Eigenzinnige spijkermode met uitstraling ?re kleuren geven de toon aan Schoenen staan op goede voet met elegante mode Jongeren achter de naaimachine Heldere kleuren Sportief op pad met juiste tas of rugzak Vrolijk vaarwel aan winterse grauwheid Herenkapper vervult een sociale functie De kunst van prettig leven Verbondenheid met de natuur t MODE-BIJLAGE HET EXTRA NIEUWSBLAD In dc voorjaars- en zomercollectie van G-Star draait alles om het product. Naast veel nieuwe denimstof- fen is er een aantal broeken die aan het spijkergoed verwant is zoals de chino in double twill en de Log ger, een basic worker met knie-stukken. Ze zijn ver krijgbaar in een aantal stofvarianten en combina ties, waaronder denim, canvas, techlon en heavy twill. Opvallende kleur- en materiaalmixen zijn bepalend. De tijd dat de herenkapper uitsluitend een kap per was, lijkt voorbij. Hij vervult steeds vaker een sociale functie. In zijn salon worden de laat ste nieuwtjes uitgewisseld. De kapperszaak is niet langer functioneel, haast steriel, ingericht. Met kleine aanpassingen maken de herenkap pers er tegenwoordig een gezellige boel van. Voortbordurend op de ont wikkeling, waarbij verschil lende stijlen tot één product worden gemengd, gaat het jeanslabel een stapje verder door ook botsende kleuren in één artikel te verwerken. De collectie is hierdoor nog uit gesprokener geworden. Kou de metallic of soms zelf fluo rescerende kleuren worden gemengd met warm? en pas telachtige tinten. Er is ruim gebruikt gemaakt van func tionele applicaties en de tails. Tops zijn altijd strikt jeans- related en bevatten nieuwe elementen uit streetwear, ac tive sports, worker styles, rescue en survival equip ment. Veel kleur en binnen een kledingstuk combinaties van verschillende stoffen en botsende kleuren. Deze sty ling elementen zijn altijd functioneel bepaald. Hetzelf de geldt voor de high-tech materialen. Ongebruikelijk Jackets zijn of heel puur en eenvoudig basic of worker modellen terwijl we ook ge detailleerde varianten met invloeden uit sport, rescue of survival kleding zien. Er is minder gebruik gemaakt van strepen, maar contrast stik sels, padding en het gebruik van nieuwe kleuren en kleur combinaties leiden tot een nieuw beeld. Ook het mixen van ongebruikelijke ver schillende materialen zoals canvas, nylontwill, cord, techlon en metal duck dra gen daartoe bij. Ook bij shirts worden kleu ren en materialen vaak ge- ZONNEBRILLEN Urban Jungle is de naam van een nieuwe collectie zonne brillen die de eigentijdse ar chitectuur van grote steden symboliseert. Metalen con structies en wolkenkrabbers met spiegelglazen dienen als inspiratiebron voor twee mo dieuze modellen. Het lichte polycarbonaatglas omlijnt de oogcontouren en bevor dert het panoramisch zicht. De in blauw, bronskleurig of grijs verkrijgbare spiegel glazen. filteren schadelijke UV-stralen. De monturen in zwart, mat brons en antra ciet harmoniëren er mooi bij. RITSEN De voorjaarscollectie 1996 van de nederlandse dames kledingfabrikant Clarisse Mode uit Halsteren biedt een grote variëteit aan kleuren en ritsen. De Clarisse en Cla risse Plus voorjaarsmode is nu volop verkrijgbaar in cir ca 900 winkels in Nederland. Het assortiment is samenge steld uit heldere, felle kleu ren waarbij geel, groen en oranje de toon aangeven. De tegenkleur marine zorgt er voor dat het geheel een ver rassend fris beeld te zien geeft. Door het optimale ge bruik van ritsen ontstaat een sportief beeld. Blazers, gilets en jurkjes tonen een duidelij ke belijning door toepassing van de prinsesselijn en hori zontale doorsnijdingen. De gebruikte stoffen lopen uit een van grof structuurdoek, fluweelzachte ribbelstof, soepelvallende print/streep- stof tot high-tech polyester- stof. BLAZERS Bij de licht getailleerde half lange blazers ligt de aan dacht vooral op de belijning en de verfijnde details. De pantalons kunnen strakke stretch broeken zijn maar ook soepelvallende halfwij- de broeken. Rokken zijn er in vele model len: kort strak, lang strak, met overslag en lang zwierig wijd. Het assortiment