Kale kruin Jacob van den Berge houdt hoop Bruse Boys levend Leen van der Velde 'lachebekje' na punt en uitstel promotie DFS Volleyballer MEVO begint zeilschool Duiveland maakt het koploper SPS lastig Cees van Vossen start managementsbureau WIK na zege op Apollo naar kwartfinale beker Ploeg uit Bruinisse pakt drie belangrijke punten om degradatiestrijd Brouwershaven bedwingt DFS in Burgh-Haamstede DINSDAG 9 APRIL 1996 NR 25956 9 Bij Deii Osse in Brouwershaven ZIERIKZEE - Ralph Koper uit Zierikzee hoopt over twee weken een start te kunnen maken met een zeilschool. Den Osse bij Brouwershaven is niet toevallig als locatie gekozen, omdat hier vijf bungalowparken liggen en er dus veel mensen komen. Met het opzetten van een zeilschool is de volleyballer van WEA/MEVO'80 al een jaar bezig. Henk den Boer, eigenaar die de bungalow parken verhuurt, vroeg aan Koper of een zeilschool niets was. De Zierikzeeë- naar kwam met de finan ciën rond bij de bank en kocht vijf valken (open kielboten) waarop hij les gaat geven. De boten kos ten ongeveer tienduizend gulden per stuk. Het lespro gramma bestaat uit cursus sen van halve dagen. Koper gaat full-time lesgeven, sa men met een compagnon uit Friesland. ,,Als het goed weer is, moet ik zeilen. Van volleyballen zal weinig ko men," denkt Koper. Ik moet in een half jaar geld verdienen om in de winter van te leven. Ik moet in het zomerseizoen veel uren ma ken." Gelijkspel in laatste minuut POORTVLIET - Bijna had Duiveland DFS ge holpen in de race om het kampioenschap. Tegen SPS, koploper in dezelfde klasse als de ploeg uit Burgh-Haamstede, stond Duiveland tot in de laatste minuut met 1-2 voor. Het elftal uit Poortvliet maakte in de slotseconden gelijk, 2-2. „Van tevoren had ik getekend voor een gelijkspel," sprak Duiveland-trainer Ed van Lent. „Nu zijn we teleurge steld. Maar als de wedstrijd vijf minuten langer had ge duurd, hadden we verloren," gaf hij eerlijk toe. „We zaten er allemaal doorheen." Duiveland heeft tegen de twee toppers uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal al met al opmerkelijke resultaten ge boekt. Met DFS werden twee maal de punten gedeeld, van SPS won het een keer en dus nu een gelijkspel. De ploeg uit Oosterland begon de wedstrijd met exact elf na men op hét wedstrijdformü- lier: HansCapelle "had ziek - ziek gemeld en Chris Stouten bleef geblesseerd thuis. Van de elf voelden René van de Werf en Adri de Jonge zich griepe rig, maar speelden toch. SPS toonde zich volgens Van Lent geen moment een ware aanvoerder van de ranglijst. Jaap Brekelmans bracht met een uithaal het overwicht van Duiveland tot uitdrukking, 0- 1. Na de pauze rondde Rinus de Bruine in een laatste krachts inspanning een goed lopende aanval met André van de Ber ge af, 0-2. Duiveland kreeg voor, tussen en na de goals kansen genoeg om SPS een gevoelige neder laag te geven. De thuisploeg kwam een kwartier voor tijd op 1-2. In de allerlaatste tellen van het duel sleepte SPS er een gelijkspel uit. Overigens, een puntendeling zonder gevolgen, omdat concurrent DFS even eens gelijk speelde. Van Lent keek tevreden terug op de prestatie van zijn ploeg. „Iedereen scoorde een dikke voldoende." Eén van de vijftien Europese licentiehouders ZIERIKZEE - Om problemen met transfers en contracten van voetballers te voorkomen is Cees van Vossen (samen met zijn vrouw Moni que) een managementsbureau begonnen. De broer van Peter is nu één van de vijftien Euro pese licentiehouders die officieel mag 'hande len' in voetballers. Zijn Antwerpse partner, FIFA-spelersagent Louis de Vries, heeft de licentie voor de Zierikzeeënaar betaald. Het bedrag (270.000 gulden) is een soort van waarborgsom voor de Europese voetbalbond om dat er nogal wat malafide voet balmakelaars rondlopen. In ruil voor de waarborgsom ont vangt De Vries commissie bij elke transfer die Van Vossen met een speler afsluit. Met de licentie hoeft Van Vos sen zich geen zorgen meer te maken. Zonder