Paasdrukte op Schouwen-Dui is dit jaar weer wat minder gr Paasdrukte op Schouwen-Duiveland is dit jaar weer wat minder groot COMMENTAAR Regenboog- en pasteleieren Met te veel op twee keer over de kop Nieuw ha\ Nieuw havenkantoor in Brouwershaven Op paaszaterdag waren nog huisjes vrij voor verhuur Autodief Erfenis Elfjarig meisje gewond Misverstand Inbraken Vechtpartij in café Succesvolle proefvaarten vanaf Maaskant Shipyards DINSDAG 9 APRIL 1996 NR 25956 3 Hoewel enkele tienduizenden mensen naar Schouwen-Duiveland kwamen, was de totale paasdrukte minder groot dan andere jaren. In Renesse was het gezellig druk op straat. (Foto: Marijke Folkertsma) SCHOUWEN-DUIVELAND - Hoewel de wegen aanzienlijk voller waren dan de, afgelopen maanden en de meeste recreatiewoningen en pensions goed bezet of vol waren, was de paas drukte op Schouwen-Duiveland minder groot dan vorig jaar. Op paaszaterdag waren nog re creatiewoningen vrij voor verhuur en konden nog kamers worden geboekt in de, wat duurde re, hotels. Een luxe die toeristen, die op de bon nefooi naar Schouwen-Duiveland kwamen, en kele jaren geleden niet kon worden geboden. Volgens directeur VVV Schouwse Kust, Mary Dalebout was het vorig jaar voor het eerst sinds jaren minder druk met Pasen. Een kentering die zich dit jaar voortzette. ,,In de période van eind jaren veland ieder jaar trendmatig tachtig tót én-met 1994 ging de omhoog. Sindsdien wordt het paasdrukte op Schouwen-Dui- ieder jaar wat minder." Een verschijnsel dat zich in heel Zeeland, ook reeds in pet zo merseizoen aftekende. Het provinciaal bestuur, de VW en horeca-branche beraden zich op mogelijkheden om Zee land aantrekkelijk te houden voor recreanten. Toch kwamen enkele tiendui zenden mensen vrijdag en za terdag via de bruggen en dam men Schouwen-Duiveland binnen om hier de paasdagen door te brengen. In de lange rij auto's, die af en toe in slakken gang moest rijden, bevonden zich veel Duitse nummerpla ten, auto's met caravans, au to's met fietsen en af en toe een old-timer. De Duitsers, die reeds twee. weken voor Pasen vrij- hebben, - kwamen -ook de afgelopen wekejni al in groten- getale naar "Schpuwen-Duivé- 1 Veel mensen met een stacara van maakten van de vrije paas dagen gebruik om hun zomer verblijf te installeren op een seizoensplaats op een van de campings. Hoewel het voor kamperen nog te koud is, was daardoor toch de nodige be drijvigheid op de campings. Toen vorige week de zon begon te schijnen kwam bij de VVV Schouwse Kust en Zierikzee een stroom van telefoontjes binnen van mensen die alsnog besloten om met Pasen een va kantiehuisje te huren op Schouwen-Duiveland. De bungalowparken Port Zé- lande aan de Brouwersdam, Port Greve bij Brouwershaven en Aquadelta bij Bruinisse wa ren daarom met de paasdagen goed bezet. Ook kamers bij particulieren, pensions en goedkopere hotels liepen rede lijk tot goed vol. ,,Het is tame- BROUWERSHAVEN - De gemeente Brouwers haven heeft plannen voor een nieuw havenkan toor. De globale bouwkosten worden geraamd op ruim twee ton. De nieuwbouw van het ha venkantoor zal plaats vinden aan de overkant van het huidige havenkantoor aan de Nieuwe Jachthaven in Brouwershaven. Niets menselijks is onze be stuurders vreemd. Dit ter ge ruststelling. Het is ook zo verleidelijk om met de fusie op handen nog gauw even wat leuks voor de 'eigen mensen'te doen. En dan mag wethouder Van der Salm zeggen dat het allemaal best meevalt met dat potverteren: iemand de regelmatig zijn oor te luisteren legt in de raads- en commissievergaderingen van de zes gemeenten weet wel be ter. Algemeen heerst de opvat ting voor wat betreft lokale in vesteringen liever nu zelf de knoop door te hakken dan te jvachten op een besluit van de nieuwe raad, die immers het belang van het hele eiland voorop stelt. Het potverteren is een vorm van korte termijndenken dat een handicap oplevert voor de nieuwe gemeente. Want ook volgend jaar en de jaren daar na zal er geld nodig zijn voor wegen, rioleringen, havens en