Veiligheid staat voorop bij IRM Met Hèt Extra Nieuwsblad naar het Ponypark Slagharen puzzelrubriek Toscaanse avond in Havenzicht dier in het vizier Burgemeester schiet nieuw bedrijfsgebouw open Gereformeerd Kerkkoor voert Crucifixion van Stainer uit Bon giorno della Toscana Actieve bouvier Sacha heeft behoefte aan geregeld leven WOENSDAG 27 MAART 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD STELLENDAM - Met een spetterend vuurwerk, waarvan de aanzet werd gegeven door burgemees ter C. Sinke van Goedereede, werd vrijdagmiddag het nieuwe bedrijfsgebouw van IRM Services in Stellendam geopend. De feestelijkheden rond deze opening, waarbij zo'n vier honderd genodigden aanwe zig waren, betekenden een nieuwe mijlpaal in de ge schiedenis van IRM Services. In de veertien jaar, dat dit bedrijf in Stellendam is ge vestigd, heeft het zich ont wikkeld tot een bloeiende onderneming. De genodigden, die vrijdag middag aanwezig waren, werden onthaald op een rondleiding door het nieuwe gebouw, waarna buiten op het terrein het personeel bij een aantal van de units hun specialiteit demonstreerden. Heel tevreden toonde eige naar/oprichter Jaap Ras zich met het nieuwe, moderne ge bouw en bijbehorend terrein. Het heeft vier jaar geduurd voordat alle voorbereidin gen waren afgerond en de bouw kon worden gestart. Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp zette, toen het groene licht eenmaal was ge geven, in drie maanden tijd het gebouw neer. J. P. Bos man, directeur van Fraanje, tekende eveneens voor de binnenhuisarchitectuur. Het resultaat is een modern ogend gebouw met een rusti ge, klassieke inrichting. Ras omschreef het gebouw als „een nieuwe mijlpaal." Hetzelfde deed hij met het behalen van het zeer belang rijke VCA-certificaat in 1990 en het ISO 9002 certificaat in 1992. Sinds 1992 plukt IRM de vruchten van het behalen van deze certificaten. Het be drijf is nu een van de voorlo pers geworden op het gebied van bedrijfsveiligheid en het milieubewust en verant woord verwerken van chemi sche en petrochemische stof fen. Ideale plaats Burgemeester Sinke prees de visie en de zakelijke inzich ten van Ras en wenste de di recteur, W. de Koster en de adjunctdirecteur R. Stassen, bij wie de dagelijkse leiding van het bedrijf in handen is, een succesvolle toekomst toe. Sinke toonde zich overi gens bijzonder ingenomen met het bedrijf, dat volgens hem op een ideale plaats ge vestigd is om alle klanten tussen Rotterdam en Vlissin- gen van dienst te kunnen zijn. Verheugd was hij ook over de snelheid, waarmee het industrieterrein in Stel lendam volgebouwd werd met bedrijven. Goed voor de werkgelegenheid in de regio, meende hij, en dus voor de regionale economie. IRM Services (de afkorting voor Industriële Reiniging en Multi Services) houdt zich bezig met de industriële rei- niging in de chemische en petrochemische industrie. Behalve in Stellendam, van waaruit 65 mensen werken, heeft het bedrijf eveneens vestigingen in Amsterdam, De poort van IRM Services in Stellendam stond vrijdagmiddag en zaterdag open voor iedereen die maar een kijkje wilde ne men bij het bedrijf. (Foto: Joop van Houdt) België en Saudi-Arabië. In totaal biedt het bedrijf werk gelegenheid aan 225 mensen, met een omzet van ruim acht tien miljoen gulden. Wagenpark Voor dit zeer gespecialiseer de werk beschikt IRM behal ve over de technische kennis en opgeleid personeel, over een bijzonder wagenpark van in totaal 45 speciaal uit geruste voertuigen. Zo zijn er units met hogedrukwater, het warm en koud water, die bestemd zijn voor het reini gen van tanks en reactoren of het doorspoelen van pijplei dingen. Voor uitzonderlijke gevallen, zoals het snijden van staal of beton, wordt een hogedrukwaterunit gebruikt met een capaciteit van 2800 bar. Ook voor reiniging in de scheepvaart, of voor onder houd van gebouwen heeft het bedrijf de geëigende machi nes. Het bedienen van de appara tuur is bij ondeskundig ge bruik niet zonder gevaar. De medewerkers, die deze appa ratuur bedienen, krijgen dan ook diverse vakgerichte