VVV-kantoor in Haamstede gaat verder als Uitwinkel GroenLinks wil minimaal één zetel in nieuwe gemeenteraad 1 SCHOUWEN-DUIVELAND UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0 Taxichauffeur gewond bij ongeluk in de mist Minder subsidie noopt tot commerciële opzet 'Er moet hier meer voor eigen inwoners gedaan worden' Inbraak auto dé krant van schouwen - duiveland 3L L§- S T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Erlingsteenstraat 113^4306 AL Nieuwerkerk Telefoon (0111) 64 2899 Auto (06) 52 87 56 96 DONDERDAG 21 MAART 1996 152e JAARGANG NR 25946 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het interieur van de WV-Uitwinkel in Haamstede. Onder loopt de Kloosterweg en boven ligt de parkeerplaats. (Ontwerp: Side by Side BVLochem) BURGH-HAAMSTEDE - Nog dit seizoen gaat het VVV-kantoor in Haamstede verder als Uit winkel. Het kantoor is één van de acht proef- winkels in Nederland. Omdat de overheden de subsidiekraan langzaam dichtdraaien, zijn de VVV's genoodzaakt commerciëler te opereren. Tijdens de voorjaarsvergade ring, dinsdagavond in Slot Moermond, hebben de leden van de VW Schouwse Kust de benodigde investering van ruim 85.000 gulden goedge keurd. Het kantoor in Haam stede wordt voor dit bedrag ge heel opnieuw ingericht. Tien procent van de activiteiten van de WV is momenteel gericht op verkoop. Dat moet verdub beld. Bovendien moet er meer omzet worden gemaakt, tegen een hogere winstmarge. De WV gaat ongeveer 400 artike len verkopen in de sfeer van souvenirs, cadeau-artikelen en alles wat met vakantie te ma ken heeft. Omdat het om een proefproject gaat, wordt het assortiment regelmatig aange past en kunnen onverkochte voorraden worden terugge stuurd. Voor de verkoopactiviteiten wordt een aparte VW Retail BV opgericht. Het bedrijf komt onder de vleugels van de ANW en mogelijk nog een derde participant. J. P. van der Kam van het Re tail Management Centre in Gouda, dat de ombouw van in formatiekantoor naar winkel begeleidt, schetste dinsdag avond een positief beeld. Vol gens hem boekt de VW Haam stede meteen in het eerste jaar al 25 procent omzetstijging. Binnen vier tot vijf jaar moet dat leiden tot winst. In dezelf de periode verwacht hij dat 200 VW's in Nederland eveneens zullen omschakelen naar een cojnmerciële opzet. Volgens Van der Kam moet de VW zich profileren als dé spe cialist op het gebied van toeris me, recreatie en uitgaan. Uit onderzoek is hem gebleken dat de consument bereid is te beta len voor de informatie en het advies dat hij bij de VW krijgt. Dus ook daar zitten nog commerciële mogelijkheden. De vergadering was over het algemeen positief over de nieu we opzet van het kantoor. Wel vonden een aantal onderne mers dat de VW veel te weinig verdient aan haar artikelen. Ze kwamen op een rendement van ongeveer 1,5 procent: een marge die in het reguliere be drijfsleven rechtstreeks naar het faillissement voert. Voor zitter D. Mooijaart en penning meester D. S. Kooman lieten blijken allang blij te zijn dat er überhaupt wat wordt ver diend. Horeca-ondernemer J. Vroon vertelde dat de WV wat hem betreft onmiddellijk mag be ginnen: „Er komt een nieuw elan. Laten we het maar doen. Maar het lost ons probleem na tuurlijk structureel niet op. Wat de VW in de winkel ver dient, zal nooit de gemeentelij ke subsidie (230.000 gulden per jaar, red) kunnen vervangen." Bovendien is het volgens Vroon niet uitgesloten dat de VW voor de verkoop extra personeel nodig heeft en dan worden de toch'al kleine mar ges nog geringer. Volgens winkelier A. M. Verse- put moet de VW