Dreischor haalt in slecht duel koploper Cortgene van voetstuk Kwiek herstelt redelijk All-Ready besluit seizoen met winst Trainer Kwiek wint van oude vereniging Brouwershaven ontbeert spelritme Goede start dame$ WIK Geen fouten bij koplopers MAANDAG 11 MAART 1996 NR 25940 Doelstellingen niet gehaald OUDE-TONGE - Het zaalseizoen is korfbaltrai ner Jan Voshart van All-Ready enigszins tegen gevallen. De doelstelling waarop hij vooraf had gehoopt, een kampioenschap, is niet gehaald. Eén van de oorzaken is dat invallers niet het ni veau haalden van geblesseerde spelers. De korfballers uit Zierikzee sloten het zaalseizoen in de promotieklasse af met een zege op Korvo. In Oude-Tpnge won All-Ready haar wedstrijd met 8-16. De uitslag doet misschien vermoeden dat de winst ge makkelijk tot stand kwam. Het tegendeel was waar. All- Ready korfbalde een tactische wedstrijd door niet te fel in te gaan op Korvo. De thuisploeg speelt namelijk graag op door braken. Bovendien was de ploeg van Voshart er alles aan gelegen om in de eindstand bo ven Korvo te finishen. De dames van All-Ready be slisten de wedstrijd met tien treffers. Verder kon de coach terugkijken op het goede spel van Patrick den Bekker. „Met hem hebben we het korfbal lend vermogen teruggekre gen." Doelpuntenmakers All-Ready: Esther Snoek (4), Ronald Snoek (4), Miriam vkn Tiggel- hoven (3), Debby Voshart (3), Wim in 't Veld (2). Bruse volleyballers verslaan Rijnmond BRUINISSE - Het gaat er wel eens anders aan toe in de sportwereld. Wanneer een speler of trainer van de ene naar de andere club verhuist, is weerzien vaak niet even prettig. Tonie van Breda, trainer/speler bij Kwiek, heeft er geen last van. Na afloop van de gewonnen wedstrijd tegen Rijnmond, de vereniging waarvoor Van Bre da zeven jaar uitkwam, kwa men een aantal volleyballers van Rijnmond speciaal in de kantine om de coach van de Bruse ploeg gedag te zeggen. Het 3-1 (8-15 15-6 15-10 15-10) verlies had Rijnmond inmid dels verwerkt. Juist die ploeg had het initiatief in de beginfa se van de wedstrijd. De zes ba sisspelers (Tonie van Breda, Michel Versaevel, Raymond van Boven, Michel Duiven- dijk, Erik van Breda en Eelco van Lenten) liepen elkaar eer der in de weg in plaats van te volleyballen. Met Jos Geluk en Kees Arens- man - niet in de basis omdat ze niet hadden getraind - voor de jeugdigen Duivendijk en Van Lenten keerde in de tweede pe riode de rust terug. Van Breda: „Het liep als een trein. Ging gewoon goed." Vooral met het uitschakelen van de beste man van Rijnmond, Vijfvinkel, werd een goede basis voor de eindzege gelegd. Kwiek staat door de overwin ning op een tweede stek. Een plaats die volgende week ver dedigd moeten worden tegen Rowido uit 's-Gravendeel. „Dat wordt het sleutelduel voor de tweede plaats", legde de trainer uit. Hij hoopt wel dat er de komende dagen meer wordt geoefend. „Afgelopen dinsdag waren er vijf man, vrijdag zes. Het trainen is een ramp." Na de 2-1 werd het spel van bei de ploegen onrustiger. Een puntertje van Stefan Regeer en een vrije trap van Piet de Jon ge werden gestopt. Aan de an dere kant ontsnapte Dreischor toen René de Bue net voor langs knalde. Nadat Stefan Re geer op de lat had gekopt kwam Cortgene onverwacht en onverdiend aan de 2-2. Al leek de alsmaar stijgende bal van Marcel van Strien houd baar voor keeper Meintema. Kramp J aimeTig gelman heeft zojuist de bal weggetrapt. De speler van Dreischor werd later uit voorzorg topper tegen Cortgene. (Foto: Joop van Houdt) DREISCHOR - Bijna twee maanden geleden speelden beide teams hun laatste partij. 