lecomte 'Voeten vervullen belangrijke functie in het dagelijks leven' Botenshow in haven Bruinisse DEURLOO Rabobank Schouwen houdt Infodag over kopen van huis T Vijf Schouwse bedrijven doen mee aan Kom in de Kas Uitruimaktie met hoge kortingen Het extraatje van Studio Line en Elnett. Keukens half geld DE HUIZENBANK 8.95 5.45 6.95 Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl maakt uw huis contant! Openingpodotherapie-praktijk in Haamstede In Sirjansland, DreischorKerkwerve en Ouwerkerk Geldig t/m zaterdag 30 maart 1996 INTER'/WEUBEL Haringvlietplein 4, Zierikzee, tel.: 0111-412946 's Maandags gesloten. Donderdag koopavond De weg naar een droomhuis lijkt geplavveid met moeilijke beslissingen. ZIERIKZEE - Rabobank Schouwen in Zierikzee houdt zaterdag 30 maart een Infodag Wonen. Een team van deskundigen uitleg en informatie over al les wat er bij het kopen van een huis komt kijken. met een NHG geleend kan worden is 315.0000 gulden. Een andere vraag waar de hypotheekverstrekkers mee worden geconfronteerd is voor welke rente het best ge kozen kan worden bij het af sluiten van een hypotheek: een variabele of een vaste. Zeker nu de rentewisselin gen elkaar in snel tempo op volgen. Maar ook voor de deskundigen is het moeilijk een voorspelling te doen over de ontwikkeling van de ren te. Gelukkig zijn er mogelijkhe den om het risico voor het be talen van een te hoge rente af te dekken. Dat kan bijvoor beeld met de hypotheek met startrente. Daarbij kan men gedurende één of twee jaar zonder kosten overschakelen op een andere rentevorm. Op deze en tal van ander vra gen is zaterdag 30 maart ant woord te verkrijgen bij Ra bobank Schouwen aan het Havenplein in Zierikzee. Tussen 10.00 en 16.000 uur staat een team van deskundi gen klaar om uitleg te geven en informatie over alles wat er bij het kopen van een huis komt kijken. Daarnaast ligt er voor elke bezoeker een at tentie klaar. SIRJANSLAND - 'Tuinders halen meer uit energie'. Onder dat motto wordt zaterdag 30 maart Kom in de Kas - het open huis bij de Nederlandse glastuinbouw - gehouden. Op Schouwen-Duiveland zetten vijf glastuinders de deuren van hun bedrijf open voor het publiek. Men kan er terecht van 10.00 tot 16.00 uur. De Nederlandse glastuin- 1993 de Meerjarenafspraak bouw investeert forse bedra gen in allerlei technieken die het mogelijk maken energie efficiënt te gebruiken. De glastuinbouw heeft begin Verzekeringen, rentevor- men, hypotheekgaranties, voorwaarden, inkomens-ei sen: aspirant-huizenkopers worden met nogal wat moei lijke vragen geconfronteerd. Het kopen van een huis is tenslotte ook een ingewik kelde materie. Een veel voorkomende vraag is of het mogelijk is om zon der eigen geld toch een huis te kopen. Dat kan, en wel met behulp van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG), de opvolger van de algemeen bekende gemeentegarantie. Het Waarborgfonds Eigen Woning staat hierbij borg voor terugbetaling van de hypotheek.Om in aanmer king te komen voor de NHG geldt een aantal voorwaar den op het gebied van inkom sten. De financiële gegevens van de aspirant-koper wor den door de bank getoetst aan de normen. Vervolgens regelt de bank de aanvraag. Het voordeel van de NHG is dat de rente lager is. Dit kan oplopen tot een half procent. Het maximale bedrag dat Advertentie Koopt u nu In onze winkel één van de Elnett- of Studio Llne- produkten dan krijgt u het tijdschrift ELLE cadeau. Om allerlei ideetjes uit op te doen. Bijvoorbeeld voor uw kapsel. IHoe u de EUE gratis krijgt staat op het foldertje op de verpakking!. i i >r>r ai Ellnett Hairspray, bus 300 ml Nü Studio Line Gel, tube 150 ml, Mousse of Spray, bus 150 ml Studio Line Gelspray, flacon 150 ml Nu met gratis tijdschrift "ELLE".* Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 3 jorwaarden in de folder Energie Glastuinbouw afge sloten met de overheid. Doel is dat in het jaar 2000 de tuin ders vijftig procent minder energie per eenheid produkt gebruiken dan in 1980 het ge val was. In de glastuinbouw wordt bijvoorbeeld gebruik ge maakt van technieken als de warmte/krachtkoppeling - waarmee elektriciteit en warmte opgewekt wordt - en het gebruik van rookgasrei nigers die de schadelijke gassen van gasmotoren zui veren. Ook worden energie- schermen gebruikt. Daarmee wordt een soort verlaagd plafond gemaakt dat naar behoefte geopend of gesloten kan worden. Een dergelijk scherm houdt de warme lucht langer in de kas. Tijdens Kom in de Kas kan men zoals al gemeld terecht op vijf adressen. In Sirjans- land is het D. van Noord die de deuren van zijn trostoma- tenkwekerij - de enige in Zee land - aan de Hogeweg la open zet. Bij de witlofkwe kerij van J. W. van der Velde aan de Blindeweg 4 in Drei schor kan het publiek zien op welke wijze daar het hele jaar door witlof wordt ge teeld op water. Eveneens in Dreischor is aan Do Huizenbank koopt huizen. Door het verkooprisico over te nemen en koopkracht beschikbaar te stellen is De Huizenbank een sterke schakel in de ketting van onroerend goed transacties. Verkoop uw huis aan De Huizenbank en geniet van de voordelen: Veiliger (u heeft direkt zekerheid) Gemakkelijker (u hoeft niets meer te doen) Voordeliger (geen dubbele lasten) Kostenbesparend (geen verkoopkosten) Verhuizen op lange of korte termijn Onbekende verhuisdatum is geen bezwaar Voor inlichtingen over inkoop van huizen in Zeeland kunt u bellen met Ronald Zwolle Makelaardij DE HUIZENBANK Een activiteit van Ronald Zwolle Makelaardij Koorkerkstraat 12 4331 AW Middelburg Telefoon 0118-623420 Fax 0118-616864 Mol 9 - Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE - Met het houden van een open dag- op vrijdag- 5 april opent Ada Breas-de Regt haar tweede podotherapie-praktijk in het voormali ge ABN-bankgebouw aan de Noordstraat in Burgh- HaamstedeVanaf dat moment hoeven de mensen niet meer van het eiland af om een uiterst deskundi ge behandeling op het gebied van hun voeten te krij gen. De podotherapie-praktijk is de vierde in Zee land. Je loopt ermee, je staat er op, ze zorgen voor je evenwicht. Toch zien vreemd genoeg maar weinig mensen ze staan: de voeten. Pas als mensen voetklachten heb ben, zijn ze zich bewust van het feit, dat deze 'onderda nen' een belangrijke functie vervullen in het dagelijks le ven. Volgens podotherapeu- te en eigenaresse van de kers verse praktijk werd door de overheid de podotherapie mede daarom in 1982 als pa ramedisch beroep erkend, en weten steeds meer mensen de weg naar de podotherapeut te vinden. Het woord podotherapie is voor veel mensen echter nog steeds een onbekend begrip. De naam van de therapie wordt volgens Ada Breas ontleend aan het Griekse woord 'podos', hetgeen voet betekent. De podotherapeut houdt zich volgens haar dan ook met alles bezig wat met het onderzoek naar en de be handeling van de verschil lende voetkwalen te maken heeft. „Overigens kunnen die kwalen dan van alles zijn, want ook klachten over rugpijn, de knieën en ver moeidheid kunnen direct of indirect met de voeten te ma ken hebben", legt zij uit. Veelzijdig De podotherapie blijkt voor Ada een zeer veelzijdig be