Voormalige huishoudschool in september gebruiksklaar Brouwse raadsleden betreuren bezuiniging op SGBO-onderzoek Vier ton van ministerie Sozawe voor regiovisie Inwoners Zierikzee krijgen een boek Activiteiten vanwege Nationale Scoutingdag Zierikzee tweede bij provinciale wedstrijd Activiteiten van COC Drie mannen aangehouden voor inbraken en heling Opening zwembad Dol-fijn 3 DINSDAG 26 MAART 1996 NR 25949 ''Relatie bestuurders/burgers volgend jaar ook onderzoekeii' BROUWERSHAVEN - „Heel jammer dat de Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland in verband met het prijskaartje de kaasschaaf over het onderzoek moest halen." Tijdens de raadsvergadering in het Brouwse stadhuis bleek dat VVD-raadslid M. C. J. Mol teleurge steld is, omdat het onderzoek naar de relatie tussen bestuurders en burgers op Schouwen- Duiveland minder uitgebreid wordt uitgevoerd dan aanvankelijk de bedoeling was. Meer geld, weinig steun MIDDELBURG - Er is van alles aan de hand rondom de Regiovisie Schouwen-West. Gedepu teerde staten van Zeeland schaarden zich ach ter de bijgestelde regiovisie, maar in de Zeeuw se staten tekent zich een meerderheid tégen de regiovisie af. En dat juist op het moment dat het nieuws komt dat het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid (sozawe) voor uit voering van het plan vier ton beschikbaar stelt. Th. van Dijk (D66): .Vreemd dat onderzoek al is begonnen terwijl de gemeenteraden er nog toestemming voor moeten geven." Het onderzoek wordt uitge voerd in opdracht van de Stuurgroep Herindeling Schouwen-Duiveland, waarin onder meer de zes huidige ge meenten zijn vertegenwoor digd. Via het onderzoek willen In het schoolgebouw nemen het volwassenenonderwijs, de afdeling Voortgezet Speciaal Onderwijs van de Beatrix- school en Peuterspeelzaal Har lekijn hun intrek. Er zijn ge sprekken gevoerd tussen de gemeente en de toekomstige gebruikers over de aanpassin gen van het gebouw. Dit lever de volgens Van der Wekken weinig problemen op. Er werd De leiding van de Bruse scou tinggroep Prinses Margriet or ganiseert ter gelegenheid van de Nationale Scoutingdag een speurtocht door de kern Brui- nisse. de gemeenten laten vastleggen hoe de relatie tussen bestuur en burgers er uitziet nu Schou wen-Duiveland nog is verdeeld in zes gemeenten. Daarbij gaat het vooral om het vaststellen van de aspecten die een posi tieve invloed hebben op die re latie. Daarbij gaan de onderzoekers na hoe die aspecten zoveel mo gelijk kunnen worden gehand haafd wanneer Schouwen-Dui veland één gemeente is. De Stuurgroep is van mening dat het onderzoek een belangrijke bijdrage kan leveren aan de positie en inbreng van de bur gers ten aanzien van de nieuwe gemeente. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het SGBO-onderzoeksbureau van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. De, onderzoe kers enquêteren burgers en voeren gesprekken met be stuurders en maatschappelijke organisaties. Aanvankelijk was het de be doeling dit voorjaar een onder zoek uit te voeren en volgend jaar, wanneer de gemeentelij ke herindeling een feit is, een tweede onderzoek. Van dat al snel consensus bereikt over de verdeling van de ruimte in het gebouw. Kantine Alleen het volwassenenonder wijs stelde de gemeente voor een probleem. Vertegenwoor digers hiervan wezen erop dat er een kantine ontbrak in het Behalve voor de leden van de scoutinggroep zelf is het evene ment ook bedoeld voor alle an dere Bruse kinderen van zeven tot en met twaalf jaar. Zij kun nen zich om 10.00 uur melden tweede gedeelte heeft de Stuurgroep Gemeentelijke Herindeling om financiële re denen afgezien. „Jammer, want het onderzoek heeft al leen zin wanneer er na de her indeling een vervolg op komt. Alleen op die manier kan wor den vastgesteld of de afstand tussen burgers en bestuurders groter of minder groot wordt door de herindeling," aldus Mol. Burgemeester A. P. de Haan vertelde dat tot de bezuiniging werd besloten, omdat de ande re gemeenten geen geld over hadden voor een meer uitge breid onderzoek. De kosten