het papiertje heeft geen voetbalmakelaar een poot om op te staan. Dan krijgen club en speler een boe te en wordt het contract nietig verklaard. Het contract dat een voetballer met Van Vossen afsluit, is wa terdicht. „Want spelers weten vaak niet hoe de wereld in el kaar steekt," zegt de man die al tien jaar in de voetballerij actief is. „Bovendien heeft de speler meer rechten, omdat het contract door een licentiehou der is ondertekend." Iedere overeenkomst telt drie handte keningen: van De Vries, Van Vossen en de speler. Van Vossen is voornamelijk actief om Belgische voetbal lers naar Nederland of anders om te halen. Momenteel is hij bezig om spelers als Michel Boerebach, Erik ten Hag, Jef frey van As en Rob Maas aan een andere club te helpen. In totaal heeft Van Vossen zo'n honderd voetballers met wie hij werkt. Damesploeg nu tegen Vlissingen 'S-GRAVENPOLDER - Met een ruime zege heb ben de voetbaldames van WIK de kwartfinale van de beker bereikt. Op vreemde bodem ver sloeg het elftal Apollo, 1-5. Trainer Denny de Vos wist echt niet voor welke ronde zijn dames zich geplaatst hadden en tegen wie. Navraag bij de Zeeuwse KNVB leert dat de volgende tegenstander van WIK Vlissingen is. Er wordt dan gestreden om een plaats in de halve finale. Met Apollo kende WIK op een hobbelig veld weinig proble men. Het hoge tempo waarin WIK speelde, resulteerde in de tiende minuut in een goal van Ellen Vaane. Zeven minuten later scoorde Vaane weer na een fraaie aanval. Uit een rebound maakte Vero nica Berrevoets in de 23e mi nuut 0-3. De thuisploeg deed voor rust wat terug, 1-3. Na de pauze bepaalden Berrevoets en Petra Dugardein de eindstand op 1-5. mans, twee keer, Anco van der Linde, twee keer, Ferry Jan sen twee maal en vijf minuten in blessuretijd Huib Nortier kreeg DFS genoeg kansen om het zwakke optreden in de eer ste helft te verbloemen. Of Hof of de paal belemmmerden ech ter een Burghs feestje. Met de minuut ging Joosse zorgelijker kijken, want zijn wissels ble ken ook geen effect te hebben. En Van der Velde? Hij kreeg een grijns van oor tot oor. De meningen achteraf waren verdeeld. DFS vond dat het te weinig had gekregen. „Het is gewoon belachelijk wat Brouw de tweede helft heeft laten zien. Ik geloof dat ze één voor één kramp kregen," ver kropte Kees Joosse de teleur stelling. Hij was wel zo eerlijk om op te biechten dat zijn ploeg slechts één helft gevoet bald had. „We krijgen geluk kig nog herkansingen," be sloot hij hoopvol. Voor Brouwershaven glooit er weer hoop aan de horizon. De ploeg laadde zich, met toekom stig trainer Pim Potappel als aandachtig toeschouwer, deze competitie nog éénmaal op. Aanvoerder Remy Lievense, hij trakteerde vader Adri met zijn vijftigste verjaardag op een punt, kon het 'derby-ge voel' niet beter verwoorden. „Tegen DFS wil je toch niet verliezen. Dat is tien kilome ter van ons vandaan." Het punt voor Brouwershaven was verdiend te noemen. Eens te meer blijkt, derby's blijven derby's. DFS - Brouwershaven 1-1 (0-1). 31. Van Oeveren 0-1. 61. Van der Linde 1-1. Gele kaarten: Goudzwaard (Brouw) en Jan sen (DFS). Opstelling DFS: E. van de Zan- de, M. van de Zande (61. Dek ker). Rijnberg. Van der Salm, Braam, Jansen, Nortier, Goud zwaard, Van der Linde, Eerd- mans (71Beije) en Brussé. Opstelling Brouwershaven: Hof, Hartog (70. Van der Wek ken), Lievense, Van der Meer, Jonker, Kraaijenbrink, Con- standse. Van Oeveren. Goud zwaard en Quist (85. Duinhou wer). Niets Aanvankelijk zag het er hele maal niet naar uit dat de wed strijd tussen Bruse Boys en Veere uit zou draaien op de successtory van Van den Ber ge. In het eerste kwartier van de wedstrijd had de thuisploeg niets in te brengen. Wladimir van den Ouden haal de in de negende minuut Mar cel Lourens van Veere onder uit in het strafschopgebied. Penalty voor Veere en geel voor Van den Ouden, besliste scheidsrechter Sprong. Ad Gladdines had voor zijn straf schop een lange aanloop nodig en