op leidingen. Deze opleidingen vindt het bedrijf dermate be langrijk, dat hieraan jaar lijks zeer hoge bedragen wor den besteed. Wanneer er zich in een indus trieel bedrijf een brand of ex plosie zou voordoen, heeft IRM de beschikking over speciale voertuigen met spe ciaal getraind personeel. De ze kunnen snel worden inge zet voor hulpverlening. WATERSKIEN MIDDELHARNIS - Water- skivereniging Zuid-West Ne derland opent maandag 1 april om 18.00 uur het skisei zoen bij het strandje nabij het havenhoofd in Middel- harnis. Donderdag 4 april houdt de vereniging een tech niekavond in de Parel van de Delta in Middelharnis. In verband met het nog ijs koude water wordt er tijdens de openingsavond niet ge skied onder verantwoorde lijkheid van de club. Wel on der verantwoordelijkheid van de skivereniging komt Harry Frauenfelder naar Middelharnis op donderdag 4 april. Hij probeert tevens het bondbestuurslid Lex Boeken mee te nemen. Vanaf 20.00 uur besteden zij in een zaal van de Parel van de Delta, aandacht aan verschillende aspecten van het waterskiën. Specifieke vragen dienen vooraf bij het bestuur te wor den ingeleverd, zodat deze van tevoren voorgelegd kun nen worden aan Frauenfel der. LEZING PIESSENS ZIERIKZEE - Vrouwen verschillen, verdeel en heers. Dat thema staat donderdag 28 maart centraal in de lezing van feministisch theologe Chantal Piessens in Zierik- zee. Piessens komt naar Zierik- zee op uitnodiging van Vrouw Geloof Samenleving Schouwen-Duiveland en So ciaal Kultureel Werk de Lichtboei. Dit in het kader van het natraject van de We reldvrouwenconferentie Op weg naar 2000. Sinds enige tijd is tot vrou wen het besef doorgedrongen dat 'zusterschap' een illusie is. Vrouwen zijn niet alle maal hetzelfde en de ervarin gen, posities en belangen blijken heel divers te zijn. Ook tussen vrouwen onder ling zijn machts-mechanis- men aan het werk. Hierdoor worden de stemmen van be paalde groepen niet gehoord. In haar lezing probeert Chan tal Piessens inzicht te geven in de achtergronden en me chanismen waardoor ver schillen onzichtbaar worden gemaakt. De thema-avond wordt gehouden in het MFC aan de De Huybertstraat in Zierikzee en begint om 19.30 STOPLICHTEN OUDE-TONGE - De ver keerslichtinstallatie aan de Stationsweg in Oude-Tonge wordt binnenkort verwij derd. Het college van burge meester en wethouders van Oostflakkee is tot dit besluit gekomen in verband met het afnemende verkeersaanbod op de provinciale weg. Dit is te danken aan de aanleg van de N59 om Oude-Tonge neen. Het college is van mening dat het handhaven van de stop lichten niet langer noodzake lijk is. ZIERIKZEEE - Het Gereformeerd Kerkkoor uit Zie rikzee voert vrijdag 29 maart The Crucifixion (De Kruisiging) uit van John Stainer. De Engelstalige 'passie' wijkt wezenlijk af van de Bach-passies. Niet alleen vanwege de taal, maar nog meer vanwe ge het muzikaal idioom. In Nederland is het in de lij denstij d gewoonte dat er pas sies uitgevoerd worden. Het zijn muzikale beschrijvingen van het lijden en sterven van Christus. Heel bekend is de Matthes-passion van J.S. Bach. Maar ook veel andere componisten hebben lijdens- muziek geschreven. Veelal stammen deze werken uit de Duitstalige, Lutherse tradi tie. The Crucifixion van Stai ner stamt uit de Engelse traditie van de Romantiek. Het Gereformeerd Kerkkoor gaat op veler verzoek dit in drukwekkende werk op nieuw uitvoeren. Een aantal jaren geleden konden in di verse plaatsen in onze omge ving de mensen al kennisma ken met dit werk. Op vrijdag 29 maart zal het werk opnieuw ten gehore ge bracht worden. Dit gebeurt in de Gereformeerde Kerk van Zierikzee, die door de restauratie goede mogelijk heden heeft gekregen om een dergelijk werk uit te voeren. Een week later, op Goede Vrijdag, zal het werk op nieuw worden uitgevoerd in de Gereformeerde kerk van Strijen. De 'Crucifixion' is een werk voor koor, klein- koor, solisten en 'orgel. Cen traal staan twee grote koor- delen: 'De Processie naar Golgotha' en 'Het appél van de Gekruisigde'. De tenor Han Wesdorp zingt de