dorpshuizen. Over de bouw van een gemeentekantoor nog maar gezwegen. De gemeente Schouwen-Duive land krijgt met nog een handi cap te maken. Een vaak ge hoorde kreet in raads- en commissievergaderingen de laatste tijd is: ,,Dat is een mooi klusje voor de nieuwe gemeen teraad. Opvallend is dat raadsleden en bestuurders de ze kreet altijd slaken bij moei lijke problemen en zelden bij bestuurlijke ingrepen die poli tiek aanzien opleveren. Met het vooruitschuiven van moeilijke beslissingen en het opsouperen van de eigen reser ves wordt de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland op gezadeld met een negatieve er fenis van de zes huidige ge meenten. Alsof er de komende jaren nog niet werk genoeg ligt te wachten. BRUINISSE - Een U-jarig meisje uit Amsterdam raakte tweede paasdag lichjLgewond bij een ongeluk op de N59 ter hoogte van Bruinisse. 1 L. Het meisje stak plotseling met haar fiets de weg over. Een 74- jarige automobilist uit Essen kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje kwam op de motorkap en schoof te gen de voorruit. Omdat er in fi le gereden werd was de snel heid laag en kwam het meisje er met wat lichte kneuzingen vanaf. De auto liep geen noe menswaardige schade op. TERNEUZEN - In de nacht van zondag op maandag werd in Terneuzen door een vrouw een duif bij het politiebureau afge leverd. De vindster dacht dat het dier niet meer kon vliegen. De poli tieman dacht daar anders over. Besloten werd de duif zelf te laten kiezen tussen het dieren asiel en het luchtruim. Hij koos onmiddellijk voor het laatste en vloog weg in zuide lijke richting. SEROOSKERKE - Een 50-jari- ge man uit Rotterdam raakte zaterdag licht gewond bij een eenzijdig ongeluk. De auto werd bij het ongeluk totaal vernield. De Rotterdammer was wezen vissen op de Oosterschelde en reed met zijn auto over de Stolp weg bij Serooskerke, ko mende uit de richting Burgh- sluis. In een bocht naar links kwam hij met de rechterwie- len van zijn auto in de berm te recht. De man corrigeerde iets te heftig en kwam aan de lin kerkant van de weg in de berm terecht waarna de auto twee keer over de kop sloeg en on dersteboven in de sloot beland de. De man kon op eigen kracht uit de zwaar beschadig de auto komen. De inmiddels door een oogge tuige gealarmeerde politie hield de man aan op verden king van rijden onder invloed. Na medische behandeling in het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee werd de Rotterdammer voorgeleid aan de hulpofficier van justitie. Op het politiebureau blies de man op het ademanalyseapparaat 540 microgram per liter terwijl maximaal 220 microgram per liter is toegestaan. De man zal zich te zijner tijd tegenover de rechter moeten verantwoor den voor zijn gedrag. RENESSE - Zondagmorgen werd door de politie op de Rampweg bij Renesse een 23- jarige inwoner van Dordrecht aangehouden. Hij reed in een auto die eerder die nacht gesto len bleek te zijn. Bij een poging om zich aan de controle te onttrekken ging de man er vandoor. Hij reed met de auto tegen het talud van de uitrit van Slot Moermond. Door de 36-jarige eigenares van de auto werd aangifte van diefstal van haar auto gedaan. Later in de nacht deed een 27- jarige inwoner van Zierikzee aangifte van poging tot dief stal van zijn auto. Deze stond geparkeerd aan de Mauritsweg in Renesse. Toen de Zierikzeeë- naar naar huis wilde bleek het stuur van zijn auto op de be stuurdersstoel te liggen. Het is volgens de politie niet uitge sloten dat de poging tot dief stal eveneens het werk was van de man uit Dordrecht. SCHARENDIJKE - Een 63-ja- rige Duitse toeriste deed bij de politie aangifte van diefstal vanuit haar recreatiewoning aan de Achthoek in Scharen- dijke. Toen zij op 5 april in de tuin aan het werk was werd door onbekenden 2000 D. mark aan sieraden uit het huis wegge haald. De daders kwamen bin nen via de niet afgesloten voor deur, In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in de woning en het aangrenzende bedrijf van een 57-jarige inwo ner van Duiveland. Nadat een deur van de woning geforceerd was werden zowel de woning als het aangrenzende kantoor doorzocht. De dieven gingen er met een onbekend bedrag aan baar geld vandoor. Het huidige kantoor kan in ge bruik blijven, omdat de bouw plaats vindt aan de overkant van het oversteekbruggetje. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 22 april komen de nieuwbouwplannen aan de orde. Binnenkort zal de gemeente raad zich ook moeten buigen over een werkvoorstel en kos tenraming voor renovatie werkzaamheden aan de kop van de haven. Het college heeft een adviesbu reau in de arm genomen, om de problemen die rondom de ha ven spelen op een rijtje te zet ten en daarvoor een oplossing aan te dragen. Als problematisch wordt erva ren de verkeersoverlast van het vervoer van boten naar en van de winterberging van de Uit de haven van Stellendam voer de YE 139 Elizabeth van de firma W. Sinke en Zoon uit waarde tot volle tevredenheid proef op het Haringvliet. Ge- veke motoren uit Dordrecht le verde voor deze Eurokotter, die in 1985 bij Maaskant in Bruinisse werd afgebouwd, een nieuwe hoofdmotor (type 3412 F). Tijdens het werkbe zoek werd tevens de Reintjes- keerkoppeling, de hydrauliek en het pompwerk nagezien. In de reparatiehaven van Brui nisse gingen de trossen van de lijk druk, maar nog niet echt vol. Er is geen sprake van dat mensen moeten uitwijken naar andere gebieden," aldus Ca- rien Verschure van de Zierik- zeese VVV. Volgens de VVV-medewerk- sters kwamen de toeristen vooral naar Schouwen-Duive land om hier van de natuur te genieten. ,,Er is weinig vraag naar bijzondere evenementen. Na zo'n lange, koude winter willen de mensen vooral in een mooie omgeving wandelen. Ze willen de lente opsnuiven en thuis kunnen vertellen hoe heerlijk ze in de zon hebben ge lopen," aldus Mary Dalebout. Veel recreanten hadden daar bij een voorkeur voor het strand en het bos in Wester- schouwen. Helaas waren de zonnige uren schaars. In de Zierikzeese binnenstad was het vooral zaterdag, maar ook tijdens beide paasdagen druk met mensen die wilden winkelen of de monumenten bekijken. Zaterdag liep in de stad een paashaas rond, ter wijl de paardentram en het or gel de nostalgische sfeer van de monumenten versterkten. Zo gauw de zon even door het dik ke wolkendek kwam stroom den de terrassen in de binnen stad vol. Ter gelegenheid van Pasen was de Dikke Toren het hele weekeinde geopend voor publiek, terwijl belangstellen den ook terecht konden in het Maritiem Museum in het Gra vensteen dat kortgeleden zijn deuren weer opende. In samenwerking met Staats bosbeheer hield de politie in de nacht van zaterdag op zondag controles op illegale kampeer ders. Ondanks het feit dat er nog voldoende mogelijkheden waren voor overnachting in hotels of pensions, werden daarbij negentien processen- verbaal opgemaakt voor men sen die in hun auto of camper op een parkeerplaats over nachtten. Het kwam hen op een boete van 170 gulden te staan. Ook in Renesse bleef het rustig tijdens het paasweekeinde. De politie hoefde slechts-drie be keuringen uit te reiken voor het gebruik van alcohol op straat of urineren op straat. firma Van Ast. Verder het functieverlies van de loswal voor de beroepsvaart. De ge meente vraagt een oplossing voor de aanleg van een strand je en een dam bij de haventoe gang en de bereikbaarheid er van. Er moet een oplossing komen voor de herinrichting van ligplaatsen bij de bocht van de oude en nieuwe haven en een reconstructie van de weg langs de nieuwe jachtha ven. Bovendien moet de ac commodatie voor de water sporters verbeterd worden, de sanitaire voorzieningen en het clubhuis. Het adviesbureau stelt voor om een korte en bondige noti tie te maken, waarin de aan dachtspunten projëctsgewijs worden beschreven. De kosten voor het advies worden ge raamd op een bedrag van 9.225,-inclusief BTW. mosselkotter BRU 24 Leen Willem los voor een technische proefvaart op het Zijpe. Als kloppend hart koos de firma Hoogerheide-Elenbaas op nieuw voor twee