Daver kan weer lachen en Van Breda moet beetje huilen JEU In de schijnwerper Werklust HSD-heren beloond Verbeek nieuwe trainer dames Koplopers poule B maken misstappen Fel SPORT Open dag Bru Tèn Bekérwinst All-Ready Springers Delta Sport Eerste plek Delta Sport Golfseizoen geopend op Bruse Grevelingenhout Geslaagd ■■EEBSaHI DINSDAG 26 MAART 1996 NR 25949 9 ZIERIKZEE - De stijgende lijn is nog steeds aanwezig bij de hockeyheren van HSD. In een aantrekkelijke wedstrijd be haalde de Zierikzeese hoofd macht een 2-1 overwinning te gen het hoog geklasseerde Teteringen. Een duidelijke op steker voor de mannen van coach Aad Chatelain. „Het gaat nu echt steeds meer op een team lijken", vertelde een tevreden Chatelain na af loop in de HSD-kantine. „We kunnen ons eigen spel spelen en, wat erg belangrijk is, ook ons eigen tempo. Het gaat echt tweehonderd procent beter." De tevredenheid van speler/ coach Chatelain richting zijn medespelers is weder-zijds. De bijna wekelijks uitblinkende doelman van HSD, Rowan Timmermans, kaatste de bal direct terug naar Chatelain. „We gaan nu inderdaad lek ker. Chatelain maakt duidelij ke afspraken en je ziet het in het veld. Er wordt echt ge knokt. We zijn een jonge groep. Met een man als Chatelain gaat het alleen maar beter. Er wordt echt goed naar hem ge luisterd. Hij heeft zelf een voetbalachtergrond en dat slaat gewoon goed aan bij de ploeg. Iedereen is gewoon al tijd op de trainingen. Ook heb ben we nu dertien man in de ploeg en dat geeft ook positie ve impulsen om goed te spe len", aldus Timmermans. Geslaagd Chatelain is er goed in ge slaagd een team neer te zetten waarin veel energie en inzet aanwezig zijn. Hèt speltype waarom HSD jarenlang ge vreesd werd. De stijgende lijn in het tea271 was tegen Teterin gen duidelijk waarneembaar. De wedstrijd tegen Teteringen kende de volgende voorge schiedenis. HSD verloor de laatste wedstrijd en strandde op een derde plaats van onde ren. Teteringen versloeg vori ge week koploper Middelburg en kroop naar een derde plaats vanboven. Het krachtsverschil was op het zanderige kunstgrasveld van HSD niet waarneembaar. De thuisploeg, spelend met een viermans-middenveld met daarvoor het spitsenduo Mar- tijn Bij de Vaate en Brian van Geer, kwam in de eerste helft nauwelijks in gevaar. Een goede takenverdeling met daarachter een uitstekende sluitpost Timmermans bracht HSD zelfs enige malen de mo gelijkheid om gevaarlijk voor de doelman van Teteringen te verschijnen. In de vijftiende minuut nam de Zierikzeese ploeg zelfs tot vreugde van het HSD-publiek de leiding. Het slaan van een Teteringen-verdediger op de stick van HSD-spits Brian van Geer werd door de scheidsrech ter beloond met een strafbal. Jeroen Gerritsen schoot hard raak. Even daarvoor moest Jort Paauwe na een glijpartij het veld verlaten met een pink uit de kom. Dirk Jan Limburg nam voor hem de honneurs waar. De tweede helft begon HSD sterk waarbij de thuisploeg verschillende kansen kreeg om de voorsprong uit te bouwen. Zowel Martijn Bij de Vaate als de jongste speler van HSD, de 16-jarige Brian van Geer ston den allebei een keer alleen voor de keeper van Teteringen. Béiden faalden in zo'n kansrij ke positie. De beste kans was voor Bij de Vaate. De hard ingeschoten strafcornerbal knalde echter tegen de paal terug in het veld. HSD bleef kansen creëren. Uiteindèüjk verscheen Brian van Geer op een pass van Bert- Jan Zondag alleen voor de Te- teringse