterker door en het gras dichter. Het 7-stappenplan van ECO- style, met de Bio Gazon Azet- kuur, biedt de helpende hand. Stap voor stap zorgt het voor een mooi groen ga zon. En op een milieuvrien delijke manier. Want door de samenstelling van de produc ten doet de natuur eigenlijk al het werk. Vertikuteren hoeft daarom niet meer. Voor een kuur kan men te recht bij Europatuin aan de Laone in Renesse. Daar ligt ook het gratis 7-stappenplan voor iedereen klaar. van het eigen geslacht. Bij het JAIB krijgen jongeren, die dat bij zichzelf herken nen informatie over de wijze waarop zij met hun sexuele voorkeur om kunnen gaan. Dit om te voorkomen dat ze uit angst voor afkeuring niet over hun gevoelens durven praten. Het JAIB is geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Onder de naam 'KeukenGil- de Keukenplan' introduceert de landelijke keten van keu kenspecialisten KeukenGil- de een, voor Nederlandse be grippen, unieke actie. Wie vanaf 27 maart tot en met 29 juni 1996 een complete keu ken koopt bij één van de bij InterKeukenGilde aange sloten ondernemers tot een waarde van maar liefst 30.000,- inclusief BTW, ont vangt een bonuscheque ter waarde van het totale aan koopbedrag. Deze cheque geeft de koper het recht om na vijf jaar het totale aan koopbedrag terug te krijgen, mits hij conform de regels zo- Opvallende nieuwkomer in de Hartman-collectie is de Royal Prestige, een vijfstan- denfauteuil die door speciale ringen om de poten exact kan worden afgesteld op de li chaamslengte van de gebrui ker. Door meer of minder ringen onder de voor- of ach terpoten te monteren kan een extra comfortabele of juist actieve zitstand worden gecreëerd. De stoel kan bij het oppakken niet onver wacht dichtklappen. De serie decortafels van Hartman is uitgebreid met een graniet decor. Aan de de- De middagbezoektijden zijn met ingang van vorig jaar veranderd van 13.45 uur tot 14.30 uur, in 13.00 uur tot 13.45 uur. Het gaat hierbij om een proef van een half jaar. Volgens P/CP Zeeland laten veel patiënten en be zoekers van de Oosterschel- deziekenhuizen weten, het niet eens te zijn met die ver andering. Het P/CP Zeeland houdt mo menteel een enquête onder de patiënten en consumen tenorganisaties om te vragen hoe zij de nieuwe bezoektij den ervaren. De binnengeko men reacties worden verza meld en aangeboden aan de directie van de Oosterschel- deziekenhuizen. Naast de P/CP Zeeland, hou den ook de beide ziekenhui zen dezer dagen een enquête, en wel onder de afdelingsme dewerkers, patiënten en be zoekers. Naar aanleiding van de uitkomst, wordt bekeken of doorgegaan zal worden met de nieuwe middagbe zoektijden. Directie-assistent van het ziekenhuis in Goes, me vrouw C. de Jong legt uit dat als geformuleerd in het Keu- kenGilde Keukenplan han delt. Deze regels zijn neerge legd in een folder die verkrijgbaar is bij elk aange sloten ondernemer van het InterKeukenGilde. InterKeukenGilde voert de ze actie uit in samenwerking met Allstate Acceptance Cor poration, in Nederland ver tegenwoordigd door Inter- prom BV in Rotterdam. De Allstate acceptance Corpora tion heeft een gecontroleerde nettowaarde van meer dan US$ 300.000.000 en staat ga rant voor de uitbetaling van de Cash-back cheque. corlijn zijn een aantal ver schillende tafelmodellen toe gevoegd. Behalve in de zon komen tuinmeubelen nu ook tot hun recht in de schaduw. Onder meer de Belvédère tafel, die is vervaardigd van kwalitatief hoogwaardig materiaal. De kussencollectie werd uit gebreid met het jaquard ge weven Royal Elephant des sin in bordeaux en moss. Het kussen wordt gesierd door een geraffineerd olifanten motief. De parasol en stapel- stoelkussens uitgevoerd in bijbehorend dessin. de wijziging tot stand is ge komen om de middaguren beter te kunnen benutten. Ze zegt dat er voorheen vanaf de maaltijd om 11.30 uur tot het einde van de middagbezoek tijd om 14.30 uur, eigenlijk niets gebeurde. „Alles lag stil. Er vonden geen behan delingen plaats en dat ter wijl afdelingen als röntgen maar tot 17.00 uur werken. Door de wijziging gaat cr minder tijd verloren. Er blij ven meer behandelingsuren over", aldus De Jong. Ook de parkeerproblemen bij het ziekenhuis zijn voor bij dankzij de nieuwe be zoektijden, stelt ze. De ope ningstijden van de polikliniek en de middagbe zoektijden vallen nu niet meer samen, waardoor er minder auto's tegelijk ge bruik maken van het par keerterrein. Het woord is nu aan de afde lingen, patiënten en bezoe kers van de Oosterschclde- ziekenhuizen. Eind april, begin mei verwacht De Jong de resultaten van de enquête. Naar aanleiding daarvan wordt bekeken of de wijzi ging van de middagbezoek tijden definitief wordt. ZIERIKZEE - In Lederwaren Rietshop Goudswaard aan de Poststraat in Zierikzee is de nieuwe collectie tassen van Hedgren Tribune gearriveerd. De sterke kunststof rugzakken en tassen zijn er dit seizoen in allerlei trendy modellen en kleuren. Leven in een stroomversnelling Als jc 's morgens energiek en in top conditie op wilt staan, moet je 's nachts zo licht als een veertje zijn, zodat je goed en gezond kunt slapen. Een simpele boodschap die hoge eisen stelt aan jc bed. Cascade is een waterbed dat volmaakt je lichaam koestert en licht maakt, zodat het kan rusten en de energie voor een nieuwe dag kan verzamelen. Als je in een stroomversnelling wilt leven moet jc jezelf het comfort van Cascade gunnen! "WVe in c;GCS orn tiet ctf 12000m2 showroom Marconistraat 15,0113 220840 ,etW»»\teh0"e/). vcN GOES Bij Delta Warenhuis in-Renesse RENESSE - Wanneer de dagen lengen dient het bui tenleven zich aan. Bij Delta Warenhuis in Renesse zijn de collecties tuinmeubelen uitgebreid. Het wa renhuis biedt haar klanten nu een gevarieerd aan bod aan ligbedden, tuinstoelen, tafels toebehoren, zowel in wit als in kleur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15