hoofdmoto ren uit de keuken van Caterpil lar (type 3408 DI-TA). De hermotorisering van de BRU 24 ging gepaard met het ver vangen van de keerkoppelin- gen (Reintjes) en de schroeven. Dankzij de nieuwe door AMW geleverde Promarin-schrocven (diameter 83 Centimeter) is het aantal decibels achterin met vijf decibel teruggedrongen. Verwachting t/m zaterdag 13 april WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp.3 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht oost 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graad Mid.temp. 13 graden Windkracht z.oost 4 Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht z.oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 10apr. Zon op 06.53, onder 20.27 Maan op 02.36, onder 11.42 11 apr. Zon op 06.51onder 20.29 Maan op 03.23, onder 12.51 Laatste Kwartier: 11 april (01.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen wordt het een rustige en droge dag. Vannacht klaart het op een paar plaatsen op en kan mist ontstaan. Het kwik daalt tot rond 4 graden. Overdag blijven wolken overheersen, maar soms is er ook wat ruimte voor de zon. 's Middags wijzen veel thermometers 12 graden aan. Door het koude zee water (gemiddeld 5 graden) blijft het kwik langs de stranden steken bij 9 graden. De wind is zwak tot mdtig en waait meest uit oostelijke richtingen. Verantwoordelijk voor dit rustige weertype is een langgerekt hoge- drukgebied, dat zich uitstrekt van de Azoren tot in noordoost-Europa. La ter in de week dringen oceaanstorin gen tot onze omgeving door en neemt de kans op regen toe. Ruimte voor de zon is er nauwelijks. De tem peratuur doet een stapje terug. In het weekeinde wordt het 's middags een graad of 11. SCHARENDIJKE - In de nacht van zondag op maandag raakten twee Duitse toeristen slaags met elkaar in een café in Scharendijke. Eén van de vechtersbazen - een man van 31 jaar - liep snijwonden in het ge zicht op. Hij liep die verwondingen op toen zijn 27-jarige landgenoot hem een kapot bierglas in het gezicht duwde. Na behande ling in het ziekenhuis in Zie rikzee kon de 31-jarige Duitser weer naar huis. Zijn landge noot, werd ingesloten in het po litiebureau in Goes en in de loop van tweede paasdag weer in vrijheid gesteld. Hij moet zich te zijner tijd voor de rech ter verantwoorden voor zijn gedrag. De politie vermoedt dat overmatig drankgebruik de oorzaak van de café-ruzie is geweest. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1,4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B T W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinso'agkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% BTW. Eieren met daarop een paashaas, een regenboog, pasteltinten of allerlei kleurige vlekken. Onge veer zestig Bruse kinderen hadden slechts een uurtje nodig om zo'n zevenhonderd gekookte kippeneieren om te toveren in echte paaseieren. Zij leefden zaterdagmiddag hun creatieve talenten uit in de Bruse jeugdsoos De Pul. Het jeugdbestuur van De Pul organiseert jaarlijks een dergelijk evenement voor de Bruse jeugd tot twaalf jaar. ,,Dat zien wij als onze taak en het is een goede pro motie voor De Pul. De kinderen die het hier leuk vinden worden later lid van De Pul." aldus de jeugdbestuursleden Emile Wielaard en Foeke Roukema. De toekomst van De Pul lijkt er zoning uit te zien, want de jeugd vermaakte zich prima in het soosgebouw. Na het kleuren van de eieren werd enthousiast gedanst op discomuziek. De eieren werden door de paashaas, samen met een zilveren en gouden ei, verstopt in het Westplantsoen, waar de Bruse jeugd op tweede paasdag reeds vroeg in touw was om ze te zoeken. De vinder van het gouden en het zilveren ei en de kinderen die de mooiste twee eieren kleurden kregen een prijs. (Foto: Marijke Folkertsma) Advertentie BRUINISSE/STELLENDAM - Vanaf de vesti gingen van Maaskant Shipyards in Bruinisse en Stellendam zijn twee vissersschepen met nieu we Caterpillar voortstuwingmotoren vertrok ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3