roep, waarbinnen ze tevens een groot stuk van haar cre ativiteit kwijt kan. De veel zijdigheid komt onder meer tot uiting in de verschillende soorten behandelingen. Want naast de behandeling van onder meer ingegroeide nagels, steeds terugkerende likdoorns of overmatig eelt en de behandeling van speci fieke voetproblemen bij sui kerziektepatiënten en reu mapatiënten verzorgt de podotherapeut ook tal van correctieve behandelingen door middel van steunzolen, beugels, prothesen en orthe- sen. En omdat deze laatste ver schillende hulpmiddelen ge heel en in eigen beheer door Ada en haar medewerkers in de podotherapie-praktijk worden vervaardigd, brengt het werk ook een stuk creati viteit mee-. „Wat dat betreft is de podotherapie werkelijk een heel leuk vak, want iede re voet is anders en zeer indi vidueel, eigenlijk te vergelij ken met een vingerafdruk"", legt Ada enthousiast uit. Met betrekking tot de behan deling van de verschillende klachten wordt overigens ui terst zorgvuldig te werk ge gaan, want volgens Ada moet 'het geleverde product gewoon kloppen'. Naast het feit, dat altijd eerst een zorg vuldig onderzoek plaats vindt, wordt de patiënt (en indien nodig ook de doorver wijzende huisarts of specia list) uitvoerig over het on derzoek en een mogelijk behandelingsplan gerappor teerd. Blote voeten Voor een onderzoek wordt ruim de tijd genomen en maakt Ada gebruik van mo derne apparatuur als een speciale spiegelkast (de voet- spiegel) en een apparaat, waarmee een afdruk kan worden gemaakt van de ver schillende drukpunten van de voetzool op de onder grond. De praktijkruimte is ruim ingericht en voorzien van een comfortabele vloer verwarming, omdat je vol gens Ada „goed moet kunnen zien hoe iemand loopt". En dat kan alleen op blote voe ten. De behandeling kan vervol gens bestaan uit een preven tieve, een beschermende of een correctieve behandeling. In een speciaal ingerichte slijp- en knutselruimte staat een aantal machines opge steld, waarmee snel en vak kundig attributen als steun zolen, prothesen en orthesen in eigen beheer kunnen wor den gemaakt. „Zelf vind ik het erg belang rijk, dat de patiënten op deze manier snel kunnen worden behandeld en alles direct kan worden gecontroleerd en eventueel direct kan worden aangepast. Zelf vervaardi gen is in elk geval prettiger voor mijzelf en vind ik beter dan bijvoorbeeld het opstu ren naar een laboratorium", aldus Ada. De oorspronkelijk uit Noord- Beveland afkomstige thera peute ontleent haar kunde aan een driejarige specialis tische RBO-opleiding aan de Podotherapeute Ada Breas:Iedere voet is anders en zeer individueel. Hogeschool in Eindhoven, een vijftienjarige ervaring als pedicure en de ervaringen die zij opdeed in haar al reeds negen jaar bestaande podotherapie-praktijk in Goes. Nuttig „Ten onrechte denken te veel mensen dat voetklachten iets is, dat alleen bij oudere men sen voorkomt. Kleine kinde ren die vaak struikelen, het bestaan van te grote ge wrichten bij mannen, ver schillende klachten over be paalde gewrichtspijnen bij sporters of het hebben van regelmatige pijn en ver moeidheid in de voeten of in de rug zijn echter duidelijke aanwijzingen dat dit niet zo is. En dat een onderzoek door een podotherapeut wel eens zeer nuttig zou kunnen blij ken te zijn. In veel gevallen kunnen bij een goede podo- therapeutische behandeling en tijdige signalering bepaal de orthopedische ingrepen en in de ernstigste gevallen zelfs amputaties worden voorkomen", legt Ada uit. Hoewel de podotherapie als paramedisch beroep erkend is en de consulten