qtq o) O) Cl O) h O O Q O Kleur en slank silhouet bepaalt vrouwenkleding Zonnige kleuren voor jonge modekinderen Jeans voor iedereen Ecologische invloed verdwijnt NIEUWSBLAD WOENSDAG 13 MAART 1996 MARINE LOOK BLIJFT ACTUEEL Zoals alles zijn ook modetrends aan golfbewegingen onderhevig. De ecologische invloeden nemen af scheid. Het laag-over-laag fenomeen kan echt niet meer. Een uiterst vrouwelijk silhouet zowel in stilering, in materiaalgebruik, maar ook in kleur neemt die plaats in. Wie een rondje maakt langs de kledingwinkels in de eigen woonplaats ziet gelijk waar het in het nieuwe seizoen om draait: heldere, frisse kleuren als geel, groen en oranje geven de toon aan. Een belangrijke kledingstijl is geïnspireerd op de film- en glamourwereld van de jaren veertig tot en met zestig. Wijd-swingende mode met bustiertjes in de stijl van Grace Kelly is erg actueel. Met de back-to-nature ge dachte wordt definitief afge rekend door een tegenstro ming van changeant of glanzende high-tech materia len en glanzende laksoorten. Het kostuum staat in de be langstelling. De jasjes zijn aansluitend en vallen tot op de heup. De roklengte va rieert van knielang tot iets onder de knie. De elegance van Jacky O. in spireert veel ontwerpers. Dit komt tot uiting in jurken met korte jackjes. De hernieuw de vrouwelijkheid komt te rug in t-shirts en de bonnette rie. Ook hier is het silhouet nauwaansluitend met jung le- en camouflageprints als dessin. Maritiem Al jarenlang vormt de mari tieme wereld de grootste inspiratiebron voor ontwer pers die hun voorjaarsmode collecties daardoor laten beïnvloeden. Ook dit voor jaar en vooral zomer ontko men we niet aan navyblauw, wit en rood en niet te verge ten de stippen en strepen. Vormen en vooral de lengte van de kleding bepalen het modebeeld. Echt nieuwe mo detrends bestaan niet meer. Het ene jaar zal de aandacht liggen op het vrouwelijke. Dit wordt bijna altijd ge volgd door een trend waarbij mannelijke vormen de voor keur krijgen. Er zal ook al tijd een beweging blijven be staan van wijde vormen gevolgd door aangesloten vormen. Strenge uitstraling Het modebeeld van de jaren vijftig en zestig is de periode waarnaar de huidige kle dingontwerpers teruggrij pen. Wat verschilt zijn de mo dernere pasvormen en het gebruik van andere materia len. Laag over laag is niet langer dè trend. Deze lente wordt gekenmerkt door een simpele en vooral nette - ja bijna strenge - uitstraling. Dat de heupen veel aandacht krijgen, valt op door de pas vorm van broeken en rokken die op de heup gedragen wor den. Daarbij blijven de bui ken bloot. Dit voorjaar zien we eveneens veel lange rok ken en slanke, soepele sil houetten. Herenmode Mannen zijn over het alge meen erg basic ingesteld. Dit voorjaar lenen de ontwerpen zich goed om de garderobe te vernieuwen of uit te breiden. Sportief, basic, stads, tradi tioneel en het jonge casual. Er is keuze genoeg. Binnen de basic-lijn vinden we kle ding met een gedistingeerde re stijl, met veel popeline en verschillende structuren als belangrijke details. Kleine ruitjes zijn nieuw. Breisels zijn heel licht. Navyblauw, zwart en wit zijn de basic- kleuren, aangevuld met pas tels en levendige kleuren. Het sportieve element dient als aanvulling op de basic- lijn. Hieronder vinden we veel klassieke kledingstuk ken: rugby shirts, korte broeken, nylon jacks, swe aters met korte mouw en vol en klein ritsje. Kleuren: navyblauw, zwart en wit, rood, oranje en geel en groen. De stijl voor de traditionele en formele man omvat pak ken, blazers, overhemden en dassen. Overhemden zijn er in meerdere tinten blauw. Trendy Uptown Contemporary spreekt vooral de 'stad-man' aan die graag gezien wil wor den. Hij