'Wat' trainingen verder, gevoetbald werd er door bei de elftallen niet, ontmoetten de nummers één en twee van de 3e klasse elkaar. De topper Drei schor - Cortgene eindigde in een 3-2 overwin ning voor de ploeg van trainer Toine Tiggel- man. Toch was hij niet helemaal te vreden. „Het was gewoon een slechte wedstrijd. Ik heb wei nig goeie aanvallen gezien en had liever gewonnen met goed voetbal. Het oog wil ook wat", 'sprak Tiggelman. Echt onte vreden kan hij toch niet zijn. Met Dreischor staat hij inmid dels fier op kop, één punt voor op ex-leider Cortgene. DreL_ schor nam door de zege revan che op de 'aartsrivaal'. Eerder dit seizoen ging de ploeg met 9- 0 onderuit. Nu heeft de ploeg dus de kansep op een kam pioenschap in eigen hand. Al is het er één met weinig waarde. Alle standaardteams uit de 3e klasse, dus Dreischor, Cortgene, Kwadendamme en Zonnemaire, gaan naar de nieuw te vormen zesde klasse. Dick Slimmen, trainer Cortge ne: „Ik zie de zesde klas toch als een promotie. Zeker als je kampioen wordt." Dreischor startte de topper goed. Eerst kreeg Serge van de Bos een kopkans en in de vijf de minuut viel de goal al. Jai me Tiggelman scoorde op aan geven van Stefan Regeer. Een flitsende start dus voor het 'Dijst-loze' Dreischor. „Dat is lang geleden hoor", vertelde elftalleider Van de Bos. Gok Zo snel als de voorsprong kwam, zo vlug leek hij te wor den teniet gedaan. Rechtsback Jerrie Verwest zag de bal in het zestienmetergebied tegen door zijn trainer gewisseld in de zijn hand komen. Keeper Bon ne Meintema redde met de knie op de penalty van Marcel van Strien. „Puur een gok", lichtte de keeper de keuze van de hoek later toe. Na de misser bleef Cortgene het beste van het spel houden. Dreischor kreeg de bal maar niet uit de eigen defensie. Meintema moest twee keer redden op schoten van Bernard Prevost. Het laatste deel van de eerste helft trok Dreischor het spel weer naar zich toe. Kansen voor Jaime Tiggelman en Piet de Jonge werden niet verzilverd maar toch kwam Dreischor op 2-0. Stefan Re geer, 'net behandeld voor een blessure, schoot de voorzet van Serge van de Bos onder keeper De Jong door binnen. „Won- Twee minuten later juichte Dreischor weer. Piet de Jonge tikte, na een voorzet van Jan Pankow en doorkoppen van Serge van de Bos, de 3-2 bin nen. Dreischor had geluk, De Jonge bevond zich in een zeke re buitenspelpositie. De Jonge, uitblinker aan Dreischor-zij- de, moest de goal bekopen met kramp in beide onderbenen en werd gewisseld. Dat werd ook Jaime Tiggel man, al had vader Toine toen geen wissels meer. Tiggelman junior wilde wraak gaan ne men toen hij door Cortgene- uitblinker De Bue op de voet werd gestampt. Senior nam als vader/trainer de juiste beslis sing en nam zijn zoon/pupil in bescherming. Met tien tegen elf hield Dreischor daarna stand. Toen ook Nico Schouwenaar nog kramp kreeg werd het dui delijk. Het was te lang geleden voor beide ploegen om echt lekker te voetballen. Daarvoor misten de beide teams conditie en ritme. Dreischor kon er niet rouwig om zijn, de buit was binnen. derwater", repte Tiggelman over de inhoud van de water zak Op een psychologisch goed mo ment, kort voor rust, kwam Dreischor op een ruimere mar ge. Maar op een niet slechter moment, twee minuten na de thee, kwam Cortgene via René de Bue terug. „Dat is altijd zo na de rust. Ook al zegt de trai ner het nog zo vaak. Altijd een slechte periode. Het lijkt wel of ze denken van we zijn er al", zette Bonne Meintema het pro bleem uiteen. BROUWERSHAVEN - In tegenstelling tot zijn collega- trainers, van wie de ploegen vorige week in competitieverband uitkwamen, wist Brouwershaven-oefenmeester Leen van der Vel de nog niet hoe zijn ploeg ervoor stond. Na het duel tegen Nieuwdorp wist hij het wel: „Een he le slechte wedstrijd". Hij zag Brouwershaven met 0-2 ten onder gaan. Na de lange competitieloze pe riode begon Brouwershaven ietwat onwennig. „Zijn we nu wakker", brulde Van der Vel de zijn mannen in de beginfase toe. Even daarvoor leidde een nonchalante terugspeelbal op doelman Edwin Hof