Regering en Kamer veroordelen beschuldigingen van Frankrijk Kamer eens met maatregel tegen Brits vee en vlees Rood veegt vloer aan met bestuur van CTSV Reservepolitie ingezet tegen overlast disco's Schadevergoeding voor ontslagen doktershulp Akkoord autosnelweg Halsteren Nederland zou een drugsstaatzijn Gijzeling van Chinese Schapen verbrand Stremming door ongeval Geen paniek rond gekkekoeienziekte urn, olim bi rum tn mm nm hu Hoooioi sinm rot onmemwiH LAM B/K STERFT/! agenda 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'Op alle fronten gefaald' DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van het Colle ge van Toezicht Sociale Verzekeringen (CTSV) heeft op alle fronten gefaald. Het drietal is gro tendeels verantwoordelijk voor de crisis bij het CTSV en is dus niet te handhaven. Vooral voorzitter Van Leeu wen treft blaam. Maar ook staatssecretaris Linschoten van Sociale Zaken en Werkge legenheid heeft fouten ge maakt. De bestuurleden zijn door zijn departement te wei nig voorbereid op hun functie. Bovendien was de structuur van het CTSV te zwaar aan de top. Dat concludeert prof. M. Rood na een onderzoek bij het colle ge dat toeziet op de uitvoering van de sociale zekerheid. Lin schoten heeft het in zijn op dracht opgestelde rapport don derdag naar de Tweede Kamer gestuurd. In een begeleidende brief schrijft de staatssecretaris dat hij de drie bestuursleden zal voordragen voor ontslag. De drie hadden woensdag al te kennen gegeven te zullen op stappen. Ze krijgen voor de rest van hun benoemingsperio de hun salaris uitbetaald, blijkt uit de brief van Linscho ten. Het gaat daarbij om een bedrag van in totaal bijna 1,8 miljoen. Een extra gouden handruk zit er niet in, aldus de staatssecretaris. Te hulp Linschoten riep Rood te hulp nadat een al geruime tijd slui merend conflict bij het CTSV vorige maand tot een uitbars ting kwam. De ondernemings raad zegde het vertrouwen in het bestuur op. Vervolgens kreeg de belangrijkste direc teur ontslag. In de gemeente Kampen KAMPEN (ANP) - Kampen wil vanaf 1997 re servepolitie inzetten als nachtwacht om de overlast van het uitgaansleven te bestrijden. Het is de bedoeling om aan elke patrouilleren- de politieagent een lid van de reservepolitie te koppelen. Dat leidt tot een verdubbeling van de surveillance. Volgens het gemeentebestuur verstoren jongeren in het weekeinde de openbare orde steeds meer. Ook maken ze zich schuldig aan vernielingen. Vaak is overmatig drankge bruik de oorzaak van hun ge drag. Cafetaria's en shoarma zaken werken dat in de hand door sterk alcoholische drank te schenken. Met extra surveillance ver wacht de politie cafetaria's en dergelijke beter te kunnen con troleren. Tegen horecabedrijven die zich niets aantrekken van het ver bod op het schenken van sterke' drank, gaat Kampen strenger optreden. Wie ondanks waar schuwingen de regels aan zijn laars blijft lappen, loopt het ri sico dat de burgemeester vroe gere sluitingsuren vaststelt. Bezuinigingen De politie van Kampen kan ex tra mensen nu goed gebruiken. De regio IJsselland, waar de stad deel van uitmaakt, moet door bezuinigingen steeds meer agenten inleveren. Bin nen drie jaar moeten honderd van de negenhonderd, mede werkers vertrékken. Met name de bonden zijn bang dat het werk van de politie daardoor verder onder druk komt te staan. AMSTERDAM (ANP) - Een Amsterdamse arts die zijn as sistente heeft ontslagen moet een schadevergoeding betalen van 12.500 gulden wegens ge derfde inkomsten. Dat heeft de kantonrechter in Amsterdam vrijdag bepaald. De 24-jarige assistente Fatima Al Fahmi, van Marrokkaanse afkomst, riep na haar ontslag in februari de hulp in van het Anti Discriminatie Buro. Dit bureau diende bij de Commis sie Gelijke Behandeling (CGB) een klacht in. Volgens Fatima wilde de arts haar ontslaan, omdat zij sinds januari als praktizerend moslim een hoofddoekje was gaan dragen. De arts