schoot voor hem gelukkig hard genoeg. De doelman van Bruse Boys, Jacob Muller, zet te zijn vuisten tegen de pingel, Veere-voetballer Mike But (10) ziet de bal niet. Wladimir van den Ouden lijkt ook niet te weten hoe hij bij de bal moet komen. Op de maar voorkwam niet dat de achtergrond kijken doelman Jacob Muller en Tonnie van den Berge toe. (Foto: Marijke Folkertsma) reld. En natuurlijk was Van den Berge er als de kippen bij. Veere-verdediger Marcel Kok legde de bal per ongeluk in de voeten van de nummer negen van Bruse Boys. Met een hard schot, dat over het hobbelige gras stuiterde, verraste hij Pennings. De gelijkmaker van Van den Berge was zijn 201e doelpunt in het eerste Bruse Boys. Wanneer de 200e viel? „Op 7 mei 1995," antwoordde Van den Berge zelf. Vanaf de gelijkmaker was het gebeurd met Veere. Met Bruse Boys kon niets meer gebeuren. De uitstraling van Van den Berge werkte als doping op zijn ploeggenoten. Trainer Theo Moerland: „Jacob weet waar hij de ballen legt. Hij kan rust bewaren. De rest groeit dan mee." Hoe erg het voor Veere mag klinken, de tweede helft werd een formaliteit voor Bruse Boys. Al heel snel, in de 53e mi nuut, scoorden de gastheren hun tweede doelpunt. Vanuit hét achterveld counterde Bru se Boys over meerdere schij ven naar voren. Peter Willem- se tikte uit de rebound in een leeg doel, omdat ploeggenoot Eric Bleiji doelman Pennings met een.snoeihard schot op de lat al kansloos had gelaten. Met Van den Berge verliep het inmiddels crescendo. Elke ho ge bal belandde op zijn kale kruin. In de wedstrijd tegen Veere verloor hij misschien twee, hooguit drie kopduels. Werkelijk een genot om die man aan het werk te zien. Zijn koppend vermogen lever de Bruse Boys nog twee doel punten op. Een lange bal van Tonnie van den Berge kopte hij door naar Bleiji, die in vrij staande positie voor het doel 3- 1 scoorde. Het vierde doelpunt was een kopie van de voor gaande. Deze keer plaatste Van den Berge met zijn schedel Willem- se voor het schietkanen. Met een fantastische knal vanaf rechts boorde Willemse de overgebleven Veerse hoop de grond in, 4-1. Na de publieks- wissel voor Van den Berge deed Veere iets terug in de per soon van Schreuder, 4-2. Door de one-man-show van Van den Berge zou je haast vergeten dat Bruse Boys in degradatienood verkeert. „Dat was nooit ge beurt als Van de Berge een heel seizoen had kunnen spelen," riepen mensen langs de kant. Daar kocht Moerland uiter aard niets voor. „Als je volgen de week tegen Roda Boys ver liest, heb je niets aan deze zege," sprak de trainer met voldoende besef voor reali teitszin. Bruse Boys - Veere 4-2 (1-1) - 9. Gladdines 0-1 (penalty), 24. J. van den Berge 1-1, 54. Willemse 2-1, 66. Bleiji 3-1, 75. Willemse 4-1, 81. Schreuder 4-2. Gele kaarten: Schreuder, Belfroid (Veere), W. van den Ouden, Willemse (Bruse Boys). Opstelling Bruse Boys: Muller, Van Dijke, T. van den Berge, Hanzen, W. van den Ouden, Be nard, Willemse, Brouwer (R. van de Ouden), Bleiji, J. van den Berge (80. Th. van den Ber ge), Webers. Grijns BRUINISSE - Jacob van den Berge dacht nooit meer te kunnen voetballen. Bij zijn eerste op treden - hij had al twee invalbeurten achter de rug - als basisspeler eiste hij onmiddellijk de hoofdrol voor zich op. Zijn kale kruin leek te gen Veere wel met goud beschilderd. Alles wat Van den Berge deed, deed hij goed. Veere stond erbij en keek ernaar, 4-2. Jacob van den Berge werd met Pasen dè held van Bruinisse. BURGH-HAAMSTEDE - DFS - Brouwershaven 1-1. Eén man was zeker tevreden, vader Goud zwaard. Zijn zonen stonden geen van beiden met lege handen. Maar of de twee nakomelin gen datzelfde gevoel hadden, één vast niet. Her- ber Goudzwaard, speler van DFS, zag broer André met zijn team roet in het eten gooien. Brouwershaven belette DFS de drie punten te pakken en zo als eerste zeker te zijn van promo tie. Vooraf was er genoeg gere kend in Burgh-Haamstede. DFS moest zelf winnen en de concurrentie