heeft de keuze uit wat trendy pakken, blazers, pantalons, overhemden en gebreide truien. Pakken, jacks en pantalons zijn voornamelijk zwart, grijs, navyblauw en wit. Overhemden zien we in meerdere kleuren, zoals blauw, rood, oranje, geel en groen. De truien vertonen een levendig beeld plus na tuurlijk zwart en wit. De jonge, casual modelijn is geïnspireerd op de Engelse New Mods stijl uit de jaren zestig. Strakke silhouetten in felle kleuren en grafische contrasten zijn gebaseerd op zwart en wit. Overhemden met kleine ruitjes en Hawaii- prints. Jersey en truien met als basis sport-elementen. Net als in de vrouwenmode geldt ook voor de mannen mode dat het eco-tijdperk voorbij is. De puur natuur- weefsels en grove structuren maken plaats voor techni sche stoffen en levendige maar verfijnde structuren. Hierbij past een slank sil houet en een eenvoudige sti lering. Kortom, een verzorg de mode. De eco-kleuren zijn verdron gen door zomerse tinten zo als kakirbeige via kaki- groen tot leger- en olijfgroen. Een andere belangrijke kleurgroep vormen de lichte parelgrijzen, witten en room, aangevuld met pasteltonen. Ook de meer donkere kleu ren zoals marine, bordeaux, aubergine en donkergroen zijn nieuw voor de basisstuk ken. Voor sportkleding en als accenten zijn er uitge sproken kleuren als fram boos, vanille, lime, oranje, koraal en heldere blauwto- nen van turkoois tot kobalt. Optimisme Zoals het voorjaar het nieu we leven uitbeeldt, zo is de lente-mode optimistisch en soms heel kleurrijk. Het straalt een vrolijk gevoel uit. Eerder ingezette trends vin den een uitgewerkte invul ling. Nuances vinden we in de stijlen, materialen en structuren van de gebruikte stoffen. Wit is de kleur voor de lente en de zomer, evenals helderblauw en rood. Ook lichte grijstinten maar even eens zwart/wit trends passe ren de revue. Prints zijn op de dierenwereld gebaseerd zoals zebra- en slangeprints, maar ook de tropische bloe men zullen dit voorjaar niet ontbreken. v^v;vA- Ook de heenmode is dit seizoen uitgesproken elegant en vrouwelijk. (Foto: Silkona) PERFECTIE Elegante, aansluitende kle ding kenmerken de lente-col lecties. Lichtgrijs, antraciet en zwart worden opgehaald door deze te combineren'met champagne, optisch wit en ecru. Een stijlvol beeld bie den de geruite krijtkleurige jasjes gedragen op wijde broeken of lange gerende rokken. Oriëntaalse invloeden zijn herkenbaar in soepel vallen de kledingstukken van zijde, satijn of linnen in fijne bloe- menprints van zijde, satijn of linnen. De kleuren he melsblauw, apricot en ecru zijn te vinden in jasjes met Nehru-kraagjes, lange jur ken in A-lijn, smal toelopen de pantalons en Jacky O. hemdjurkjës. ZOMERTHEMA Monte Carlo is een opwek kend en fris zomerthema met afzonderlijke te combineren linnen kledingstukken in poederblauw en optisch wit. Jasjes met sjaalkraag teza men met getailleerde jurk jes, capri broeken of korte, rechte rokjes geven een jeug dige invulling. Zo eenvoudig als zwart en wit is een thema waarbij de ietwat mannelijke krijt streep broekpakken in lin nen een opvallend tegen wicht vormen voor de sluikvallende, vrouwelijke jurken van zijde en crêpe ge orgette. TROPISCH Botanische dessins in opval lende, tropische kleuren op optisch wit, hot pink en mi mosa zijn te vinden in de va kantiegarderobe. Herinne ringen aan de Rivièra in de jaren vijftig: wijde jurken met ronde hals, kokette rok jes met korte gebreide truit jes of samengeknoopte blou ses met shorts. Zomerse kleuren en koele materialen zijn verwerkt in de kinderkleding. Er zijn vier sprekende thema's, die qua styling, dessinering en kleur meisjes en jon gens tot ongeveer 16 jaar zeker zullen aanspreken. De belangrijkste