Huizer hoopt op meer deelnemers, maar vreest doodsteek initiatief Scaldina houdt zicht op titel PSCQRERS PROGRAMMA Hoek legt beslag op eerste plaats Weinig vis bij competitiestart Dubbele zege voor Richard den Boer Snelsehaaktoernooi om Grevelingencup op losse schroeven Eerste wedstrijden hengelsportverenigingen Achterstand op koploper Arnemuiden twee punten Jeugd van Scaldina speelt gelijk EI VRIJDAG 15 MAART 1996 NR 25943 s 11 kent, is twee jaar geleden de schaakclub opgeheven wegens BRUINISSE - Het recept ziet er lekker uit. Men neme een boot, een meer en wat schakers, zette wat borden op het dek en laat zonnige stralen schijnen. Iets beters kon Jaap Huizer, de kok, niet voorbereiden. De gasten willen klaarblij kelijk niet eens proeven. Waarom niet? Huizer heeft geen flauw idee. Eigenlijk is het doodzonde dat het initiatief van Jaap Huizer een kort leven beschoren lijkt. Want, het idee is prachtig. Hij stelt morgen zijn boot ter be schikking voor het houden van het eerste open snelschaak- toernooi op het Grevelingen- meer. Zijn plan is uniek voor Zuid-West Nederland. Slechts elf snelschakers (uit Zierikzee, Bruinisse, Ooster- land en Flakkee) hebben zich tot dusver aangemeld bij Hui zer, te weinig mensen om het evenement door te laten gaan. ,,Ik hoop op meer inschrijvin gen", zegt Huizer. ,,Het zou an ders zonde zijn van alle voor bereidingen." Pas bij twintig inschrijvingen opent Huizer vanaf 13.00 uur de deuren van zijn rondvaart boot De Veerman voor de snel schakers. Vooralsnog ziet het er naar uit dat het een eenzame tocht wordt. En dat terwijl Huizer de Grevelingencup tot een jaarlijks evenement had willen laten terugkeren. .Ten minste als het aanslaat", spreekt de schaakliefhebber. Opgeheven gebrek aan leden. Sindsdien zijn de schaaktoernooien uit het vissersdorp eveneens ver dwenen. Huizer: „Alles wat afgebroken wordt, zie je nooit meer terug komen". Het opnieuw oprichten van een vereniging in Bruinisse is niet Huizers ambitie. Mocht de jeugd van nu doorstoten en la ter tot een groep seniorleden uitgroeien, zou Huizer het toe juichen als zij zich zouden ver enigen. Snappen doet de Bruse grijsaard de neergang rond schaken niet. Andere sporttak- ken in Bruinisse kennen vol gens hem een rijk verenigings leven. Raadsel Het blijft een raadsel waarom een dergelijk initiatief zo goed als onbeantwoord blijft. Enke le weken geleden was een snel sehaaktoernooi in Zierikzee druk bezet. Zover liggen Brui nisse en Zierikzee toch niet uit elkaar? Huizer weet het niet. Hij wacht tot vanavond. ,,Dat is de deadline", roept de organisa tor. Ja,'letterlijk en figuur lijk." Echter, Bruinisse en omgeving is niet meer zo schaakminded. Althans, niet in verenigings verband. Hoewel Bruinisse veel thuis- schakers (achter de computer) Bij voldoende inschrijvingen wordt erop deze rondvaartboot morgen gestreden om de Grevelingencup. De wedstrijd wordt georgani seerd door Jaap Huizer. (Foto: Marijke Folkertsma). (Inzet: Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - De eerste wedstrijd voor het clubkam pioenschap van Hengelsport- vereniging Dreischor heeft een magere oogst opgeleverd. Er werden bij de Brouwersdam slechts twee vissen gevangen door Johan Rombouts. Met de ze vangst won hij de wedstrijd. De afgelopen weken waren er bij de doorlaatsluis van de Brouwersdam wat grote bot ten gevangen. Het waren er niet veel. Toch had iedereen de hoop dat er wat gevangen zou worden.Bijna twee uur na laag water begon de competitie. Door de oostenwind was het water zeer laag en