Meulmeester weerspreekt mening publiek na bloedeloze wedstrijd Cees Willemse ziet verplicht nummer SKNWK door ogen Van Oeveren: goal en geel ZSC verzuimt in Waarde te winnen DFS na overwinning op 'promotiedrempel' Van der Velde blijft hopen Gelijkspel Ouwerkerk Dreischor soeverein Sponsoravond bij Zierikzee MAANDAG 1 APRIL 1996 NR 25952 Koploper Moerse Boys imponeert niet tegen Zierikzee, 0-0 Erwin Nelissen (8) maakt plaats voor Marco van Oeveren (10), die de bal afschermt voor een speler van Moerse Boys. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het gemor en gemekker aan de zijlijn was niet van de lucht. De trouwe aan hang van Zierikzee was de wedstrijd van 'hun' Zierikzee tegen koploper Moerse Boys zwaar te gengevallen. Die mening was trainer Jan Meul meester niet toegedaan. „Het is me meegeval len. Het ging een stuk beter dan vorige week." Aan die opmerking had de trouwe aanhang van de thuis ploeg op sportpark Den Hogen Blok uiteraard geen bood schap. Die hoopten op een bete re pot voetbal na de vorige week in de schoot geworpen tweede periodetitel. Deze prijs zou toch op z'n minst inspire rend moeten werken op Zierik zee. Maar Zierikzee kon de rang lijstaanvoerder geen loer draaien zoals Roda JC het afge lopen weekeinde met Ajax deed (2-0). Evenmin was het in staat er een doelpuntenfestijn van te maken, gelijk aan Wil lem II-PSV (2-5). Wanneer je als voetballiefheb ber goals wilt zien, moet je ze ker geen wedstrijd van Moerse Boys bezoeken. De formatie uit het West-Brabantse Zun- dert kan dan wel koploper in de derde klasse D van het KNVB-zondagvoetbal zijn, een balletje erin schoppen is een le vensgroot probleem. De laatste vijf wedstrijden scoorde Moerse Boys niet, te gendoelpunten incasseerde het ook niet. De cijfers bevestigen het spel op de mat. In de hele competitie trof de ploeg van Ad van den Brand maar zes tien keer en kreeg het het lage aantal van vier goals tegen. De voortekenen voor de wed strijdvan gistermiddag waren dus niet goed. Het weer werkte ook al niet mee. Bij het eerste fluitsignaal van de scheids rechter regende het dat het goot. Binnen enkele minuten veranderde het goed bespeel bare terrein in een spiegelglad de ondergrond. Dat kwam de wedstrijd niet ten goede. Werd een bal maar even te hard geraakt, schoot hij meteen door. Hard was het eerste afstandsschot van Moerse Boys. De poging spatte uiteen op de lat tot opluchting van doelman Wim Lafeber die de bal nooit had kunnen red den. Nee, van voetbalplezier was weinig sprake. De pret werd al snel vergald door de vele over tredingen die beide ploegen op elkaar maakten. Rechtsachter Marco Saman kwam als eerste in aanmerking voor een gele kaart. Het driftige baasje viel uit naar een tegenstander die naar zijn smaak iets te hard in kwam. Tot een prent kwam het niet. Tegen de, rust hield de leids man alsnog geel% voor de ogèn van Saman. Slecht uitverdedi gen aan Zierikzee-zijde wilde Saman corrigeren. Niet vol gens de regels en dus geel. Averij Nu moet gezegd worden dat Moerse Boys in de eerste helft de betere mogelijkheden kreeg om de score te openen. Doel man Lafeber, wiens opvolger niet met naam en toenaam wil zeggen dat hij Lafeber volgend jaar opvolgt bij Zierikzee, red de zijn ploeg voor eventuele averij. Voor de thuisploeg kwam Er- win Nelis'Sen een puntje van een voetbalschoen te kort om vier minuten in blessuretijd de eerste treffer aan te tekenen. Een goede mogelijkheid schiep John van der Have zich twee minuten na de pauze. De bui- tenspelval omzeilend stormde hij op Moerse Boys-doelman Roland Jacobs af. Zijn schot ging een metertje naast. Van der Have (Meulmeester: „John was de motor") stak met kop en schouders boven de an dere 21 voetballers uit. Van zijn acties ging gevaar uit, maar het was ondertussen wel duidelijk geworden dat Moer se Boys geen kans zou wegge ven. Zierikzee paste zich aan deze tactiek aan en hield ach terin alle gaten dicht. Zoals gezegd, voetballend was er weinig te beleven vanwege de vele overtredingen. Scheidsrechter Scherpenisse had zijn handen vol en trok in amper twintig minuten drie gele kaarten. Even dreigde een opstootje toen