doelman, omzeilde hem en scoorde fraai 2-0. De laatste twintig minuten van de wedstrijd zette Teterin gen nog sterk op en bracht de stand terug naar 2-1. De tegen treffer veroorzaakte angst in het Zierikzese kamp. De jonge HSD-ploeg vergat het eigen spel te spelen. Hierdoor kon den de hockeyers van Teterin gen beter in hun spel komen. Toch was de Brabantse ploeg niet meer in staat om de HSD- muur te breken. HSD - Teteringen 2-1 (1-0)- Ger ritsen 1-0, Brian van Geer 2-0. Eindelijk winst Kwiek-dames, heren verliezen Tonie van Breda begroet een gescoord punt met Jos Geluk (2) en Erik van Breda (rechts). De Kwiek- heren verloren sinds weken weer een wedstrijd. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De tegenstelling was veelzeg gend, zaterdagavond in volleyballend Bruinis se. Terwijl dames-coach Peter Daver met de set een beter humeur kreeg, kostte het Tonie van Breda, de heren-trainer van Kwiek, met de mi nuut steeds meer moeite positief te blijven in zijn nabeschouwing. De cijfers stonden gelijk aan de emoties: 3-0 winst voor Daver, 1-3 verlies voor Van Breda. Daver was bijzonder in zijn nopjes. Immers, het was een tijdje geleden dat 'zijn' dames èn een wedstrijd wonnen èn goed speelden. Collega Van Breda en consorten hadden de laatste weken niet meer verlo ren en baalden dus stevig. Het collectief waarvan de dames het moeten hebben, ontbrak zaterdagavond bij de heren. „De trainingen waren afgelo pen week druk bezet", spreekt Van Breda met een duidelijke ironische ondertoon. Volgens hem gaan een aantal spelers op een te recreatieve manier om met het volleybal. „Alleen te gen de nummer één zijn ze ge motiveerd." Met 'ze' bedoelt Van Breda 'een paar van de ou deren' N amen noemen doet hij niet. „Daarom heb ik in de vierde set (toen de wedstrijd tegen Ibis gespeeld was, red.) met jongens gespeeld die wel wil den. Want", zo vindt Van Bre da, „met een ongeïnspireerd team hoef ik niet te promove ren." De trainer/speler baalt, omdat er met een beetje extra inzet en energie méér inzit dan de hui dige tweede notering op de ranglijst. De 'aanval' op zijn team zit in zijn mentaliteit op gesloten. Omdat hij zelf hoog heeft gespeeld, verwacht Van Breda dat ze hun stinkende best doen. Omdat Van Breda zelf ook niet op de training verscheen, stond hij niet in de basis. Deze werd gevormd door Erik van Breda, Jos Geluk, Michel van Duivendijk, Eelco van Lenten, Cees Arensman en Raymond van Boven (Van Breda: „Als hij wil, kan hij over drie jaar eredivisie spelen"). Ondanks een stroef begin pakte Kwiek de eerste set, 15-7. Met dezelfde zes hoopte Van Breda op een goed vervolg. Verder dan 10-11 kwam de thuisploeg niet, 13-15 was de eindstand. Het verstrijken van de tweede set tekende het be gin van het einde aan. Over het derde en vierde bedrijf zeggen de scores voldoende, 5-15 en 8- 15. Vertrouwen In bijna dezelfde cijfers waar mee de heren van Kwiek de laatste drie sets het onderspit dolven, versloeg de dames- ploeg Ervea, 15-13 15-8 15-3. Eindelijk stond er een ploeg, een eenheid in het veld. De be langrijkste reden volgens Da ver: zelfvertrouwen. Waar an ders het koppie omlaag ging na een paar verloren punten, her pakte Kwiek zaterdag snel haar ritme. Met Marjo Arensman, Janita van der Have, Lidewij Vleu gel, Addy van der Zande, Mar jan Schikker en Annelies van Oudheusden stond Kwiek aan het einde van de eerste set te gen de Rotterdamse opponente met 9-12 achter. Een sterk