duurde het tot halverwege de wedstrijd voordat de vloed goed doorzet te. In die tijd werd er geen en kele activiteit van de vis waar genomen. In het laatste uur van de wedstrijd ving Rom bouts snel twee botten achter elkaar. De vangst leverde hem 59 punten op. De overige hen gelaars zagen lijdzaam toe hoe de tijd verstreek zonder dat zij iets vingen. Ook bij de eerste competitie wedstrijd van HSV Ooster- schelde hapten de vissen niet al te vaak. De 58 deelnemers hadden niet allemaal prijs. Slechts zestien hengelaars vin gen vijftien vissen bij het Pik- gat. Leo Stoutjesdijk was met 78b punten de beste vïsseif. Uitslagen HSV De Krabbe: 1. Cor Hart 33.6 centimeter, 2. Ad Deurloo 30.8, 3. De Graaf 27.9, 4. Leen Steketee 19.5, 5. Desiré Verse- put 20, 6. Cor Hart jr./Anneke van der Bijl 19, 8. Peter van Sp- lunter 18, junioren: Bonnie Kloet 19. HSV Oosterschelde: 1. L. Stoutjesdijk 785 punten; 2. M. IJzenbrandt 755 punten; 3. A. B. Schiettekatte 650 punten; 4. Wouter Timmerman 610 pun ten; 5. M. Lobbezoo 600 punten; 6. A. Fierens 590 punten; 7. J. Meerdink 525 punten; 8. W. Dekker 475 punten; 9. Jos Pan- nekoek 470 punten; 10. N. Fok ker 405 punten; 11. J. Geelhoed 395 punten; 12. C. Rossen 380 punten; 13. E. Smit 375 punten; 14. F. Salomons 285 punten; 15. C. van Scheiven 230 punten. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van TTV Scaldina blijft in de race om het kampioen schap in de tweede klasse tafeltennis door een 8-2 overwinning op Westerzicht 1. Deze grote overwinning was noodzakelijk omdat koploper Arnemuiden verrassend de returnwedstrijd te gen Kapelle met 1-9 won. De achterstand van Scaldina op Arnemuiden is nu twee punten. „Toen ik de uitslag van Arne muiden tegen Kapelle hoorde, dacht ik dat het een grapje was, want de eerste wedstrijd hadden ze ook verloren", sprak Hans Volkeri. „Helaas, het bleek waar te zijn. We heb ben alles in eigen hand. Met nog vier wedstrijden te gaan, is elk punt belangrijk. Zeker in de thuiswedstrijd tegen Arne muiden waar we nog iets recht hebben te zetten." Scaldina verloor in Arnemuiden met 7- 3. Met goede aanvallen en ope ningen veroverde Michel Holm in de eerste partij tegen Wes terzicht de eerste game, 21-19. In de tweede game trok tegen stander De Leeuw de stand recht. 18-21. De Westerzicht- man zag het in het beslissende bedrijf niet meer zitten, 21-11 voor Holm. Dat Arjan Bom steeds beter speelt, kwam tot uitdrukking in zijn partij tegen Leunis. Bom verloor de eerste game met 14-21. De volgende game herstelde hij zich goed, 21-18. Tijdens het beslissende spel ac teerden beide tafeltennissers zeer goed. Bom had het inita- tief. Met het geringste verschil haalde Bom de partij naar zich toe, 21-19. Volkeri kende in zijn eerste partij geen moeilijkheden te gen Wagenaar, 21-13 en 21-12. Het dubbel Holm/Volkeri had evenmin problemen met Leu- nis/de Leeuw: 21-11 en 21-12. Zo bereikte Scaldina een 4-0 voorsprong. Volkeri trof in De Leeuw een lastige tegenstander. In Sou burg ging Volkeri kopje onder tegen hem. In de eerste game was er weinig krachtsverschil, 19-21. De Zierikzeese speler moest het in de tweede periode af laten weten, 10-21. Holms tweede partij tegen Leunis werd een driesetter. Holm won de eerste game met 21-18 en verloor de tweede met 21-23. Hij herstelde de partij simpel in het laatste bedrijf, 21-11. Het tweede duel van Bom te gen Wagenaar bleek geen mak kie, 22-20 en 21-17. Volkeri be twiste Leunis in drie sets. De thuisspeler dicteerde door uit stekende aanvallen het spel in de slotfase, 