bijna tot een hachelijke situatie. Hij trachtte de te slappe bal met een verwoestende knal te ver werken, maar plaatste hem op het hoofd van Martin de Ha mer waardoor het leer op £en haar na binnenviel. De onge concentreerde start van Brou wershaven leverde al in de achtste minuut een eerste treffer op voor Nieuwdorp. Uit een voorzet van Martien Geel hoed en het terugkoppen van Rudi van de Sluis behoefde Jos Polderdijk enkel nog zijn nek uit te schuiven, 0-1. Na een kwartier kreeg Brou wershaven een nieuwe tegen slag te verwerken: rechtsback Pieter Kristalijn moest afha ken wegens een blessure aan zijn linkerknie. „Afgelopen donderdag verdraaide ik hem op de training. Bij het inlopen voelde ik dat het nog steeds niet goed zat, maar ik wou het gewoon proberen. Ik had ge hoopt op een helftje." Hij werd vervangen door Arian van der Meer. In het verdere verloop van de eerste helft gebeurde er weinig spectaculairs. Vele foute pas ses aan beide kanten, onder meer vanwege een hobbelig veld en een stevige bries, zorg den ervoor dat er geen uitge speelde kansen meer te be speuren vielen. Althans tot drie minuten voor rust toen Jos Polderdijk van Nieuwdorp een uitgelezen mo gelijkheid gaf aan Martin de Hamer. Hij presteerde het om het leer naast het lege doel te plaatsen. Na rust begon Brouwershaven vol goede moed om de gelijk maker te forceren. Het kreeg binnen een minuut een domper te verwerken. Een lange bal op Martin de Hamer, die aan de Brouwse defensie ontglipte, noodde sluitpost Hof tot uitko men. De lob die volgde was van grote schoonheid waarmee De Hamer zijn eerdere fout goedmaakte, 0-2. Toch was het voor Brouwers haven nog geen gespeelde wed strijd. Werkvoetbal waarbij het fysieke geweld niet ge schuwd werd, vergrootte'wel liswaar de druk op de defensie van Nieuwdorp, gevaarlijk werd het niet. Wél aan de ande re kant. Rond de twintigste minuut kreeg Nieuwdorp door een paar snelle counters een paar uitstekende mogelijkheden om de score uit te bouwen. Het ontbreken van geluk en de pa raatheid van keeper Hof deden deze pogingen teniet. De stand bleef na die wapenfeiten van Nieuwdorp ongewijzigd waar door de rentree van Brouwers haven in de competitie teleur stellend afliep. Voor Nieuwdorp was het na de overwinning op MEVO van vo rige week een teken dat ze op de goede weg is, hoewel het niet overtuigde. De vanwege een vakantie ontbrekende spelverdeler Ronald Vos werd node gemist waardoor de lijn, die er de week ervoor wel was, ontbrak. André Goudswaard (rechts) probeert de bal van zijn tegenstander te ontfutselen. Brouwershaven^ moest thuis tegen Nieuwdorp met 2-0 het loodje leggen. (Foto: Joop van Houdt) KERKWERVE - De voetbalda mes van WIK kenden een week na de start van de voetbalcom petitie bij de amateurs, een goede start. Everstein werd met 3-2 verslagen. Nadat WIK in het eerste half uur van de partij het meeste balbezit had, kwam Everstein tegen de verhoudingen in op 0- 1. Een speelster van de vijand profiteerde van een botsing tussen de keepster en laatste vrouw van WIK. De gelijkmaker viel in de zes tigste minuut. Na een over stapje van Charlotte Witten berg verraste Sook de Jonge de Everstein-doelvrouw met een schot in de korte hoek. Veroni ca Berrevoets haalde vijf mi nuten later voordeel uit een flater van de vijandelijke doel- vrouw, 2-1. Vlak daarna scoorde Witten berg het derde WIK-doelpunt. Een afstandsschot van Ever stein verbaasde WIK nog een maal, 3-2. Door de zege is WIK vaster op de tweede plaats ge nesteld. Koploper Tricht is voor dit seizoen onbereikbaar geworden. ZIERIKZEE - De slag om het kampioenschap in de eerste klasse van het zaalvoetbal is nog lang niet gestreden. De koplopers, Sportsurf Jonker en WIK, haalden flink uit. WIK staat op vier punten ach terstand, maar heeft een wed strijd minder gespeeld dan de