punten verspe len. Het laatste was het geval, SPS, Wolfaartsdijk en Hein- kenszand grepen naast de winst. Net als DFS, dat zo het eigen feestje verpestte. Met 36 punten uit 18 wedstrijden was DFS al gepromoveerd, met 34 uit 18 nog niet. Als de spelers van DFS maar geen nachtmerries aan Brou wershaven overhouden. Was het de afgelopen jaren de Brouwse ploeg die steeds met angst en beven de confrontatie met DFS aanging, nu was daar geen sprake van en leek het eerder andersom. Brouwersha ven verdiende zeker de eerste helft een groot compliment, Leen van der Velde: „De jon gens weten nu in ieder geval dat ze het nog kunnen. Dit houdt de moed er in." Frank en vrij voetballend knokte het team zich naar een terechte voorsprong. Thuis ploeg DFS speelde slecht, zon der enig tempo, bezieling en enige creativiteit. De Brouwse tactiek werkte, bij Burghs bal bezit liet de ploeg zich zakken tot op eigen helft. Daar werden de DFS-spelers opgewacht en succesvol aangepakt. De Brouwse verdediging raak te na de wat weifelende begin fase, waarin Anco van der Lin de namens DFS de eerste doelpoging ondernam, steeds beter ingespeeld en gaf steeds minder kansen weg. Zelf kreeg Brouw na bijna een half uur een dot van een kans. Uit een voorzet van Kees Kraaijen brink vond aanvoerder Remy Lievenses kopbal doelman Ed win van de Zande op zijn weg. „Als je bovenaan staat, zit hij wel," mopperde Van der Velde na. Even later 'zat hij wel'. Een steekpass van Edwin van Oe veren achter de verdediging stelde Remy Lievense in staat op avontuur te gaan. Ferry Jansen kon nog corrigeren, maar handelde volstrekt ver keerd en schopte Lievense on deruit. Een honderd procent penalty. Edwin van Oeveren bekroonde zijn sterke optre den met een doelpunt. Scheidsrechter Marinus den Boer zag vijf minuten later geen strafschop in een tuime ling van Richard Eerdmans. Met het verstrijken van de mi nuten sloeg ook het 'potje praat' weer toe bij DFS. Ver wijten aan het adres van de scheidsrechter waren onge grond, de ploeg had alles aan zichzelf te wijten. Huib Nortier (DFS) passt de bal achter Brouwershaven-speler Pieter Kristalijn (Foto: Marijke Folkertsma) Na rust een ander beeld. De Brouwse conditie raakte zien derogen op en DFS maakte druk op de goal van Edwin Hof. Ruim een kwartier ram melde Hof alles uit de goal, maar op de kopbal van Anco van der Linde, uit een voorzet van Ronald Braam, moest Hof het antwoord schuldig blijven. Met kansen voor Richard Eerd- Terecht gaf de trainer van Bru se Boys, Theo Moerland, de dertiger een publiekswissel. Met drie assists en een prachtig doelpunt legde Van den Berge de basis voor de 4-2 zege op middenmoter Veere. De aan dacht voor zijn persoon na af loop deed hem zichtbaar goed. Tegen de regionale pers speel de hij vier keer een cassette re corder af. Hoe voelt het om weer in de basis te staan? Blijft Bruse Boys met Van den Berge behouden voor de tweede klas se? Is lijfsbehoud belangrijker dan 201 gemaakte goals? Van den Berge kon alles maar moeilijk vatten. Hij hield zich groot, maar van binnen, of misschien wel later in de kleedkamer, huilde zijn hart van blijdschap. „Dit is het mooiste moment uit mijn voet balcarrière," vertelde hij. Pas een half uur na afloop van de wedstrijd ging de pers naar huis om het waanzinnige ver haal van Van den Berge op pa pier te zetten. Wat moet het een mooi moment geweest zijn toen hij met zijn maten onder douche stond. bal in het net vloog, 0-1. Bruse Boys deed het niet voor komen alsof het in degrada tienood verkeerde. Gezapig porbeerde het in de buurt van de vijandelijke keeper Ruud Pennings te komen. Meer dan getik en gerommel op het mid denveld en een aantal overtre dingen bracht het elftal niet. En als Gladdines in de twintig ste minuut iets zorgvuldiger was geweest met een enorme kans, had Bruse Boys niets kunnen zeggen. Gelukkig verandert er wel eens wat in deze (voetbal)we-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9