ijn WW3 Het extraatje van Milka. OPEN HUIS Open dag Slot Moermond in middeleeuwse sferen Adviesbureau Personeelsbeleid met twee bureaus in Zierikzee Gratis kopen, 19 dagen lang Keukens half geld Lichaamsreiziger, Lichaamstaal Vrijwillige Thuishulp ontlast familieleden DE HUIZENBANK deurloo VRIJDAG 15 EN ZATERDAG 16 MAART Deze week alleen bij Albert Heijn. ch Zie advertentie achterpagina modebijlage deurloo deurloo —mannen mol 5 Mol 7 schuithaven 2-4 Zilla Kooij, één van de leidsters van Lichaamsreiziger, Li chaamstaal. ZIERIKZEE - „Als we bewuster worden van ons ei gen lichaam, kunnen we spanningen en het effect er van eerder herkennen en onszelf beter ontspannen," vinden Zilla Kooy en Karin Roozemond. Zij geven zaterdag 23 en zondag 24 maart, van 13.00 tot 17.00 uur, de workshop 'Lichaamsreiziger, Lichaamstaal' in het MFC in Zierikzee. Zilla werkt veel met dans en Karin begeleidt stresshante- ringsgroepen. Zij zijn ge boeid door de manier waarop mensen in contact komen met wie zij werkelijk zijn. Het tweetal streeft ernaar om met respect en ruimte voor ieders individuele pro ces handgrepen en methodes aan te reiken om tot een be ter zelfinzicht te komen. Het is de bedoeling van het weekend om op een speelse en creatieve manier om te le ren gaan met de plekken in het lichaam waar men klach ten of blokkades ervaart. Zilla: ,,Het gaat niet alleen om het oplossen van proble men, maar ook om het accep teren ervan. Blokkades hoe ven niet altijd traumatisch te zijn. Je kunt er op een speelse manier mee omgaan en het op dezelfde manier accepte ren zoals mensen met een De tweede dag houdt de groep zich specifiek bezig met de werking en functie van botten en organen. Zilla: ,,In de organen zitten vaak veel emoties opgeslagen." De workshop is er dus voor mensen die zich bewuster willen worden van hun li chaam en effectiever met spanningen om willen gaan. Zij leren hun klachten beter begrijpen en gaan daardoor anders om met emoties en ou de gedragspatronen. Verder voor iedereen die actief bezig wil zijn met zijn lichaam. In de workshop is plaats voor maximaal twaalf perso nen. Deelnemers moeten een matje of een slaapzak meene men en gemakkelijk zittende kleding dragen. Voor opgave en meer informatie: telefoon 0345-517476. Advertentie ZIE ONZE ADVERTENTIE VERDEROP IN DEZE KRANT maakt uw huis contant! De Huizenbank koopt huizen. Door het verkooprisico over te nemen en koopkracht beschikbaar te stellen is De Huizenbank een sterke schakel in de ketting van onroerend goed transacties. Verkoop uw huis aan De Huizenbank en geniet van de voordelen: Veiliger (u heeft direkt zekerheid) Gemakkelijker (u hoeft niets meer te doen) Voordeliger (geen dubbele lasten) Kostenbesparend (geen verkoopkosten) Verhuizen op lange of korte termijn Onbekende verhuisdatum is geen bezwaar Voor inlichtingen over inkoop van huizen in Zeeland kunt u bellen met Ronald Zwolle Makelaardij DE HUIZENBANK Een activiteit van Ronald Zwolle Makelaardij Koorkerkstraat 12 4331 AW Middelburg Telefoon 0118-623420 Fax 0118-616864 In kader van veertigjarig bestaan Stichting Moermond MODEB1JLAGE ZIERIKZEE - Het begin van de lente nadert snel. Met hopelijk veel zonni ge dagen in het vooruit zicht, presenteert Het Extra Nieuwsblad deze week een bijlage, boor devol informatie over de nieuwste voorjaars- en zomermode van 1996. In de modebijlage wordt een overzicht gegeven van de trends en kleuren die in veel modewinkels al te zien zijn. Vrolijke, comfortabele kleding voor alle leeftij den. Voor vrouwen, man nen en kinderen. Verder informatie over bad- en strandmode, sieraden, kapsels en accessoires. LAMPIONOPTOCHT NIEUWERKERK - Om af- scheid te nemen van een lan ge, donkere en koude winter organiseert de Oranjevereni ging Nieuwerkerk een lam pionoptocht. Het evenement wordt gehou den op zaterdag 30 maart, het weekeinde waarin de zomer tijd weer ingaat. De optocht wordt muzikaal opgeluis terd door de muziekvereni ging Oefening en Uitspan ning. Vertrek om 19.00 uur vanaf Ons Dorpshuis. Bij slecht weer gaat het evene ment niet door. Advertentie GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! ROTTERDAM STAOIONWEG 41a - 010-4034441 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 (BIJONPUIS) 010-4550511 OUD BEVERLAND BURG DE VRIES BROEKMANlMN 2 - 0186-621066 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH OIEP 63c 010-4501572 RENESSE - Een open dag geheel in middeleeuwse stijl. De Stichting Moermond heeft besloten haar veertigjarig bestaan