lijstaanvoerder. Sportsurf Jonker verpletterde Saman Boys met 11-1. WIK scoorde in de Zierikzeese sporthal Onderdak een goal minder tegen Egelantier, 10-1. De Gouwe Geit en Trinity kwamen eveneens tot winst. Meer dan een plaats in de mid denmoot zit er voor de teams dit seizoen niet in. Ie klus De Gouwe Geil She. Jonker 6-3 Hcelaniicr - WIK 1-1(1 Trinil) - Sporthulp /Z 10-2 Sporlv Jonker - Saman Boys 11-1 Spons. Jonker 15 12 I 2 57 77- 53 WIK 14 II 0 3 33 96- 45 De Gouwe Geil 14 0 6 24 76- «I Toren Boss 14 6 4 4 22 70- 45 Saman BÓys 16 7 I X 22 63- 74 SpotthuisZZ 14 0 7 2i 79- bi Trinitv 15 6 I X 19 57- 61 Slag.Jonker 15 3 i n i«> ss ioi I jcl.inticr 15 2 I'll b II 123 Bruse volleybalsters laten zege liggen Kwiek-volleybalster Annelies van Oudheusden legt aan vooreen jan Schikker (rechts) volgen de bal. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - De volleybalsters van Kwiek worden langzaamaan beter. Na-een paar misse lijke weken, waarin de Bruse ploeg elk greintje energie miste, lijkt ze op weg naar herstel. He lemaal fit is Kwiek niet, want het verloor met 1-3 van Volley Voorne. Toch constateerde coach Peter Daver een opgaande lijn. Als een dokter die zijn zieke pa tiënten oplapt, zag hij hoe zijn meiden het volleybalritme probeerden op te pakken. De beleving waaraan het de laat ste tijd ontbrak, was weer te rug. Echter, de nederlaag had volgens Daver niet gehoeven. Deze opmerking had zeker fun dament, want in alle bedrijven had Kwiek alle kansen om het duel tegen de nummer vier van de ranglijst in winst om te zet ten. Het probleem van Kwiek, het massaal laten afweten, brak zich wederom op. Het basiszestal (Marjo Arens- man, Lidewij Vleugel. Louise Vleugel, Marjan Schikker, An nelies van Oudheusden en Ti neke Versaevel) volgde het team uit Oostvoorne lang in de eerste periode. Nadat de thuis ploeg het eerste setpunt op 10- 14 verijdelde, kon het niets doen tegen het tweede setpunt,* 10-15. Het tweede bedrijf was snel een gelopen koers voor Kwiek. Van 3-1 werd het 9-5 en 14-5, een ruime voorsprong die te danken was aan veel service- druk en goede blokkering. Op de tweede kans om de set te veroveren, sloeg Kwiek toe, 15-5. Voor het eerst sinds -we ken proefde Daver spirit en be leving in het hele team. Vreemd genoeg wisselde Da ver voor het begin van de der de periode Van Oudheusden en Versaevel voor Louise Vleugel en Schikker. De coach zag niets in de stelling 'never change a winning team' omdat hij in zijn ogen over acht gelijkwaar dige volleybalsters beschikt. Knokken Dat was Davers goed recht en hij kreeg bijna gelijk. Na een valse start (5-10) knokte Kwiek zich bewonderenswaar- set-up. Marjo Arensman en Mar- dig terug in de derde set, 10-10. Kwiek stoomde vervolgens door naar 14-10 om in een lange rally het eerste setpunt te laten liggen. Daver reageerde on middellijk door Van Oudheus den erin te zetten voor Schik ker. Met haar ging het tweede setpunt teniet. Voorne acteer de koeler. Met het missen van de setpunten aan de overkant, kreeg het hoop. Die hoop bleek niet vergeefs, setwinst met 14- 16. Daver herinnerde aan oud zeer: „Ze zijn met z'n alen weg gezakt". De klap van de derde set kwam Kwiek in de laatste uitvoering niet meer te boven. Hoewel ge lijkwaardig tot 9-9 kende Vol ley Voorne geen enkele moeite om de laatste slagen van de partij naar haar hand te zetten, 10-15. Een time-out, die Daver bij 9-12 aanvroeg, had eigen lijk nauwelijks uitwerking. „Je kunt ze hooguit twee aan wijzingen geven. Meer nemen ze niet op. omdat ze vermoeid raken." Al met al was Daver niet onte vreden. „Wc zitten op de goede lijn als we zo doorgaan Dig Vleugel, de vader van Louise en Lidewij, vond het niets. „Ik zal het woord volleybal mor gen (zondag) maar niet in de mond nemen*'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9