blou ses toont sportieve ruiten, fris gekleurde print- en uni- stoffen. Ze kunnen noncha lant en zelfs als jas worden gedragen. Voor de sportieve halflange gilets geldt dat ze licht getailleerd zijn en voor zien van ritssluiting of zak ken met een rits. De jurkjes vallen pittig soepel en zijn er in lange en korte uitvoering. combineerd. Maar natuur lijk zijn er ook veel basic mo dellen. Naast zipshirts valt de nadruk dit seizoen meer op knoopsluitingen. Bij de gebruikte materialen zijn duty-jersey en heavy oxford nieuw. Details zijn ontleend aan sport, army en work- wear. In de collectie zijn t- shirts met lange mouwen be langrijk. Truien zijn er in coolwool en verschillende combinaties van gebreide materialen. De styling is sweatshirt georiënteerd met capuchon-varianten, over- lock stiksels en invloeden uit radicale sporten. Vrolijk De spijkerbroeken stralen een vrolijke speelsheid uit. Iedere jeansfabrikant heeft een basicprogramma in zijn collectie met daarnaast merkgebonden nieuwe ont wikkelingen. We zien veel technische stoffen zoals ny lons, stretch en gecoate mate rialen waarvan bijzondere jeanswear wordt gemaakt. Vrouwen krijgen van de fa brikanten extra aandacht. Hun lichaam vraagt immers om andere stileringen dan de jeansmode voor mannen. Veel merken voeren speci fiek op het vrouwenlijf toe gesneden kledingstukken. Mannen dragen veelvuldig loose- of comfort fit model len. Qua kleurgebruik wordt dit seizoen vaak gebruik ge maakt van felle combinaties. De 5-pocketjeans is niet weg te denken uit de jeansmode, maar ook workers, battle- en flightpants hebben dit sei- Bij de vrouwenschoenen zien we een stijging van de hak- hoogte met enkels centime ters. Geraffineerde uitsnij dingen tonen de voet op z'n elegantst en de materialen mogen verfijnd genoemd worden. Om optimaal van de zomer te genieten krijgen zo- zoen een belangrijke plaats verworven. De zomercollec ties van veel merken zijn geïnspireerd op de straat waar army-, work- en sports wear met elkaar worden ge- merse klassiekers een gron dige face-lift. Plateauhakken of lage hak ken, elastiek en een wat min der gebruikt materiaal als ottoman zoeken naar het bes te plaatsje bij de eeuwige zo len in gevlochten touw: espa drilles. Na de restyling zien combineerd. Natuurlijk heeft elk jeanslabel zijn ei gen specifieke kenmerken. Een jong en enthousiast ei gen stylingteam heeft voor we deze schoen in alle moge lijke kleuren. In geribt satijn en gabardine, raso en otto man zullen ze de meest veel eisende voeten verrassen. Schoenen in talloze tinten en inspirerende materiaalcom binaties nodigen uit voor een stevige wandeling of een dagje stadten. Opvallend zijn de modellen die de vrou wenvoet soms luchtig en dan weer iets gekleder verpak ken. De schoen staat telkens op een stevig geprofileerde zool voor optimaal comfort. Mannen Bij de mannenschoenen ont dekken we naast de altijd bruikbare zwarte en bruine instappers of veterschoenen, veel actuele kleuren van don kergrijs tot staalblauw. De trendsetter stapt deze zomer op schoenen in oranje of ma rineblauw.. Linnen is een veelgebruikt materiaal voor dit seizoen. In gecoat linnen op een rub beren zool. De vetermodelen van hetzelfde materiaal stra len soberheid uit maar de kleuren zijn zomers van wit tot marine en van lichtgrijs tot donkergroen. Bij sportie ve mannen gaat de aandacht naar volledig in leer uitge werkte schoenen, in subtiele samenstellingen van twee kleuren of gewoon in don kerblauw. De sandalen, in neopreen en nylon, zijn ont worpen voor onvermoeibare wandelaars. Ze zijn overal van de partij, van de woe stijn tot het tropische regen woud... op voorwaarde dat de weersgoden hen gunstig gezind zijn. Jong Tieners gaan de zomer tege moet op stevige linnen schoe nen in geel en rood maar ook in klassiekere kleuren als marineblauw. Sandalen met klittebandsluiting of veters wedijveren met elkaar om een voetje op de andere voor te hebben. Stevige geprofileerde zolen die bestand zijn tegen de zwaarste omstandigheden nodigen uit tot avontuurlij ke expedities. De kleuren