Zierikzee zoekt zich een ongeluk Goed debuut voor Bekkenk Open avond G-voetbal geen succes Van Damme drie keer succesvol Bittere strijd om topplaatsen Schakers missen kans op promotie zaterdag- en zondagvoetbal Ontknoping damtitels in slotfase van seizoen Sponsbravond voetbalclub slecht bezocht: negen man Succes voor jeugdige gymnasten Golfer Hordijk winnaar Bowlsters Renesse promoveren Zierikzeese atleet 21e op halve marathon PROGRAMMA 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - De ,tijd begint te dringen voor voetbalvereniging Zierikzee. Het huidige sei zoen en het contract met Goedbloed (hoofd sponsor) loopt ten einde, maar voor volgend jaar heeft het bestuur nog geen, aardige geld schieter op de kop kunnen tikken. De club hoopte middels een sponsoravond iets te be reiken. Viel dat even tegen. Slechts negen mensen kwamen op de bijeenkomst op sport park Den Hogen Blok af. Hans Verkaart van de spon sorcommissie had zo zijn best gedaan. Ruim negentig perso nen uit het Zierikzeese be drijfsleven overhandigde hij persoonlijk een brief. Zestig procent reageerde positief op het houden van een sponsor avond. Hoe dichter de avond naderde, hoe meer mensen er afhaakten. Slechts twee na men de moeite zich officieel af te melden. Een teleurgestelde Verkaart vindt het een vreemde zaak dat het bedrijfsleven in Zie rikzee niet warm loopt voor de voetbalclub, die als derde klasser in de zondagcompeti tie redelijk wat te bieden heeft. De club pretendeert al jaren aanvallend voetbal te spelen en wil dat de komende seizoenen met de nieuwe trai ner Jan Englebert blijven doen. ,,Als een trairter had gezegd 'ik speel met één spits', hoeft hij niet te komen," verduide lijkte Kees Kommer van de technische commissie. Ook in de jeugdsector moet het aan vallend voetbal absolute voorrang krijgen, is Kommer van mening. Met deze uitspraken slaat Kommer de spijker op de kop. Hij geeft een beeld wat Zierikzee in de nabije toe komst wil (bereiken). ,,Is het niet goed sponsors te laten weten waar een vereniging de komende vijf tot tien jaar heen wil?", sprak één van de aanwezige sponsors. Ver kaart antwoordde dat er een technisch plan voor de toe komst klaarligt. Betrokkenheid Het 'magische' woord voor sponsors is betrokkenheid. Van Hans Kelder, docent bij de Zeeuwse Sportraad, mag die betrokkenheid echter niet te ver doorgevoerd worden. ,,Op amateurniveau gaat de sponsor wel eens op de be- stuurstoel zitten. Je moet sponsoring wel in de hand houden." Volgens Kelder moet een sponsor uitstraling hebben. Zoals ABN/AMRO dat heeft, vindt hij. Kelder vergeet ge makshalve dat hij 'maar' in Zierikzee op het spreekge stoelte staat en dat een moge lijke rijke man - wie dat ook mag zijn in Zierikzee - nooit de impact van een groot bankbedrijf in Nederland zal hebben. Betrokkenheid staat gelijk aan vrijwilligerswerk. Was het vroeger de normaalste zaak van de wereld dat ieder een zijn of haar club een hel pende hand toestak, nu moet je maar afwachten of mensen zo 'gek' zijn. Vindt ook San- der Kloos, MEVO-doelman, ClOS-student en spreker in de kantine van Zierikzee. ,,Wij ondervinden de nadelen van maatschappelijke ont wikkelingen. Het heeft te ma ken met de ontwikkeling van de sportcultuur. De gemeente trekt zich terug en verenigin gen worden vaker geprivati seerd. Mensen betalen mak-, kelijk twintig gulden om een uurtje aan apparaten te han gen of pakken een avontuur lijk weekeinde. Kinderen hebben de computer gekre gen." Deze individualisering van de maatschappij werkt niet bepaald een goede clubgeest in de hand. „Daarom moeten sponsors weten waarmee we (Zierikzee, red.) bezig zijn," zei Kloos. „Sport vraagt om een zakelijke aanpak." Sport kan niet zonder vrijwil