eind- slot leverde de setzege op. Het tweede bedrijf - Daver wisselde Van Oudheusden voor Louise Vleugel - verliep het crescendo.'Vooral Lidewij Vleugel was met de buitenaan- val op de zwakke serveerplek van Ervea regelmatig succes vol. Een goede opslag van Schikker zorgde op 14-8 voor weer een gewonnen set. Protest He* enigszins verzwakte Kwiek (schouderblessure Schikker en de afwezige Tine ke Versaevel) stoomde in de derde periode door. Koud be gonnen was Marja van der Neut het oneens met een beslis sing van de scheidsrechter. De Ervea-speelster vond het maar onzin dat de leidsman. P. Goossens, het spel stillegde, omdat er een bal van een er naast gehouden wedstrijd in het speelveld rolde. „De bal lag niemand in de weg", oor deelde Van der Neut. Klappen Tot drie keer toe klapte ze de monstratief op haar handen. De eerste maal leidde het tot een gele kaart, de tweede maal tqt een rode prent en bij de der de keer werd ze het veld uitge stuurd. De speelster: „Ik speel .al twintig jaar volleybal. Ik heb nog nooit een kaart ge had.' Tegen de straf heeft Van der Neut na afloop protest aan getekend. „Dat wint ze niet", klonk Goossens overtuigd. Wat voor straf ze krijgt, interesseerde de leidsman niet, die in zijn ogen volgens de regels handelde. „Dat zoeken ze in Woerden (bondsbureau volleybalbond, reel.) maar uit." Overigens wil de Goossens Van der Neut in de tweede set al geel geven. „Maar toen lagen mijn kaarten op de grond." Na het vertrek van Van der -Neut, bij 3-2, scoorde haar ploeg nog een punt. Kwiek be reikte speels en lachend het einde van een bewogen volley baldag in Bruinisse. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben gêleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat 'In de schijnwerper' Jaime Tiggelman. De Drei- schor-spits is deze voetbal jaargang behoorlijk op dreef. Zondag voegde de zoon van trainer Töine Tiggelman twee doelpunten aan zijn totaal toe. Tiggelman staat nu op achttien treffers. Bovendien is hij met Dreischor op weg naar het kampioenschap. En dat zou mooi zijn, want Dreischor bestaat dit seizoen vijftig jaar. Naam: Jaime Tiggelman. Geboren: 1 augustus 1975 in Rotterdam. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Ja, een vriendin. G*Iiib(s): Zierikzee, MEVO en Dreischor (als speler) en Feye- noord (als supporter). Beroep: Magazijnmedewerker Hobby's: Voetbal. Favoriete sport(cn): Voetbal. Laatste boek: Ik lees heel wei nig boeken. Schrijver: Heb ik ook niet echt. TV-programma('s): Studio Sport. Kranten/tijdschriften: PZC, Zierikzeesche Nieuwsbode. Muziek: Red Hot Chili Pep pers en meer van dat soort dingen. Eten: Pasta. Drinken: Bacardi-cola. Uitgaan: Ren esse en Rotter dam. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Italië. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Schijnheilige mensen. Slechtste eigenschap: Ik ben snel driftig. Beste eigenschap: Ik zou het niet weten, moet je aan anderen vragen. Mooiste sportmoment: Dat ik drie jaar in de Zeeuwse selectie heb gezeten. Vervelendste sportmoment: enkelblessure. Blessures: Mijn enkel. Voor de rest niets. Sportief doel: Dat ik nog zo lang mogelijk voetbal. Als het kan op een iets hoger niveau dan. Sportvrouw/sportman uit de regio: Piet de Jonge. Beste trainer: Mijn vader. BRUINISSE - Onder het motto 'tennis leren, bij Bru Tèn pro beren', houdt LTC Bru Tèn op zaterdag 30 maart een open dag. Belangstellenden kunnen tus sen 13.00 en 15.00 uur een