Gemeentehuis in driehoek nét buiten stadsgracht Zierikzee Zierikzeeënaar betrapt inbrekers op heterdaad 0 1 SCHOUWEN-DUIVELAND Plan parkeergarage onder Havenplein ZIERIKZEESCHE ÈÉT NIEUWSBODE H Reeks inbraken in woningen Bruinisse UW KRANT VAN Nog dit jaar tijdelijke huisvesting gereed Opening clubhuis Scelveringhe Daders nog voortvluchtig 3 APPARTEMENTEN 7 AMBULANCE Verjaagd door alarm Resultaat havens dé krant van schouwen - duiveland! 33bc ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M Zonnec903$t\ I nique van Prins BernttÖré^^^tói-^lliddelharnis TelefoJrTaR7l487814 Ook's avonds geopend ^ownesP^g Verkoop van professionele zonneapparatuur. Tevens verhuur van zonnehemels aan huis (thuis geinstallateerd en weer opgehaald). Reserveer tijdig! DONDERDAG 28 MAART 1996 152e JAARGANG NR 25950 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De locaties waar het tijdelijke en het permanente gemeentehuis gebouwd worden. ZIERIKZEE - Nog voor de eeuwwisseling wordt op een perceel grond omsloten door Laan van Saint Hilaire, Nieuwe Kooiweg en Hou- wersweg het nieuwe gemeentehuis van Schou- wen-Duiveland gebouwd. Tot dat moment huist het gemeentelijk apparaat in een nog dit jaar te bouwen tijdelijk onderkomen naast de Scho lengemeenschap Schouwen-Duiveland, op de hoek van Haringvlietstraat en Laan van Saint Hilaire. Dat werd dinsdag door de Stuurgroep Herindeling Ge meenten Schouwen-Duiveland bekend gemaakt tijdens een persconferentie. De keuze van de stuurgroep is een voorlopi ge keuze. In april wordt de me ning van de gemeenteraden ge vraagd. Bouw van het tijdelijk gemeentekantoor vergt een in vestering van naar schatting 4 a 5 miljoen gulden. Hoeveel het permanente gemeentehuis gaat kosten is nog niet bekend. Uitdaging De stuurgroep moest kiezen uit zo'n tien door adviesbureau Twijnstra Gudde aangedragen locaties. Bij de keuze voor de driehoek Nieuwe Kooiweg, Laan van Saint Hilaire, Hou- wersweg waren ligging, be reikbaarheid, zichtbaarheid en terreinoppervlakte door slaggevend. Binnen de stuur groep wordt onderkend dat het niet simpel zal zijn om op die locatie een gemeentehuis te bouwen dat het silhouet van Zierikzee niet verstqort. „Dat wordt een uitdaging voor de architect", aldus stuurgroep- voorzitter drs. C. Dietvorst. Geen kantoor-kolos Het mag in ieder geval geen 'stadskantoor-kolos' worden. „Het nieuwe gemeentehuis moet organische vormen krij gen die goed aansluiten bij de stad Zierikzee", omschrijft Dietvorst. Nu de keuze - onder voorbehoud van. goedkeuring door de gemeenteraden - ge maakt is wordt het opstellen van een programma van eisen het volgende karwei waar de stuurgroep zich op mag stor ten. Als de gemeenteraden instem men met de keuze voor zowel tijdelijke als permanente huis vesting wordt zo snel mogelijk begonnen met de voorbereidin gen voor de bouw van beide on derkomens. De buitendienst van de afdeling gemeentewer ken en de afdeling reiniging van de Sector Grondgebiedza ken blijven voorlopig op de be staande locaties. Hetzelfde geldt voor het archief. In het tijdelijk onderkomen is voor hen geen plaats. Voor wat betreft de afdeling socialé zaken van de Sector Ex terne Contacten is de stuur groep er nog nk.L uit. Er wordt nog nader onderzoek gedaan naar de mogelijkheid voor huisvesting van deze afdeling in het tijdelijk gemeentehuis. Ook ligt voor de stuurgroep de vraag nog open of het tijdelijk onderkomen eigendom van de nieuwe gemeente wordt dan- wel gehuurd wordt. Verwerving van de grond lijkt geen problemen op te gaan le veren. De grond naast de Scho lengemeenschap Schouwen- Duiveland - in totaal 10.000 vierkante meter - is al eigen dom van de gemeente. Over aankoop van de grond in de driehoek Nieuwe Kooiweg/ Laan van Sint Hilaire/Hou- wersweg -19.000 vierkante me ter groot - is al overleg gevoerd met de eigenaar en volgens Dietvorst staat die niet onwel willend tegenover verkoop van de, grond. Als de plannen doorgaan betekent het dat de daar gelegen boerderij waar schijnlijk moet verdwijnen. Theater In de stuurgroep is de vraag aan de orde geweest of het nieuwe gemeentehuis gecom bineerd moet worden met een theater, maar daar is men niet uitgekomen. Wat de stuur groep betreft mag de nieuwe gemeenteraad van Schouwen- Duiveland zich over dat vraag stuk gaan buigen. In Zierikzee staat de toekomst van de Con certzaal al enige tijd ter discus sie. In de algemene beschouwingen op de begroting voor 1996 de den zowel de PvdA- als de WD-fractie de suggestie om te kijken of gemeentehuis en theater met elkaar gecombi neerd zouden kunnen worden. Het college van b en w van Zie rikzee vindt het geen reële mo gelijkheid. Zie verder reacties en commen taar op pagina 3. Bijdrage oplossing parkeerprobleem Zierikzee ZIERIKZEE - Bij de gemeente Zierikzee is een verzoek ingediend voor het aanbren gen van een parkeergarage onder het Ha venplein. Het plan is ingediend door Jan bij de Vaate, namens BijdeVaate Projekt. In de garage zou een kleine honderd auto's geparkeerd kunnen worden. Het college van burgemeester en wethouders wil me dewerking verlenen. Het plan voor de parkeer garage bevindt zich nog in een pril stadium. „Tech nisch is het mogelijk. Dat is mij verzekerd door iemand die dit eerder bij de hand heeft gehad. Maar voordat ik verdere stappen onder neem wil ik weten hoe de gemeenteraad tegen dit plan aankijkt", aldus Bij de Vaate. Het college staat in ieder geval positief tegenover de plannen. „We stonden er even van te kijken,. Het is een zeer ambitieus plan, maar het komt in den lande steeds vaker voor dat parti culieren dergelijke dingen doen. Het kan voor Zierik zee wel een oplossing bie den voor de parkeerproble- matiek. En we krijgen meer mogelijkheden om op het Havenplein bijvoorbeeld terrassen aan te brengen", aldus wethouder P. de Rij ke (openbare werken). In het kader van het parke ren voor belanghebbenden, dat in Zierikzee ingevoerd wordt, blijkt uit een eerste inventarisatie dat de par keerplaatsen die er zijn in de binnenstad nodig zijn voor vergunninghouders. Volgens het college kan de garage gebruikt worden voor kort-parkeren. Dat is, naast de mogelijkheid de verblijfsfunctie van het Ha venplein te vergroten, een reden dat b en w het plan toejuichen. Daarnaast is het plan het waard uit welstandsoog punt nader te bestuderen. Wannneer er geen auto's meer op het Havenplein staan, komt dat in de ogen van het college, het monu mentale karakter van Zie rikzee alleen maar ten goe de. Voordat het plan verder in behandeling wordt geno men wil Bij de Vaate weten of er politiek draagvlak voor bestaat. Maandag bui gen de raadsleden zich over het plan tijdens de raads vergadering en kunnen zij een principe-uitspraak doen. RENESSE - Aan de Maurits- weg in Renesse wordt zaterdag 13 april het nieuwe clubhuis geopend van tennisvereniging Scelveringhe. Het nieuwe onderkomen werd 'de afgelopen maanden gereali seerd. Het wordt officieel geo pend door de voorzitter van de tennisvereniging of de Wester- schouwse wethouder van sport, G. J. W. van der Salm. De officiële plechtigheid is om 16.30 uur, waarna een infor meel samenzijn volgt. ZIERIKZEE - Een 38-jarige bewoner van een huis aan de Stapelshofweg in Zierikzee betrap te dinsdagmiddag vier inbrekers op heterdaad. Hij wist het viertal te verjagen, maar kon niet voorkomen dat deze er met sieraden en geld vandoor gingen. De inbrekers hadden zich toe gang tot het pand verschaft door een raam aan de achterzij de van de woning te forceren. De Zierikzeeënaar betrapte de inbrekers - twee mannen en twee vrouwen - toen deze bezig waren de televisie