Zoekplaatje IIIHMI'U Voetpad over Bruse havendijk wordt verbreed en geasfalteerd Aanleg klein park Huize Zeelandia Toeristische branche komt met alternatief Schade bij aanrijding Controle HUIS VERKOPEN? TAXATIE TE KOOP Dode bij ongeval op kering GS akkoord met liggeld Grevelingen Werkzaamheden aan Zeelandbrug Aanrijding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sü Vanaf Boomdijk tot aan havenkantoor VRIJDAG 22 MAART 1996 NR 25947 3 Verwachting t/m dinsdag 26 maart Volgens de brancheorganisa ties moet toeristisch Zeeland de bakens verzetten om in te spelen op de veranderende be hoeften van toeristen. In plaats van zon, zee en strand zoeken de mensen naar cul tuur, avontuur en natuur. Het is volgens de organisaties be langrijk om het toeristisch aanbod te verbreden en aan trekkelijk te houden. Daar naast moet de prijs-kwaliteit- verhouding aantrekkelijk blijven. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding vanmorgen op het kruis punt van de Calandweg en de Caustraat in Zierikzee werden twee auto's licht beschadigd. Een 34-jarige man uit Zierik zee verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 85-jari- ge plaatsgenoot. Omdat deze man van rechts kwam had de 34-jarige dfl wel moeten doen. ZIERIKZEE - Twee snelheids controles op Schouwen-Duive- Iand gisteren, resulteerden in 102 overtredingen. De contro les werden uitgevoerd op de N59 bij Bruinisse en bij Seroos- kerke. Bij Bruinisse passeerden tus sen 11.30 en 14.00 uur 845 voer tuigen de radarapparatuur. Ze ventig deden dat harder dan de toegestane tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 120 kilome ter per uur. Bij Serooskerke werd tussen 14.15 en 16.00 uur gecontro leerd. Van de 465 passerende voertuigen reden er 32 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg in dit geval 113 kilo meter per uur. Dat is 33 kilo meter per uur te hard. Advertentie delta\nakelaardij marco bij de vaate, makelaar o.g. manhuisstraat 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808 Zij stellen voor een Toeris- tisch-Recreatieve Raad Zee land op te richten. Deze raad zou kunnen fungeren als cen traal aanspreekpunt voor overheden op het gebied van beleidsontwikkeling. In de raad zitten vertegenwoordi gers uit de dagrecreatiesector, Hiswa, Recron, Koninklijke Horeca Nederland, Vekabo en MKB Nederland. Het huidige overlegplatform Overheid-Be- drijfsleven zou de nieuwe raad kunnen adviseren. NEELTJE JANS - Bij een ongeval op de Ooster- scheldekering is vanoch tend. een nog onbekend persoon overleden. Het ongeval deed zich omstreeks het middag uur voor ter hoogte van het Topshuis. Een per sonenauto reed onder een vrachtwagen. Beide voertuigen kwamen in de berm terecht. Het slacht offer overleed ter plaat se. Brandweerkorpsen aan beide zijden van de kering verleenden bij stand. MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten van Zeeland gaan ak koord met de liggeldregeling Grevelingen, zoals deze vorige maand door het Natuur- en Re creatieschap De Grevelingen werd vastgesteld. De ligggeldregeling voor de Grevelingen werd 22 februari vastgesteld. De regeling geldt voor vaartuigen die gebruik maken van steigers of andere aanlegplaatsen van het na tuur- en recreatieschap. Een zogenaamde 7-dagenkaart kost twintig gulden. Voor een seizoenkaart gelden verschil lende tarieven. Vaste lig plaatshouders, die een lig plaats hebben binnen een haven aan de Grevelingen, be talen zestig gulden per seizoen. Andere gebruikers tachtig. De regeling gaat op 1 april in. ZIERIKZEE - In dc nacht van maandag 1 op dinsdag 2 april en de nacht van dinsdag 9 op woensdag 10 april is dc Zee landbrug gestremd voor gemo toriseerd verkeer. De stremming houdt verband met het vervangen en afstellen van de dwarskrachtdeuvels - schokbrek(#s tussen de voegen van de betonelementen - van de brug. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht zuidoost 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht n.oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23mrt Zon op 06.35, onder 18.56 Maan op 08.31onder 23.50 24 mrt Zon op 06.32, onder 18.58 Maan 09.08, onder 25 mrt Zon op 06.30, onder 19.00 Maan op 09.49,onder 00.49 Eerste Kwartier: 27 maart (02.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag wordt het gemid deld 12 graden, zondag komen daar nog enkele graden bij; het kan 15 graden worden. Het is dan vrij zacht voor het begin van de lente. Met wat zon lijkt het dan echt voorjaar. Mor gen laat de zon zich slechts af en toe zien, maar de bewolking is toch beeldbepalend. De bewolking hoort bij een storing die gisteren vanuit het zuidwesten over het land trok. De verplaatsing is minimaal, want ook morgen ligt ze nog over het noorden van het land. Een volgende storing trekt in de middag west van het land naar het noorden. De bewolking neemt dan wat toe en er zou af en toe een spatje regen of motregen kun nen vallen, maar op de meeste plaat sen blijft het droog. Vooral in het zuidoosten van het land komt daar de zon dan af en toe bij en de tempe ratuur kan dan tot 14 graden oplo pen. Deze lente temperatuur lijkt zich op het moment slechts een paar dagen te kunnen handhaven. Begin volgende week berekenen de com puters een naar noord draaiende wind. Daarmee wordt dan flink kou dere lucht aangevoerd en komt de middagtemperatuur op een graad of 8 uit. BRUINISSE - Op het kruis punt van de parallelweg van de Grevelingendam en de ver bindingsweg naar de hoofdrij baan reden gisteren twee au to's tegen elkaar. Een 46-jarige inwoner van Waalwijk wilde vanaf de ver bindingsweg de parallelweg oprijden. Hierbij verleende hij geen voorrang aan een 76-jari- ge man uit Oude-Tonge. De aanrijding die volgde had al leen materiële schade tot ge volg. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zienkzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar 190.00 (autom. afschr.) 180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor hef einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. Op hoek Stoofweg en Lokkershofweg NOORDWELLE - Bij het monumentenpand Huize Zeelandia, aan de Stoofweg bij Noord- welle, zijn werkzaamheden begonnen voor de aanleg van een klein park. Het park komt op de hoek van de Stoofweg en de Lokkershof weg. De nieuwe eigenaar van het pand B. van Andel-San- ders, die Huize Zeelandia on geveer een half jaar geleden kocht, heeft het grasveld naast het pand gekocht om het park te kunnen realiseren. Zij heeft ook plannen inge diend voor enige bouwkundige aanpassingen aan het monu ment. Het gaat om een verlen ging van de bestaande uitbouw aan de rechterzijde van het ge bouw en het veranderen van een raam in een deur. Volgens een woordvoerder van de gemeente Westerschouwen wil de nieuwe eigenaresse na realisatie van de aanpassingen permanent in Huize Zeelandia gaan wonen. Toekomst toeristisch-recrealieve sector MIDDELBURG - De toekomst van het toerisme en de recreatie in Zeeland blijft de gemoederen bezig houden. In reactie op het reorganisatie plannen van de provinciale VVV komen de brancheorganisaties van de toeristische sector met een alternatief plan. Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 UN Astraat 10 g Brouwershaven 0111-691634 IS9 1^1» Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo zier'^ee 0111-413348 Eerkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Het voetpad over de dijk wordt verbreed tot tegen het geluidsscherm en over de volle lengte geasfalteerd. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - Mits de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van het college van b en w van Bruinisse wordt het voetpad over de dijk, vanaf de Boomdijk tot aan het havenkantoor verbreed en over de volle lengte geasfalteerd. Het voorstel komt aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering van donderdag 28 maart. Het pad heeft, zo stelt het col lege, een duidelijke functie als wandelpad en als onderdeel van de wandelroute Stoofpol- der-Hav^ndijk,-Recpeatie^e-, - bied. Verschillende- onderde len van het pad zijn volgens b en w aan vervanging toe. Verbreden Het is de bedoeling dat het ge deelte van het voetpad langs het in november 1994 geplaats te geluidsscherm wordt ver breed door de strook aanslui tend op het scherm te verhar den. Het gedeelte vanaf het ha venkantoor tot aan het .geluidsscherm bestaat nu uit tegelverharding., Die tegels ipoeten plaats maken vopr as falt. Ook het gedeelte vanaf het geluidsscherm tot aan de Boomdijk wordt geasfalteerd. Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering aan de orde het meerjarenpro gramma dorpsvernieuwing. Het grootste project voor 1996, eerder al uitgebreid besproken in de gemeenteraad, is herin richting van Deestraat en Bur gemeester Hagelaan. Dat kar wei vergt een investering van bijna anderhalf miljoen gul den. Ook moet dit jaar de herinrich ting van het gebied rond de vis sershaven zijn beslag krijgen. Hier dient 121.000 gulden voor op tafel gelegd te worden. Een ander project uit het dorps plan, de verbijzondering van de hoofdontsiuiting van Brui nisse staat voor 1997 op de rol en kost een half miljoen. Het duurste karwei in 1998 wordt de herinrichting van de Van Hertsbekestraat tot een verblijfsgebied. Daarvoor moet 365.000 gulden op tafel gelegd worden. Ook op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het verzoek van peuterspeelzaal De Krukels om subsidie voor plaatsing van een hekwerk. Een eerder verzoek om een nieuwe opslagruimte voor bui tenspeelgoed werd door de ge meente afgewezen. In plaats daarvan is ervoor gekozen om- de huidige berging op te knap pen en een hekwerkje te plaat sen. De kosten daarvan wor den geraamd op 5185 gulden. Steiger Het Grevelingenschap heeft bij de gemeente Bruinisse een aanvraag ingediend voor het bouwen van een nieuwe stei ger bij waterspoyteiland De Mosselbank. In het bestem- mingsplan geldt voor het ge- bied waar de steiger zou moe ten komen de bestemming water. De steiger kan alleen gebouwd worden als de raad daar middels een artikel 19- procedure toestemming voor geeft. Het college stelt de raad voor dat te doen. Een rustiek bruggetje overeen vaart, ergens op Schouwen-Dui- veland. Bij een aantal lezers gaat vast een lichtje branden bij het zien van bovenstaand Zoekplaatje. Zelfs het Zoekplaatje van een aantal 'vage polderwegen' dat vorige week in de krant stond le verde 26 goede reacties op! De foto werd gemaakt in het polderge bied ten zuiden van Ouwerkerk. Op het plaatje zijn de Midden weg, de Oostweg, de Lage Rampertseweg en de Beijerseweg te zien. Een aantal inzenders omschreef het weiland tussen die we gen als 'het schapenweitje'. Een gebied ivaar op dit moment één en binnenkort waarschijnlijk heel veel lammetjes lopen. Uit de stapel inzendingen werd het briefje van Johan Sies, Koningin Ju- lianastraat 12, 4305 NJ Ouwerkerk als winnaar getrokken. Naar hem wordt de cadeaubon van 25 gulden gestuurd. Mensen die weten waar bovenstaand Zoekplaatje werd gemaakt maken ook kans opzo'n bon wanneer ze een kaart of brief je met de juiste oplossing sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De inzendingen kun nen ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewek ken 11 worden gegooid. Ze moeten uiterlijk woensdag 27 maart binnen zijn en aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3