kijk je nemen op het Bruse tennis park, dat sinds vorig jaar de beschikking heeft over zes gra- velbanen. Gediplomeerde ten- nisleraren geven uitleg over de kneepjes en beginselen van de tennissport. GOES - All-Ready heeft zich geplaatst voor de halve finale van de afdelingsbeker. Tjoba werd in eigen huis met 7-11 verslagen. De Zierikzeese korfbalploeg had in eerste instantie proble men genoeg om de Goese ploeg van het lijf te houden, 2-2 bij rust. Een gewijzigde tactiek bracht All-Ready na de pauze eenvoudig naar de zege. Coach Jan Voshart beschouw de de winst op Tjoba als een goede opsteker voor komende zaterdag. Op sportpark Ban- nink komt All-Ready uit tegen één van de betere ploegen van Nederland, Voltreffers. Doelpuntenmakers All-Rcady: Patrick den Dekker (3x), Est her Snoek (3x), Ronald Snoek (2x), Saar Toorensma (2x), Wouter van Marle (lx). GEERTRUIDENBERG - Bij regionale springwedstrijden in Geertruidenberg heeft de springroep van gymnastiek vereniging Delta Sport twee eerste prijzen behaald. Zowel bij het paard- als kastspringen bleef Delta Sport de concur renten voor. VLISSINGEN - De Delta Sport-atleten, die deelnamen aan de Frapo-loop in Vlissin- gen, zijn allemaal ver in de achterhoede geëindigd. De wedstrijd over twintig ki lometer werd nipt gewonnen door M. Gonzales (Sporting Walcheren) die John Vermeule van Achilles nipt voorbleef. Van Delta Sport finishte Jos Brandts als 33e, Aad den Ha- merer werd 75e en Adrie Noor- dijke 85e. GEERTRUIDENBERG - Op het springtoernooi in Geertrui denberg heeft een afvaardi ging van Delta Sport een eerste plaats veroverd. De springploeg uit Zierikzee behaalde deze notering op het onderdeel minitrampoline en paard. Aan het evenement de den 140 springgroepen uit Noord-Brabant en Zeeland mee. Bestuur WE Al ME VO'80 onderbezet ZIERIKZEE - De dames van WEA/ME- VO'80 hebben volgend seizoen weer een coach langs het veld staan. Het bestuur van de Zierikzeese volleybalclub is zo goed als zeker rond met Dirk Verbeek. De Zierikzeeenaar is een be kend gezicht bij MEVO. Verbeek volleybalt in de recreatiecompetitie van MEVO. Verder heeft hij al wat ervaring met het geven van trainen. Voor deze taak heeft Verbeek onlangs een trainerscursus afgerond. Met het aantrekken van Verbeek komt er een einde aan het coaehprobleem bij de dames. Jacob Korsuize, de beoogde oefenmeester voor dit jaar, kon vanwege tijdgebrek alleen op trai ningsavonden verschijnen. De dames moesten en moe ten het tot het einde van dit seizoen zonder coach stel len. Af en toe viel er iemand in. Voor de herenploeg hoopt MEVO-voorzitter Theo Sprong alsnog tot een ak koord te komen met Ton Baas. De huidige trainer- coach heeft een contract voorgelegd gekregen, maar twijfelt nog. Baas en het MEVO-bestuur zijn in onze kerheid of er in de volgende competitie een volwaardige selectie - het liefst tien per sonen - tussen en langs de lijnen staat. Baas heeft bovendien twee aantrekkelijke aanbiedin gen in zijn tas zitten. Toch hoopt Sprong donderdag avond met Baas rond te ko men. „Het contract lag er namelijk al", geeft Sprong aan. Of MEVO de selectie tijdig kan aanvullen, weet de praeses niet. „Het aan bod in Zierikzee is klein." Ook het bestuur zelf kan wel extra personeel gebrui ken. Vanwege de onderbe zetting heeft de club een be roep gedaan op haar leden. De vereniging wil namelijk geen keuze hoeven maken tussen recreatie- en compe titievolleybal. Sprong: „De functie van