21-17 19-21 21-14. Bom bleef ongeslagen door zijn derde partij tegen De Leeuw te winnen. Weer in een driesetter. Na een overtuigen de eerste game en een zwakke re tweede, herpakte Bom zich keurig in de derde, 21-15. Met 8-1 op de borden wilde Holm het negende punt te scoren. Na een gelijke gamestand lukte het Holm niet een beslissende marge te verkrijgen, 21-16 21- 23 18-21. ,,Dit is een goede overwinning voor ons team", aldus Holm. „Alleen over mijn laatste par tij ben ik niet tevreden. Want je geeft gewoon een punt ca deau. Ik speelde de eerste twee wedstrijden heel aanvallend en goed. De derde was triest. Zeker als je weet dat Arnemui den een grote overwinning heeft behaald en je elk punt no dig hebt"; sprak een teleurge stelde Holm. Scaldina 3 leed een grote ne derlaag tegen koploper MZ 7, 2-8. Sjaak Hanse en Jan van Eechoud wonnen beiden een keer. Gerrit van de Bosch ver loor alles. In de uitwedstrijd tegen Big Smash 3 deelde het derde van Scaldina de punten, 5-5. Gerrit van de Bosch en Jan van Eechoud wonnen beiden twee partijen, en het dubbel Schenk-v. d. Bosch was succes vol. Scaldina 4 verloor de uitwed strijd tegen 't Zand 11 met 6-4. Jan van de Weelde was weder om de beste man met drie over winningen. Bert de Jong won een partij, Rob van de Noord verloor er drie. ZIERIKZEE - De twee jeugd- teams van TTV Scaldina speel den hun laatste tafeltennis wedstrijd gelijk. Het eerste team speelde 5-5 tegen MZ 1 en Scaldina 2 5-5 tegen Arnuiden. Voor Boudewijn Heijboer, Arnoud en Simon Lansdorp was het e.en moeilijke wed strijd. Boudewijn Heijboer zat niet lekker in de wedstrijd. Hij won zijn eerste twee enkelspe len. In de derde partij gaf hij een grote voprsprong weg en verloor. Arnoud Lansdorp scoorde ook twee keer. Ook hij had drie du els in winst kunnen omzetten. Voor Simon Lansdorp waren de Middelburgsee jeugdspelers iets te sterk. Ondanks dit re sultaat handhaaft Scaldina 1 •zich bovenin de eerste klas. Scaldina 2 sleepte er een zwaar bevochten 5-5 uit tegen Arne muiden. Beste man heette Da niel Lodders met drie overwin ningen. Paul Willemse won één keer. Wim Hanse stelde een beetje teleur zonder een single zege. Met Lodders zegevierde hij wel in het dubbelspel. man, 12, Dreischor; René Brus- sé, 9. DFS; Erik-Jan Elenbaas, 9, ZSC; Piet de Jonge, 9. Drei schor; Stefan Regeer, 9, Drei schor; Dennis Dijst, 8, Drei schor; Anco v. d. Linde, 8, DFS; Joeri Pankow, 8, Ouwer- kerk; Richard Eerdmans, 7, DFS; Serge v. d. Bos, 6, Drei schor; Jacco Heijboer. 6, ZSC; Clement van Splunder, 6 ME- VO; Leon Bakker, 5, Renesse; André Goudzwaard, 5, Brou wershaven; Niels v. d. Moezel, 5. ZSC; René v. d. Werf, 5. Dui- veland; Sebastiaan van Leer- sum, 5, Zonnemaire. KNVB: Wilco de Valk. 12. SKNWK; Erwin Theunisse, 9, SKNWK; Leon Hendrikse. 9, WIK; Elmar Verhage, 7, WIK; Michel Flikweert, 6, SKNWK; Theo Wittenberg, 6. WIK; Pe ter v. d. Cingel, 5, SKNWK; Erik-Jan Kort, 5, WIK; Peter Willemse. 5, Bruse Boys; Mar co van Oeveren, 4, Zierikzee; Willem Webers, 4, Bruse Boys; Peter v. Beveren, 3, Zierikzee; Kees-Jan van Nieuwenhuijze, 3, SKNWK; Joost Rotte. 3, WIK; Wim v. d. Velde. 