Grote belangstelling voor 20 appartementen J annewekken Geslaagd voor Jeugd-EHBO 129,- Keuze locatie van nieuw gemeentehuis Veroordeling wegens ontucht met pupillen •gen Overleg over stadsschoon Zierikzee Olie geloosd Haalbaarheid Museumhaven met steun van provinciegeld WEEK AAN BIEDING: DAMES- EN HERENJACKS Caravanbrand Noordgouwe DONDERDAG 4 APRIL 1996 NR 25954 3 Uitbreiding Borrendamme is 'gewoon geen gezicht' Projectontwikkelaar L. J. Grootendorst wil al in oktober beginnen met de bouw van twintig appartementen op de plek waar nu Fiat dealer Van der Wekken nog is gevestigd. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Er is op Schouwen-Duiveland grote belangstelling voor de twintig apparte menten die op de hoek van het Jannewekken en de Driekoningenlaan in Zierikzee worden ge bouwd. Projectontwikkelaar L. J. Grooten dorst wil al in oktober beginnen met de bouw. De uitbreiding van verzorgingshuis Borren damme is politiek omstreden. maate waarom de gemeente 8000 gulden per appartement moet bijdragen in de kosten. Voorzitter L. J. van Gastel liet weten dat het college niet van zins is die bijdrage te doen. Dat bleek gisteravond in de raadscommissie ruimtelijke ordening in Zierikzee. De commissie had weinig moeite met het plan van de Boskoopse projectontwikke laar om op de plek waar nu Fiatdealer Van der Wekken is gevestigd een appartementen complex te bouwen. Wel vroeg CDA-fractieleider C. Lege- Grootendorst vertelde de com missie dat hij, afhankelijk van sanering van het huidige be drijf, al in oktober met de bouw wil beginnen. De appar tementen gaan tussen de twee en 4,5 ton kosten. De duurste woningen hebben ongeveer vier maal zoveel ruimte als de goedkoopste. Borrendamme Aanzienlijk meer moeite had de commissie gisteren met de uitbreiding van zorgcomplex Borrendamme met 34 wonin gen en twee vrijstaande liften. Alle commissieleden hadden aanmerkingen op de stede- bouwkundige uitvoering. „Als je de Grevelingenstraat aan de overzijde erbij betrekt, krijg je met twee dichte gevels be paald geen fraaie entree van een grote wijk. Het is gewoon geen gezicht," oordeelde D66- commissielid R. Pessers. En dat terwijl in het bestem mingsplan is afgesproken dat' het gebied zo veel mogelijk een open karakter zou houden. Pessers stelde voor om de bouwblokken aan de zijkanten met één verdieping te verlagen en het achterste blok met één verdieping te verhogen. Ook de PvdA kwam staande de ver gadering met een minder mas saal ogende variant. Noodzaak Alle commissieleden waren overtuigd van de noodzaak.tot uitbreiding, maar verwezen het huidige bouwplan terug naar het college. Wethouder Van Gastel beloofde er nog eens kritisch naar te kijken. ZIERIKZEE - Wethouder L. J. van Gastel moet eerst met de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) gaan praten alvorens hij regels laat op stellen voor handhaving van het stadsschoon. Die opdracht gaf de raadscom- misie ruimtelijke ordening gis teravond. Het gemeentebe stuur wil op gaan treden tegen hinderlijke of ontsierende reclames, gesloten rolluiken, 'gesponsorde' zonweringen en andere omzetverhogende ui tingen die vloeken met het mo numentaal karakter van de binnenstad.De commissie en ZOC-afgëvaardigde R. Geluk schoten gisteravond" flink wat gaten in de concept-verorde ning die op het stadhuis is uit gebroed. „Op deze manier wordt Zierikzee een tweede Madurodam," plaagde CDA-er C. Legemaate. Op voorstel van RPF-woordvoerder J. de Bruijne gaat Van Gastel nu eerst overleggen. BURGHSLUIS - Op de Plom- petorenweg in de Schelphoek, nabij de grondopslag van het waterschap, werd dinsdag ont dekt dat de grond met olie was vervuild. De politie vermoedt dat er ie mand olie uit zijn auto heeft la ten weglopen. De politie zou graag inlichtingen krijgen van getuigen over wie verantwoor delijk is voor dit milieudelict. Leerlingen ES ruse basisscholen BRUINISSE - Jaarlijks verzorgt de Rode Kruis kolonne in Bruinisse voor de groepen acht van 'de plaatselijke basisscholen een cursus Jeugd EHBO. Zowel theoretisch als praktisch wordt de kinderen geleerd om bij ongevallen zo goed mogelijk hulp te verlenen. Wekelijks oefenen zij de kneepjes van het vak en ook dit jaar waren de inspannin gen van de EHBO'ers niet zon der succes. Afgelopen