CDA Zierikzee somber gestemd over belanghebbenden parkeren Minister J. J. van Aartsen op bezoek Telefooncentrale kost 13.000 gulden Lichtreclame in poldergebied kan nog niet worden aangepakt Inbraken bouwketen Gs willen verlenging van project voorlichting kindermishandeling Plan voor zonering van duiksport op de helling: Lezing Gnosis DINSDAG 12 MAART 1996 NR 25941 3 Verwachting t/m zaterdag 16 maart WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp.-4 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht oost 4 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -1 'graad Mid.temp. 7 graden Windkracht z.oost 5 Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 8 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13mrt Zon op 06.58, onder 18.39 Maan op 02.46, onder 11.43 14mrt Zon op 06.55, onder 18.41 Maan op 03.39, onder 12.50 Nieuwe Maan: 19 maart (11.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weerbeeld voor mor gen is bijna een kopie van vandaag. Het enige verschil is de maximum temperatuur. Deze ligt op een iets hoger niveau. Ook na morgen blijft de temperatuur deze tendens verto nen. Aan het einde van de week vriest het 's nachts nog op een enke le plek en wordt het 's middags een graad of 7. Vannacht is het vrij helder en loopt de minimumtemperatuur uiteen van -9 graden in het oosten tot -5 aan de westkust. Morgen be gint de dag met volop zonneschijn. Wel kunnen er in de loop van dag en kele stapelwolken ontstaan. Het blijft droog. Boven land waait er een matige oostenwind. Aan de kust is de wind nu en dan krachtig. Verant woordelijk voor dit fraaie weer is een krachtig hogedrukgebied boven noord-Rusland. Tegen het weekein de verliest het hoog geleidelijk zijn invloed op het Nederlandse weer. Oceaanstonngen bereiken dan, in verzwakte vorm, ons land. Wolken spelen de hoofdrol en slechts nu en dan is er ruimte voor zon. Het blijft overwegend droog. DEN OSSE - Aan de Christof- fellaan in Den Osse is afgelo pen weekend ingebroken in twee bouwketen. De inbraken werden maandag morgen omstreeks 7.30 uur ontdekt. De directiekeet is ei gendom van een weg- en water- bouwbedrijf uit EIburg. Uit deze keet werd onder meer faxapparatuur gestolen. Uit de schaftkeet, die naast de direc tiekeet staat, werd eveneens apparatuur gestolen. Deze keet is eigendom van een be drijf uit Zierikzee. Volgens ge tuigen zijn de inbraken ge pleegd tussen zaterdag 7.30 en zondag 10.30 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ]H Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nou weiand Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52.50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190.00 (autom. afschr.) 180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. Vrijdag Zaterdag Schuddebeurs, Kerkwerve en Haamstede KERKWERVE/HAAMSTEDE - Tijdens een werkbezoek aan Zeeland morgen, woensdag, neemt minister J. J. van Aartsen van land bouw, natuurbeheer en visserij een kijkje op een bedrijf in Kerkwerve en wordt rondgereden door Schouwen-Zuid. De minister begint zijn werk bezoek om 10.00 uur in het hoofdkantoor van C. Meijer BV in Kruiningen. Daar wordt hij verwelkomd door onder an deren de Commissaris van de Koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder en gedeputeerden Bruinooge, Dek, De Kok en Van Zwieten. In Colijnsplaat bezoekt de be windsman Verburg-Holland BV. Eind van de ochtend wordt koers gezet naar de Hostellerie Schuddebeurs waar een werk- lunch wordt gebruikt. De gede puteerden verzorgen daar een korte inleiding over hun eigen portefeuille waarna een door Van Gelder geleide discussie volgt. Aansluitend wordt een bezoek gebracht aan het bedrijf van C. B. den Boer aan de Zandweg in Kerkwerve. Daar wordt de minister opge wacht door loco-burgemeester L. C. Hart en vertegenwoor