Wagenspel op programma van tweede Boerenlanddag Zoekplaatje Lucien Suel in Galerie Galerij Regionale Scholengemeenschap Sociale Dienst heeft nog miljoen WVG-geld 'Ik word onderhand zo moe van al die pasjes' oSafófc® Ijovensa Noordgouwe ontwaakt uit winterslaap Concert Luchtmachtkapel in Zierikzeese sporthal Fietser gewond VRIJDAG 5'APRIL 1996 NR 25955 3 Joop Kort zorgde tijdens de eerste Boerenlanddag in Noordgouwe voor vrolijke Boogie-klanken. (Foto: Joop van Houdt) NOORDGOUWE - Muziek, volksdansen, maar ook een heus wagenspel. Dat biedt het pro gramma van de tweede Boerenlanddag. Het evenement staat gepland voor zaterdag 29 juni. Centraal staan boerenbedrijf en boerenpro- duct. Nog meer dan vorig jaar - tijdens de eerste editie - zijn de attracties daarop toegespitst. het orgel als de clavichord be speeld. Van 's ochtends 10.00 uur tot diep in de nacht heeft Noord gouwe tijdens de Boerenland dag van alles in petto voor de bezoekers. Vanaf verschillen de podia wordt muziek ten ge hore gebracht. In het vijftien- de-eeuwse kerkje wordt zowel De clavichord is een achttien- de-eeuws instrument dat lijkt op een clavecimbel, maar een zachtere klank heeft. Tevens heeft het instrument de moge lijkheid om dynamiek in de klankkleur aan te brengen. Huub Jansen zingt zijn luister liedjes en op het podium op de Ring trakteren diverse pianis ten en gitaristen het publiek op zowel klassieke als morder- ne muziek. Volksmuziekgroep De Zeeuwse Rei is ook van de partij, evenals volksdans groep Nehalennia. Anja Kop- mels zingt liedjes in Zeeuws dialect. Fanfare Con Amore geeft acte de présence en later op de dag spelen blues- en rockgroepen als Zeeuws Meisje, As de brandweer, Sir Loin en de Sidekickbluesband. De leden van De A.'ke verzorgen een mo deshow van Zeeuwse kleder drachten. Boerenbedrijf Waar het uiteindelijk bij de Boerenlanddag om gaat is het boerenbedrijf en de boerenpro- ducten. Het gebruik van kant- en-klaarproducten brengt veel gemak met zich mee, maar een nadeel is dat sommige mensen niet meer weten dat een aard appel in de grond groeit en brood van graan gemaakt wordt. Tijdens de Boerenlanddag is een pleintje gereserveerd voor pluimvee, geiten en andere kleine boerderijdieren. Ook een koeienkeuring staat op het programma. Verder kan de be zoeker zien hoe aardappelen vroeger geoogst werden en trekt een optocht van oude én nieuwe landbouwvoertuigen door de straten. Jacco Fierens verzorgt demon straties schapen scheren en ook wordt getoond welke be werkingen de schapenwol ver der ondergaat zoals het spin nen, wassen, twijnen en verven. Typische Zeeuwse za ken als het ringrijden en het bakken van bolussen ontbre ken evenmin. Tijdens de Boerenlanddag ex poseren kunstenaars uit dë omgeving van Noordgouwe, is er een rommelmarkt en zijn er meer dan 100 kraampjes ver deeld over de straten van het dorp. Er kan een ritje gemaakt worden met pony of boerenkar en er is een caviabaan. ZIERIKZEE - In Galerie Galerij in de Regiona le Scholengemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee exposeert de Fransman Lucien Suel vanaf 10 april tot en met 12 juni collages en te keningen bij zijn gedichten en andere teksten. Suel werd in 1948 geboren in Guarbecque-Pas de Calais. In 1966 publiceerde hij zijn eerste gedichten onder invloed van schrijvers van de Beat Genera tion: Kerouac, Ginsberg en Burroughs. In de jaren zeventig werkte hij mee aan het tijdschrift Stars- crewer door middel van de pu blicatie van zijn gedichten en vertalingen van werk van di verse Amerikaanse schrijvers. Vanaf 1980 neemt hij deel aan mailart-tentoonstellingen over de hele wereld. Zijn in zendingen in het mailart-net- werk bestaan voornamelijk uit visuele poëzie en collages. In 1989 was hij één van de twinting deelnemers van het voor de Galerie Galerij georga niseerde mailart-project 'Pro fessor Zeeman goes crea'. In de jaren tachtig bundelt hij zijn schrijversactiviteiten door de Station Underground d'Emerveillement Littéraire in het leven te roepen. Invloed Veel verhalen en gedichten worden uitgebracht in kleine oplagen in eigen beheer en be vinden zich in veel bibliofiele verzamelingen. In 1988 ver schijnt 'Sombre Ducasse', een bundeling van teksten die hij eerder publiceerde in diverse tijdschriften. Naast de invloed van bovenge noemde schrijvers put hij voor zijn gedichten en verhalen pit de inspiratie van het Noord- Franse landschap en in 'Me mento Matamore' beschrijft hij zijn jeugdherinneringen al daar. Die jeugdherinneringen zullen ter gelegenheid van de expositie in Galerie Galerij op nieuw worden uitgebracht, nu in een tweetalige (Frans-Ne derlands) editie. Sinds enkele jaren werkt Lu cien Suel samen met William