uit zijn wo ning te dragen. De inbrekers kozen daarop het hazenpad. Jacht De Zierikzeeënaar zette de ach tervolging in, maar moest deze staken omdat hij met een vloeistof in het gezicht gespo ten werd. De inbrekers vlucht ten in een bruine Ford Escort. Door de inmiddels gealarmeer de politie werden in allerijl al le toegangswegen van Schou wen-Duiveland afgezet en werd de jacht op de voort- vluchtigen geopend. Men slaagde er echter niet in de auto op te sporen. In de nacht van dinsdag op woens dag werd de bij de inbraak ge bruikte auto teruggevonden op de Markt in Brouwershaven. De politie vermoedt dat de voortvluchtigen de bruine Es cort daar tussen 14.00 en 14.30 uur achtergelaten hebben. De waarde van de gestolen goe deren is bij de politie nog niet bekend. De technische recher che heeft een onderzoek inge steld. De politie is op zoek naar ge tuigen die mogelijk de bruine Escort dinsdagmiddag hebben zien rijden of hebben gezien dat de auto op de Markt in Brouwershaven geparkeerd werd. De politie beschikt niet over een signalement van de inbrekers. Wie meer denkt te kunnen melden kan bellen met de politie in Zierikzee, (414055). De technische recherche aan het werk, op de plaats des onheils. (Foto: Marijke Folkertsma) Als het geld vooropgaat liggen alle wegen open. Shakespeare BUIEN HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele maartse buien. Minimumtemperatuur omstreeks plus 1 graad. Middagtem- pe(atuur ongeveer 6 graden. Wind draaiend van west naar noordwest tot noord, matig, kracht 3 tot 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. Bedrijf Fiat Van der Wekken verdwijnt uit binnen stad van Zierikzee. 5 VERVUILING Grond in Meekrapstraat Brouwershaven blijkt vervuild met lood en zink. Woede en onbegrip in Schouwse Westhoek over falend beleid ambulancediensten. 9 SCALDINA Tafeltennisvereniging Scafdina speelt vanavond een sleutelwedstrijd tegen Arnemuiden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Pinnen met jas over hoofd BRUINISSE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in drie huizen in Bruinisse. Bij twee andere huizen bleef het bij een poging tot inbraak. Tussen middernacht 2-wen uur 's ochtends werd ingebro ken in twee woningen aan de Vlasstraat en probeerde men binnen te komen in twee ande re woningen. Diezelfde nacht werd ingebroken in een wo ning aan de Burgemeester Ha- gelaan. De dieven gingen er vandoor met enkele honderden guldens aan baar geld, bank- pasjes, cheques, een computer en een videocamera. Met een bij de inbraken in de Vlasstraat gestolen bankpasje nam één van de inbrekers 's nachts om 05.00 uur 1200 gul den op. De bij de pincode-automaat van de bank geïnstalleerde vi deocamera registreerde de geldopname, maar daar had de inbreker rekening mee gehou den. Tijdens het pinnen hield hij zijn jas over het hoofd ge trokken. OOSTERLAND - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in een sportkanti ne in Oosterland. Voorzover nu bekend is er niets gestolen. De dieven ver schaften zich middels braak toegang tot de kantine. Daarop ging het alarm af, hetgeen de inbrekers op de vlucht joeg. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. VLISSINGEN (ANP) - De havens in Vlissingen en Ter- neuzen hebben beide 1995 afge sloten met een record. In Vlissingen werd vorig jaar 10,9 miljoen ton goederen uit zeeschepen overgeslagen, een stijging van 10 procent ten op zichte van 1994. In Terneuzen groeide de overslag uit zee schepen met 7 procent tot 10,7 miljoen ton. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! n Naam Dhr./mevr. Adres Postcode Telefoon Handtek. ..Plaats: Geb.datum:. bank-/gironummer vermelden: ÏZü Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zie'iikzee. Zen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1