'We hebben nu een echte wc en bovendien binnen' GOED KOOP ®3i Reisje Nieuwsbode zonnig van start Wereldwinkel Schouwen-Duiveland heropend Bungalow helemaal leeggehaald Diefstal Sexualiteit en jongeren centraal bij het JAIB Voorlichting bromfietsen Controle Steekpartij in Oostburg Meisje (16) verongelukt Aanrijding Rijverbod Zandzakken Wallen KIPBURGERS 8 stuks van 11.99 Lezing honden MAANDAG 1 APRIL 1996 NR 25952 3 Burgemeester m.r. J. J. P.M. Asselberg opende de gerenoveerde wereldwinkel Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Tot voor kort moesten de vrijwil ligers van de Wereldwinkel Schouwen-Duive land in Zierikzee voor hun behoefte naar bui ten, waar een ouderwetse poepdoos stond. Daar is met de verbouwing een einde aan gekomen. Zaterdag verrichtte burgemeester J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee de (her)opening van de Wereldwinkel. Het gaat natuurlijk om de pro ducten die er verkocht worden. Maar voor de vrijwilligers die in de Wereldwinkel werken is het feit dat ze nu over een nor maal toilet binnenshuis be schikken, toch een zeer belang rijke verbetering.- Want een poepdoos'op de achterplaats is toch wel zeer uit de tijd, gaf se cretaris Els van der Tuin-van der Hart volmondig toe. In september zijn vrijwilligers begonnen niet de verbouwing. De winkel is aanzienlijk uitge breid. En ook de kleurstelling is aangepast. Deze is nu geheel in overeenstemming met de huisstijl van de landelijke ver eniging. Hetzelfde geldt voor de rekken waarop de koop waar ligt uitgestald. De hou ten schappen zijn verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor glaaf Drempel Van der Tuin is zeer tevreden over de verbouwing. ,,De be langstelling voor onze winkel is nog steeds groeiende. Maar velen beschouwen de winkel toch als iets bijzonders. Met de vernieuwing is de drempel ver laagd. Het is allemaal veel ope ner en makkelijker. Alle pro ducten liggen als het ware voor het grijpen." Zij hoopt dan ook dat in Zie rikzee hetzelfde gebeurt als bij de andere winkels die aange past zijn. Deze zagen hun om zet namelijk.stijgen met tussen de dertig en veértig procent. ,,En wanneer de omzet stijgt kunnen ook de levensomstan digheden van de producenten woi*den verbeterd," aldus voorzitter Adri de Jonge-Re- goort. En dat is ook de doel stelling van de Wereldwinkels. De producten worden direct af genomen van de producenten. Zij profiteren dus het meest van de handel en niet de tus senhandelaren, zoals vaak het geval is. Assortiment De artikelen die in de Wereld winkel worden verkocht zijn afkomstig uit vrijwel alle de len van de wereld. Het assorti ment bevat onder meer kle ding, speelgoed, sieraden, glaswerk, wijn en koffie. Sinds 1979 zijn deze artikelen via een Wereldwinkel in Zie rikzee verkrijgbaar. De eerste veertien jaar was dat één dag in de week in het pand van het Leger des Heils in de Post- straat. ,,De gemeente was in 1979 niet zo enthousiast en wei gerde subsidie te geven," aldus De Jonge. In 1983 kwam een pand in de Verrenieuwstraat leeg. De ge meente kocht dit pand en ven- huurde het vervolgens aan de Wereldwinkel. Het 'foutje' uit het begin werd volgens Assel bergs hiermee rechtgezet. Dat de Wereldwinkel na de verbou wing tot een van de allermooi ste van Zeeland behoort, be wijst volgens Asselbergs dat de doelstelling ervan aanslaat bij de bevolking van Schou wen-Duiveland. Hij wees wat dit betreft ook op de tekst van de lichtbak die hij kort daarvoor'had ontstoken, ten teken dat de winkel offi cieel heropend was. 'Wereld winkel. Een goede zaak' staat er op de lichtbak. „Er zijn veel goede zaken in Zierikzee. Maar deze onderscheidt zich toch van de anderen. Wat mij be treft mag het dan ook de beste zaak van Zierikzee worden," aldus Asselbergs. SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is uit een van de bun galows van Villapark Zeeland Village de complete inventaris gestolen. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. De bungalow was door iemand onder valse naam gehuurd. Na dat de man een week in de bun galow had vertoefd is hij met de complete inventaris ver trokken. In Scharendijke is de afgelopen weken ook ingebro ken in een vakantiewoning van een 55-jarige man uit Dor drecht. De eigenaar ontdekte de inbraak toen hij na een af wezigheid van een aantal we ken weer terugkeerde in de woning. Uit de woning zijn de televisie en stereo-installatie weggenomen. Ook mist de ei genaar een aantal waardevolle antieke goederen. In Bruinisse werd ingebroken in twee cara vans op Caravanpark Onze Hoeve. Uit de caravans is beeld- en geluidsapparatuur gestolen. De diefstallen wer den zaterdag ontdekt. Ze zijn gepleegd