Indeling van horeca in Zierikzee is van de baan SCHOUWEN-DUIVELAND r UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE O Auto rijdt tegen lichtmast door vallende strobalen Renesse vecht terug, ZSC kleunt weer mis dé bant van schouwen-duiveland! Raad van State stelt horeca-ondernemers in gelijk Ondernemers Haamstede woedend op wethouder 3 DUIKERS Q 5 PARKEREN KRISTALIJ1M BETONSËRVICE u p. n Schouwenbank 3,4301 ZW Zierikzee Tel/Fax 0111 -413199 - Auto 06-53488046 betonrenovatie betoninjectie kelderafdichting vloercoating gevelreiniging impregneren boren met diamant Tevens leverancier applicateur kunststof afwerkvloeren m HET WEER In het algemeen veel bewolking en droog. Min. temperatuur van rond het vriespunt in het noordoosten tot plus 3 graden in Zeeland. Middagtemp. ongeveer 7 graden. Wind uit oostelijke richtingen zwak tot matig, rond kracht 3. MAANDAG 18 MAART 1996 152e JAARGANG NR 25944 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Weinig zon - bd ZIERIKZEESCHE O NIEUWSBODE Smadelijk verlies handballers Delta Sport ZIERIKZEE - Renesse pakt de laatste weken ie dere strohalm vast om degradatie in de eerste klasse zondag te ontlopen. Thuis versloeg ze het hoger genoteerde Oostburg. ZSC had onder hand al lang een kampioensfeest kunnen vie ren. Het volgde echter voor de zoveelste keer het voorbeeld van koploper Nieuwland: verlie zen. De overige acht voetbalploe gen deden het afgelopen week einde niet zo van zich spreken: vijf gelijke spelen, tweemaal winst en één keer verlies. SKNWK, Brouwershaven, Zie- rikzee, DFS en Ouwerkerk deelden de punten met hun te genstanders. MEVO verloor zaterdag op ei gen terrein met 1-4 van GPC. Dick van Splunder ontving een gele kaart, meteen gevolgd door rood, omdat hij de gele prent uit de handen van de scheidsrechter sloeg. Dreischor en Zonnemaire schreven in de derde klasse A van de zondagafdeling simpel drie punten bij op hun conto. In de uitwedstrijd speelde Dreischor het tweede van Ou werkerk van de mat, 3-6. Zon nemaire was met 0-4 te sterk voor Noormannen 2. Duiveland en Bruse Boys had den een vrij weekeinde. Bij de laatste vereniging maakte Ja cob van den Berge na een lang durige en zware blessure zijn rentree in het derde team. De vaste waarde van Bruse Boys keek terug op een geslaagd heroptreden. Bruse Boys 3 won met 5-0 dankzij drie voor zetten van Van den Berge. Zware nederlaag De handballers van Delta Sport worden met de week ze nuwachtiger als het de titel be treft, In Rotterdam leed de Zie- rikzeese ploeg van Alex de Brauwer smadelijk verlies te gen Snelwiek, 23-12. Met nog een wedstrijdronde voor de boeg zijn er drie titelkandida ten: Delta Sport, EMM en Sa- turnus. Sport op pagina 7,8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving a 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving f 180.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I 1 I I I bank-/gironummer vermelden: II 1II II II II II II II 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Ziel ikzee. EU zz Onzindelijk gedrag' Veerhoek HAAMSTEDE - De ondernemers van Noord straat, Ring, Zuidstraat en Weststraat in Haam stede zijn woedend op wethouder ir. C. W. Veer hoek. Volgens hen is er nog absoluut geen sprake van overeenstemming tussen de ge meente en de ondernemers voor wat betreft de plannen voor reconstructie van het centrum van Haamstede. Dat blijkt uit een brief van de ondernemers aan de gemeente raad. Volgens Veerhoek zou er over eenstemming zijn tussen de ge meente en de ondernemers over de inhoud van het recon structieplan. In de brief van de ondernemers wordt dat ten stelligste ontkend. „Realiteit is dat ondernemers slechts op onderdelen geïnteresseerd zijn in de plannen", aldus I. D. Kik namens de ondernemers. Aan de reconstructie van het centrum van Renesse wordt meebetaald door de Renesser ondernemers. Veerhoek wil dat - uitgaande van het profijt beginsel - hetzelfde systeem ook in Haamstede gehanteerd wordt. Hoeveel er bijgedragen moet worden is nog een punt van onderhandeling. De ondernemers zijn er - zo blijkt uit de brief - allerminst van overtuigd dat een recon structie hen voordeel zal ople veren. „Een aantal onderne mers vindt het dan ook niet te recht dat zij financieel worden aangesproken". Geschonden De ondernemers vinden dat de wethouder afspraken met hen heeft geschonden. „Het was in de vergadering zijn voorstel om de pers er buiten te houden. Hij heeft deze afspraak zonder overleg geschonden en geeft daarmee uiting aan gebrek aan respect jegens zijn gespreks partners", aldus de onderne mers. Zij noemen het gedrag van Veerhoek 'politiek onzinde lijk* en beschuldigen de wet houder van solistisch en oppor tunistisch optreden en het geven van valse informatie. De ondernemers vragen de ge meenteraad toe te zien op het democratisch gehalte van de inspraakprocedures. De overwinnaar heeft steeds het recht aan zijn zijde Voltaire Gloednieuwe uitrusting voor brandweerduikers Bruinisse, Brouwershaven en Zierikzee. Betaald parkeren in Westerschouwse kernen gaat deze zomer van start. 