samen met de bevolking van Schouwen-Duiveland te vieren. Op zaterdag 23 maart, van 12.00 tot 16.00 uur, kan iedereen een kijkje komen nemen op het slot en zich in vervlogen tijden wanen. Belangrijk evenement is het planten van een boom, een sequoia, als symbool voor de toe komst van het Schouwse kasteel. Lukkie Nederhoed, lid van het dagelijks bestuur van Stichting Moermond, is en thousiast over de boom: „Het planten van een se quoia is een hele oude tradi tie op landgoederen. Het werd gedaan bij geboorte, huwelijk of overlijden. Voor ons als stichting zal de boom een symbool zijn voor het be houd van het slot en tevens een begin van het aanplanten van de directe omgeving van Moermond." Gedeputeerde van cultuur, de heer G. L. C. M. de Kok zal deze handeling samen met voorzitter van de stichting, de heer F. K. Vos, uitvoeren. Het ligt in de bedoeling de veertig hectare grond rond om het slot zo in te planten dat er van alle kanten zicht lijnen ontstaan die het monu ment meer zichtbaar moeten maken. Lukkie: „Je krijgt dan eenzelfde effect als de doorkijk die de slotlaan te zien geeft. Verder is. het slot alleen zichtbaar als de bo men kaal zijn. De boom is voor ons de start naar meer openheid rondom Moer mond. Er wonen jonge men sen hier in de omgeving die nog nooit binnen zijn ge weest. We zijn sinds kort be zig een lange termijn-visie uit te werken. Voor het be houd en een goed beheer van een dergelijk waardevol mo nument is veel geld nodig en we moeten zorgen dat dat er komt. Dat bereik je niet door er een groot hek omheen te zetten, maar juist de moge lijkheden die er zijn te ge bruiken. Wij vinden daarom ook dat de golfbestemming gehandhaafd moet blijven." Koetsen Tijdens de open dag is er voor jong en oud van alles te doen. De gastheren en -vrou wen zullen gekleed zijn in middeleeuwse kleding, uit de tijd van Jan van Renesse. Hij was één van de machtig ste edelmannen van Holland en Zeeland en achterklein zoon van Costijn van Zierik zee, degene die Moermond liet bouwen (in 1230). Bijzon der evenement zal het ring steken met bespannen koet sen zijn. Daarnaast is er gewoon ringsteken te paard en de kinderen kunnen, on der begeleiding, een rondje op een pony maken. Voor kinderen en hun ouders is er, in samenwerking met de Na- tuur- en Vogelwacht, een na- tuurspeurtocht rond het slot uitgezet. Diverse verenigingen zullen met een stand aanwezig zijn, zoals Stad en Lande en Na tuurmonumenten. Verspreid over de dag kan de bezoeker genieten van demonstraties van gebruiken en spelen uit vervlogen tijden: Handboog vereniging Zodiac geeft een demonstratie boogschieten en valkenier Theo de Kuiper vertelt het één en ander over deze bijzondere sport. Troubadour Natuurlijk ontbreekt ook de muziek niet. Dik de Koning uit Zierikzee treedt op als troubadour en een muzikaal gezelschap, voorzien van middeleeuwse instrumen ten, zorgt voor een vrolijke noot. Kunstenares Marian van Puyvelde uit Burgh- Haamstede verzorgt een beeldentuin op het kasteel terrein. Om alles zoveel mo gelijk in middeleeuwse sfe ren te maken zal bij het kasteel een echt schavot te zien zijn en loopt er een mars kramer rond die lekkernijen uit die tijd verkoopt. Voor bezoekers die geïnte- Weekend-workshop in MFC Zierikzee lichamelijke handicap dat vaak doen." Zowel landelijk hoofdbureau als regionaal adviesbureau resseerd zijn in de geschiede nis van het kasteel is er vo lop informatie. Aan de hand van een aantal maquettes kan men de toekomstplan nen van Stichting Moermond aanschouwen en zijn er be- stemmingsplankaarten en historisch materiaal. Streek archivaris de heer H. Uil heeft ter gelegenheid van het jubileum de geschiedenis van Moermond in een be knopte, 'publieksvriendelij ke' tekst weergegeven en kan de bezoekers dit aanbie den op een mooi vel papier, voorzien van een zegel. Een belangrijk doel van de open dag is het vergroten van de bekendheid en zo de toe komst zeker te stellen. Mo menteel is het monument alleen toegankelijk als con grescentrum, voor recepties, tuinfeesten, relatiedagen, outdoortrainingen, bruilof ten en ontvangsten. Tekening De eerste dag van de works hop is gericht op het mentale. Door middel van het maken* van een tekening, het silhou et van een persoon die op de grond ligt, gaan de deelne mers aan het werk. Na het maken van die tekening wordt er flink bewogen en vervolgens bekeken hoe de verschillende lichaamsdelen ervaren worden. Zilla: „Je kunt bijvoorbeeld ontdek ken dat je ene voet minder warm is of