combinaties blue jeans en oranje is het helemaal. dit seizoen een veelzijdige collectie, bestaande uit mul- ti-functionele jacks, sweat shirts, truien en hemden, ge maakt. De jeanskleding van Coverage heeft een relaxte, gaan. Toch maakten de ontdekkin gen van de mens het leven steeds wat makkelijker. Waarom dan niet gewoon ge nieten van al het mooie om hem heen? Het is dan ook overheerlijk om zich door de verworven kennis te laten vertroetelen. De mens kreeg immers meer vrije tijd door het optimali seren van het tijdsgebruik. Hij kan nu vaker genieten van lange wandelingen op het strand of door neongroe- ne lentebossen, gehuld in ste vige stapschoenen en be haaglijke truien en jacks. Leuke en goedzittende kle ding die bijdraagt tot de kwaliteit van het leven zelf: een specialiteit van Timber- land. Dit kledingmerk kan met trots de kleine eik op al le kledingstukken afbeel den. Het logo symboliseert stoere en zelfverzekerde uit straling. De tops zijn in ver schillende stofkwaliteiten verkrijgbaar, ze zijn met en door elkaar te dragen. De be lijning is veelal stoer terwijl voor de fit de loose- en com fort fit bepalend is. De kle ding is uitgevoerd in felle kleuren of in pastels. Uiter aard zijn indigo en het zo merse 'cement'basiskleuren. Op het gebied van het gebrei de goed zien we dubbelface rib- en terrykwaliteiten, de overshirts in een corduroy of snelle heringbone en jacks met een zeer gedetailleerde verwerking. Bij Wrangier blijven de basic jeans de collectie bepalen. Nieuw is voor meiden een slimfit stretch jeans. Voor de tops kan je bij Wrangier te recht in drie verschillende trend-thema's. Touch-Down is sportief naar de Ameri kaanse sporten, Rough 'n Tough vertoont veel army- en tweedehands-invloeden terwijl de Bright Side of Life een uitgesproken fris en kleurrijk thema laat zien. Ieder jaar weer weet het ei genzinnige G-Star zich te on derscheiden van de andere merken. Geen invloeden uit work, street- of sportswear maar wel bottoms en tops met de zo eigen handteke ning. Er is voor de zomercol lectie een fraaie balans ge vonden tussen de trendy-stuff en de basics. Do minant aanwezig in tops zijn kleur en materiaalmix, waarbij minder dan voor heen gebruik is gemaakt van strepen. Het kleurenpalet bestaat uit koele, grijzige nu ances, heldere felle kleuren en acidkleuren. Een leuk de tail die bijna door de hele col lectie is terug te vinden, is de GSM-zaktelefoonzak. Ook in de modellen zitten vernieu wingen. Een denim matro- zenbroek, een overall met kniestukken, drie verschil lende battlepants en een zwaar afgewassen chino. zijn verbondenheid met de natuur. Alleen door respect voor de omgeving kan men deze beter begrijpen en er ten volle van genieten. Kwaliteitsnormen De lente/zomercollectie van 1996 is zo gecomponeerd dat alle kledingstukken zeer mo dieus zijn wat betreft de uit voering. Natuurlijk voldoen ze aan de strenge kwaliteitsnormen van Timberland. Gekleed in deze collectie kan men er rus tig op uit trekken en profite ren van de voordelen van de natuur. De kledingcollectie kan in drie verschillende thema's opgesplitst worden: de 'Clas sic Line', de 'Barn Yard' en de Deep Sea Fishing. De koffie staat klaar, een uitgelezen leestafel zorgt ervoor dat het wachten niet^ als vervelend wordt erva ren. Sportfanaten Steeds vaker zien we een te levisie in de kapperszaken verschijnen voor de echte sportfanaten. Eurosport en andere sportzenders laten immers de hele dag sportie ve evenementen over het beeld lopen. Al deze kleine attenties ge- Hoewel alles mag en kan, stippelen de ontwerpers vier grote trends wat betreft kleuren uit: neutrale nuan ces, plastictinten, waterige pastels en felle kleuren. De materialen staan in het teken van variatie en ver scheidenheid. Zijde, vlaslin nen, katoen, viscose, tencel, nylon, lurex en nog veel meer klassieke en moderne stoffen zijn iri de collectie terug te vinden. De materialen worden vaak Een dagje op stap of een weekendje er even tussenuit. Met de juiste tas of rugzak kun je alle kanten op. Speciaal voor de sportieve en