6 ZWERFVUIL Wildbeheereenheid en sportvissers oogsten ber gen zwerfvuil. VOETBAL MEVO in Zierikzee hard onderuit tegen het Vlis- singseGPC: 1-4. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. men met deze bepaling, omdat niet duidelijk is welke straten vallen onder het voorzienin gencentrum en het gebied met een gemengd functiepatroon. Met het derde criterium, het overlastcriterium, kan de RvS wel instemmen. Volgens dit criterium kunnen burgemees ter en wethouders van Zierik zee uitbreiding toestaan als de te verwachten hinder van het bedrijf aanvaardbaar is. Spijtig Wethouder L. J. van Gastel (ruimtelijke ontwikkeling) vindt de beslissing van de RvS „spijtig". „We dachten op deze manier sturend te kunnen wer ken. Dat kan dus niet en dat houdt in dat we in ruimtelijk planologische zin moeilijk be leid kunnen voeren." Van Gas tel denkt dat de horeca-onder nemers zich in hun eigen vingers snijden, omdat ze vol gens de huidige bestemmings plannen minder mogelijkhe den hebben. „Ze zitten nu meteen vast aan de zwaardere factor van over last", aldus Van Gastel. Hij weet nog niet wat de gemeente gaat doen. „We moeten eerst eens bestuderen welke moge lijkheden er zijn." Indeling De indeling van de horeca in vier categorieën maakt deel uit van de gedeeltelijke her ziening van de bestemmings plannen Dam-Oude Haven, Havenkwartier, Binnenstad Zuidwest en Binnenstad Noordoost. Met de indeling, via een pun tensysteem, wil de gemeente greep krijgen op de horeca, zo wel wat betreft de soort horeca (hard of zacht), de aantallen als de vestigingsplaats. Het doel hiervan is om overlast voor omwonenden te voorkomen. De RvS vindt dit een goed uit gangspunt. Ook met het mid del om de overlast te beperken, het puntensysteem, heeft ze geen problemen. Dat ze toch al le vier bestemmingsplannen afkeurt, heeft te maken met de samenhang ertussen. De ge meente moet nu binnen een jaar met vier nieuwe plannen komen. Een 27-jarige inwoner van Zierikzee is vrijdagmiddag ter hoogte van Oosterland met zijn auto te gen een lichtmast gereden, nadat de man had geprobeerd, van een vrachtwagen losgeraakte stro balen te ontwijken. Deze vrachtwagen, bestuurd door een 24-jarige inwoner van Bruinisse. kwam vanaf de weegbrug Oosterland en reed vervolgens de Rijksiveg N59 op richting Bruinisse. Hierbij knapte een touw ivaardoor negen strobalen, van elk zo'n 350 kilo. van de vrachtwagen vielen. De inwoner van Zierikzee, die onderweg was naar zijn woonplaats, kon de balen niet meer ontwijken en reed vervolgens via een strobaal tegen een lichtmast. Zijn auto raakte hierbij zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond. Een rijstrook moest ten gevolge van het ongeluk een uur worden afgeslo ten. Het verkeer werd omgeleid. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE/DEN HAAG - De indeling van de horeca in vier verschillende categorieën in Zie rikzee gaat niet door. Dat is het gevolg van een uitspraak van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (RvS). Deze achtte de be zwaren die een aantal horeca-ondernemers te gen de indeling hadden gemaakt gegrond. De Raad keurde de herziening van de vier bestem mingsplannen - waarvan de indeling deel uit maakte - af. Volgens de RvS gelden er te veel beperkingen voor de hore cabedrijven om de bedrijfsvoe ring te wijzigen van bijvoor beeld een café (categorie 2) naar een disco (categorie 3). In het plan Dam-Oude Haven en Binnenstad-Zuidwest kan dit alleen maar met een vrijstel lingsmogelijkheid. De noodzaak van deze beper king is volgens de RvS niet aangetoond. Sommige bedrij ven veroorzaken weliswaar overlast, maar die overlast is niet zo groot dat alle horecabe drijven beperkt moeten wor den in hun uitbreidingsmoge lijkheden. Onevenwichtig Daarnaast vindt de RvS twee van de drie criteria onaan vaardbaar, waaraan de bedrij ven moeten voldoen als zij ge bruik willen maken van de vrij stellingsmogelijkheid Eén daarvan is het criterium, dat de vestiging van een be drijf niet leidt tot een oneven wichtig horeca-aanbod in de binnenstad. De gemeente heeft dit criterium opgenomen, om dat ze niet te veel van dezelfde soort horeca in één straat wil de. Volgens de RvS is dit criterium echter meer een soort cóncur- rentiebepaling. Zo'n bepaling hoort niet thuis in een bestem mingsplan. Een ander criterium waaraan een bedrijf moet voldoen als het wil uitbreiden, is dat het gevestigd moet zijn in het voorzieningencentrum of een gebied met een gemengd func tiepatroon. Deze bepaling loopt vooruit op de integrale herziening van de vier bestem mingsplannen. De RvS kan echter niet instem Volgens de opzet van de gemeente worden de horeca-ondernemers te zeer beperkt in hun uitbreidingsmogelijkheden. (Archieffoto)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1