dichters Schimmen The Prodigal Sons maken het poppodium Brogum onveilig Vooral preventie nodig bij een vuurwerkactie De schooljeugd krijgt christelijke informatie Fiets naar je werk Q) Q) Provinciale Doe-dag meisjes Secties bij Stichting Jeugd Festival Uitvoering Passie-muziek in Haamstede en Zierikzee Southern rock met pop en vleugje country f F DINSDAG 26 MAART 1996 NR 25949 Gouden handdruk De gouden handdruk van de lente is een enorm groot kapitaal Dat wil zij delen en de rente is voor ons mensen allemaal. Krokusjes, tulpen, hyacinten wie zou dat ooit willen missen? die tere, mooie pasteltinten die vrolijk, gele narcissen Zij deelt, laat iedereen genieten en zonder aanzien van persoon. De bloemen die de grond uitschieten is dat nu wel zo doodgewoon? De gouden handdruk van man aan man daar zijn we minder op gesteld. Wij worden daar maar nijdig van. Het is van ONS belastinggeld. Een enkeling lacht in zijn knuistje en is in één slag stinkend rijk. Wij ballen machteloos ons vuistje en zwoegen verder voor 't aardse slijk. Slechts moeder aarde is rechtvaardig en maakt voor niemand onderscheid. De wereld is lang niet zo aardig. Vandaar geweld, leed, haat en nijd. 's Werelds onrecht blijft irriteren. Zo is het altijd al geweest. De lente zal ons nooit bezeren, bevrijdt en verrijkt onze geest. L. Streefkerk-Levasier, Zierikzee FOTO MARIJKE FOLKERTSMA Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd te Lith en Oijen (part-time) als bijstand in het pastoraat: mevr. V. C. Linden- burg te Tilburg (studentenpre dikant) (part-time), die deze benoeming heeft aangeno- men en tevens te Tilburg werkzaam blijft. Beroepen te Ridderkerk: C. Cluistra, predikant voor bij zondere werkzaamheden te Dlefshaven (pastoraal-missio- nair predikant); te Tienhoven: J. W. van den Berg, kandidaat te Leiden. Aangenomen naar Wijhe: J. G. Zomer te Lemele (SoW); naar Echteld: J. Stegink, kandidaat te Utrecht. Bedankt voor Wageningen: G. C. Kunz te Papendrecht; voor Maarssen (toez.): L. Wüllschle- ger te Middelburg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Barendrecht: R. D. Anderson, kandidaat te Valkenburg (Z.-H.); te Lisse in combinatie met Voorschoten: J. M. van Leeuwen, kandidaat te Stadskanaal; te Hoogezand- Sappemeer (wijk Zuid): A. J. Th. van der Scheer, 1.1. zen dingspredikant te Irian Jay a; te Vlissingen: J. M. van Leeu wen, kandidaat te Stadska naal. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Drachten: J. Ver- hage te Broek op Langedijk. Aangenomen naar Middelhar- nis: P. den Butter te Drieber gen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hoogvliet in com binatie met Spijkenisse: J. S. van der Net te Apeldoorn; te Terwolde de Vecht: C. J. Meeu- se te Vlaardingen; te Clifton (USA): J. J. van Eckeveld te Zeist, die bedankte voor Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Westzaan: J. M. Kleppe te Rijssen; voor 's-Gra- venzande: G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Tholen: P. Mulder te Capelle aan den IJs- sel-Middelwatering; voor Rot terdam-Zuid: W. Visscher te Amersfoort; voor Beekbergen en voor Rhenen: C. A. van Die ren te Stolwijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Rijssen (Eskerk): J. Roos te Opheusden. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Achterberg: D. Monster te Barneveld. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland ZIERIKZEE - Woensdag 27 maart (Biddag). 10.00 en 19.30 uur ds. T. Klok, 15.00 uur lees- dienst. Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zicrikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zicrikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plootsen Wijzigingen worden vonzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster stoat onder het gedicht DEN HAAG - Het alarmnum mer 06-11 is dinsdagochtend in een groot deel van Zuid-Hol land uitgevallen. Oorzaak is een stroomstoring, aldus een woordvoerder van de politie Haaglanden. MIDDELBURG - In de vier Zeeuwse MBÓ-colleges wordt donderdag 28 maart een Pro vinciale Doe-dag voor meisjes gehouden. Het ROC Westerschelde, Zee land College, Oosterschelde College en Groen College wil len via het evenement een bij drage leveren aan een even wichtiger verdeling van jongens en meisjes over de be roepssectoren. Alle Zeeuwse meisjes die in de tweede klas VBO of derde klas MAVO of HAVO zitten kunnen deelne men aan dertien verschillende activiteiten die betrekking hebben op beroepen, variërend van procestechniek en bouw- beroepen tot banketbakker en groenvoorziening. Het betreft een initiatief van het SKOA. Tot nu toe hebben tachtig meis jes zich aangemeld voor deel name aan de Doe-dag. Verslag Buro Halt: ZIERIKZEE - In de regio Oosterscheldebekken werden tijdens de jaarwisseling 58 jongeren be keurd, omdat zij in de weer waren met illegaal vuurwerk of omdat zij te vroeg vuurwerk afsta ken. Dat was minder dan de jaren daarvoor. De meeste overtreders werden, overgedragen aan het Buro Halt voor de Oosterscheldere- gio. Halt is een instelling die jongeren via alternatieve straffen bewust probeert te maken met de andere kant van hun daden. Rond de jaarwisseling werden acht jongeren uit Schouwen- Duiveland door de politie naar het Buro Halt doorgestuurd om hun gedrag te corrigeren. In het hele Oosterscheldege- bied werden 58 jongeren opge pakt en doorgestuurd. Vuurwerkactie Het Buro Halt trekt daaruit de conclusie dat een jaarlijks te rugkerende vuurwerkactie van het Buro noodzakelijk blijft. Daarbij is volgens HALT vooral de preventie van groot belang. Ieder jaar is er een nieuwe groep jongeren die met vuurwei'k gaat experi menteren. Deze jongeren moe ten gewezen worden op de ge volgen van misbruik en de gevaren van vuurwerk. Ook is het belangrijk dat zij op de hoogte zijn van de justitiële gevolgen die het gebruik kan hebben en de overlast die het veroorzaakt. De preventieve maatregelen van Buro Halt be stonden uit het verspreiden van voorlichtingsmateriaal en het geven van voorlichting op scholen voor voortgezet onder wijs. Voor de leerlingen van de eer ste twee klassen werd een les brief gemaakt waaraan een prijsvraag was gekoppeld. ZIERIKZEE - Bestuurlijke vernieuwing bij de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. Er liggen plannen klaar voor het opdelen van de stichting in vier zelfstandige secties. Het plan voor opdeling in sec ties is vervat in het 'Beleids plan 1994 en verder' en- kortit woensdag 27'ma~art aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van de stich ting. De vergadering wordt ge houden in het kantoor van de stichting in' gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof zuidzij de in Zierikzee. De vergade ring begint om 19.30 uur. Op de agenda ook de begroting voor 1997. UTRECHT - Mr. F.J. Afman wordt de nieuwe voorzitter van het Nederlands Film Fes tival in Utrecht. Hij volgt Ri- nus Haks op die de functie vijf jaar heeft uitgeoefend. De zes tiende editie van het festival speelt zich af van 25 september tot en met 4 oktober. Door kerkelijke gemeente Eisenberg ZIERIKZEE - Leden van de kerkelijke gemeen te uit het Duitse Eisenberg verzorgen zondag 31 maart en maandag 1 april Passie-muziek in ach tereenvolgens Haamstede en Zierikzee. De Duitse groep bezoekt Schouwen-Duiveland in het kader van een uitwisselingsprogramma. Sinds 1981 onderhouden de Ge reformeerde kerken op Schou wen-Duiveland contacten met de Evangelische Lutherse Kerk van Eisenberg en Etsdorf in voormalig Oost-Duitsland. Regelmatig bezoeken gemeen teleden over en weer de part nergemeenten. Eén van de be zoeken staat gepland voor het weekeinde van 30 maart tot en met 2 april. Dan komt een groep van dertig mensen uit Duitsland naar Schouwen-Duiveland en wordt twee keer het moderne oratorium Kom en volg mij, geschreven door twee leden van de kerkelijke gemeente Ei senberg, uitgevoerd. De zan gers worden ondersteund door een combo. Zondag 31 maart wordt het oratorium uitgevoerd tijdens de eerste kerkdienst van de Stille Week in de Gereformeer de kerk aan de Platboslaan in Haamstede. Maandag 1 april wordt het werk ten gehore