f Sfeervolle leeftuin is verlengstuk woonkamer EXTRA Bankstel 2-212 zits 2.150,- Mé. Brinkman J woontextiel TEGELHAL DE RUITER Veiligheid voorop bij verf en beits HET NIEUWSBLAD Oog en neus hele seizoen verwend met zomerbollen Uw badkamer- en tegelspecialist I LEKKEND I DAK? I Originele mobiele haringkraam ZOMER 1995! ZOMER 1996? Weet u nog die zomer van vorig jaar...? &!'l'hMli- FLAKKEE Als U de °9e,n "iet i"\i?n°ïs Merken mogen die 's nac noen er overdag WOENSDAG 3 APRIL 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Zomerbollen in terracotta potten bieden de moge lijkheid prachtig op kleur te tuinieren. Zomerbollen zijn niet alleen een lust voor het oog maar ook nog eens een must voor de neus. Als eind april, begin mei de zo- merbloeiers geplant worden en rekening gehouden wordt met de verschillende bloeitijden, dan kan men van juni tot ok tober genieten. Momenteel staan geurende bloemen weer hele maal in de schijnwerpers. En niet voor niets, want wat is er nu heerlijker dan op een terras of balkon genieten van de zoete geuren van zomer- bloeide bolgewassen. De Kaapse hyacint of reuze hyacint is zo'n heerlijk geurende zomerbloeier met witte klokvormige bloemen. Deze reus wordt anderhalve meter hoog. Ook de Abessijnse gladi ool produceert een heerlijk zoete geur in de maand augustus. De twintig centimeter grote witte bloemen van Ismene en de gele bloemen van de Ismene Sulphur Queen, ruiken heerlijk. Men moet er echter wel op letten dat er slechts één bol per pot geplant wordt. Op kleur Ook met bollen in potten kan men op kleur tui nieren. Zet bijvoorbeeld diverse potten of bakken met bollen in verschillende wit-tinten bij elkaar. Om het geheel een nostalgisch tintje te geven, kunnen de ouderwetse zinken of geëmailleerde emmers of de wastobbe van vroeger van zolder worden gehaald. De sneeuwwitte geurende bloemen van Ismene combineren goed met Abessijnse gladiool, witte aziatische lelies of witte kleinbloemige gladiolen. Maak het groepje compleet door aan de rand van de pot de witte bloemetjes van het klavertje vier (Oxalis regnelli) en de zuidenwindlelie erbij te plaatsen. De lelie is ook goed te gebruiken als snijbloem. Werken met verf en beits vraagt om spe ciale voorzorgsmaatregelen. Tijdens het schilderen wordt immers vaak met brand bare stoffen, zoals bijvoorbeeld terpenti ne gewerkt. Wanneer er gewerkt wordt met verf of beits moet al tijd voor voldoende ventilatie worden gezorgd. Be langrijk is ook om handschoenen te dragen als een afbijtmiddel wordt gebruikt. Roken tijdens het werk wordt afgeraden en daar hoort ook het draaien van een shaggie bij met verfhanden. Na het schilde ren moeten de handen grondig gereinigd worden met warm water en zeep. Als op een ladder of trap wordt gewerkt, is het be langrijk de ladder niet te schuin te plaatsen. Leg zo nodig bij een zachte ondergrond een plank onder de ladder. Hang de verfbus met een haak aan de ladder of gebruik een speciaal voor een ladder ontwikkeld plateautje. Een plateautje aan de ladder is niet alleen mak kelijk, maar ook veilig. De hedendaagse tuinbezitter heeft het druk. Hij sjouwt met potten, verknipt hagen en struiken tot groene sculpturen en bouwt bruggetjes over de Japanse vijver. De moderne tuin is bewerkelijk geworden en hij wordt met passie gecultiveerd. De moderne tuin is een lust voor het oog, maar het is allerminst een puur kijkob- ject, want er wordt in geleefd. De moderne tuin wordt steeds meer een dependance van het woonhuis. Het is een extra leefruimte met een andere sfeer dan het huis. Het moet die woekerende honger naar afwisseling zijn die de mo derne mens nu het avontuur al in de achtertuin laat zoeken. In de eigen tuin kan het gevoel van 'even weg' beginnen. Zodra de zon de winterdeken van zich heeft afgeschud gaan de deuren open om het vakantiegevoel op te snuiven. De kruidige lucht van het Franse platteland of de bloe mengeuren van een Engelse ro zentuin. De tuin van nu mag ro mantisch of exotisch, natuurlijk of gekunsteld zijn. Wereldtuinen In de stijl van de Franse tuinen uit de vorige eeuw worden hagen en struiken gesnoeid en verknipt tot beeldjes of beestjes. Daarvoor zijn vaak oude