stelde dat er al veel langer conflicten waren en dat het dragen van het de hoofd doekje niet de reden van ont slag was.De rechter vond ech ter dat de arts onvoldoende aannemelijk heeft gemaakt dat dit inderdaad het geval was. De arts heeft veel allocht onen in zijn praktijk, onder wie veel vrouwen met hoofd doekjes. De assistente en de arts zijn het er wel over eens dat de relatie dusdanig verstoord is dat ver dere samenwerking onmoge lijk is. Fatima eiste 20.000 gul den waarvan 10.000 wegens immateriële schade. De rech ter bepaalde echter dat daar van geen sprake is. Tijden en standen volgens getijdetabel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP ZIERIKZEE Datum Hoogwater Laagwa ter lijd stand tijd stand 23 maart 06.05 171 12.15 -154 18.30 158 24 maart 06.40 165 00.15 -139 18.55 146 12.40 -148 25 maart 07.10 155 00.50 -140 19.25 133 13.15 -140 23 maart 04.10 187 10.35 -157 16.35 171 22.50 -141 24 maart 04.50 176 11.15 -148 17.15 153 23.35 -137 25 maart 05.35 159 12.00 -137 V 18.00 134 - 23 maart 06.40 180 12.00 -163 18.50 166 24 maart 07.00 170 00.20 -149 19.00 154 12.40 -157 25 maart 07.05 164 00.55 -149 19.25 144 13.15 -149 23 maart 06.15 176 12.05 -159 18.40 164 24 maart 06.45 170 00.15 -145 19.00 153 12.45 -153 25 maart 07.10 162 00.50 -146 19.30 141 13.15 -146 DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering en de Tweede Kamer hebben donderdag eensge zind de jongste aanval van Frankrijk op het Ne derlands drugsbeleid in soms scherpe bewoor dingen veroordeeld. In een donderdag gepubliceerd rapport van de Franse senator Paul Masson over de tekortko mingen in het Schengenver- drag, dat vrij personenverkeer tussen de lidstaten regelt, wordt Nederland een „narco- staat" genoemd en de pest voor de omliggende landen. Het rapport is opgesteld op ver zoek van premier Juppé. De Franse regering heeft er nog geen officieel standpunt over ingenomen. Minister van Mierlo van bui tenlandse zaken reageerde fu rieus op de Franse uitlatingen. Hij zei te verwachten dat de Franse regering afstand neemt van ,,die onaanvaardbare kwalificatie". Premier Kok zei altijd bereid te zijn met Frankrijk te praten over het drugsbeleid. „Maar dan op basis van feiten en niet op basis van dictaten." Tweede-Kamerlid Korthals (VVD) noemde de kwalificatie „een schande". „Zo gaan we internationaal niet met elkaar om". De Graaf (D66) sprak van een „hetze", zijn PvdA-collega Oudkerk noemde het „een gotspe". Het Nederlandse drugsbeleid is al geruime tijd onderwerp van internationale kritiek, waarin Frankrijk en in minde re mate Duitsland voorop lo pen. De voor 7 maart geplande drugstop in Den Haag van Frankrijk, Duitsland en de Be- nelux-landen ging niet door. De top sneuvelde met name op de Franse eis dat alle coffees hops-in het buitenland het uit hangbord van het liberale drugsklimaat in Nederland - moeten worden gesloten! De publikatie van het Franse rap port, het nieuwste „hoogte punt" in de buitenlandse kri tiek, kwam juist op de dag dat de Tweede Kamer het debat met het kabinet over de drugs nota afrondde. „Het sluiten van alle coffees hops zou een prachtig symbo lisch gebaar zijn naar het bui tenland, maar ik denk dat we er spijt van krijgen", zei minis ter Borst (volkgezondheid) donderdag tijdens dat debat. Sluiting van de coffeeshops be tekent straathandel en meer overlast en het gevaar dat ge bruikers „ondergronds" gaan met alle risico's van dien. Ze wees er ook op dat in Neder land niet méér softdrugs wor den gebruikt dan in landen die een repressief beleid voeren. Borst erkende dat ook aan het Nederlands drugsbeleid „ern stige kanten" zitten, „maar de criticasters moeten maar een land noemen dat kan schermen met betere resultaten dan Ne derland. Wij blijven meer geïn teresseerd in feiten dan in my then". Ze doelde onder andere op het aantal drugsdoden dat in Nederland in vergelijking met landen als Frankrijk veel