zich niet ont poppen als concurrent voor de bestaande middenstand. „Het doet toch wat vreemd aan als je als contributiebetaler een concurrent krijgt aan je eigen VW." Volgens Mooijaart wordt het assortiment in goed overleg met de buurtw.inke- liers samengesteld. ZIERIKZEE - Politiek stinkt, zegt ze zelf, maar toch is Heieen van der Stap-de Vries uit Zierik- zee vast van plan om voor GroenLinks mini maal één zetel te veroveren in de in november te verkiezen gemeenteraad van Schouwen-Duive- land. „Je kunt beter zelf met initiatieven ko men dan alleen maar klagen. Er zijn hier een heleboel dingen die veel beter kunnen." Voor Heieen van der Stap is de politiek niet nieuw. Voordat ze vier jaar geleden verhuisde naar Zierikzee maakte ze voor GroenLinks deel uit van de ge meenteraad van het Noord- Hollandse Uithoorn. „Ik heb me er vanaf het moment dat ik hier kwam wonen altijd over verbaasd dat hier geen Groen- Links-afdeling is. Terwijl ik hier toch een heleboel poten tiële GroenLinks-stemmers te genkom." Gezapig Volgens Van der Stap ont- Lijsttrekster Heieen van der Stap-de Vries: „Constructief bezig zijn en niet alleen maar dwars lig gen." (Foto: Marijke Folkertsma.) breekt het in de politiek op Schouwen-Duiveland aan fris se ideeën en initiatieven van uit de gemeenteraad zelf. Er wordt naar haar mening te veel alleen gereageerd op de plannen die door de colleges gelanceerd worden. „Ik proef toch een zekere gezapigheid. Ik vind ook dat alles hier te veel gericht is op het toerisme. De gemeenteraad is er toch voor de inwoners van Schouwen- Duiveland en niet voor de toe risten. En moet gewoon veel meer gebeuren voor de mensen die hier wonen." Eén van de zaken die Van der Stap cq GroenLinks zeker aan de orde zal stellen is het gebrek aan betaalbare huurwoningen. „Als je een goed inkomen hebt heb je binnen een paar weken een huurwoning, maar waar moeten al die mensen naar toe die geen hoge huurprijs kun nen betalen. Die staan jaren op de wachtlijst tot er eens iets betaalbaars vrijkomt. Drugsproblemen Waar Van der Stap zich groen en geel aan ergert is de hou ding van de politiek ten op zichte van de drugsproblemen. „Er wordt hier altijd gedaan of er hier geen problemen met drugs zouden zijn, maar die zijn er wel degelijk. In donkere clubjes gebeurt van alles, maar een coffeeshop is hier niet be spreekbaar. Die komt er niet. Punt. „Ik denk dat je ontzet tend uit moet kijken dat je niet juist op die manier de crimina liteit in de hand werkt." Van der Stap is groot voorstan der van zakelijk vergaderen. Politiek bedrijven zonder om trekkende bewegingen en veel omhaal van woorden, maar recht voor z'n raap zeggen wat je ergens van denkt. „Ik zeg al tijd wat ik denk," aldus Van der Stap. Zij beseft terdege dat als GroenLinks in de gemeen teraad komt dat met een kleine fractie zal zijn die zich voorpl met oppositie bezig zal hou den. Zij ziet dat niet als een na deel. „Ik heb in de praktijk ervaren dat als je maar volhoudt, je als kleine fractie op den duur wel degelijk iets kunt bereiken. In Uithoorn hebben wij jaren aandacht gevraagd voor het gevaar van een fabriek als Cin- du zo dicht bij de bebouwing en de milieuvervuiling die het bedrijf veroorzaakte. Uitein delijk zijn ze gedwongen om schoner te gaan werken." Hoe gevaarlijk Cindu was bleek la ter. De ontploffing bij de fa briek werd nationaal nieuws. Geen luis Wat de GroenLinks-lijsttrek- ster in ieder geval niet wil is dat haar fractie een luis in de pels van de Schouwen-Duive- landse politiek wordt. „Nee. Dat zou inhouden dat je alleen maar dwars