actiev.e man en vrouw zijn er zachte tassen en rugzakken die naar wens gecombineerd kunnen worden. Gebruiks gemak staat voorop. De City Lites zijn uitgevoerd in stevig polyester en afge werkt met vinyl. Schoonhou den is op deze manier geen enkel probleem. Weekendtassen De collectie bestaat uit drie grote weekendtassen, even ven de klant het gevoel dat hij welkom is. Nat scheren Naast het vakmanschap met de schaar kunnen man nen zich ook laten 'natsche- ren'. Lekker lang inzepen, scheren op de 'oude' ma nier, weer zepen en als uit smijter een behandeling met een heerlijk geurende en verzorgende balsem. Geen wonder dat ook man nen steeds vaker een kijkje nemen in de spiegel van de kapper. alleen gebruikt, maar ook in fijne combinaties toegepast. Life styles De patronen en motieven van Herman Prochownick zijn gebaseerd op life-styles: de luxueuze basics, de stads- look, de eenvoudige stijl en. zijn eigen stijl. Vier verschil lende thema's met als rode draad een perfecte smaak en een altijd rijke fantasie... klassiek en 'evergreens'. zoveel rugzakken, een ruime toilettas en een heuptasje met twee vakken in navy- blauw, groen met een opval lende zachtoranje bies. Rugzakken De rugzakken beschikken over een of meer ritsvakken aan de buitenzijde. De ver stelbare met schuim gevulde schouderbanden staan ga rant voor prima draagcom- fort. De weekendtassen zijn voor zien van twee stevige hand vatten, een afneembare schouderband, een ritsvak aan de voorzijde en een net- vak aan de binnenzijde. Liniienschoenen in uitdagende kleuren voor sportieve, zonni ge dagen. (Foto: Kipling) De ontwerpers van schoenmode laten zich dit voor jaar leiden door elegance en comfort. Ook de spor tieve schoen neemt een belangrijke plaats in. Voor jaars- en zomerschoenen kenmerken zich door lichte materialen. De stilering is slanker donder dat de draagbaarheid in het gedrang komt. Jongeren vinden het belangrijk hoe ze gekleed zijn, hebben ook veel belangstelling voor mode. Maar ze inaken nauwelijks gebruik van de naaimachine. De Stichting Promotiefonds Naaimachines wil daarin verandering brengen. Ze wil met de campagne Naai- machine-Tovermachine de populariteit van de naai machine onder jongeren vergroten. Door te laten zien dat je op een .eenvoudige manier van iets gewoons, iets bijzonders kunt maken. „Van een over hemdblouse een mini-jurkje maken? Of van een gewoon T-shirt een exclusief party topje? Het kan allemaal", al dus G. Leenders van de stich ting. Met de naaimachine uiteraard. Die er weliswaar ingewikkeld uitziet, maar eenvoudig te bedienen is. De Stichting Promotiefonds Naaimachines zal zich in de campagne niet alleen op zelf mode maken richten, maar ook op woninginrichting. „Ook dan is de naaimachine een ideale hulp. Van een overbodig gordijn kun je een draperie maken, van een ta fellaken een grand-foulard." De mens is altijd gefascineerd geweest door de we reld om hem heen. Zijn grote droom was hier ooit greep op te krijgen. De natuur en zijn grillen, de me demens, de ongrijpbare tijd, het leven op zich. En telkens als hij erin slaagde een tipje van de sluier op te tillen, bleek er een grote mysterie onder schuil te Voor iedereen z'n eigen tas of rugzak als je een weekendje op pad gaat. Een avontuurlijke vakantie wordt in de meeste ge vallen al maanden tevoren gepland. Wanneer de bestemming bekend is en de reiskoorts met het na deren van de vertrekdatum stijgt, worden voorbe reidingen getroffen voor het vervoer van de bagage. Je hebt immers voor een vliegvakantie andere rei stassen of -koffers nodig dan voor een fiets- of wan deltocht in een bergachtig land. De keuze is groot. De Italiaanse fabrikant van modeaccessoires Pro chownick neemt met zijn nieuwe collectie op een wel heel vrolijke manier afscheid van de winterse grauwheid. Een uitgelaten genieten van het leven, van het geluk en van kleur, komt ervoor in de plaats. De mode reageert, ze gaat op zoek naar nieu we uitdagingen, ook al betekent dat soms een terug keer naar wat al lang bestond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 21