lager ligt. Minister Sorgdrager (Justitie) zei dat de drugsnota van het kabinet niet in strijd is met de door Nederland ondertekende internationale verdragen. Dat Nederland een belangrijk doorvoerland is voor drugs, weet ze aan de geografische lig ging met Rotterdam als de grootste haven ter wereld. Niet gerust Sorgdrager zei na afloop van het debat over de drugsnota donderdagavond dat het effect van de aanvaarding van de no ta door de Tweede Kamer „niet zal zijn dat het buiten land gerust gesteld zal zijn met wat hier is besproken". „We zullen ons de komende tijd rustig moeten houden ten opzichte van het buitenland. Op lokaal niveau moeten we wel met de buurlanden verder praten", aldus Sorgdrager. Doodtij: 29 maart Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 TILBURG (ANP) - De Tilburg- se politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag in een woning in Tilburg een eind ge maakt aan een gijzeling van een 25-jar jge Chinese vrouw. Het slachtoffer was op zater dag 16 maart in een restaurant in Zaltbommel ontvoerd. Bij de bevrijdingsactie arresteer de een speciaal politieteam acht mensen, allen van Chine se afkomst. De verdachten zijn vijf man nen en drie vrouwen van tus sen de 22 en 64 jaar en komen uit Tilburg, Terneuzen en Wil lemstad. RODEN (ANP) - Bij een.brand in een schuur in het Drentse Steenbergen (gemeente Roden) zijn vrijdagochend vijftig schapen en lammeren en drie koeien om het leven gekomen. Over de oorzaak van de "brand in de vrijwel nieuwe schuur is nog niets bekend, aldus de brandweer. De eigenaar van de schuur wist met hulp van de brandweer een aantal koeien uit de bran dende schuur te redden. BERGEN OP ZOOM (ANP) - Het treinverkeer tussen Roosendaal en Vlissingen is donderdagmiddag in beide richtingen urenlang gestremd geweest door een ongeval. Een trein was vlak na twee uur op een vrachtwagen ingereden die stilstond op de spoorweg overgang op de Marconilaan- Noord in Bergen op Zoom. Nie mand raakte gewond. Rond half zeven is de spoorbaan weer vrijgegeven en het trein verkeer hervat. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is in grote lijnen tevreden met de reactie van mi nister Van Aartsen (Landbouw) en staatsse cretaris Terpstra'(Volksgezondheid) op be richten over een mogelijk verband tussen de gekkekoeienziekte (BSE) en een slopende hersenaandoening bij mensen (Creutzfeldt- Jacob-ziekte). Het f morlopige "beslag op vlees, vleesproducten en vee uit Groot-Brittannie is vol gens de fracties een verstan dig besluit. Volgens Pvd A-woordvoer der Huys konden Van Aart sen en Terp.stra ook niets an ders doen. „Ik vind ze redelijk daadkrachtig." Hij vindt het bovendien goed dat. het kabinet niet meteen is overgegaan tot een im portverbod. „Dan heb je me teen ruzie met een belangrij ke handelspartner." CDA'er Esselink spreekt van een „wijs besluit". Hij meent dat zowel de consu ment als het bedrijfsleven is gediend bij de maatregel. Vos (GroénLinks) noemt de opstelling van het kabinet „afdoende." Esselink stelt met nadruk dat hij hoopt dat er maandag ook een besluit valt in Brussel. Dan komt het Permanent Veterinair Comité bijeen om over de kwestie te spreken. „De be sluitvorming binnen de EU kennende, is niet uitgesloten dat er uitstel volgt. Boven dien moet er een regeling ko men die voor de gehele Unie moet gelden. Het zóu pijn lijk zijn als er niet snel dui delijkheid komt." Ook het Produktschap voor Vee en Vlees dringt aan op snelle en eensluidende besluitvor ming. Algemeen leeft in de Kamer de voorkeur voor verplichte etikettering op vlees en vleesproducten. Consumenten kunnen door Europese regelgeving niet zien waar vlees vandaan komt. „Bij groente en fruit is dat al beter geregeld, maar ook niet dekkend", aldus Es selink. „Ik meen dat alge meen de. consument moet kunnen zien wat hij of zij koopt." Huys vindt dat het winkelende publiek gewoon recht heeft op alle beschik