Zwembad Dol-fijn niet weg te denken uit Nieuwerkerk Eerste ZAD-Autokrant CD-presentatie Juke Joints op podium Brogum Zierikzee Kluis mee bij inbraak Auto gestolen Dorpsraad Noordgouwe Fusie in zorg gehandicapten voor goe e vnj Verlichting op Bruse boulevard Inbraak aan Schuithaven '1 april' DONDERDAG 4 APRIL 1996 NR 25954 Wekelijks 700 bezoekers in gerenoveerde voorziening Lekker zwemmen in het mooie nieuwe zwembad. De jeugd van Duiveland is blij dat het zwembad klaar is. (Foto: Marijke Folkerts- ma) NIEUWERKERK - Na een periode van ruim drie maanden is de renovatie van zwembad Dol fijn in Nieuwerkerk achter de rug. Gisteravond werd de heropening verricht door burgemeester G. Hokken van de gemeente Duiveland. De bur gemeester zette de automatische haspel in wer king, waarmee het isolatiedek opgerold werd en van het wateroppervlak genomen en daar mee was de heropening van het zwembad een feit. In de afgelopen drie maanden werden de zuiveringsinstalla tie en het leidingenstelsel van het zwembad volledig ver nieuwd. De perrons zijn voor zien van nieuwe tegels en in het bad is een sta-rand aange bracht. De wanden van het bad zijn hersteld en de binnenkant van het gebouw is opnieuw ge schilderd. Met de renovatie van het 25 jaar oude zwembad was een be drag van ongeveer 360.000 gul den gemoeid. In de afgelopen tijd is er nog enige discussie ge weest, of het raadzaam was het zwembad Dol-fijn te laten voortbestaan. Alleen al het la ten leeglopen van het bad en de inkomstenderving - het bad moest veertien dagen gesloten worden -. kostte de gemeente zo'n 30.000 gulden. De gemeen teraad achtte het voortbestaan van het zwembad echter ver antwoord. De renovatiekosten zouden in ieder geval niet ten -laste van de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland komen, zo oordeelde zij. Chef afdeling financiën M. J. Leune van Duiveland vertelt: „Dat de renovatie 60.000 gul den hoger uitviel dan was ge pland, is te wijten aan de os- moseblazen, die op de wanden waren ontstaan. Die zijn nu weggehaald en er zijn polyes- termatten op die plaatsen be vestigd en daaroverheen is een epoxylaag aangebracht. Hoe slecht het bad eraan toe was, was pas te zien toen het leeg was." Burgemeester Hokken: „We moesten nu een keus maken, of het zwembad laten verdwij nen, of het voor tien jaar pro beren veilig te stellen. Wij als b en w vonden dat het zwembad niet weg te denkén is uit Nieu werkerk en we zijn blij dat de gemeenteraad ons voorstel ge steund heeft. Ook de mensen, die aanvankelijk erg tegen de kosten opzagen, hebben uitein delijk toch voor gestemd. We zijn nu blij, dat we het voor de hele omgeving in stand hebben kunnen houden." Ook Martha Schippers, chef- zwemonderwijs toonde zich een tevreden mens. Zij werkt al acht jaar in het zwembad en naast de taak van instructrice is ze 'manusje van alles'. Sa men met haar collega Anja Deurloo maakt ze het zwem bad schoon, en is ze hoofd van de machinekamer. Ze doet de administratie en verzorgt de diploma-uitreikingen. Martha vertelt, dat het bad ge middeld per week zo'n 700 be zoekers trekt. De leeftijden va riëren vanaf baby's van acht weken tot ouderen van in de tachtig. Verder komen er uit de hele regio klanten voor het di- plomazwemmen en iedere week komen er groepen van de basisscholen schoolzwemmen en zwemmers van de reddings brigade trainen. Quitte De wintertrainingen van duik- verenigingen uit Vlissingen en Ooltgensplaat vinden ook in het bad plaats. Martha: „Het bad is vier dagen per week open en alle dagen is het druk. Het bad is zeker rendabel, we spelen in ieder geval quitte. Winst maken kan niet, dat lukt geen enkel bad. Het is maar net wat de gemeente ervoor over heeft." Het 27 jaar oude zwembad Dol-fijn blijkt, met zijn om en nabij 40.000 bezoe kers per jaar, nog steeds een grote trekpleister voor jong en oud te zijn. ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd in de Caustraat in Zierikzee een auto gestolen. De auto verte genwoordigt een waarde van tienduizend gulden. Het betreft een rode Opel Ka- dett Hatchback met het kente ken TD-04-NN. De auto was door de eigenaar afgesloten. In het voertuig lagen onder meer waardepapieren, zoals het kentekenbewijs van de au to en het rijbewijs van de eige- In Multifunctioneel Centrum NOORDGOUWE - De dorps raad van Noordgouwe verga dert op donderdag 11 april in het Multifunctioneel Centrum van Noordgouwe. De dorpsraad geeft in eerste in stantie het publiek gelegen heid tot inspraak. Bekeken wordt verder hoe de stand van zaken is ten aanzien van de ac tiviteitenlijst. Verder zal de verhuur van het dorpshuis ter sprake komen. In verband hiet de gemeentelijke herindeling komt er verandering in de wij ze van verhuren van het dorps huis. Het plan is, om in de toe komst de verhuur rfiet langer via de gemeente te laten verlo pen, maar die in handen van de beheerder te geven. De dorps raad dient daar een beslissing over te nemen. Verder wordt er een wijziging tarievenstructuur behandeld en een aantal subsidie-verzoe ken. ROTTERDAM - Het Woningbe drijf Rotterdam, een van de grootste huisbazen in de Maas stad, gaat vanaf 15 april huur ders met hoge schulden zelf helpen. Het heeft kritiek op de schuldsanering die de gemeen te heeft opgezet. GOES - Sinds maandag 1 april, is de fusie tussen de Stich ting Gezinsvervangend Tehuis voor Lichamelijk Gehandicap te Kinderen in Zeeland en de Stichting Zorg Lichamelijk Gehandicapten een feit. Beide stichtingen zijn opge gaan in een nieuwe stichting met de naam Zorg Lichamelijk Gehandicapten ten behoeve van kinderen, adolescenten en volwassenen, kortweg ZLG. Tot voorzitter van het stich tingsbestuur is benoemd me vrouw drs. M. G. M. Cazemier- Kleij uit Vlissingen. De overige bestuursleden zijn me vrouw G. G. L. Schilperoord- Stehouwer uit Arnemuiden, mevrouw M. F. van Tooren- Loerakker uit Goes, de heer W. Griep uit 's-Heer Hendrikskin deren en de heer G. C. Alder- liesten uit Lewedorp. Direc teur van de Raad van Bestuur van de nieuwe stichting is de heer D. Klaassen uit Wemel- dinge. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: (gewone wijkge- meente): 18.45 uur ds. G. v. d. Pol. (vrijzinnige gemeente): 19.45 uur ds. K. Hendrikse. Kerkwerve: 19.30 uur ds. mw. A. A. Bosma, Middelburg, vie ring H.A. Serooskerke: 19.00 uur ds. H. W. Riphagen, bedie ning H.A. Burgh: 19.30 uur ge- dachtenisdienst. Haamstede: 19.00 uur ds. G. A. Kansen, vie ring H.A. Renesse: 19.30 uur dhr. I. Lemsom, gez. dienst. Noordwelle: Zie Renesse. Brouwershaven: Zie Geref. Kerk Brouwershaven. Zonne- maire: Zie Geref. Kerk Brou wershaven. Noordgouwe: Zie Geref. Kerk Brouwershaven. Dreischor: Zie Geref. Kerk Brouwershaven. Ouwerkerk: 19.30 uur dhr. J. Binnen- marsch, Nieuwerkerk. Ooster- land: 19.00 uur ds. A. J. Bijl, viering H.A. Sirjansland: 19.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 16.00 uur ds. J. Smit (H.A. In 't Opper). 19.00 uur ds. J. Smit, H.A. Samen op Weg-gemeente Scharendijke: Bethlehem- kerk: 19.00 uur da. H. B. Graaf land, H.A. Duiveland (Nieu werkerk): Johanneskerk (Kerkring). 