ligers. Kelder hield de aanwe zigen enkele cijfers voor. „In Nederland zijn 30.000 vereni gingen met één miljoen vrij willigers. Dit zijn belangrij ke getallen voor sponsors." Met betrekking tot voetbal club Zierikzee had Kelder het over de bordjes, waar namen van sponsors in de vorm van voetballen op staan, die bo ven de bar hangen. „Die wor den wekelijks door vijfhon derd mensen gezien als ze een biertje bestellen. Die leveren naamsbekendheid, maat schappelijke betrokkenheid en opbrengsten en dus rede nen om te sponsoren op." THOLEN - De jeugdigde gym nast J. Almenkerk uit Ooster- land is eerste geworden tijdens voorronde-wedstrijden in Tho- len. Dit resultaat behaalde hij in de categorie H3 (12-14 jaar individueel). L. Saman van het Zierikzeese Delta Sport werd eveneens eerste bij de gymnastiekwed- strijden. Ze deed dit in de cate gorie D4 (moeilijke oefenstof tot 12 jaar individueel). In de categorie El (middelzware oe fenstof vanaf 16 jaar individu eel) werden Bettine van Al menkerk en Wilma Wijnstekers uit Oosterland tweede en der de. BRUINISSE - Ondanks de koude weersomstandigheden met sneeuw- en hagelbuien le verde Harko Hordijk een mooie prestatie op de Bruse golfbaan Grevelingenhout. Hordijk werd winnaar van de Driebal Stableford-wedstrijd met 38 punten in de A-catego- rie. Als tweede en derde ein digden A- Steer en F. Jacobs met respectievelijk 34 en 33 punten. In de B-categorie golf de J. Hartog naar een eerste plaats, A. de Winter moest ge noegen nemen met een tweede stek, A. van Lent met een der de. HILVARENBEEK - De dames van Bowling Renesse hebben op de laatste speeldag in Hil- varenbeek promotie naar de eerste klasse afgedwongen. Tijdens de lhatste wedstrijd in de tweede klasse voegde het bowlingteam vijf punten aan zijn totaal toe. Hiermee werd de ploeg onbereikbaar voor de concurrentie en dus kampioen. SCHEVENINGEN - Zijn eerste halve marathon, de City-Pier- City loop in Scheveningen, is Ramses Bekkenk goed beval len. De Zierikzeese atleet fi nishte als 56e in een tijd van 1.12.07 uur. Met dit resultaat liet Bekkenk zien dat hij niet alleen op de baan, maar ook op de weg goed uit de voeten kan. Omdat Bekkenk nog geen re sultaten op de 21,5 kilometer lange afstand had staan, moest de student lichamelijke opvoe ding achterin starten. Bek kenk, lid van Sporting Walche ren, werkte zich echter goed naar voren en en werd de twee de Zeeuw (achter John Ver- meule) en de 21e Nederlandse, atleet die de streep bereikte. Zijn tijd betekende een nieuw HALO-record. „Een tijd onder de 1.10 uur is zeker mogelijk," zei Bekkenk na afloop. „Tij dens de wedstrijd heb ik wat haaswerk verricht voor twee dames. Dat beviel me prima." De loper is echter niet van plan veel lange afstanden te lopen. „Dat vind ik te saai," aldus Bekkenk. „Vanaf nu ga ik me richten op het nieuwe baansei- zoen, met name op de steeple chase." Zijn eerste steeple chase loopt Bekkenk waar schijnlijk op 20 april in Gorin- chem. De Delta Sport-atleten John Quaak en Jos Brands eindig den in de voorste helft van het grote deelnemersveld. Quaak liep de ruim 21 kilometer in 1.16.10 uur en Brands deed er 1.23.30 uur over, een verbete ring van zijn persoonlijk re cord met twee minuten. De moeder van Ramses, Jolien Bekkenk, werkte de City-Pier- City af als voorbereiding op de marathon van Rotterdam. Ze deed dit in een tijd van 1.41.32 uur. Jeugdmiddag De jeugdcommissie van atle tiekvereniging Delta Sport houdt vandaag de inmiddels traditionele paasmiddag op sportpark Bannink. Deze mid dag begint om 15.00 uur en is bedoeld om kinderen van groep drie tot en met acht van de basisscholen kennis te laten maken met atletiek. G-voetballers hebben plezier in de training op het