digers van de verschillende landbouworganisaties. Onder leiding van gedeputeerde Bruinooge wordt gesproken over de Zeeuwse land- en tuin bouw. Het bezoek wordt afgesloten met een rit door Schouwen- Zuid, met onderweg een stop bij de Plompe Toren, gevolgd door een informele bijeen komst in het gemeentehuis in Haamstede. In gemeentehuis Nieuwerkerk Niet alle doelstellingen bereikt ging van het project wel haal baar. Binnen de komende twee jaren kunnen volgens het steunpunt ook de overige doelgroepen worden benaderd. Daarnaast kan in deze tijdspanne ge werkt worden aan het elders onderbrengen van de functie van het steunpunt. Omdat de toekomstige posities van de verschillende organisaties nog niet allemaal even duidelijk zijn, is het nu nog te vroeg om de werkzaamheden van het steunpunt over te dragen. ,,De kans is groot dat het kind hier met het badwater wordt weg gegooid", zo concludeerde het steunpunt in het evaluatierap port van oktober 1995. Het Provinciaal Samenwer kingsverband Jeugdhulpverle ning (PSJ), bij wie gs om ad vies vroegen, is positief over de verlenging van het project. Volgens het PSJ vraagt zowel het bereiken van alle doelgroe pen als het vormen van een netwerk extra aandacht. Om het project te verlengen ia een bedrag nodig van ruim twee ton. De provincie en de GGD Zeeland betalen ieder veertig procent van dit bedrag. De Stichting VKM de resterende twintig procent Inwoners van Zierikzee kunnen straks een parkeerplaats voor de woning voor 75 gulden 'kopen' van de gemeente. (Archieffoto) ZIERIKZEE - De CDA-fractie van Zierikzee is somber gestemd over de uitvoerbaarheid van het belanghebbenden parkeren zoals dat wordt voorgesteld in een startnotitie. Volgens fractie voorzitter C. Legemaate komt er „weinig' van terecht". Legemaate zei dit gisteren tij dens de vergadering van de commissie openbare werken en milieu. Hij ziet met name problemen in het Havenkwar tier. Zeker wanneer de plan nen om van de Nieuwe Haven een boulevard te maken door gang vinden. ,,Dan gaat het daar fout. Want waar moeten alle auto's naar toe", aldus Le gemaate. Hetzelfde geldt volgens hem voor de parkeerplaatsen aan het Hofferplein en aan de Ze- vengetijstraat, wanneer die niet bestemd worden voor be langhebbenden parkeren. Vol gens Legemaate kun je de men sen immers niet laten betalen voor een park-eerplaats,- wan neer het niet mogelijk is de au to voor het huis, of in ieder'ge val in de buurt, te parkeren. Wethouder P. de Rijke is het met Legemaate eens. Ook hij voorziet problemen in het Ha venkwartier als de Nieuwe Haven tot verblijfsgebied wordt verklaard. Daarom heb ik> altijd geroepen dat we van de Nieuwe Haven geen boulevard moeten maken. Je hebt die straks hard nodig om te parkeren", aldus De Rijke. R. W. A. M. Pessers (D66) is het hier niet mee eens. ,,Er zijn nu ook problemen met het parke ren. Maar daar is nu juist, het belanghebbenden parkeren voor; om hier een eind aan te maken. J. J. Geleijnse (VVD) viel hem bij. ,,Als we niets doen zijn de problemen straks nog veel groter", zei hij giste- Vergunning Met het belanghebbenden par keren wil de gemeente Zierik zee eeri eind maken aan de pro blemen die de eigen inwoners (met name in het zomersei zoen) ondervinden met het par keren Zij kunnen voor 75 gul den per jaar een parkeerplaats krijgen van de gemeente. Voor bedrijven kost een parkeer plaats 150 gulden. Deze plaats zal niet in alle straten voor de deur zijn. In smalle straten is dat niet mogelijk. Zeer waar schijnlijk geldt een vergun ning voor een bepaalde zone in de binnenstad, zodat er altijd in de buurt van de woning ge parkeerd kan worden. Mensen die beschikken over een eigen parkeergelegenheid, zoals een garage, komen niet in aanmer king voor een vergunning. Het belanghebbenden parke ren gaat gepaard met