je voelt iets waar je vaak last van hebt. Dat te ken je in kleuren die je erbij vindt passen in het silhouet en dat wordt weer omgezet in geluid en dans. Het op deze manier bezig zijn kan al heel veel oplossen. Vaak geeft het mensen net dat zetje dat ze nodig hebben om over een dood punt heen te komen." ZIERIKZEE - Bedrijven uit de regio die met deskun digen willen praten over hun personeelsbeleid kun nen sinds kort terecht bij het Regionaal Adviesbu reau Personeelsbeleid Schouwen-Duiveland. Een onderneming die onderdeel vormt van T. G. de Vries Landelijk Adviesbureau Personeelsbeleid BV. Dit landelijk actieve bedrijf werd begin dit jaar opge richt. Zowel het landelijk hoofdbureau als een re gionaal adviesbureau van de onderneming werd ge vestigd in Zierikzee. Aan het Kerkhof 1 zit het Re gionaal Adviesbureau. Van uit dit bureau wordt een breed scala van diensten aan geboden, vooral op het ge bied van personeel en organi satie in bedrijven. Zo kunnen de medewerkers van het bedrijf antwoord geven op vragen op het gebied van arbeidsrecht, ziektewet, ar- bowet, scholingen training, medezeggenschap en loop baanbegeleiding. Door laag drempelig te werken en ook 's avonds en op zaterdagen aanspreekbaar te zijn wil het Regionaal Adviesbureau Personeelsbeleid Schouwen- Duiveland zich onderschei den van concurrenten. De kennis en deskundigheid van de personeelsleden wordt ondersteund door een netwerk van specialisten die advies kunnen geven. Ondernemingen met vijf of meer werknemers kunnen bij het Regionaal Adviesbu reau een consult-abonne ment afnemen. Met zo'n abonnement krijgt het be drijf twaalf keer per jaar de nieuwsbrief TGV Select en een stand-by waardoor het Adviesbureau van maandag tot en met zaterdag per fax of telefoon direct bereikbaar is voor vragen. Minimaal zes keer per jaar bezoeken mede werkers van het Adviesbu reau het bedrijf om individu ele of collectieve problemen op het gebied van personeel en organisatie op te lossen. Tenslotte geeft het consult abonnement korting op des kundigheidsbevordering, BROUWERSHAVEN - Voor mensen die slecht ter been, ziek of gehandicapt zijn kunnen de dagelijkse klusjes een probleem vormen. De Vrijwillige Thuis hulp kan daarbij de hulp bieden die niet door de huisarts, wijkverpleging of gezinszorg gegeven kan worden. De Stichting Vrijwillige Hulpdienst bestaat uit een aantal vrijwilligers die hulp bieden wanneer daarvoor (nog) geen beroepskracht be schikbaar is. Het gaat om mensen die boodschappen of medicijnen willen halen, de sneeuw van de stoep vegen, meegaan naar een controle bezoek in het ziekenhuis of die langs komen voor een praatje, een wandeling of sa men met de betreffende ou dere gaan winkelen. Mensen die vanwege ziekte, een handicap of ouderdom hulp nodig hebben kunnen een beroep doen op Vrijwilli ge Thuishulp, ook wanneer thuis reeds professionele hulp wordt verleend of een verzorger aanwezig is. Door de inzet van vrijwilligers is het mogelijk om de verzorger ook wat 'vrije tijd' te geven. De Vrijwillige Thuiszorg is in principe gratis. Wel wordt een vergoeding gevraagd voor reiskosten, wanneer een vrijwilliger die moet ma ken. Het telefoonnummer waarmee mensen van heel Schouwen-Duiveland con tact kunnen zoeken met de Vrijwillige Thuishulp Schouwen-Duiveland is 412332. Inwoners van de gemeente Brouwershaven kunnen 691393 bellen, omdat deze gemeente een eigen hulpdienst heeft. Slot Moermond in Renesse zal in de toekomst voor een groter publiek toegankelijk zijn. (Archieffoto) waaronder seminars, thema dagen en vorming- en trai ningsactiviteiten die zowel regionaal als landelijk wor den georganiseerd. Alle vor men van ondersteuning, ad visering, opleiding, vorming en training kunnen ook apart worden afgenomen bij het Adviesbureau. Verder kunnen belangstellenden ge bruik maken van de infor matie- en advieslij n, een 'help desk' die van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur bereik baar is via 06-91122399. Advertentie Advertentie voor 'n echt lekker dagje uit met Milka. Nu kunt u met elke 2e persoon naar 'n fantastisch attrac tiepark (Safaripark Beekse Bergen. Speelland of Autotron Rosmalen), terwijl u maar voor één hoeft te be talen* Koop één "actie verpakking, Milka tabletten, div. smaken. 1 tablet 300 gram A49 4.19 of 2 tabletten Q QQ 100 gram 330 Milka Lila Pause. diverse smaken O 1 Q 3-pak, 102gram 239 L-.Lz) Milka Ula Pause mini's, twee smaken. Q ~tq zak 200 gram 339 O

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1