en behan deling op zichzelf zeer be taalbaar zijn, is het nog steeds zo dat de meeste podo- therapeutische behandelin gen niet of nauwelijks door de ziekenfondsen worden vergoed. Sommige particu liere ziekenkostenverzeke- raars doen dit inmiddels wel. (Foto: Marijke Folkertsma) Iedereen die met eigen ogen wil zien hoe het er op een po dotherapie-praktijk aan toe gaat, is van harte welkom op de open dag. Deze wordt vrij dag 5 april gehouden tussen 14.00 en 18.00 uuur. Hierna houdt Ada voorlopig alleen op donderdag - alleen op af spraak - praktijk in Burgh- Haamstede. Voor nadere informatie of af spraken kan men zich dage lijks wenden tot telefoon nummer 0111-653002. SLUIS GESLOTEN BRUINISSE - De Grevelin- gensluis bij Bruinisse is van maandag 15 tot en met woensdag 17 april gestremd voor het scheepvaartver keer. De stremming heeft te ma ken met het verwisselen van een oliedrukcilinder van een van de vloeddeuren. Advertentie Advertentie GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! ROTTERDAM STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJN8LOEM 55 (RUOfltlS) 010-4560511 OUD BEYERLAND BURG DE VRIES BROEKMANLAAN 2 - 0186421066 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH OIEP 63c - 010-4501572 BRTJINISSE - Voor de tweede keer houden Nova Yachting en De Valk Zeeland een 'Blue water boat show' in Bruinisse. Van 5 tot en met 8 april kunnen de watersportliefhebbers hun hart ophalen in de Bruse jachthaven. Alle bedrijven die op en rond de jachthaven gevestigd zijn nemen deel aan de show. De show biedt een compleet overzicht van scheepselek- tronica, informatie over scheepsonderhoud, scheeps motoren en service, verhuur van zeiljachten, zeezeil-navi- gatie-instructie, privé zeilies voor volwassenen, water sportcursussen en de nieuwe watersportaccessoires. Daar naast kunnen bezoekers in formatie krijgen over verze keringen en financieringen. De zeilliefhebbers kunnen tijdens het vierdaagse evene ment kennis maken met de praktisch complete collectie van Hailberg Rassy. Daar naast is er een groot aantal occasions te bezichtigen van verschillende merken. Het aanbod in gerenommeerde merken neemt naar verwach ting van de organisatie aan merkelijk toe in vergelijking met vorig jaar. Bij Visser Watersportartike len wordt een nieuw Engels computerprogramma geïnt roduceerd. Met dit program ma kan een verantwoorde en persoonlijke keuze gemaakt worden uit het aanbod van w^tersportartikelen. Maar ook bij de andere bedrijven die op of rond de jachthaven zijn gevestigd is van alles te zien. De 'Blue water boat show' is alle dagen geopend van 10.00 tot 19.00 uur. De toegang is gratis. DOE-MIDDAG de Gaanderseweg 9a het be drijf van J. P. Kleyn te vin den. Kleyn teelt orchideeën. Op het bedrijf van J. Boot aan de Heuvelsweg 15 in Kerkwerve worden in de wintermaanden tulpen ge broeid en in de rest van het jaar zonnebloemen geteeld. In Ouwerkerk is aan de Bo- terhoekseweg 3 het bedrijf van W. Remeeus gevestigd. Hij houdt zich het hele jaar door bezig met het telen van fresia's. HAAMSTEDE - Kinder centrum Meneer de Koe- kepeer houdt woensdag 3 april tussen 14.00 en 16.00 uur een Doe-mid- dag in het onderkomen aan de Weststraat in Haamstede. Alle kinderen van de ba sisscholen uit de omge ving zijn welkom om leu ke dingen te doen. Ze kunnen paaseieren ver ven, kaarsen maken en versieren, flippo's ruilen of een drankje drinken in het kindercafé. De toe gang is gratis. Wel wordt van de ouders een vrij willige bijdrage ge vraagd. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1