een uit breiding van het betaald par keren. Zo wordt in de eerste opzet-het aantal betaald par- keerplaatsen aan de Oude Ha ven en Nieuwe Haven uitge breid. Daarnaast wordt de Gasthuisboomgaard in zijn to taliteit betaald perkeren. Voor andere, kleinere parkeerter reinen moet ook betaald gaan worden. Als alternatief is er nog de mo gelijkheid een abonnement te kopen. Hiermee kan bijvoor beeld op twee locaties gepar keerd worden. Volgens het plan gaat zo'n abonnement vijfhonderd gulden kosten. Om over voldoende parkeer plaatsen te blijven beschikken worden de parkeerplaatsen aan de Hoofdpoortstraat en 's- Heer Lauwendorp uitgebreid. Inventarisatie Gisteren werden al vraagte kens gezet bij de uitbreiding van het betaald parkeren. Op sommige plekken komt vol gens de commissieleden het parkeren voor belanghebben den in de knel. Daarnaast wer den vraagtekens gezet bij de omschrijving van wie een be langhebbende precies is. Vol gens Pessers is een goede inventarisatie echter belang rijker dan de juiste omschrij ving van wat een belangheb bende is. „Het allerbelangrijkst is om vast te stellen hoeveel vergun ningen er straks aangevraagd gaan worden. Pas wanneer je dat weet kun je criteria vast gaan stellen. Er wordt van uit gegaan dat er te weinig plaat sen zijn. Dat wil ik eerst wel eens zien. Pas als je cijfers hebt weet je hoe streng je moet zijn." Volgens de startnotitie kan een huishouden of bedrijf maximaal één parkeervergun- ning krijgen. Sprengelmeijer vindt dat er meer rekening gehouden-moet worden met de bedrijven. Be langhebbenden zijn volgens hem meer dan alleen de inwo ners van de binnenstad. Daar horen ook mensen bij die al leen in Zierikzee werken. Ook zij willen de auto in de binnen stad kwijt kunnen, aldus Sprengelmeijer. NIEUWERKERK - In het gemeentehuis in Nieuwerkerk werd afgelopen vrijdag in allerijl een nieuwe telefooncentrale geïnstalleerd. De kosten daarvan bedragen 13.000 gulden. De telefooncentrale moest worden aangebracht vanwege een storing in de oude centrale. Het gemeentehuis was daar door nog wel bereikbaar via het centrale nummer, maar de bellers konden niet meer wor den doorgeschakeld naar de di verse afdelingen. De storing was het gevolg van blikseminslag in de telefoon centrale in het verleden. Op het eerste gezicht veroorzaakte dat niet veel schade, maar in de loop van de tijd ging de tele fooncentrale steeds minder goed werken. Uit onderzoek bleek dat repa ratie niet mogelijk is. De ver vanging van de telefooncentra le kost 13.000 gulden. Het Duivelandse college van bur gemeester en wethouders wil dat geld beschikbaar stellen uit de algemene reserve van de gemeente. Donderdag komt het onder werp aan de orde tijdens de vergadering van de gemeente lijke adviescommissie finan ciën, die vanaf 16.30 uur wordt gehouden in het gemeentehuis in Nieuwerkerk. De vergade ring kan door iedere belang stellende worden bijgewoond. Vandaag beslissing gs ZIERIKZEE - Vandaag, dinsdag, wordt een be slissing genomen over het plan voor zonering van de duiksport in de Oosterschelde. Aan gs wordt voorgesteld het plan voorlopig in te trek ken. Enige tijd geleden kwam de provincie met het plan op de proppen om de Oosterschelde te verdelen in aparte zones voor sportduikers en vissers. Daarmée haalde men zich de woede van de sportduikers op de hals. Zij begonnen een pro testactie tegen het voornemen. Het schoot de duikers vooral in het verkeerde keelgat dat zij beschuldigd werden van stro perij in de Oosterschelde en het vernielen van vistuig. De sportduikers overhandigden petities, er werd een kaarten actie op poten gezet en tegen het plan van de provincie wer den zo'n 250 bezwaarschriften ingediend. De sportduikers zijn bang dat door een zonering te veel men sen op één en dezelfde plaats gaan duiken en dat zou