se cretaris is deels vervuld. De functie voor technische zaken NeVoBo is nog vacant." In een extra leden vergadering heeft het be stuur de mensen met de neus' op de feiten gedrukt. De voorzitter slaat nog een keer met zijn hamer. „We moesten het hard spelen, want de meesten denken dat het 'allemaal wel gere geld zal worden'." Vermeer Cluzoiui komt dichterbij ZIERIKZEE - Vermeer Cluzona deed in poule B van het recreatievolleybal goede zaken. Zelf ze gevierde het, de koplopers Atlas/Korstanje en Nobelpoort Peugeot verloren verrassend. Vermeer Cluzona kroop dich terbij door een zege op Brink man Kwiek Dl en heeft twee wedstrijden tegoed. Atlas/Korstanje verslikte zich in Café de Vlinder. Nobelpoort Peugeot deed het niet veel be ter tegen Taxi Lemsom. In poule A moest Zeelandia de derde plaats afstaan aan Grandorama Keukens, omdat laatstgenoemde met ruimere cijfers won. Uitslagen Atlas/'Korstanje-Café De Vlin der 1-2, Putters/Kristelijn- WEA/MEVO'80 meisjes B 3-0, CZ Groep-Strayer Noordwelle 0-3,' Cluzona 2-Atlas 2 3-0, Sporthuis Zzee/PJZ-ING Bank Zierikzee 1-2, ZVJN-Schouten LMB 2-1, Brinkman/Kwiek Dl-Verboom/Cluzona 0-3, Vol leybal Nieuwdorp-Stadscafé De Banjaard 1-2, Zeelandia 1- HCR de Kroon/Wiska 2-1, Taxi Lemsom-Nobelpoort/Peugeot 2-1, Mosselhandel K. Schot/ WIK Dl-Bloemenshop Kro- kus/ASV 3-0, WEA/MEVO'80 D-WOZ D 2-1, Bouwman Wa- tersport-Zeelandia 2 0-3, Gran dorama Keukens-De Stulp 3-0, JMC/Kwiek D2-Pav. De Zand- snor 1-2, Zeelandia 3-PJZ 2 2-1. Wedstrijd beslist op handicap BRUINISSE - De openingswedstrijd van het gojfseizoen op Grevelingenhout in Bruinisse is gewonnen door het team van Wim Plug, Jan Oostwouder, Ria van der Linden en Sija Peters. Deze ploeg verschalkte de concurrentie met 62 slagen. Op hetzelfde aantal kwam de groep van Ad van de Sande, Jos Martin, Monica Quantius en Ans Eilers. Zij eindigden echter op een hoger handicap gemiddelde. Derde werd het team Marjolein Bosma, Bas van den Bout, Poulus van Schouwen en Barend Polak met 63 slagen. De openings wedstrijd telde honderd deel nemers, die in groepen van vier tegelijk op alle 18 holes van start gingen. Er werd een Texas Scramble Strokeplay gespeeld met als handicap 1/8 van de totale handicap per groep. KRABBENDIJKE - Schou- wen-Duivcland is weer een paar gediplomeerde jeugdtrai ners rijker. Voor de cursus Jeugd Voetbal Trainer slaagden vier perso nen: Cok Knijnenburg (Zierik zee), Marcel Jonker (Brouwers haven). Hans Rotte (Duivel and) en John Elenbaas (ZSC). Zierikzee Al-Arnemuiden Al 2-2, Serooskerke Al-ZSC Al 4- 5, 's-Hecr Arendskerke Al-Zie- rikzee A2 14-0, SSV'65 Al-ME- VO Al 3-2, Duiveland Al- Kloetinge A2 uitg. Zierikzee Bl-Baronie BI 1-3, SKNWK Bl-Wolfaartsdijk BI 3-1, Kloetinge Bl-Bruse Boys BI 4-5, Oostkapelle Bl-DFS BI 3-1, Zierikzee B2-Wemcldinge BI 2-2. Zierikzee Cl-Tern. Boys Cl 0-1, SKNWK Cl-Kapelle Cl 1-5, Krabbendijke Cl-Zonncmairt Cl 0-2, Kloetinge Cl-Brou- wershaven Cl 10-1. Seroosker keCl-DFSCl 11-8, Bruse Boys Cl-Kapelle C2 14-0, Duiveland Cl-Renesse Cl 4-6. SSV'65 C2 Dreischor Cl 2-3, Wol (aarts dijk Cl-MEVO Cl 0-4. Duiveland Dl-Wissenkerke Dl 1-6, WIK Dl-Wolfaartsdijk Dl 3-3, Waarde Dl-Zonnemairc D 1 9-3, Goes Dl-Bruse Boys Dl 3 3, Zierikzee Dl-Vlissingen Dl 5-5, Luctor '88 Dl-DFS Dl 1-1. MEVO Dl-SKNWK Dl 3-2. Zie rikzee D3-ZSC Dl 0-3. Renesst Dl-Zierikzee D2 2-3, MEVO D2-Bruse Bovs D2 4-8. Dames: DFS-Vlissingen 3-3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9