Barry Gommers van Moerse Boys te hard inliep op Lafeber. Sussende woorden en verstandige spelers smoor den een incident in de kiem. Mogelijkheden In het laatste kwartier van de wedstrijd stelde de Zundertse ploeg niet veel meer in het werk om een doelpunt te ma ken. Daarentegen creëerde Zie rikzee beste mogelijkheden aan het duel meer dan een punt over te houden. Erwin Nelissen probeerde het op de solotoer. Hij wachtte te lang met schieten om een bres in de defensie van Moerse Boys te slaan. De voor Marco van Oeveren - last van een oude blessure - ingevallen Peter van Beveren kopte bij de tweede paal centimeters over. Marco Jonker kon het alleen voor de vijandelijke sluitpost evenmin afmaken. Een pluspunt voor Meulmees ter was het sterke optreden van Raymond Massop. De spe ler van het tweede verving de geblesseerde Patrick de Broe- kert. De 31-jarige Massop keert volgend seizoen terug in de selectie om waarschijnlijk met De Broekert het hart van de defensie te vormen. Zierikzee - Moerse Boys 0-0 - Gele kaarten: R. Roggeband en Saman (Zierikzee), Gommers en Vermeire (Moerse Boys). Opstelling Zierikzee: Lafeber, Saman, Massop, Kommer, Ver meulen, Jonker, R. Rogge band, Nelissen, Van der Have, Van Oeveren (46. Van Beve ren), P. Roggeband. BROUWERSHAVEN - Voor trainer Leen van der Velde en Brouwershaven mag het sei zoen vandaag ten einde zijn. Tegen SPS kwam aan de ma laise geen einde, 0-5. Na twee opeenvolgende thuis wedstrijden kwam het tel- raampje aan tegengoals net niet vol. VCK was vorige week met 0-4 te sterk, de koploper had hier zaterdag een helft voor nodig. Na rust prikte SPS er eentje bij. ,,In de eerste helft zijn we helemaal wegge speeld," reageerde Van der Velde. Toch laat de coach zijn humeur niet bederven door de resulta ten op het veld. „Er is niets aan te doen. We vullen de weken met trainingen en hopen op een uitzondering." OUWERKERK - Ouwerkerk moest tegen het een plaatsje la ger staande SDO genoegen ne men met 3-3. De thuisploeg verspeelde na rust een 3-1 voorsprong. Aan het begin van de eerste helft manifesteerde het elftal uit Lamswaarde zich als een leuke ploeg. Ouwerkerk ver gat daarentegen te voetballen. Door het fout opstellen van de muur scoorde SDO uit een vrije trap als eerste, 0-1. Ouwerkerk trok voor rust de zaken keurig recht. Yoeri Pan- kow bedankte Henk Kapelle omdat deze na een prachtige solo hem de kans bood, 1-1. Johnny Roks kopte de tweede treffer in na een inworp van Pankow en een doorkopbal van Peter Bezemer. In de 35e minuut bevestigde Pankow andermaal zijn waarde, 3-1. Na de pauze dacht Ouwerkerk .er te zijn, maar SDO speelde volop op de aansluitings treffer. Die kreeg het en in de 30e minuut maakte het zelfs gelijk. Ouwerkerk-doelman Pascal Dalebout kwam in de tweede periode niet meer in actie van wege een botsing met een voet baller van SDO. MIDDELBURG - Niets of nie mand lijkt Dreischor van de eerste plaats in de derde klasse A te kunnen afhouden. Op ei gen veld legde Jong Ambon 2 zich neer bij de soevereiniteit, 0-3. Tot de twintigste minuut speelde het voetbal zich voor namelijk op het middenveld af. Vanaf de 23e minuut was het gedaan met de Middelburg se ploeg. Serge van de Bos scoorde via een omhaal zoals Marco van Basten dat ooit deed tegen Den Bosch, 1-0. Na de pauze kwam de tweede Dreischor-treffer ook op zijn naam na een prachtige combi natie. Vanaf de aftrap van Jong Ambon stelde Van de Bos Leon Meerdink in staat 0-3 in te leggen. Een knappe zege voor Drei schor, mede doordat trainer Tiggelman Kloet, Schouwe- naar, Regeer en De ijst moest missen. Thuisploeg ligt niet meer wakker van NOAD '6 7 Michel Flikxveert heeft een steuntje in zijn rug nodig. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - Wat programmaboekjes je al niet kunnen vertellen. Griepgevallen, intimi deren, mooi sportcomplex, goed overwinterd, ja zelfs de historie tussen SKNKWK en NO- AD'67 wordt er uitvoerig in beschreven. Alle maal quatsch. SKNWK en NOAD'67 boeiden ondanks zes treffers niet, 4-2. Was de wedstrijd tegen NO AD'67 een verplicht nummer? Het antwoord van trainer Cees Willemse. „Het is een tegen stander die onder je staat. De ongemotiveerdheid sloop erin. De beleving zonder bal was niet goed. Dat was het manco van vanmiddag. Er was geen speler die de zaak eens oppak te." Een cliché kon er ook nog wel bij. „Als je er meer maakt dan de tegenstander, win je ge woon." En de wedstrijd was gewoon, zonder fratsen of halen. Eigen lijk was het vooraf - wie ten minste de moeite had genomen het programmaboekje onder ogen te nemen - een uitgemaak te zaak wie de pot op sport park 't Springer zou winnen: SKNWK. De thuisploeg had de laatste drie duels (3-0 en 2-3 van vorig seizoen en 0-6 in het lopende voetbaljaar) van de ploeg uit St. Philipsland gewonnen. Za terdag zou het ook wel lukken, dachten de meesten. Hielen Waar bij SKNWK niemand er bovenuit stak, had NOAD'67 wel een voetballer in de gele deren die zijn kunsten vertoon den. Spits Leo Polderman liet de SKNWK-achterhoede meer dere malen zijn hielen zien. Halverwege de eerste helft leek hij op weg naar het ope ningsdoelpunt voor zijn team. Sprintend in de diepte om speelde hij doelman Leon Quik, maar mikte hij vanuit de lastige linkerhoek op de paal van het lege doel. Minuten la ter redde Quik wel bekwaam. Voordat Polderman op het houtwerk schoot, had SKNWK in de personen van Martijn Neele en Wilco de Valk twee aardige kansjes gecreëerd. De zelfde De Valk was in de 37e minuut van de tweede helft de initiator achter het eerste SKNWK-doelpuntNiet zelf zuchtig zag hij dat Peter van de Cingel er beter voorstond, 1-0. Na rust stevende de wedstrijd af op een gelopen koers. De Valk rondde in de 54e minut een door hemzelf prachtig op gezette aanval af, 0-2. Vijf mi nuten verder legde de spits zijn achttiende seizoenstreffer in het net na een combinatie met Kees-Jan van Nieuwenhuize, 0-3. SKNWK dacht er dus te zijn. De gebroeders Polderman wa ren een andere mening toege daan. Leo Polderman trof met links in de 68e minuut doel, broer Hans deed tien 'minuten later het zelfde. Doelman Quik ging niet geheel vrijuit. Wederom herstelde Quik zich. In een pe nibele situatie - vlak na 3-2 - behoedde hij zijn ploeg voor meer ergernis. Op dat moment zou een gelijk maker terecht zijn geweest. SKNWK had een air van licht zinnigheid - arrogantie voert te ver - over zich die afgestraft had moeten worden. Zes minu ten voor tijd had wie anders dan Polderman de gelijkma ker op zijn schoenen. Maar met hijgende SKNWK'ers in zijn nek en vanuit een moeilijke hoek faalde zijn poging Martijn Neele deed het in de slotseconden aan de andere kant beter, 4-2. De grensrech ter van NOAD'67 dacht dat Neele scoorde in buitenspelpo sitie. Zijn vlag stak fier in de lucht, ook toen de spelers klaar stonden om weer af te trappen. Scheidsrechter Bakker bleef bij zijn beslissing. De twee grensrechters wapper den zaterdagmiddag te pas en te onpas met hun katoenen stofjes. Ze zaten er soms goed naast. Is dat niets voor het vol gende programmaboekje? Een speciaal inlegvel voor grens rechters met de regels over bui tenspel. SKNWK - NOAD'67 4-2 (1-0) - 37. Van de Cingel 1-0, 54. De Valk 2-0, 59. De Valk 3-0, 68. L. Polderman 3-1, 78. H. Polder man 3-2, 90. Neele 4-2. Gele kaarten: Quik (SKNWK), M. Fontijne (NOAD'67). Opstelling SKNWK: Quik, Van Nieuwenhuize, Flikweert (39. J. de Bruine). Den Haan, Van de Cingel, De Valk, Theu- nisse. Padmos (46. Wandel), Kikstra, R. de Bruine, Neele. RISC wint eindelijk uitwedstrijd ROOSENDAAL - Ronald van Oeveren was in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport bijzonder goed op dreef. De RBC-voetbal- ler van Scharendijkse afkomst scoorde het eerste doelpunt en verzorgde de assist voor ploeggenoot Simons. Minpuntje voor Van Oeveren was zijn zesde gele kaart waar door hij volgende week tegen Top Oss op de bank moet zitten. Van Oeveren kon zich niet meer herinneren hoe lang het was geleden dat zijn RBC een wedstrijd op vreemde bodem won. Hij dacht tegen TOP Oss ergens in december. Het weekblad Voetbal International geeft duidelijkheid. Tegen WV, de allereerste partij van dit seizoen, sloeg RBC voor het laatst buiten Roosendaal toe. Vanwege personele proble men in de voorhoede - alle drie spitsen zijn gebles seerd - stond Van Oeveren de laatste twee wedstrijden in de punt van de aanval. „Dat bevalt me prima," zegt de van origine midden velder. Dit seizoen in de eerste divi sie vergaat RBC allerminst prima. Met een dertiende plaats zijn de Roosendalers aan een kleurloos jaar be zig. Van Oeveren: „Dat heeft met kwaliteit te ma ken." De 'spits' doelt op kwaliteit die er niet is. „RBC probeert dit jaar jeugdspelers in te passen. Die komen op eerste divi sieniveau kracht te kort", constateert Van Oeveren. Volgend jaar, wanneer het -> contract van Van Oeveren afloopt, krijgt hij te maken met een provinciegenoot als trainer: Jan Poortvliet. On danks dat het RBC-bestuur de spelersraad, waarvan Van Oeveren deel uit maakt, niet juist heeft voorgelicht omtrent het aantrekken van Poortvliet, is hij ervan overtuigd dat Poortvliet een goede trai ner is. „Hij kent alle Bra bantse en Zeeuwse ama teurclubs. Dat kan RBC van pas komen." Scoren blijft problematisch WAARDE - ZSC kampt tegenwoordig voorin met een probleem: het scoort te weinig. In de uitwedstrijd tegen Waarde waren er legio kan sen om drie punten mee naar Scharendijke te nemen, Zelfs een strafschop werd niet benut waardoor het 0-0 bleef. Na de blessuregolf van de afge lopen periode kon trainer Kees Kommer eindelijk beschikken over zijn voltallige selectie, op voorstopper Martin de Jonge na. Vanaf het eerste fluitsig naal had ZSC de touwtjes rede lijk in handen. De opbouw was verzorgd en kansen werden ge creëerd. Halverwege het eerste bedrijf kreeg ZSC een penalty toege kend, omdat Niels van de Moe zel onreglementair werd ge vloerd. Gerard de Voogd, die de laatste drie pingels voor ZSC had gemist, zag er daarom nu van af. Het nemen van een penalty lijkt, een probleem- kindje te worden. Werner Klaasse kon het ook niet. Na de pauze had ZSC op een moeilijke periode na het bete re van het spel. Kiezenberg, Elenbaas en Van de Moezel misten echter aardige kansjes. Trainer Kommer, die een kam pioenschap al lang uit zijn hoofd heeft gezet, had na de puntendeling meer oog voor volgend jaar. „Dan komen we waarschijnlijk in dezelfde poule als MEVO en Brouwers haven terecht. Dat zijn natuur lijk leuke derby's." HEINKENSZAND - De nummer drie van de eerste klasse afdeling, Heinkenszand, tegen de nummer twee, DFS, 1-5. Het verschil was groot. Met nog drie wedstrijden te gaan lijkt het beha len van de promotie naar de vierde klasse voor DFS slechts een kwestie van tijd. Vooraf zag DFS toch wel tegen de op papier lastige uitwed strijd tegen Heinkenszand op. „Maar het was weer eens ou derwets. Alles zat mee, alleen het laatste half uur was wat minder van onze kant. We staan nu op de drempel, als het meezit kunnen we het volgen de week afmaken," sprak een blije Kees Joosse. Dan zal de ploeg uit Burgh-Haamstede wel Brouwershaven aan de ze gekar moeten binden. En der by's blijven derby's. Joosse zag zijn ploeg voor rust een 0-2 voorsprong nemen. Uit een vrije trap van Herber Goudzwaard kopte Anco van der Linde 0-1 binnen. René Brussé en Huib Nortier, bei den de laatste tijd wat uit vorm maar nu weer als van ouds op dreef, zorgden geza menlijk voor 0-2. Brussé gaf aan, Nortier scoorde. Toen kort na rust Herber Goudzwaard 0-3 scoorde was de wedstrijd definitief beslist. Richard Eerdmans profiteerde daarna van een fout in de ver dediging van Heinkenszand en scoorde 0-4. Uit een penalty, Ferry Jansen vloerde een te genstander en zag geel, bracht Ermo Capon de thuisploeg wat dichterbij. Op aangeven van Ferry Jansen bepaalde Huib Nortier met zijn kopbal de 1-5 eindstand. „Vandaag hebben we echt la ten zien dat we niet voor niets bovenin staan," besloot Kees Joosse. Slechts Brouwersha ven, GPC en Wolfaartsdijk kunnen de komende tijd een feestje voor DFS nog voorko men. ZIERIKZEE - Voetbalvereni ging Zierikzee houdt maandag 1 april een sponsoravond. Cen traal op deze bijeenkomst staat het onderwerp sport sponsoring. Een docent van de Zeeuwse Sportraad vertelt vanaf 20.00 uur op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee uitgebreid over de relaties tussen spon sors en voetbalclubs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7