recita tieven. In deze delen wordt het verhaal van het lijden als het ware verteld. De 'Cruci fixion' is niet alleen een be schrijvend werk van het lij den en sterven van Jezus. Het ademt ook de bewogen heid van een Engelse predi ker die namens Christus de mensen oproept Hem te vol gen. Met name het bijna laat ste deel 'The appeal of the Crucified; is daarvan een in dringend voorbeeld. De uit voering van dit werk in Zie rikzee zal een sober karakter hebben. Organist bij beide uitvoeringen is Prosper Sevestre. De algehele leiding is in handen van Mar van der Veer. Beide uitvoeringen be ginnen om 19.30 uur. ZIERIKZEE/SLAGHAREN - Ponypark Slagharen opent vrijdag 29 maart weer haar deuren voor het publiek. Ook dit jaar is er weer allerlei nieuws in het pretpark: onder meer een Vliegend Tapijt. Dat is ook het onderwerp van de kleurplaat. Jongens en meisjes tot en met twaalf jaar maken door deze kleurplaat te kleuren en in te leveren bij de redactie van Hèt Extra Nieuwsblad kans op een cowboy- of Indianenpak en gratis toegang tot het Ponypark. tot en met twaalf jaar kun nen meedoen aan de kleur- wedstrijd. Zij mogen hierbij kleurpotloden gebruiken, maar ook waterverf of ande re materialen. De nieuwe aanwinst van Po nypark Slagharen, het Vlie gend Tapijt, heeft de naam Zwunka gekregen. Voor het park was het aanleiding een kleurplaat te maken, waar mee mooie prijzen zijn te' winnen. Jongens en meisjes Wie de mooiste tekening maakt wint de hoofdprijs. Dat is een cowboy- of India nenpak. Foto Bovendien ontvangt de hoofdprijswinnaar een spe ciale kaart die recht geeft op toegang tot Ponypark Slag haren voor vier personen. En tijdens het bezoek wordt dan ook nog eens een speciale fo to gemaakt in OK Corall Ci ty. Deze foto wordt naar het huisadres gestuurd en naar Hèt Extra Nieuwsblad. Behalve de mooiste teke ning, worden nog eens 25 an dere tekeningen door de re dactie uitgezocht die erg mooi zijn. Degenen die deze tekeningen gemaakt hebben krijgen ook een toegangs kaart voor vier personen op gestuurd. De kleurplaten kunnen tot vrijdag 5 april worden inge leverd bij de redactie van Hèt Extra Nieuwsblad. Het adres is: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De tekeningen kunnen ook in de brievenbus worden gegooid van de krant aan het Jannewekken 11 in Zierikzee. De winnaars wor den bekend gemaakt in de krant van 10 april. Vergeet niet je naam, volledig adres met postcode en leeftijd bij de tekening te vermelden. DOE-AVOND DIRKSLAND - In de Victo- riahal wordt woensdag 3 april een doe-avond gehou den in het kader van de histo rische kledij die tijdens Ko ninginnedag in het dorp wordt gedragen. Tijdens de bijeenkomst wordt hulp geboden bij het maken van de kleding. Er zijn patronen en materialen, voorbeelden van gehaakte mutsjes en versierde hoeden, gebreide of gehaakte omslag doeken, losse kragen en jak ken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Nadere infor matie is ook telefonisch te verkrijgen via 602187. HOOGSTE PUNT OOLTGENSPLAAT - Ter ge legenheid van het bereiken van het 'hoogste punt' bij de bouwactiviteiten waarmee recreatiepark De Ventjager wordt gerealiseerd, wordt vrijdag 29 maart een kopers bijeenkomst gehouden. De bouwer van het park, Vollwick Vastgoed BV stelt op die manier de mensen die een pand kochten in de gele genheid kennis te maken met de andere kopers die hun bu ren worden. Tijdens de bij eenkomst wordt tevens een korte plechtigheid gehouden waarbij het bereiken van het hoogste punt centraal staat. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. INBRAKEN MIDDELHARNIS - In Mid delharnis werd ingebroken of een poging tot inbraak ge daan bij een aantal bedrijven op het industrieterrein en in de kern. De inbrekers slaagden er in binnen te dringen in een be drijf waar een personal com puter, een organizer en geld werden gestolen. Bij een transportbedrijf werd scha de aangericht bij een in braakpoging. Op het nabij gelegen terrein van Herhes- seroord drongen de inbre kers binnen in een woning. Zij dronken daar een flesje bier, maar namen verder niets mee. Bij een pizzeria in de kern werd een diepvriezer gestolen die achter het pand stond. Bij een garagebedrijf werd bij inbraak een geldbe drag meegenomen. De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 28 februari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- Heleen Clerx, St. Joostdijk 76, Oosterland De tweede prijs: Een waardebon van 15,- I. Taaie, Schoolstraat 46, Middelharnis De derde prijs: Een waardebon van 10,- M. A. v. d. Maas, Zuidstraat 12, Burgh-Haamstede Het sleutelwoord van de puzzel van 13 maart is: Een grote staat voeren De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 14300 AA Zierikzee. De envelop pe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel ver schijnt iedere veertien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendin gen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 5 april in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. man van adel; 5. aantrekken, voor zich innemen; 9. nauw gezet; 10. (plaats voor) het bijeendrijven van vee op een ranch; 11. gelijke; 13. geven om; 15. deel van een dag; 17. ongebonden stijl; 19. plant; 20. ten vierde; 21. bepaalde vergoeding die betaald moet worden; 22. altijd; 25. meubelstuk; 27. amandelpers; 30. vóór alle anderen; 31eerste bod; 32. dun touw dat dient om een hoofdtouw te spannen; 33. van (nóg) min der dan gewone afmeting. Verticaal: 1. mogelijk geval; 2. glazuur; 3. de maat bepalen van; 4. be paald gas; 5. koerier; 6. land in Zuidoost-Azië; 7. ontvangtoestel; 8. ster; 12. zandplaat; 14. vliegveld; 16. snelheid; 17. dikke boterham; 18. zware bijl; 23. vogel; 24. water in Nederland; 25. rivier in Frankrijk; 26. nonsens; 28. houvast; 29. toestand van razernij. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters uit de vakjes: 17, 7, 31, 9, 13, 17, 24, 29, 19, 32. OUDDORP - Een geheel verzorgde gratis proeverij van Toscaanse wijnen. Dat is een onderdeel van de Toscaanse avond op vrijdag 29 maart in Restaurant Havenzicht in Ouddorp. Het Ouddorpse restaurant verzorgt de Toscaanse avond in samenwerking met Wijn handel La Gironde uit Rot terdam. Er kan geproefd worden van zowel Castello di Ama, de huiswijn van Ha venzicht, als van witte, rosa- to, rode en de dessertwijn Vin Santo. Robert Monden en zijn koks verzorgen de hapjes bij de wijnproeverij en daarna wordt een voorgerechten schotel van diverse Toscaan se specialiteiten geserveerd. Na de Zuppa Garmugia volgt het hoofdgerecht dat bestaat uit vis- en vleesgerechten als Cosciutto d'Agnello arrosto al Forno, Lasagne con Bran- zino en nog veel meer. Als na gerecht staat Focaccia di Mandorla op het menu. De wijnproeverij is gratis. D'e wijnen die men bestelt bij het diner zijn voor eigen re kening. Reserveren is aan te bevelen, want het aantal plaatsen is beperkt (0197- 681767). (Foto: Joop van Houdt) Een bijzonder actief hondje, hel anderhalf jaar jonge teefje Sacha. Rennen, springen dat het een lieve lust is. prachtig vindt deze bouvier het. Dit leuke beestje zit momenteel in hel dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Ze heeft het daar goed naar haar zin, maar ze zou het prettig vinden als binnen kort een vriendelijk baasje haar op komt halen en een goed thuis biedt. Sacha kijkt eerst even de kat uit de boom, maar als het vertrouwen eenmaal gewonnen is, dan heb je een heel leuke hond aan Sacha. Ze heeft behoefte aan een regelmatig leventje; op gezette tijden eten, wandelingen waarin ze haar energie kwijt kan, slapen et cetera. Dat verschaft haar duide lijkheid, zodat ze weet waar ze aan toe is, Sacha wil graag aandacht en liefde van het baasje. Met kleine kinderen kan deze trouwe viervoeter niet goed overweg (ze werd door hen gepest). Met oudere kinderen - tieners - kan Sacha het goed vinden. Met andere honden heeft ze een goed contact en kat ten laat Sacha in hun waarde. Wie deze lieve hond de weg wil wijzen naar een prettig, geregeld levfen, kan contact opnemen met het asiel, telefoon 0111-417013.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13