plantensoorten nodig en zo zijn lang vergeten struiken als de buxus weer terug van weggeweest. In de Franse tuin krijgt de natuur een vorm die niet vanzelfsprekend is. In de Engelse tuin wordt de na tuur minder gesnoeid maar zijn er staal- en houtconstructies waar het groen en de bloemen doorheen kan kruipen of weelde rig uit mandjes en potten mag hangen. Volgens Japans concept worden vijvertjes en riviertjes aangelegd met bruggetjes en pagodes. Wa tervalletjes lopen via een bam boe-constructie en al hebben de Japanse tuintjes hier niet dezelf de filosofische betekenis als in het land van de Rijzende Zon, het kabbelende water heeft ook op De Chinese barbecue-pot. (foto Edelman). de gestresste westerling een rust gevend effect. Leefttuin De tuin wordt goed verzorgd en is mooi om te zien maar het is bo venal een plek om veel en vaak te vertoeven. De leeftuin past he lemaal bij de nieuwe eetcultuur waarin met naar ongebruikelijke locaties zoekt voor een etentje met vrienden en de feestjes die men steeds vaker in eigen huis of eigen omgeving wil vieren. Het ultieme 'tuinwonen' is pas com pleet met een party-tent. Het meubilair wordt veelal gekozen in de stijl van de tuin. Natuurlij ke materialen zoals hout en rotan heeft op het moment de voor keur. Zelfs bij kunststofstoelen wordt de schijn van hout gewekt met houtnerven en natuurkleu- ren. Ook de serre als verlengstuk van het woonhuis is in opkomst. In de winter is het een prima ruim te voor de vele potplanten die het tijdens de Hollandse winter te koud hebben in de open lucht. De serre krijgt dan de functie van de orangerie die vroeger elk land huis had om zijn planten te laten overwinteren. Tuincentra signa leren een steeds grotere vraag naar potten en kuipen. Hierin worden niet alleen eenjarige, bloeiers gepoot maar steeds vaker vaste planten en overblij vende struiken. En zoals in de huidige trends veel van vroeger terugkomt, zo zien we ook in de tuin planten terugkomen die al bijna vergeten waren. De Aman- delwolfsmelk is de tuinplant die een grote toekomst tegemoet gaat. Voor de vijvertjes is de Parnassia als waterplant een trendy aankoop: zelfs planten zijn gevoelig voor trends. I Voor veel tuinbezitters is een vijver een ideaal. Stoneflex een decoratieve kunststoffolie waarop een grint- print is aangebracht is gemakkelijk bij de aanleg van vijvers en watervallen. (foto Genap). Te leveren in 8 verschillende dessins Korte Ring 19, Bruinisse, telefoon 0111-481208 S. - De NIEUWSTE NOVITEITEN op het gebied van sanitair, wand- en vloertegels! GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJZEN GOEDE SERVICE EN DESKUNDIG ADVIES GEHEEL VRIJBLIJVENDE OFFERTE- AANVRAAG MOGELIJK tot ziens bij Voor goede service en een deskundig advies! Spui 12 - Middelharnis - Telefoon 0187-483052 Voorkom natte voeten, schakel tijdig Flexibekleding in. Bel Flexibekleding 0111-652300 FLEXIBEKLEPlNd |DE ROIERY 4 - BURGH-HAAMSTEDEj Te koop aangeboden: met koeling en verlichting en unieke nostalgische haring-bakfiets Alles in perfecte staat. Ideaal als extra verkooppunt voora.s. seizoen. Inlichtingen: Telefoon 0111-672882 Die zomer van 1995 vergeten we voorlopig niet... Dat was heertijk, niet waar? Maar die verrukkelijke warmte was ook wel 'ns wat teveel. Met z'n allen onder een veel te kleine parasol, weet u nog wel? Sunstore Flakkee heeft een perfecte oplossing om heerlijk beschut tegen de zon op uw terras te zitten: imilIfflaamiianan.'dPrpries op maat. Exact in uw kleur. En wie vlug beslist, wordt natuurlijk KVUerim'ilUH Sunstore Flakkee, West Achterweg 55, Sommelsdijk. Tel. (0187) 483484 Ma. gesloten. Open: di.-vr. 9.30-17.00, za. 9.30-15.30 uur. Vrijdag koopavond. telefoon (0187) «34 84 aan een "lful^Sles aan. Het is die doen daar s-tuuM («.„„is hebben kwaliteit aal advies. Precies M voelt, line het en verweven voor cv, afgestemd op hoe hoe u het wilt- Niets is ontnogelij springs, ome A"p' /CJtelcr dekbedden, ome t(ütenbodems. omf sllrnna Support .lie, rlpkWtlwi, om.i onte Texel er dekbeaaen, iattenbodems. ome «j||r«na Support Puradle, dekbedden^ kken onIe kussens, ome M~~fc|ten. finS-StaPai

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 21