volgens hen ten koste gaan van de vei ligheid. Omwonenden zijn niet blij met de lichtreclame die werd aangebracht voor een bedrijf aan de Nieu- weweg in Dreischor. (Foto: Marijke Folkertsma) DREISCHOR - Ondernemers in het polderge bied die op de gevel van hun bedrijf zonder ver gunning lichtreclame aanbrengen kunnen mo menteel niet worden aangepakt. Het provinciaal bestuur werkt aan een Plan van Aanpak dat reclame-uitingen in het polderge bied regelt. Naar verwachting duurt het nog minstens een jaar voor dit plan gereed is. Dat zegt hoofd afdeling Ruimtelijk Beheer van de gemeente'Brouwersha ven, ing J. H. M. Beek. Het Brouwse gemeentebestuur werd geconfronteerd met klachten die inwoners van Dreischor indienden tegen een bak met lichtreclame die door de eigenaar van een autobe drijf aan de Nieuweweg in Dreischor werd aangebracht voor zijn bedrijf. De man deed dat zonder vooraf vergunning aan te vragen voor deze vorm van reclame. Omdat het plaatsen van licht reclame in hét buitengebied niet onder de verantwoorde lijkheid van de gemeente valt, maar onder de provinciale Mi lieuverordening (regels ter be scherming van het landschap) schreef het Brouwse college van b en w een brief naar de provincie. Daarin vroeg het college om op te treden tegen het plaatsen van de lichtbak. Het provinciaal bestuur liet echter weten dat dit op korte termijn niet mogelijk is. Door gebrek aan menskracht werd de handhaving van de Provin ciale Milieuverordening in 1991 op een laag pitje gezet. Onlangs is een ambtenaar vrij gemaakt die de bordenproble- matiek doorlicht. Het resul taat daarvan wordt verwerkt in een Plan van Aanpak dat er voor moet zorgen dat het plaat sen van lichtreclame in het bui tengebied kan worden aange pakt. MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zee land willen het project Steunpunt Voorlichting Kindermishandeling met twee jaar verlengen. De VKM heeft om deze verlenging gevraagd. In het project werken de GGD Zeeland en de Ver eniging tegen Kindermishandeling (VKM) sinds 1993 samen. Aanvankelijk ging het om een driejarig project. De reden van de verlenging is dat alle doelstellingen van het project nog niet zijn bereikt, nog niet alle doelgroepen zijn benaderd en dat het nog te vroeg is om de wérkzaamhe- den van het steunpunt over te hevelen naar een of énkele or ganisaties in Zeeland die zich bezighouden met jeugdzorg. Het doel van het steunpunt, bij de oprichting in 1993, was het toenmalige aanbod aan voor lichting over kindermishande ling beter onder de aandacht te brengen van degenen die in hun werk geconfronteerd zou den kunnen worden met kin dermishandeling. Daarnaast moest het steunpunt een ver- volgaanbod ontwikkelen en stimuleren dat aandacht voor kindermishandeling beleids matig in organisaties veran kerd zou worden. Tenslotte moest het zoeken naar moge lijkheden om ondergebracht of aangesloten te worden bij de jeugdhulpverlening in de pro vincie. Evaluatie Deze doelstellingen waren na twee jaar nog maar ten dele be reikt, zo bleek uit een tussen tijdse evaluatie. Van de zeven doelgroepen zijn er maar drie actief benaderd (basisonder wijs, voortgezet onderwijs en peuterspeelzalen/kinder dagverblijven). Uit onderzoek is bovendien gebleken dat zij onvoldoende gebruik maken van het basis voorlichtingsma teriaal en het vervolgaanbod. Volgens het steunpunt zijn de doelstellingen met een verlen- Provincie iverkt aan plan van aanpak MIDDELBURG - In de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg is maandag 25 maart een lezing over 'De moderne Gnosis'. Het betreft een initiatief van de School van het Gouden Ro zenkruis. Bij de lezing wordt ingegaan op de betekenis van de Gnosis, de universele leer, voor de mensen van tegen woordig. Aanvang 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3