ligt en ik vind dat je in de politiek constructief bezig moet zijn en zelf met ideeën moet komen. Ik ben wel zo dat als ik ergens echt voor sta ik niet snel water bij de wijn zal doen." Verkiezingscampagne Achter de schermen wordt in middels druk gewerkt aan êen verkiezingsprogramma. „Dat moet allemaal nog gebeu ren. Het is ook allemaal nog heel vers en we zijn maar met een kleine groep mensen. Dat zijn wel heel gemotiveerde mensen en dat geeft toch een kick." In juli hoopt de Schouwen-Dui- velandse afdeling van Groen Links het verkiezingspro gramma en een blauwdruk voor de verkiezingscampagne gereed te hebben. Wie meer wil weten kan bellen met secreta ris Manuel Plagge (643682). In de politiek is het slechtste besluit geen besluit te nemen. Vort Lingenthal 's Morgens buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en vooral in de ochtend nog enkele buien. Vannacht enkele mistbanken en minimum temperatuur omstreeks 4 graden. Middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Veranderlijke wind, kracht 3 of minder. PRAATPALEN De Dammenroute wordt als eerste traject in Ne derland voorzienwan nieuwe praatpalen. 5 BEGROTINGSRAAD RSG-leerlingen verdedigen creatieve politieke ideeën tijdens begrotingsraad. 6 STANDJE Dagelijks bestuur Grevelingenschap op de vingers getikt door Raad van Bestuur. 9 TAFELTENNIS Tafeltennisvereniging Scaldina blijft kansen hou den op het kampioenschap. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Politie spreekt van onverantwoord gedrag OUD VOSSEMEER - Een 52-jarige taxi chauffeur uit Zierikzee is gisteren licht gewond geraakt. In zeer dichte mist reed hij op een kruising in Oud Vossemeer rechtdoor. Na hem deden twee automobilisten hetzelfde. De man bestuurde een taxibus. Volgens de politie naderde hij, gezien de zeer dichte mist van dat moment, met te grote snel heid de kruising. Hij kon zijn voertuig niet meer op tijd tot stilstand krijgen, ramde een schrikhek en kwam vervol gens aan de overkant van een sloot tot stilstand. Hij raakte hierbij licht gewond en werd overgebracht naar het zieken huis. Terwijl de politie op een takel wagen stond te wachten, deed een 39-jarige inwoonster van Tholen het nog eens dunnetjes over. Net als de Zierikzeeënaar bracht ook zij haar voertuig tot stilstand in de sloot. De be stuurster werd door de politie naar huis gebracht. Bij terugkomst bleek ook een 29-jarige plaatsgenoot van de vrouw de situatie verkeerd te hebben ingeschat. Hij had zijn auto bovenop de auto van de vrouw geparkeerd. In verband met de grove schade zijn van de drie voertuigen de kente kenbewijzen ingenomen. Door het buro Technische Onder steuning wordt nader*"Öhdèr- zoek ingesteld. Behalve deze drie ongelukken deden zich gisteren ook veel 'bijna-ongelukken' voor. Vol gens de politie was er, in ver band met het slechte zicht door de mist, sprake van „onverant woord" rijgedrag van diverse automobilisten. Met name op het gebied van snelheid, on voorzichtig naderen van een kruising, verlichting en inha len, was er veel aan te merken. BRUINISSE - Op het centrale parkeerterrein van Aquadelta in Bruinisse is dinsdag inge broken in een auto. De inbraak werd gepleegd tus sen 12.00 en 13.00 uur. Uit de auto, eigendom van een 36-jari- ge man uit het Duitse Marburg, werd een zonnebril, van het merk Ray Ban, gestolen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisl! ~i Naam Dhr./mevr Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw J~~J j~~j J~~j |~~j j~~J j~~j j j ..Plaats: Geb.datum:. bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1