3, WIK. Afdeling: Peter Simons, 13, Zonnemaire; Jaime Tiggel- Bowlingcompetitie Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Hoek heeft na een 3-0 zege op Brouwershaven de koppositie bij de bowlingcompetitie in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen veroverd. Het team ligt hu een punt voor op Schuttershof en heeft een marge van twee ten opzichte van Braber II. Stichting Renesse ging hard onderuit tegen Van de Velde, 0- 3. Daar bleef het niet bij, want later verloor het de inhaalwed strijd van Brouwershaven. Sporthuis Zierikzee maakte het Schuttershof lastig, 1-2. Uitslagen: SporthuisZierikzee - Schuttershof 743 - 833 (1-2), Sportcentrum - Braber I 612 - 668 (0-3), Boot II Zeeuwse Stromen 534 - 763 (0-3), Stich ting Renesse - Van de Velde 651 - 725 (0-3), Brouwershaven - Hoek 708 - 825 (0-3), Boot I - Ra- bo 770 -712 (2-1), Brouwersha ven - Van de Velde 697 - 657 (2-1). Goede start in wedstrijdcyclus KAPELLE - Richard den Boer van badminton club Zierikzee heeft tijdens de Zeeuwse Grand Prix voor de jeugd twee prijzen gepakt. Deze eerste wedstrijd in een cyclus van drie werd in Kapelle gehouden. Den Boer troefde in het heren enkel (klasse 3) alle opponen ten in zijn poule overtuigend af. Met Richard Loos stak hij in een spannende herendubbel- finale Chris Oerlemans en Dick Hartman van BC Kolibri de loef af, 15-13 15-11. Eva van Zoest volgde het voor beeld van Den Boer in het da mesenkel (klasse 3). De Zierik zeese gunde Anke Belde in de eindstrijd, slechts zeven pun ten. 11-1 11-6. Clubgenoten Auke Witteman, Minou Mol, Amanda en Patri cia van der Maas en Xander van Rhenen kwamen tot min der aansprekende prestaties. Vrijdag 15 maart Biljarten Middelharnis, Café Zaaijer, 18.45 uur: Finale driekamp laag (li- bre, driebanden, bandstoten). Volleybal Uitwedstrijd: Geervliet - WEA^MEVO'80 (dames,), Zaterdag 16 maart Biljarten Middelharnis, Café Zaaijer, 13.00 uur: Finale driekamp laag (li- bre, driebanden, bandstoten). Handbal Uitwedstrijd: Sprongschot - Nutsspaarbank/Delta Sport JAB Korfbal Zierikzee, sporthal Onderdak, 12.45 uur: All-Ready 2-VIOS, uit wedstrijden: ONDO B-AU-Ready B, Swift C2 - All-Ready C, Luc- tor D - All-Ready D. Schaken Bruinisse, aan boord van de rondvaartboot De Veerman. 13.30 uur: Grevelingencup. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak, 16.00 uur: WEA/MEVO'80 - Mikro Electro/SR 2 (heren). Bruinisse, sportzaal De Vanger. 15.30 uur: Kwiek - HJPV (meis jes A), uitwedstrijden: Rowido - Kwiek (heren). Rijnmond Kwiek (dames), Hollemare - Kwiek 2 (dames), Fik -• kerk - Kwiek (jongens B), Alexandria'66 - Kwi< Alexandria'66 - Kwiek (meisjes C topklasse), (meisjes C). Zondag 17 maart Biljarten Middelharnis, Café Zaaijer, 13.00 uur: Finale driekamp laag (li- bre, driebanden, bandstoten). Handbal Uitwedstrijd: Snelwiek - Nutsspaarbank/Delta Sport I1S. Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 14.30 uur: HSD H3 - Tempo 4, uit wedstrijden: Vlissingen - HSD Hl. Breda 7 - HSD 11'.'.. P: insen- beek - HSD Dl, Oudenbosch A - HSD VA. Paardesport Renesse, NVBR-dressuurwedstrijden (RV Renesse). Maandag 18 maart Schaken Zierikzee, UVV-gebo'uw: 22e ronde huishoudelijke compel i Dinsdag 19 maart Volleybal Uitwedstrijd, nacompetitie: Netwerk 2 - Zierikzee 3 Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen, 19.00 uur ZV Haam stede - Trinity, 19.40 uur; Schults Schilders - In d< Wam 20.2(1 uur: Fennet Boys - Vanity, 21.00 uur: SHZ SRW - Blind Van Vossen. Donderdag 21 inaart Badminton Zierikzee, sporthal Onderdak: 19.30 uur - 23.00 uur. Heren- en damesenkel. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak, 20.00 uur: clubkampioen: BC Zierikzee (dames- en herenenkel). Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen, 19.00 uur: D Eetcafé Scharendijkc. 19.40 uur: Pigalle - Mercedes Bc uur: AZCII - VAW, Velocitas - Delta Warenhuis ys. 20.20

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11