materialen zijn katoen en linnen. Die zijn verwerkt in veel varian ten, zoals kant, ajour, elasti- ne, jersey en nylon voor de jacks. De kleuren zijn zonnig, zoals warm oranje, safraan geel, zeegroen en mint, rood, blauw en natuurlijk wit. Als dessin kiest VEM vaak voor brede- en Bretonsestrepen, Romantische en landelijke kindermode van gewassen linnen in blauw en wit. Losvallende hemden, kuitbroeken, bermu da's met bretels, sportieve jasjes en overjurkjes in Bretonse strepen. ikat, ruiten en zomerse bloe men. Opvallend is de aandacht voor de echte meisjesmode. Het jurkje voor elke gelegen heid is in ieder thema terug te vinden van feest jurk tot een jurk voor een sportief dagje uit. Feestelijk zijn de nostalgische jurkjes in bijna doorschijnend katoen met geborduurde motieven en zo men, brede ajourranden, strikjes, kraagjes en gerim pelde koordjes. Ze worden gecombineerd met gehaakte losvallende hesjes, onder rokken en kuitbroeken. De taille wordt geaccentueerd door tunnelkoordjes of door een plooi. De bekende cloche- hoedjes van katoen, versierd met roosjes en kant passen hierbij uitstekend. Maritiem leven Ruimvallende tee's en sweaters met grafische op drukken, bermuda's, jeans, sailorjacks met oliefinish met en zonder opgestikte zakken met plooiverwerking en kleppen en polo's. Com fortabel en ideaal om te com bineren. De sportieve kle ding bestaat uit overhemden in grote ruiten, t-shirts, swe ats, ruimvallende jacks met bijpassende debardeurs, je ans, bermuda's, overgooiers en jerseyjurkjes met bloeme tjes print. Romantisch en landelijk is dit gewassen linnen thema in bijna overwegend blauw en wit. Bretonse strepen en ikat zijn de belangrijkste dessins voor losvallende overhem den, kuitbroeken, overjurk jes en bermuda's met bretels. Voor kleine modebewuste meisjes zijn er grappige clo- chehoedjes in ruit en uni. De spijkerbroek is al vele jaren niet meer uit het we reldbeeld weg te denken. Op Nederlandse middelba re scholen lijkt deze kleding tot schooluniform te zijn gekozen. De echte, eerlijke Amerikaanse basics is ook buiten het land van de grenzeloze vrijheid draagbaar (Foto: Pall Mali American Classic). Het is daarom niet verwon derlijk dat spijkerkleding niet meer gezien wordt als uitsluitend werkmansgoed maar mensen uit alle sociale klassen dragen het goed met veel plezier. Op veel gelegen heden is het dragen van spij kerbroeken geaccepteerd. De ontwerpers van de ver schillende jeans-merken doen er alles aan om qua mo dellering en uiterlijke vorm geving hun merk de boven toon te laten voeren. De mode-tendens lijkt wat min der 'slordig' te worden; ster ker nog de hang naar regels ook binnen dit mode-seg ment wordt duidelijker. Ook in de jeansmode is de roep naar klassiek en basic sterk aanwezig. Kleuriger collectie Dit seizoen heeft de jeanskle- ding van Pall Mali American Classic meer kleur in mate rialen en print-designs. De wassingen, keuze van mate rialen en prints/artwork van de lijn zijn zorgvuldig op el kaar afgestemd en dragen zichtbaar het basic Ameri kaanse karakter. Naast de normale five- pockets en chi- no's omvat de Pall Mall col lectie cargo-pants, ook afge wassen poplin, beachshorts, fine canvas shorts en broe ken met veel authentieke de tails. Naast de klassiek leren jacks zijn er veel nieuwe kwalitei ten en modellen. Leer met oi ly of waxy finishes. Nieuw zijn de leren jacks voor de vrouwen met aangepaste pasvorm maar met dezelfde ruige uitstraling als de man- nenjacks. In de 'gewone' jacks zien we veel materiaal mixen, contrast kragen en kleurmixen. Als materialen worden gebruikt canvas, ny lon met coating en twill met coating aan de binnenkant

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 19