kunstgrasveld van sportpark Bannink in Zierikzee. De training was bedoeld als openavond. Er meldde zich niemand aan bij initiatiefnemer Jakkoo Brouwer. Het is blijkbaar een te grote stap," sprak Brouwer be droefd. ..De jongens waren ook teleurgesteld.In het ergste geval moet het Zierikzeese G-voetbal verder met één in plaats van twee teams. (Foto: Joop van Houdt) Zaterdagamatcurs KNVB district Zuid 1 2e klasse A Brusc Boys-Vccre Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Zaterdag 6 april le klas DFS-Brouwcrshavcn Nicuwdorp-Hcinkcnszand Spui-GPC VCK-Wolf.dijk SPS-Duivcfond Reserve le klas Arncmuidcn 3-Bnisc Boys 2 Kruiningcn 2-VCK 2 's-H. Arcndskcrkc 2-Rillundia 2 Middelburg 2-Bcvelanders 2 Scrooskerke 3-Ycrscke 3 Vccre 3-Krubbendijkc 2 Hocdckenskcrkc-Stavenissc 2e klas B Duivcland 2-GPC 3 WIK 2-Middclburg 3 DFS 2-Heinkens/und 3 Brusc Boys 3-Colpl. Boys 2 Brouwershaven 2-Nicuwdorp 2 Nicuwland 2-ME VO 2 3e klas B VCK 3-Scrooskerke 3 Zcclandia-ZSC 2 Arncmuidcn 5-Mocuwcn 4 Vlissingcn-Middclhurg 4 GPC 4-Kats Dauwcndaclc 3-DFS 3 3e klasC SKNWK 2-Wisscnkcrke 2 Duivcland 3-Brusc Boys 4 Woiï.dijk 2-Dauwcndaclc4 Nicuwland 3 -SVD 2 Kloctingc 6-Bevelanders 3 Ycrsckc 5-Amemuiden 4 4c klas A Kapcllc 5-MEVO 3 WIK 4-SKNWK 3 Colpl. Boys 3-Wolf.dijk 4 Kloctingc 7-SSV 4 Bru sc Boys 5-Kruiningcn 5 4e klas B VCK 4-WIK 3 Vccrc 4-Oostkapcllc 3 DFS 4-Scrooskcrkc 5 Afdeling Zeeland zondagcompetitie Rcsenc2eklas A Middelburg 3-Zicrik/cc 3 3e klas A Ouwcrkerk 2-Rencssc 2 3e klas B Luctor 3-Zld. Sport 4 3e klas C Tcrncu/en 5-Clingc 2 Juniorcnconi petitie Zaterdag 6 april Ie klas Hontcnissc-Lcwcd. Boys 2e klas SDO-Noormannen 3c divisie D B-junioren DESK BI -Tcmeuzcn BI Hoofdklus C-junioren Zicrik/cc Cl -Middelburg CI Groep A3 DFS AI-ZSC Al Groep A6 SSV A J -Zierikzee A2 Duivcland A1-MEVO Al Groep B2 Middelburg B2-Brusc Boys B1 Groep B7 Kloelinge B2-Duivcland BI Zicrik/cc B2-Wisscnkcrkc B1 Groep B8 Meeuwen BI -DFS BI OostkapcJIc BI -ColpJ. Boys BI Groep C2 SKNWKCl-'s-H ArcndskcrkeCl HcinfccnszandCI-WIK Cl Groep C3 Kloctingc C1 -Zonnepiairc C1 Groep C4 Noormannen CI -DFS CI Groep C8 Bruse Boys CI -Renesse C Duivcland C1 - Ycrsckc CI Groep C9 SSVC2-MEVOCI RcncsscC2-DrcischorC1 Damcscompetitie 2c klas B interr. Tricht-Spui Stadspolders-Ycrsckc Nicuwdorp-Slicdrccht Zcclandia-Oostkapclle 2 ZSC-SKNWK Dauwcndaclc-Vlissingcn 2 DFS-Zonncmairc Kleiduivenschutter oppermachtig 's-HEER ARENDSKERKE/LIENDEN/OP- PUURS - Adriaan van Damme heeft een uiter mate goede periode achter de rug. De kleidui venschutter uit Burgh-Haamstede was binnen kort tijdsbestek driemaal succesvol. Zijn eerste prijs veroverde Van Damme op het jachtparcours in 's-Heer Arendskerke. Het was de vierde keer in vier jaar dat de schutter hier met de hoofdprijs aan de haal ging. Op een veld van 83 binnen- en buitenlandse deelnemers schoot hij in de A-groep 45 vón de vijftig duiven uit de lucht. Beker nummer twee haalde Van Damme op in Oppuurs. In dit Belgische plaatsje raakte hij tijdens een jachtparcours (A-klasse) 85 van de honderd kleiduiven, Plaatgenoot van Van Damme, Willem van Sluys werd in de C-categorie 72e. Vorige week was de schutter uit Burgh-Haamstede al de beste in Lienden, een plaatsje bij Tiel. Met 74 uit tachtig treffers liet hij de concurrentie achter 2ich. Huishoudelijke competitie ZIERIKZEE - Hoewel de strijd om het schaak kampioenschap al beslist is, wordt er om de plaatsen eronder volop gestreden. Slechts Aad Brakel hoefde niet te knokken, omdat zijn te lgenstander niet op kwam dagen. Spannend heette de ontmoe ting tussen Hans Aangeenbrug en Richard van der Veken te zijn. De partij van de nummers twee en drie op de ranglijst mondde uit in een groots ge vecht. Na een remise-aanbod