week legden alle 52 leerlingen - on der het toeziend oog van kader instructeurs H. Bontekoe en A. Hoogerwerf-de Koning - met succes het examen af. Drie scholen Alle Bruse basisscholen deden mee. De leerlingen van OBS De Meerpaal werden geïnstru eerd door Gré Bruijnes. Voor het examen Jeugd-EHBO A eJSÊ D&yeslaagden poseren voorde fotograaf (Foto Joop van Houdt) slaagden: Saskia Boer, Marti na Duinhouwer, Joliene Ge luk, Ilona Giljam, Petrit Mali- gi, Manon Huizinga, Vicky Maaskant, Mark Meertens, Niels van den Ouden, Corné Schilperoort, Teresita Tabber- nee, Madeion Verton, Ricardo de Witer, Silvia Ong en Angeli- que Oord. De groep-acht leerlingen van de christelijke basisschool Op Dreef werden de kneepjes van het vak bijgebracht door in- structrice Adrie Hoogerwerf. De geslaagden zijn: Dennis van den Berg, Jan-Peter Dekker, Marleen Klink, Dingeman de Koning, Robert van der Helm, Arnoud van der Linde, Eric Lippman, Marika" Maaskant, Justin Moerland, Rozemarijne Overhand, Barbara Ruiten beek, Ben Schot, Ellis Schot, Stephanie van der Spek, José Stouten, Anja de Waal, Linda de Waal, Leontien van den Hoek, Rick Postema, Marco Ketting, William Fraanje en Tim Elenbaas. Instructrice Heieen van der Wielen onderwees de leerlin gen van de basisschool op re formatorische grondslag Ds. Pieter van Dijkeschool. De geslaagden zijn: Janneke Deurloo, Sander van den Ber ge, Bram Stouten, Bram de Bruine, Cees van Vossen, Mag- da van Dommele, Johan Hou tekamer, Fransisca de Jonge, Riny de Jonge. Frans Mallan, Benny van der Meer, Leonard Mol. Dianne van Oostenbrug- ge, Johannis Pannekoek en Jo hanna de Waal. Op agenda commissievergadering ZIERIKZEE - Een definitief besluit moet geno men worden door de gemeenteraden van Schou wen-Duiveland, maar de commissie bestuurs zaken buigt zich dinsdag 9 april over de vraag waar het nieuwe gemeentehuis van Schouwen- Duiveland moet komen. De Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland heeft al een voorlopige keuze gemaakt. Tijdelijk zou het gemeentelijk apparaat ondergebracht moe ten worden in een nieuw neer te zetten gemeentekantoor ten zuidwesten van de Laan van Saint Hilaire en Haringvliet- straat. Een permanent gebouw zou moeten verrijzen in de drie hoek tussen Laan van Saint Hilaire, Nieuwe Kooiweg en Houwersweg. Het is de bedoe ling dat de gemeenteraad van Zierikzee zich in haar vergade ring van 22 april uitspreekt over de keuze van de stuur groep. Het college wil eerst de meningen peilen tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. Verder op de agenda van de commissievergadering de in ventarisatie van druggebruik, drughandel en de overlast die die twee zaken teweeg bren gen. De vergadering wordt ge houden in het stadhuis in Zie rikzee en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Het dagelijks bestuur van de pro vincie heeft de gemeente Zierikzee toegezegd voor de helft in de kosten bij te willen dragen voor een haalbaarheidsonderzoek van de Mu seumhaven. De gemeente Zierikzee heeft in het kader van de ontwikkeling van het project Zierikzee Mari tiem plannen tot opwaarde ring van de Museumhaven, ge zien toeristisch perspectief. Eer echter een definitieve be slissing daartoe genomen wordt, wil men een haalbaar heidsonderzoek uit laten voe ren. Gedeputeerde staten zijn het eens met de plannen van Zie rikzee, om een Amsterdams adviesbureau dat onderzoek te laten doen. Onder bepaalde voorwaarden is het dagelijks bestuur van de provincie be reid om de helft van de kosten voor dit onderzoek te betalen. Voor dit onderzoek is een be drag van 41.360,- gemoeid. De provincie zal dan de helft, een bedrag van maximaal 20.680,- bijpassen. De provincie vindt dit project uitstekend passen in het pro ject Zeeland Maritiem en de voorgestane aanpak op het ter rein van cultuurtoerisme. Naar haar mening dient deze aanzet niet alleen beperkt te blijven tot een verdere inhou delijke onderbouwing van het project. De aanwezige moge lijkheden dienen in kaart ge bracht te worden. Het dage lijks bestuur van de provincie wil in het onderzoek nadruk kelijk een operationeel pro gramma van eisen zien en be sluiten, investeringen en de te ondernemen acties. In voormalig Hernesseroord ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotter dam heeft woensdag een 18-jarige jongeman uit Middelharnis veroordeeld wegens het plegen van ontucht met verstandelijk gehandicapten. Vorig jaar bekende de knaap tien maanden lang vier bewoners van het tehuis Zuid-Wester in Middelharnis te hebben misbruikt. Rechter mr. S. Pauw Gerlings veroordeelde de verdachte tot- een werkstraf van 98 uur en een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden. Verder moet hij een hulppro gramma volgen dat is opgezet voor mensen die een zedende lict hebben gepleegd. Tenslotte mag de 18-jarige zich op grond van een straatverbod niet meer vertonen in de buurt van de inrichting. Niet verzetten De rechtbank behandelde de zaak achter gesloten deuren, omdat de verdachte tijdens de zedendelicten minderjarig was. In 1989 kwam het tehuis, toen nog Hernesseroord gehe ten, eveneens in opspraak we gens seksueel misbruik van be woners. Twee personeelsleden werden toen veroordeeld, na dat drie slachtoffers aangifte van ontucht hadden gedaan. De slachtoffers van de 18-jari- ge konden zich door hun gebrekkige ontwikkeling en ziekelijke stoornis van geeste lijke vermogens, niet tegen diens handtastelijkheden ver zetten. Zij waren tussen de 33 en 41 jaar oud. De ontuchtple- ger kwam geregeld naar het te nuis en benaderde daar manne lijke bewoners. Enkele keren dwong de verdachte hen door geweld seksuele handelingen te ondergaan en te verrichten. Officier van justitie mr. J. Wit top Koning eiste twee weken geleden tegen de jongen een voorwaardelijke celstraf van zes maanden, een straatverbod voor de omgeving van het te huis en het verplicht volgen van een trainingsprogramma. Ook wilde de officier hem straffen met 200 uur arbeid BREDA - De 23-jarige Eric van Mieghem uit Etten-Leur is woensdag in een ziekenhuis in Leiden overleden aan de gevol gen van een steekpartij afgelo pen zondag in de Bredase bin nenstad. Dit heeft officier van justitie Koops meegedeeld. Advertentie Appeimarkt 't <§g met bijzondere aanbiedingen een bonus van 10% over uw aankopen in de periode van 7 maart t/m 30 april 1996 (geldig van 4 t/m 10 april) ALS MODE-TOPPER: Verwachting t/m maandag 8 april WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 3 graad Mid.temp. 13 graden Windkracht oost 3 Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht var. 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 4 graad Mid.temp. 13 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5apr. Zon op 07.04, onder 20.18 Maan op 22.19, onder 07.44 Laatste Kwartier: 11 april (01.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Temperatuurstijging zet door. Vanmiddag werd het op veel plaatsen al 9 graden. De komende dagendoet de temperatuur nog een stapje vooruit. Tijdens de Pasen wordt het 's middags een graad of 13. 's Nachts vriest het niet meer. Komende nacht is dat nog niet het geval. Onder een heldere hemel daalt het kwik tot rond het vriespunt. Morgen overdag schijnt de zon min der uitbundig. Het blijft droog. In de middag loopt de temperatuur uiteen van zo'n 9 graden in het noorden tot 12 in hetzuidoosten. Er waait daarbij een matige wind uit richtingen tus sen noordoost en oost. Aan de kust is de wind soms vrij krachtig,wind kracht 5. De luchtdruk boven onze omgeving blijft ook de komende da gen hoog. Toch zal de zon wat vaker schuil gaan achter bewolking, maar de kans op neerslag is erg klein. Na het weekeinde gaat de wind uit noor delijke richtingen waaien. De tempe ratuur behoudt echter hetzelfde ni veau als tijdens de paasdagen. NOORDGOUWE - Op camping De Stern in Nqordgouwe is gis termiddag een caravan in vlammen opgegaan. Een 53-jarige inwoner van Rot terdam had zijn caravan ver huurd aan een 30-jarige man uit Dendermonde. De man uit Dendermonde verklaarde dat hij rond 12.00 uur de waak vlam van de geiser had aange stoken en was weggegaan. Even voor drie uur ontdekte een van de omwonenden dat de caravan in brand stond en bel de de brandweer. Toen de huurder rond 15.00 uur terug kwam, bleek de caravan in lichterlaaie staan. De cara van werd totaal vernield. ZIERIKZEESCHE pa NIEUWSBODE üül Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzèesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten v^ordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3