19.00 uur ds. J. Knoop. Gereformeerde Kerken 19.30 uur ds. A. P. Spaa. Brui nisse: 19.00 uur drs. M. van Krimpen, Dordrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 19.00 uur ds. J. A. Roose. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 19.00 uur ds. H. J. Th. Velema. Kerkwerve: 19.00 uur ds. H. Korving. Haamste de: 19.00 uur ds. J. C. Harde man. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 19.30 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 19.00 uur leesdienst. Oosterland^ 19.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 19.30 uur lees dienst. Bruinisse: 19.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.00 uur leesdienst. Oosterland: 19.30 uur lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 19.30 uur dr. A. Job- sen. Haamstede: 19.30 uur ds. L. J. Lingen m.m.v. Kantorij. Brouwershaven/Zonnemaire: Zierikzee: 15.00 uur Kruisweg. 19.30 uur Gedachtenisviering van Jezus' kruisdood. Gem. Koor. Chr. Gereformeerde Kerken Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Goedereede: J. A. de Koeijer te Baarn (buitenge wone wijkgemeente); te Rans- dorp-Holysloot (SoW) en Dur- gerdam: drs. J. J. Reedijk, kandidaat te Amsterdam; te Wadenoijen (part-time): mevr. J. van der Veen te Muiderberg (part-time), die dit beroep heeft aangenomen; te West- zaan: mevr. A. Gilles, kandi daat te Badhoevedorp, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bussum: H. J. van Dijk te Sliedrecht. Beroepbaar: ds. P. B. Buike- ma, 1.1. predikant te Scheem- da, wonende Wijkstraat 23, 9679 EJ Scheemda (verbeterd bericht). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Tiel in combinatie met Zaltbommel: A.fl. Th. van der Scheer, 1.1. zendingspredi kant te Irian Jaya, wonende te Middelburg. Tweetal te Mijdrecht: G. M. Bijkerk te Beverwijk en G. van Roekei te Nieuw-Vennep. Beroepen te Ridderkerk: B. A. T. Witzier, kandidaat te Apel doorn. Aangenomen naar Bunscho ten: drs. J. C. L. Starreveld te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nieuwerkerk (Zld.): J. Kareis te Oudemir- dum; te Krimpen aan den IJs- sel: C. de Jongste te Alblasser- dam. Bedankt voor Hilversum: C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Lethbridge: C. Hogchem te Borssele. Donderdag 4 april Lutherse Kerk Zierikzee: 19.30 uur ds. J. Ros kam, 's-Gravenhage. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur dr. A. Job- sen, viering H.A. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 19.30 uur. Witte Donderdag. Herenkoor. Bevelandse band bestaat tien jaar BRUINISSE - Medewer kers van Delta Nutsbe drijven zijn deze week op de boulevard langs de Steinstraat in Bruinisse gestart met het plaatsen van lantaarnpalen. Het Bruse gemeentebe stuur voteerde eind vorig jaar spontaan een krediet voor het optimaliseren van deze drukbeklante wandelpromenade. De nieuwe lichtbronnen zul len het 'kuiertje' met vrij uitzicht op de reede van Bruinisse, een stuk aan trekkelijker maken. Ook de asfaltering wordt bin nen afzienbare tijd vanaf de westkant van de eer der verguisde geluidswal (de wal die in de winter periode als windscherm functioneert) tot aan het 'schappenpaadje' van een nieuwe laag voor zien. ZIERIKZEE - De eigenaar van een Grieks restaurant aan de Schuithaven in Zierikzee ont dekte vanmorgen dat er in het restaurant was ingebroken. De insluiper had zich via een raampje toegang tot het pand verschaft. Voor zover bekend, is er slechts een gering geldbe drag