bare productinformatie. Voor de komende dagen is de tijdelijke opslag van Brits vlees en veer geen probleem. Maar mochten èr na maan dag beperkende maatrege len blijven gelden, dan ko men vooral de importeurs van vers vlees in de verdruk king. Dat stelt voorzitter R. Tazelaar van het Produkt schap Vee en Vlees in reactie op de importbeperkingen. DEN HAAG (ANP) - Minister Jorritsma (Verkeer en Water staat) is bereid tegemoet te ko men aan de wens van een krap pe meerderheid in de Tweede Kamer om de huidige provin ciale weg (N259) tussen Dintel- oord en Bergen op Zoom te ver anderen in een autosnelweg (A4). In een brief aan de Tweede Ka mer meldt de minister de auto snelweg te zullen aanleggen, maar wel stapsgewijs. Ze zal beginnen met een omlegging bij Halsteren. De N259 loopt nu dwars door deze plaats heen. Jorritsma wilde eigenlijk dat de provin ciale weg zou blijven, maar dat de verbinding voortaan ooste lijk van Halsteren zou lopen. Een motie voor een snelweg van CDA en VVD kon evenwel tijdens een debat eind februari rekenen op een krappe meer derheid. PvdA en D66 waren tegen. Gedeputeerde staten van Noord-Brabant steunen de aanleg van de snelweg omdat de uitvoering van Brabantse hoofdwegennet achterstand heeft opgelopen. Aanvankelijk waren vooral de extra kosten van de autosnel weg een bezwaar voor Jorrits ma. De uitbreiding van de be staande provinciale weg tot een autosnelweg kost naar schatting 200 tot 250 miljoen gulden. Suske en Wiske 'ROBOTKOP' door Willy Vandersteen ROBOTKOP tJJ It HM OM 610/XHT, Kit MM m Dl MMHt VM l'JH Vrijdag 22 maart Zierikzee Theatersportwedstrijd Kiekieres/Totaal Expres. MFC. 20.00 uur. Theatervoorstelling. De afrekening, cabaret door De Bloeiende Maagden. Brogum. 20.30 uur. Noordgouwe Vlegelavond AJK en Regiogroep PJZ in café-res taurant Van der Weijde. 20.00 uur. Bruinisse Klaverjastoernooi. Strand paviljoen Meerzicht. 20.00 uur. Zaterdag 23 maart Zierikzee NJN-excursie. Vertrek vanaf busstation. Grachtweg. 10.00 uur. Workshop Lichaamsreiziger, Lichaamstaal. MFC. Vanaf 13.00 uur. Jaaruitvoering Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Concertzaal. 20.00 uur. Jungle-party. Eetcafé 't Gal joen, Engelse Kade. Vanaf 20.00 uur. Burghsluis Aanleg kleine stuwen in Koudekerkse Inlagen. Vertrek vanaf Plompe toren. 09.00 uur. Renesse Oud papieractie.De Dreef. 10.00 tot 11.00 uur. Open dag slot Moermond. 12.00 tot 16.00 uur. Officiële opening nieuwe kleed- en materiaalruimtes SV Renesse door wethouder Van der Salm. 16.00 uur. Noordwelle Blijspel Bloemen voor Bar bara in het dorpshuis. 20.00 uur. Ouwerkerk Komedie Play it again Sam. Dorpshuis. 20.30 uur. Zondag 24 maart Burgh-H aamstede 1 Meditatieve kèrkdienst met Taize-zanggroep. Gerefor meerde kerk. 19.00 uur. Maandag 25 maart Zierikzee Voorjaarsmodeshow. Zorgcentrum De Wieken. 10.00 tot 11.00 uur. Vergadering adviescommis sie openbare werken en milieu. Stadhuis. 19.30 uur. Vergadering adviescommissie welzijn en sociale zaken. Stadhuis. 19.30 uur. Haamstede Schrijf avond Amnesty International in Gereformeerde kerk, Platboslaan. Van 19.00 tot 20.30 uur. Brouwershaven Schrijf avond Amnesty International in Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00 tot 20.30 uur. Raadsvergadering. In het stadhuis. 19.30 uur. Bruinisse Statiegeldflessen-actie Bru- se Boys. Bruinisse en omge ving. 18.45 uur. Cursus over verwerken van verdriet en rouw. Gerefor meerde kerk. 19.45 uur. Dinsdag 26 maart Zierikzee Open excursie werkgroep schoolbiologie. Vertrek van af De Driehoek. 13.00 uur. Vergadering adviescommis sie sport. Stadhuis. 16.30 uur. Noordgouwe Schrijfochtend Amnesty International t.h.v. fam. Murphy, Dr. Wortmanstraat 23. Van 10.00 tot 11.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty International t.h.v. fam. Tienpont, Nieuwe Noorddijkseweg 2. Van 19.00 tot 20.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 2