Brown uit Wales. Brown ver taalt gedichten van Suel in het Engels. William Brown is in de eerste plaats graficus en op de expositie toont hij grafiek, ge maakt bij de teksten van Suel. De expositie js toegankelijk voor het publiek van maandag tot en met vrijdag tijdens schooluren en verder na af spraak op telefoonummer 0111-402017. Geen graancircel, maar een betoncircel op het Zoekplaatje van deze week. De vorjn is net iets te rond om door te kunnen door gaan voor een Paasei, maar toch gaat er iets voorjaarsachtigs van de foto uit. Wie ziet u>nt Joop van Houdt hier heeft gefoto grafeerd en waarHet Zoekplaatje van vorige week leverde 28 inzendingen op. Bijna iedereen had de locatie op de foto herkend. Het was een afbeelding van het Schourvse Weegje zoals dat over de vaart (die de scheiding vormt tussen Schouwen en Duiveland) in de richting Schuddebeurs loopt. Op de achtergrond was de Schowwsedijk t' zien. die vanaf Schuddebeurs in de richting Brouwersharen loopt. Ken aantal inzenders attendeerden er nog op dat achter de dijk de Oost hoeve ligt van Rinus ter Weduwe. Uit de stapel goede inzendingen werd het briefje van Wilma de Hartog Esdoornstraat 5 4431 DH 's Gravenpolder als winnaar ge trokken. Aan haar wordt de cadeaubon van 25 gulden toege stuurd. Mensen die bovenstaande foto herkennen maken daar eveneens kans op wanneer zij een briefje of kaart met juiste oplossing stu ren naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De oplossing kan ook rechtstreeks in de brie venbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 worden ge gooid. De oplossingen moeten uiterlijk woensdag 17 april bij de redactie binnen zijn. Op de buitenzijde graag het woord Zoek plaatje melden. (Foto: Joop van Houdt) Overschot jaarrekening 1994 ZIERIKZEE - De Intergemeentelijke Sociale Dienst van Schouwen-Duiveland heeft nog een miljoen gulden over voor voorzieningen ten be hoeve van gehandicapten. Het gaat om een overschot van het fonds via de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) voor 1994. De gemeenten op Schouwen-Dpiveland hebben woensdag de jaarrekening van de dienst ontvangen. Waar schijnlijk blijft er ook van 1995 nog geld over. Dat werd gisteravond duide lijk in de raadscommissie fi nanciën van Zierikzee. Onduidelijk is nog wat er met het geld gaat gebeuren. CDA- commissielid, mevrouw C. J. P. M. Kalwij suggereerde on middellijk om de uitkerings criteria te verruimen, zodat er vaker een beroep op kan wor den gedaan. J. Th. M. van der Veer wees de commissie er op dat de ge meente in deze wet een zorg plicht heeft. „Straks is er in eens veel nodig en dan moeten we het geld elders zien te vin den. De Sociale Dienst pot het op. Je kunt het ook terugstor ten in het gemeentefonds. Dat is lood om oud ijzer." Muziekschool De kwestie kwam ter sprake naar aanleiding van het voor stel om voor 6500 gulden de Muziekschool toegankelijk te maken voor rolstoelgebrui kers. WVG-geld mag hiervoor niet worden gebruikt, omdat dat alleen mag worden aange wend voor individuele en niet voor collectieve voorzieningen als een muziekschool. Een uitzondering kan blijk baar worden gemaakt voor geld dat de gemeenten in 1993 hebben ontvangen als tege moetkoming in de aanloopkos ten bij invoering van de WVG. In dat potje heeft Zierikzee nog 47.000 gulden zitten. Zeeland Card in Zierikzee ZIERIKZEE - D66-voorman J. Th. M. van der Veer in Zierikzee wordt onderhand moe van plastic pasjes. Hij staat dan ook kritisch tegen over de invoering van de Zeeland Card volgende maand in Zierikzee. ,De Zeeland Card is vergelijk baar met een telefoonkaart. Er kunnen in onze provincie klei ne bedragen mee worden be taald als bijvoorbeeld parkeer- geld of de toegang tot een museum. Er komen twee uit voeringen van: Eén met een vaste, voorgeprogrammeerde waarde en één die 'oplaadbaar' is. De gemeenten Goes, Middel burg, Vlissingen en - naar gis teren bekend werd - ook Wes- terschouwen zijn bereid de kaart ,in te voeren of .(Goes) hebben dat al gedaan, Invoering van de kaart gaat de gemeente Zierikzee ongeveer 17.000 gulden kosten. Het leeu wendeel hiervan - ruim 14.500 gulden - gaat zitten in de om bouw van parkeerautomaten. Had de gemeente vorig jaar al aangehaakt, dan had dat 50.000 gulden gekost. En daarmee komen we op de kern van Van der Veers be toog. Binnenkort wordt lande lijk de chipcard ingevoerd en het is te verwachten dat er op korte termijn nog meer vor men van 'plastic geld' komen. Volgens Van der Veer komt het de consument alleen maar ten goede als nog even wordt ge wacht met het maken van een keuze. Door concurrentie wor den de diensten immers goed koper. „Ik word onderhand ook een beetje moe van al die pasjes," zei de D66-voorman en hij illu streerde dat met een reisje naar Zeeuwsch-Vlaanderen. „Een pasje om te tanken, een pin-pas om onderweg wat te kopen en natuurlijk krijg je dan Air-Miles op je pasje en tenslotte nog een pasje voor het veer." ,.8Ö Wel handig a-:sh?."