voor het afgeslankte onder zoek bedragen 80.000 gulden. Daarvan betalen de Bank Ne derlandse Gemeenten en het provinciaal bestuur elk 20.000 gulden en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een bedrag dat volgens De Haan veel lager is dan was verwacht. D66-raadslid Th van Dijk toon de zijn verbazing over het feit dat de onderzoekers reeds zijn begonnen met hun werkzaam heden terwijl alle zes gemeen teraden nog moeten beslissen of zij met het onderzoek in stemmen. De Haan vond die kritiek niet terecht, omdat de toenmalige burgemeester L. N. Labruyère de Brouwse raad reeds vorig jaar uitvoerig in lichtte over het initiatief. De Brouwse raad ging tenslotte unaniem akkoord. Vanwege een korte agenda en een aantal hamerstukken was de raadsvergadering bijzonder snel, binnen een kwartier, af- gebouw, zoals dat uit moest gaan zien. Door te schuiven met de ruimten die toegewezen waren aan de Beatrixschool is er nu voorzien in een kantine, die op één vierkante meter net zo groot is als de huidige kanti ne. In verband met de aanvang van het nieuwe schooljaar is het de bedoeling dat het ge bouw in september gebruiks klaar is. Hiervoor is volgens Van der Wekken „een forse krachtsinspanning" nodig. Voor de bouwkundige begelei ding maakt het architectenbu reau Kort Verton uit Zierik- zee het meeste kans. Zij hebben de laagste offerte uit gebracht. Mocht het gebouw in septem- bij de muziektent in het cen trum van Bruinisse waar de speurtocht begint. In de kern Burgh of de kern Haamstede wordt ter gelegen heid van de nationale Scou tingdag een vossenjacht gehou den. Het evenement begint om 13.30 uur en is bedoeld voor le den van de scoutinggroep Ka- ninefaten. Zij mogen vriendjes en kennissen meebrengen om deel te nemen aan het evene ment. M. C. J. Mol (VVD): Het on derzoek heeft alleen zin wan neer er een vervolg op komt wanneer Schouwen-Duive land één gemeente is. gelopen. Dit tot ongenoegen van CDA-raadslid R. J. van der Wekken die de bijeenkomst omschreef als een 'verloren avond'. Hij stelde voor om de openbare commissievergade ringen af te schaffen om tij dens de raadsvergaderingen meer stof tot discussie te heb ben. Maar burgemeester De Haan was van mening dat onderwerpen die veel discussie oproepen toch beter eerst in een commissievergadering kunnen worden besproken. D66-raadsüd M. Weezepoel steunde die mening, omdat het inspreekrecht voor het publiek wel bij een commissie- maar niet bij een raadsvergadering van toepassing is. „Dat mag niet verloren gaan." bêr niet klaar zijn, dan moet er naar vervangende ruimte wor den gezocht voor de gebrui kers. Het is niet de bedoeling dat een van de gebruikers al haar intrek in het gebouw neemt, terwijl het nog niet he lemaal klaar is. „We hebben leergeld betaald met het Multi functioneel Centrum. De ge bruikers gaan er pas in als het gebouw helemaal klaar is. Niet wanneer er nog het een en ander moet worden aange past", aldus Van der Wekken. Brogum Met enige vertraging kan bin nenkort ook het onderzoek van start gaan naar de toekomst van Podium Brogum in Zierik-. zee. Enkele weken geleden werd besloten tot het laten uit voeren van een onderzoek naar de haalbaarheid van het be leidsplan van Brogum en naar de mogelijkheden om de ac commodatie te gebruiken voor groepen in Zierikzee die drin gend om ruimte verlegen zit ten. Voor dit onderzoek werd het bureau Snowball benaderd. D66 en CDA eisten echter dat er een tweede offerte werd aangevraagd. Hiervoor werd Stichting Impuls benaderd. Deze kon op korte termijn ech ter niet voorzien in de op dracht. „Zeer teleurstellend", aldus J. Th. van der Veer (D66). „Ik dacht dat dergelijke stich tingen commerciëler wilden gaan werken. Dan moet je ook flexibel zijn en snel op bepaal de zaken kunnen inspringen in plaats van zo'n flutantwoord te geven." Het onderzoek is nodig om hel derheid te krijgen over de toe komst van Brogum. Om deze toekomst veilig te stellen heeft het bestuur van de stichting om een verhoging van de subsi die gevraagd van dertigdui zend gulden. Voor de gemeente was