ge bracht in de Gereformeerde kerk aan de Sint Domusstraat in Zierikzee. Beide concerten beginnen om 19.30 uur. Stripboeken, magazines en CD's over Pasen SCHOUWEN-DUIVELAND - De leerlingen van ruim twintig basisscholen, jeugdgroepen en middelbare scholen op Schouwen-Duiveland worden deze week, in het kader van het project Klas-2000 voorzien van stripboeken, magazines en CD's over Pasen en de Bijbel. Klas-2000 is een landelijk ini tiatief van zeven christelijke organisaties. Op Schouwen- Duiveland wordt het project uitgevoerd door een interker kelijke werkgroep. De deelne mende kerken leveren ook een financiële bijdrage aan het project, dat ook wordt gespon sord door een aantal bedrij ven. Op die manier kunnen de materialen gratis worden aan geboden aan de scholen en jeugdgroepen. Voor de leerlingen van de hoogste groepen van de basis school is er het stripboek Basic waarin het verhaal van Jezus Messias wordt verteld. Dat verhaal kan verder worden uitgewerkt via de lesbrieven Basic-stappen. Jongeren in het voortgezet onderwijs krijgen het blad Heavenly Quality met bijbehorende lesbrieven en CD. Op de CD is een aantal tracks te horen van heden daagse christen-artiesten. MIDDELBURG - Fiets naar je werk/Maak werk van fietsen is de titel van een actie die 1 april van start gaat. Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling probeert op de ze manier zoveel mogelijk mensen te stimuleren op de fiets naar het werk te gaan. De actie loopt van 1 april tot 1 oktober. Het Platform rekent er op dat ongeveer tweedui zend mensen uit Zeeland be reid zijn om in die periode op de fiets naar het werk te gaan. Vorig jaar werd de '500 kilome ter Fietsactie' afgesloten met 1660 deelnemers die 2,2 mil joen kilometer fietsten. Het Platform benadrukt dat fietsen niet alleen goed is voor het milieu, maar ook voor de gezondheid van de fietsers. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmel ding telefonisch contact opne men via 0113-250051. ZIERIKZEE - The Prodigal Sons maken zater dag in Zierikzee het poppodium Brogum onvei lig. In het voorprogramma staat de eveneens uit Drenthe afkomstige formatie Crapjam. Het concert begint om 22.00 uur. Een half uur eerder gaat de zaal open. The Prodigal Sons is een Ne derlandse formatie met als frontman Erwin Nijhoff. Nij- hoff is volgens popkrant Oor één van de sterkste zangers uit de hele Nederpop en een meer dan verdienstelijk schrijver. Eind vorig jaar bracht de band haar nieuwe CD 'The eye of a stranger' uit. Dat gebeurde weer in een geheel andere be zetting dan hun debuut-CD 'Wine of life' uit 1993. Nijhoffs wrange en gepijnigde teksten worden afwisselend verpakt in stevige gitaarroc kers of melodieus spiraliseren- de fakkelballades, die door zijn gedreven en karaktervolle voordracht altijd naar een ho ger plan getild worden. Voorwaar: een hele mond vol. Maar waar het in feite op neer komt is dat The Prodigal Sons een band is die garant staat voor een avondje Southern rock, afgewisseld door pure pop en met een vleugje country. Muziek waarin Erwin Nijhoffs prachtige stem geheel tot zijn recht komt. „Crapjam is het beste wat Drenthe op dit moment te bie den heeft," schrijft de Drentse Courant. De programmacom missie van Brogum sluit zich hierbij volledig aan. In sep tember vorig jaar verscheen hun laatste CD 'Recorder'. De band uit Meppel loert veelvul dig samen met The Prodigal Sons door Nederland en doet daarbij nu dus Zierikzee aan. Merseybeat Crapjam speelt Beatle-achtige popliedjes met af en toe een psychedelische inslag. De mu ziek van deze band verwijst echter, volgens recensenten, ook veelvuldig naar de Engel se Merseybeat uit de jaren zes tig, Anderen spreken van me lodieuze roomboterpop in de lijn van de drie B's (Beatles, Birds en Big Star). Dat alles gekoppeld aan Neil Youngach- tige gitaarerupties. Twee Drentse bands dus, met ieder een eigen stijl. Twee be loftes die Zierikzee zaterdag mag horen The Prodigal Sons, zaterdag te horen in Brogum. 1 A 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7