..'3 nir; str Andere commissieleden (VVD, SGP/RPF) wilden wel mee in de vaart der volkeren. „Wel handig voor de toeristen," vond de CDA-woordvoerster. Net als voorzitter L. J. van Gastel die in het buitenland ook niet graag aanrommelt met vreemd muntgeld. Het is de bedoeling dat de Zee land Card in mei wordt inge voerd. Het museum en de bibli otheek in Zierikzee willen er ook mee gaan werken. Het ge bruik van de pas is voor de con sument dit jaar gratis. Vanaf 1997 gaat het jaarlijks vijftien piek kosten. Met dans- en lichtshow ZIERIKZEE - Een avondvullend 'Europa'con- cert door de Luchtmachtkapel, compleet met dans- en lichtshow. Dat staat donderdag 18 april te gebeuren in sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Het optreden staat onder leiding van de Spaanse gast-dirigent Miquel Rodrigo. De jonge violiste Yvonne Smeulders, die vorig jaar de eerste prijs won op het Interna tionale Vioolconcours 'Her man Krebbers' in Maastricht treedt op als gast van de Lucht machtkapel. Het concert wordt aangeboden door de commandant van vliegbasis Woensdrecht. De toegang is gratis. Eenwording Europa Met het programma voor die avond haakt het Luchtmacht orkest muzikaal in op de een wording van Europa. Het zeer gevarieerd repertoire van het concert benadrukt het all round professionalisme van de kapel. Voor de pauze mar cheert de kapel met een mars vanuit Engeland via de Spar- tacus Balletsuite naar Ar menië. Met een korte viool Romanze in Noorwegen gaat het verder naar Roemenië waar de 56 mi litaire muzikanten worden bij gestaan door de dansgroep Centro Flamenco Poro en vio liste Yvonne Smeulders. Het tweede deel van het concert voert door Duitsland en Oos tenrijk met zijn wereldbe roemde Radetzki Mars naar Italië. Via Rusland met de Sabeldans van Khatchaturian en Frank rijk met zijn Can Can naar Malle Babbe in Nederland. Mi quel Rodrigo dirigeert de Luchtmachtkapel tegen het einde van het concert naar Spanje. De organisatie van het concert is in handen van Mu ziekvereniging Apollo uit Brouwershaven en Fanfare Con Amore uit Noordgouwe. Het concert begint om 20.00 uur. Reserveren kan via 413690. Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Verwachting t/m dinsdag 9 april WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graad Mid.temp. 13 graden Windkracht var 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht noord 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graad Mid.temp. 14 graden Windkracht n.oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6apr. Zon op 07.02, onder 20.20 Maan op 23.30, onder 08.17 7apr. Zon op 07.00, onder 20.22 Maan op.onder 08.56 8apr. Zon op 06.58, onder 20.24 Maan op 00.39, onder 09.43 9apr. Zon op 06.55, onder 20.25 Maan op 01 '41onder 10.38 Laatste Kwartier: 11 april (01.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het zuiden van het land krijgt tijdens het paasweekeinde de zon ook weer te zien. Afgelopen da gen was het daar bewolkt. Ook el ders in het land drijven vannacht en morgenvroeg wolkenvelden over. Neerslag wordt niet verwacht. Door de bewolking wordt het minder koud dan afgelopen nachten. Van vorst is komende nacht geen sprake meer. Het wordt ongeveer 4 graden. Mor- genmiddeg klaart het op, de tempe ratuur loopt op en 's middags kan het plaatselijk 13 graden worden. Er staat een overwegend matige oos tenwind. Gedurende de paasdagen staat er iets minder wind. Een uitlo per van een hogedrukgebied be paalt dan het weer. De combinatie van zonnige perioden, droog weer en een middagtemperatuur van on geveer 13 graden, maakt het paas weekeinde met recht een paasbest weekeinde. OOSTERLAND - Bij een ver keersongeval op de parallel weg van de N59 ter hoogte van Oosterland is gistermiddag een 76-jarige fietser uit Brui- nisse dusdanig gewond ge raakt, dat hij per ambulance naar het Rode Kruis Zieken huis vervoerd inoest worden. (jfj^n-bestuur^ floor een„54-jara- gé inwoner van Sommelsdijk. De fietser werd door de werve ling van de zeven meter lange aanhangwagen meegezogen en kwam daardoor ten val. Hij brak daarbij zijn linkerarm en liep een scheurtje in zijn sche del op. ZIERIKZEESCHE® NIEUWSBODE H Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per. Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52.50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand-, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177z% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3