dit aanleiding een onder zoek te laten instellen. In Zierikzee zijn dit jaar geen bijzondere activiteiten, omdat de leiding door tijdgebrek niet de mogelijkheid had iets te or ganiseren. Dc Brouwse Grcvelingengroep was niet bereikbaar. Het is niet bekend of in de smalstad iets wordt gedaan aan de Na tionale Scoutingdag. In Niey- werkerk zijn geen activiteiten, omdat de scoutinggroep daar is opgeheven. Genoemde vier ton zijn afkom stig uit de zogenaamde Adapt- regeling. Deze regeling - waar bij in Europees verband samengewerkt wordt - is be doeld om het opleidingsniveau van werknemers in econo misch zwakke gebieden op te krikken. Het geld kan volgens projectleider J. Faasse bij voorbeeld gebruikt worden om de 'herverkavelaar' te finan cieren. Als de Regiovisie Schouwen- West uitgevoerd wordt houdt dat in dat er heel wat op de schop moet in de Kop van Schouwen. Een herverkave laar zou dat proces op gang moeten brengen en moeten be- Het plan voor het geschenk is afkomstig van het college van burgemeester en wethouders. Tijdens de gemeenteraadsver gadering die maandag 1 april wordt gehouden in het stad huis stellen zij aan de raad voor 35.000 gulden beschik- De drie mannen, in de leeftijd van 24, 26 en dertig jaar, wer den gistermorgen om 7.00 uur in Goes aangehouden. In de woning werd een groot aantal goederen aangetroffen, waar onder kleding, sieraden en CD's. De politie gaat ervan uit dat de goederen afkomstig zijn van diefstal of heling. Uit onderzoek is gebleken dat NIEUWERKERK - Burge meester G. Hokken opent op woensdag 3 april het zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk. Het zwembad was ruim drie maan den gesloten in verband met een grondige renovatie. Daarbij werden de zuiverings installatie en het leidingen stelsel van het zwembad volle dig vernieuwd. De perrons naast het zwembad werden voorzien van nieuwe tegels, de De provinciale wedstrijd werd afgelopen zaterdag gehouden in de Noord-Bevelandse polder Geersdijk en stond onder lei ding van provinciaal wed strijdleider C. E. Mol. Op het wedstrijdterrein werden de brandweerploegen geconfron teerd met een vrachtwagen waarvan de container was los geraakt. Onder de container was een fietser met zijn rijwiel terecht gekomen. De brandweerlieden moesten het slachtoffer bevrijden en ook hulp verlenen aan een man die in een schuur terecht kwam onder een big bag. Hierbij moest gebruik worden ge maakt van een takel. Verder stuitten de brandweerlieden op een lekkende dieselolie tank, die was stuk gereden geleiden. Voor vergelijkbare projecten in West-Vlaanderen en Denemarken wordt even eens geld op tafel gelegd. Het grootste verschil tussen de oorspronkelijke versie en de Regiovisie Schouwen-West II is het voorstel om 80 hectare meer ruimte beschikbaar te stellen voor kwaliteitsverbe tering in de recreatie. De WD uitgezonderd vinden de staten fracties, zo bleek tijdens de vergadering van de provincia le commissie ruimtelijke orde ning, dat de recreatie in de nieuwe versie van het plan te veel ruimte krijgt waardoor de natuur in de knel zou komen. baar te stellen voor dit doel. Dit geld is nodig voor de aan schaf en verspreiding van 4500 boeken. Wanneer de gemeente raad met het voorstel instemt zal het boek in mei van dit jaar onder de inwoners van Zierik zee worden verspreid. de drie verdachten betrokken zijn geweest bij tenminste zes woninginbraken. De verwach ting is dat dit aantal nog op loopt. De inbraken zijn ge pleegd in Goes en omgeving. De verdachten zijn voor nader onderzoek ingesloten in de po litiebureaus in Goes en Zierik zee. Ze hebben de inbraken nog niet bekend. wanden van het bad werden hersteld. In het bad werd een sta-rand aangebracht en het gebouw werd aan de binnen kant opnieuw geschilderd. De officiële openingshande ling wordt door Hokken om 20.00 uur verricht, waarna be langstellenden de machineka mer van het zwembad kunnen bezichtigen en een fotocollage en video-opnamen van de reno vatiewerkzaamheden. door een heftruck. Omdat deze tank een grote diameter had en met dubbele spanbanden