in de eerste maanden van dit jaar. ZIERIKZEE - Op het parkeer terrein Gasthuisboomgaard in Zierikzee is zaterdag in twee auto's ingebroken. De inbraken zijn gepleegd tus sen 13.00 en 15.00 uur. Uit alle bei de auto's werd de radio ge stolen. De gedupeerden zijn een 64-jarige man uit Bruinisse en een dertigjarige man uit Zierikzee. In de kou, maar met een zwak zonnetje in de rug, ging vanmorgen vroeg, maandag, vanaf het parkeerterrein aan de Grevelingen- damde derde en voor dit jaar laatste Nieuwsbode-reis, van start. Veertig deelnemers plus chauffeuren reisleider, gingen op weg naar het plaatsje Arnsberg in het Duitse Sauerland. Navertrek vanaf Schouwen-Duiveland zorgde een flinke file voor wat vertraging, maar de meeste deelnemers maakten van de gelegenheid gebruik om zachtjesaan wakker te ivorden. Vanivege het vroege tijdstip van aanvang van de reis en het ingaan van zomertijd, had menig reiziger namelijk maar een kort nachtje achter de rug. Later op de och tend werd in Zevenaar koffie gedronken en de reis via het Ruhrgebibd vervolgd naar het stadje Werl. Daar lunchte het gezelschap om vervolgens een bezoek te brengen aan het 1350 jaar oude plaatsje Soest. De Nieuwsbode-reizigers keren woensdagavond terug op Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt) Via folders en info-pakketten ZIERIKZEE - Bij het Jongeren Advies en Infor matie Buro (JAIB), dat is gevestigd in De Drie hoek in Zierikzee wordt gedurende de maand april extra aandacht besteed aan voorlichting over onderwerpen die te maken hebben met sexualiteit en jongeren. De voorlichting is gericht op drie aspecten. Veilig vrijen, sexueel overdraagbare aan doeningen en sexuele voor keur. In het kader van veilig vrijen wordt informatie gege ven over de lichamelijke ver anderingen waardoor pubers geslachtsrijp worden en voor behoedsmiddelen die op de markt zijn. Sexueel overdraagbare ziek ten zijn na griep de meest voor komende infectieziekten. Jaarlijks worden ongeveer honderdduizend mensen in Ne derland besmet met een infec tieziekte. Aan de jongeren wordt uitgelegd hoe zij infectie kunnen voorkomen en hoe be langrijk het is om dergelijke infectieziekten te laten behan delen door een arts. Wanneer dit niet gebeurt kan de infectie ernstige gevolgen hebben, zo als pnvruchtbaarheid. Ongeveer tien procent van alle mensen heeft een sexuele voor keur voor mensen van het ei gen geslacht. Bij het JAIB krij gen jongeren, die dat bij zichzelf herkennen informatie over de wijze waarop zij met hun sexuele voorkeur om kun nen gaan. Dit om te voorko men dat ze uit angst voor af keuring niet over hun gevoelens durven praten. Het JAIB is geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagmid dag van 13.30 tot 17.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. ZIERIKZEE - De Regiopolitie Zeeland houdt in samenwer king met het Regionaal Or gaan voor de Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) zaterdag 20 april een voorlichtingsbij eenkomst voor brom- en snor fietsers in Zierikzee. Tijdens de bijeenkomst is het mogelijk de brom- of snorfiets te laten controleren op onder meer het afgegeven vermogen, de geluidsproductie en de tech nische staat. Als er gebreken worden geconstateerd wordt een reparatie-advies gegeven. Verder wordt er een diaserie en een videofilm vertoond. De bijeenkomst wordt gehouden in het politiebureau in Zierik zee van 9.00 tot 12.00 uur. De bijeenkomst loopt vooruit op de extra politie-controles die na april gehouden worden. ZIERIKZEE/OUWERKERK - Bij snelheidscontroles in Zie rikzee en Ouwerkerk is zater dag tegen 68 bestuurders pro ces-verbaaal opgemaakt wegens te hard rijden. In Zierikzee werd tussen 7.45 en 9.45 uur gecontroleerd op de Weg naar de Val. Van de 614 voertuigen die de radarappa- ratuur passeerden reden er 52 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 kilome ter per uur. Op de N59 bij Ouwerkerk con troleerde de politie tussen 12.00 en 14.00 uur. Tijdens de controle passeerden 835 voer tuigen. Zestien daarvan reden harder dan de toegestane tach tig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid be droeg 110 kilometer per uur. OOSTBURG - Een tot dusver onbekende man heeft in Oost burg in de nacht van vrijdag op zaterdag aan vier personen verwondingen toegebracht met een mes. De vier zijn over gebracht naar het ziekenhuis. De steekpartij vond plaats tij dens het festival Ledelpop. De man misdroeg zich en werd door oredehandhavers van het festijn verwijderd. Hierdoor kwam het vermoedelijk tot on enigheid op straat, waarbij vier personen met een mes werden gestoken door de man. Het betreft een 43-jarige man uit Sluis, een dertienjarige jon gen uit Groede, een 37-jarige man uit Hoofdplaat en een veertigjarige man uit Zuidzan- de. Zij werden met twee ambu lances overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren niet in levensgevaar. AXEL - De zestienjarige Mar- tinc IJsebaert uit Terncuzen is in de nacht van vrijdag op za terdag dodelijk verongelukt in Axel. Zij werd op haar brom fiets aangereden door een 21- jarige automobilist uit Axel. Het meisje stak vlak voor de auto, via een fietsersover steekplaats, een kruising over in Axel. De Axelaar kon een aanrijding niet meer voorko men. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Van de man is een ademanalyse afgenomen. Hij blies 330 ug/1. Dat is 110 meer dan de maximum toegestane hoeveelheid. SCHARENDIJKE - Een acht tienjarige bromfietser uit Kerkwerve liep zaterdagmor gen enkele kneuzingen en snij- wonden op, toen hij op de Ringdijk in Scharendijke ach terop de auto reed van een 52- jarige plaatsgenoot. De bromfietser had de auto, die stil stond, niet opgemerkt omdat hij in verband met de vallende hagel naar beneden keek in plaats van voor zich uit. De bromfiets raakte bij de botsing totaal vernield. GOES - Een 34-jarige man uit Brouwershaven kreeg in de nacht van donderdag op vrij dag een rijverbod van vier uur, omdat hij onder invloed in een auto reed. De man werd omstreeks drie uur aangehouden in Goes. Uit de blaastest bleek dat de man twee keer de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken had. Behalve een tijdelijk rij verbod leverde hem dat een dagvaarding op. DEN HAAG - Actievoerders van Milieudefensie stapelen vierhonderd zandzakken op voor de ingang van de Tweede Kamer. Hiermee willen ze waarschu wen tegen overstromingen die het gevolg zijn van het broei kaseffect. Maandag behandelt de Tweede Kamer de Energie nota. AMSTERDAM - De Amster damse politie is voorlopig nog niet klaar met de schoonmaak in de „warme buurt", de Wal len. „De komende tijd zullen zeker meer acties volgen", zei politiewoordvoerder K. Wil ting maandagmorgen. Zater dagavond haalde de politie de bezem door de Molensteeg. Ze hield daarbij 61 personen aan. Advertentie HOTELCAKE per stuk 500 gram van.iAlT J Aanbieding*n gekfcg van ma 1 t/m wo 3 apn' 1996 AAP Services B V «el 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS - Verwachting t/m vrijdag 5 apriJ WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht n.oost 4 Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht variabel 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 9 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 apr. Zon op 07.11onder 20.13 Maan op 18.45, onder 06.25 Volle maan: 4 april (02.08) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Langzaam laten we het koude weer achter ons. De eerste dagen ligt de temperatuur nog ruim onder 'normaal', maar tegen het weekeinde wordt het een graad of 10. Ook in de nachtelijke temperatu ren zien we een stijgende lijn; de ko mende nacht vriest het lokaal nog matig, later in de week meest licht. Verder schijnt de zon deze week fre quent en het blijft droog. Belangrijk voor het Nederlandse weer is een hogedrukgebied. Momenteel ligt het zwaartepunt ervan ten zuiden van IJsland, maar het komt steeds dich terbij. Wolkenpartijen en regen of sneeuw blijven daardoor op afstand en richten zich onder meer op zuid en midden-Europa. Met name in Ita lië en op de Balkan valt misschien veel neerslag. Bij ons houdt het weer een droog karakter. Misschien dat vannacht rond de Waddeneilanden en morgen overdag in het binnen land nog een winterse bui valt, maar dat is het dan ook wel. Verder is er flink wat zon. In het binnenland daalt de temperatuur vannacht tot rond -4 graden; overdag wordt het een graad of 7. De noordelijke wind is morgen zwak of matig. WILHELMINADORP - De Ky- nologenclub Zeeland houdt donderdag 11 april een lezing over vacht- en huidproblemen bij honden. Veel honden hebben last van jeuk. Het gevolg hiervan is dat ze gaan krabben. Hierdoor raakt de huid nog meer geïrri teerd. De honden gaan daar door nog meer krabben of bij ten de huid zelfs stuk. Wat hondenbezitters aan dit pro bleem kunnen doen wordt ver teld door dierenarts J. van Ma meren. De lezing wordt gehouden in de kantine van het clubhuis van de kynologen- club aan de Westhavendijk in Wilhelminadorp. De aanvang is 20.00 uur. ZIERIKZEESCHEJU NIEUWSBODE HS Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr„ van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zienkzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten v.ordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 1772% B.T.W. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3