van zwartspeler Van der Veken be sloot Aangeenbrug nog even door te spelen. Van der Veken beging een fout waardoor een pion van Aangeenbrug tot ko ningin promoveerde. Van der Veken verloor dus. Johan Hoogstrate bouwde heel voorzichtig een gedegen aan val op tegen Arend Bandsma. Toen de aanval gedeeltelijk was gepareerd en de kruitdam pen waren opgetrokken, zou het hergroeperen van troepen zoveel tijd gaan kosten, dat er op voorstel van Bandsma re mise kwam. Gerard van Es had het tegen Martin Krijger knap lastig. De met wit spelende koploper dwong zijn tegenstander tot re mise bij een pion achterstand. Uitslagen G. van Es - M. M. Krijger rem.; J. Aangeenbrug - R. van der Veken 1-0; J. J. Hoogstrate - A. Bandsma rem.; J. A. J. van der Made - J. van Dalsen rem.; A. H. Brakel - A. M. van der Wes ten 1-0; A. A. M. Bloom - J. Ba- ris 0-1; J. Verduin den Boer - S. J. Stoel 1-0; A. van Meeteren - E. de Jonge jr. 0-1; C. van Eldik - D. Doeswijk 1-0; H. Bremer - J. de Jonge 1-0; P. J. Kramer - H. Nelisse; J. Heiligers - A. N. Kouters 1-0; M. Kamminga- G. J. v. d. Waarden 1-0. Stand: 1 G. van Es 1148.17 20 2 J. Aangeenbrug 993.67 19 3 R. van der Veken 869.00 21 4 M.M. Krijger 802.83 19 5 A. Bandsma 793.67 22 6 A.H. Brakel 732.00 20 7 J.Baris 726.67 23 8 J. J. Hoogstrate 714.00 24 9 J.van Dalsen 707.50 22 10 J. A. J. v. d. Made 702.83 20 Zierikzeese ploeg verliest GOES - Het eerste team van schaakclub Zierik zee speelt volgend seizoen weer in de promotie klasse. De laatste kans op promotie werd in de uitwedstrijd tegen Goes verkwanseld, 6-2. Zierikzee startte verzwakt aan het duel tegen Goes. Omdat Gerard van Es niet mee kon doen, nam Evert de Jonge zijn plaats in. De jeugdspeler leek zowaar op de winst af te gaan. De Jonge buitte zijn voordeli ge situatie niet uit, verloor een belangrijke pion en als gevolg de partij. Vlak na De Jonge moest Jan Verduin den Boer zijn koning omleggen, omdat afwachtend spel hem fataal werd. Hans Ba- ris kwam in deze sombere fase remise overeen. Martin Krij ger verloor vrij regelmatig van de sterk spelende Holwijn. Hans Aangeenbrug overschat te zijn positie en gaf zijn partij tegen Ruler knullig weg. Richard van der Veken was met een stuk voorsprong op weg naar de winst. Dit voor deel bleek niet genoeg. Meer dan remise haalde Van der Ve ken er niet uit. Invaller Brakel bolwerkte het niet tegen Kloosterman. Arend Bandsma redde de Zierikzeese eer door een knappe zege op de sterker geachte Luitwieler. Uitslag- Goes 1 - Zierikzee I 6-2. J. van Ruler - J. Aaangeenbrug 1-0; J. Oostdijk - R. van der Veken V2- x/i\ M. Holwijn - M. M. Krijger 1-0; M. Luitwieler - A. Bands ma 0-1; F. van Dam- J. C. Baris V2-V2; M. Burgerhoff - J. Ver duin den Boer 1-0; E. Klooster man - J. Brakel 1-0; P. Olivier - E. de Jonge 1-0. Flikiveert en Walraven in finale ZIERIKZEE - De finale van de bekerstrijd bij damvereniging Zierikzee gaat tussen Aart Wal raven en Adri Flikweert. Jos de Wild en Rinus van der Wielen trekken ten strijde om de clubti- tel. Walraven bereikte de eind strijd door een positionele zege op Koos Smalheer. Deze gaf goed partij, maar in een acht- om-acht-stand liet hij zich op sluiten aan de korte vleugel. Verlies werd zijn deel. Flikweert won door sterk spel van Jaap Huigens, De winnaar kwam in het middenspel een schijf voor waarmee hij later het eindspel naar zich toe trok. In de onderlinge competitie heeft Van der Wielen een punt voorsprong op Jos de Wild. Beiden treffen elkaar in de slotronde. Van der Wielen speelt de laatste tijd sterk. Hij won achtereenvolgens van Cor Boot en John Honig. De Wild bewees zijn goede vorm door in zijn laatste partij Honig te verslaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 8