moest worden gewerkt gaf dit de nodige problemen voor de deelnemende ploegen. Zierikzee eindigde na Middel burg op de tweede plaats. De Zierikzeese aanvalsploeg werd uitgeroepen als de beste en dat gold ook voor de Zierikzeese pompbediener. De aanvals ploeg bestond uit K. Jonker, L. Juffermans, T. Schipper, C. Snijders, I. van Sorge, B. Schot en M. Viergever als pompbe diener. De ploeg werd geleid door bevelvoerder D. Quant. Zij ontvingen hun prijs uit handen van de burgemeester van Noord-Beveland, M. L. Everaers. Verwachting t/m zaterdag 30 maart WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp.-3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht west 3 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht n.west 4 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp.-1 graad Mid.temp. 7 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27mrt Zon op 06.25, onder 19.03 Maan op 11.28, onder 02.26 28 mrt Zon op 06.23, onder 19.05 Maan op 12.25, onder 03.05 Eerste Kwartier: 27 maart (02.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De lente is nog ver te zoe ken. Van de zon was vandaag weinig te merken en vooral de temperatu ren lieten het afweten. Vanavond klaart het van het noorden uit op. De temperatuur zakt vannacht op een aantal plaatsen net iets onder het vriespunt. Morgen begint de invloed van een uitloper van een hogedruk- gebied merkbaar te worden. Er ko men wel stapelwolken voor, maar er is ook flink veel ruimte voor de zon. Het blijft vrijwel overal droog. De noordoostenwind is matig en langs de kust eerst nog af en toe krachtig, maar zorgt voor een aanvoer van koude lucht. De maximumtempera tuur blijft daarom nog te laag voor het tijd van het jaar. Op de Wadden wordt het slechts 4 graden en in het zuiden van het land ongeveer 7. In de loop van donderdag neemt een la gedrukgebied het heft weer in han den. Dat betekent meer bewolking en vooral donderdag mogelijk wat regen of sneeuw. De komende da gen kan het 's nachts licht vriezen en overdag wordt het ongeveer 7 gra den. MIDDELBURG - In het COC- gebouw aan de Eigenhaard- straat in Middelburg worden in april diverse activiteiten ge houden voor homoseksuele mannen en vrouwen. Op zondag 7 april wordt een avond stijldansen op Holland se muziek gehouden die om 21.00 uur begint. Vrijdag 12 april presenteert C. Monteny van de Ladyshop in Vlissingen een sieradenshow. Op dinsdag 30 april, Koninginnedag, is de feestelijke opening van het nieuwe COC-gebouw aan de Lange Noordstraat 52 in Mid delburg. 'Forse krachtsinspanningnoodzakelijk ZIERIKZEE - De voormalige huishoudschool aan het Jannewekken in Zierikzee moet voor het begin van het nieuwe schooljaar zijn aange past. Dat maakte wethouder D. van der Wekken (onderwijs) gisteren bekend tijdens de vergade ring van de commissie welzijn en sociale zaken. Vanwege gemeentelijke herindeling ZIERIKZEE - De inwoners van Zierikzee krij gen per huishouden een boek over hun stad. Het betreft een aandenken aan de gemeente Zierik zee, die op 1 januari 1997 opgaat in de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. In Bruinisse en Burgh-Haanistede BRUINISSE/BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de Nationale Scoutingdag, op zaterdag 30 maart, worden bijzondere activiteiten gehou den door de scouts in Bruinisse en Burgh- Haamstede. GOES - De politie Oosterscheldebekken heeft gistermorgen in Goes drie mannen aangehou den. Het drietal, twee mannen uit Goes en één zonder vaste woon- of verblijfplaats worden verdacht van tenminste zes woninginbraken en heling. ZIERIKZEE - Een wedstrijdploeg van de brandweer Zierikzee eindigde als tweede tij dens de provinciale brandweerwedstrijd Tech nische hulpverlening. Zierikzee bleek verder te beschikken over de beste aanvalsploeg en de beste pompbediener. ZIERIKZEESCHE H NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1,4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18.50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. 'J K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3