ontvreemd. Do ledactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bi) de redactie bekend moeten zijn Er is een wijsheid die zegt: „Gevoel voor humor hebt u niet als u een grap kunt ma ken, maar wanneer u er één kunt verdragen." Dames en heren redacteuren van de Zierikzeesche Nieuws bode en de PZC: dat kóst u geen abonnees (waar u zo bang voor bent), maar levert nieuwe op! Tegen die tijd, hopelijk vóór 1 april 1997, mag u ook mij dan noteren. Dat moet nog even een verrassing blijven; daarom neem ik u graag in vertrou wen. M. J. WALRAVEN secretaris van Zierikzee (op persoonlijke titel geschreven) ZIERIKZEE - The Juke Joints zijn in hun tienjarig bestaan een begrip geworden in bluesminnend Nederland. Op zaterdag 13 april presenteren ze hun nieuwe CD 'One, Two, Five...Live!' in Brogum in Zierikzee. De CD is opgedragen aan de overleden gitaarheld Rory Gallagher. BRUINISSE - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Molen straat in Bruinisse is in de nacht van 3 op 4 april een kluis weggenomen. In de showroom van Goedbloed Auto's, één van de zes Zierikzeese dealers die zich verenigd heb ben in de Zierikzeese Auto pealers (ZAD), werd gisteren de allereerste Autokrant Schouwen-Dui veland gepresenteerd. Voorde ZAD is het uitbrengen van de Autokrant - die vier keer per jaar gaat verschijnen - de tweede mijlpaal na eerderde organisatie van een gezamenlijke autoshow. Het eer ste exemplaar werd door L. Goedbloed overhandigd aan burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee. In een korte toespraak feliciteerde de burgemeester de dealers met'hun initiatief en spoorde hen aan de samenwerking verdei te intensiveren en de vriendschap goed te onderhouden. ..Op tijd olie verversen en APK-keuren,"aldus het advies van de Zierikzeese eerste burger. De eer ste Autokrant bevat veel autonieuws van de verschillende dealers, gecombineerd met wetenswaar digheden. tips en aanbiedingen. (Foto: Marijke Folkertsma) Bij de inbraak werd de achter deur opengebroken en een kluis van ongeveer 100 kilo meegenomen. In de kluis be vonden zich waardepapieren. Voor het vervoer van de kluis moet een voertuig gebruikt zijn. De politie verzoekt moge lijke getuigen contact op te ne men met het politiebureau in Zierikzee, telefoon 414055. De Zeeuwse bluesrockers Juke Joints staan garant voor een optreden met een maximum aan rhythm and blues. Onlangs trad de groep op in hel voorprogramma van B B. King. (Foto: Jan Reints) De band bracht inmiddels drie elpees en twee CD's uit, waar van de laatste CD 'Tin House' geproduceerd werd door Will Sophie, bekend van onder meer A Girl Called Johnny en Bluespower. Het merendeel van het reper toire schrijft de band zelf. Hun werk geeft een dikke knipoog naar het werk van Stevie Ray Vaughan en Rory Gallagher. Frontman Peter Kempe zit achter de drums. Kempe, die ook nog leadzang doet, is de drijvende kracht 'on stage' en weet iedere keer het publiek weer enthousiast te krijgen. De groep rekent gitarist Rinus Oudejans tot de top van de Be nelux. 'Sonny Boy' van der Broek hanteert de harp en Cas per Berents zorgt voor een soli de basis die de sound van The Juke Joints typeert.De erva ring die de Bevelandse band heeft opgedaan irt Amerika komt hun muziek absoluut ten goede. Een must voor iedere bluesliefhebber. Op de avond, die om 22.00 uur begint, wordt op een video scherm een impressie van het concert in de Piek in Vlissin gen gegeven. De zaal is open om 21.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7