0111 417808 Westerschouwen zet plan bedrijventerrein door Zoekplaatje Inbraak auto's TAXATIE TE KOOP Brouwse jubilaris Duivelands college komt met nieuw beleidsplan Kwaliteitsverbetering bij uitbreiding camping Concert Lunakwartet in Lutherse kerk Zierikzee Schouwse deelnemers aan voorleeswedstrijd Bedenkingen ongegrond volgens college VRIJDAG 8 MAART 1996 NR 25939 3 Verwachting t/m dinsdag 12 maart iê* deltamakelaardij marco bij de vaate, makelaar o.g. manhu'isslraal 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 80% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht oost 5 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. -5 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 mrt Zon op 07.07, onder 18.32 Maan op 23.31onder 08.43 10 mrt Zon op 07.05, onder 18.34 Maan onder 09.17 11 mrt Zon op 07.02, onder 18.35 Maan op 00.40,onder 09.57 Laatste Kwartier: 12 maart (18.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanmiddag werd het bij volop zonneschijn een graad of 5. Voor het gevoel was het echter iets kouder, want er stond een droge oostelijke wind. Het zonnige en schrale weer houdt ook dit weekein de aan. Onder een heldere hemel daalt het kwik vannacht op veel plaatsen tot iets onder het vriespunt. Morgen overdag schijnt de zon uit bundig. Alleen in het zuidwesten kan nu en dan wat sluierbewolking over drijven. In de middag wijzen veel thermometers 6 graden aan. Het blijft droog. Er waait boven land een matige zuidoostenwind, windkracht 3 of 4. Aan de kust en op het IJssel- meer is de wind vrij krachtig, 5. Ver antwoordelijke voor het Nederland se weer is een hogedrukgebied boven noordoost-Europa. Voorlopig verandert het nauwelijks van plaats. Ook zondag en maandag krijgt de zon nog volop de ruimte. De dagen daarna nemen wolken geleidelijk de rol van de zon over, maar het blijft overwegend droog. Misschien dat het dan een stuk kouder wordt met 's nachts lichte tot matige vorst en overdag temperaturen van iets bo ven het vriespunt. BROUWERSHAVEN - F. Wolf uit Brouwershaven wordt van daag, vrijdag 8 maart, in Mid delburg gehuldigd omdat hij vijftig jaar lid is van de vak bond voor industrie en dienst verlening De Unie. Wolf is een van in totaal negen tien vakbondsleden die wor den gehuldigd omdat ze lange re tijd lid zijn van De Unie. Twee van hen, waaronder Wolf, zijn vijftig jaar lid en vier veertig jaar. De overige dertien mensen worden gehul digd omdat ze 25 jaar lid zijn. ZIERIKZEESCHE fi NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) f 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven gpdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. NIEUWERKERK - Eigenaren van kampeerter reinen in de gemeente Duiveland die hun be drijf willen uitbreiden, zijn verplicht daarbij ook de kwaliteit van hun camping verbeteren. Dat is een van de aspecten in de 'Beleidslijn Uitbreiding Kampeerbedrijven'. Een noti tie, die het Duivelands college van B en W liet maken als hou vast bij het gemeentelijk be leid ten aanzien van de uitbrei ding van de kampeer- en bungalowsector. De Beleidslijn wordt donder dag 14 maart voorgelegd aan de gemeentelijke adviescom missie Bestuurszaken. Daarna wordt de Duivelandse raad verzocht het stuk vast te stel len. Onderzoek Uit onderzoek is gebleken de kampeer- en bungalowparken in Nederland in het jaar 2015 vijfendertig a veertig procent meer ruimte nodig hebben dan de huidige oppervlakte waar over zij beschikken. Het Dui velands college verwacht dat het de komende jaren wordt geconfronteerd met verzoeken om uitbreiding van de kam peerbedrijven in de gemeente. Momenteel zijn in Duiveland zes campings, die samen bijna tweehonderd toeristische standplaatsen hebben. Wanneer de Beleidslijn door de raad wordt aangenomen mo gen kampeerbedrijven voor taan alleen worden vergroot wanneer de uitbreiding samen gaat met kwaliteitsverbete ring van het hele terrein. De uitbreiding mag verder geen negatieve effecten hebben op milieu, verkeer, ecologie en landschap in de omgeving. De ondernemer moet bij zijn aan vraag voor uitbreiding een on dernemersplan indienen, waarin onder meer wordt be schreven hoe hij aan bovenge noemde voorwaarden gaat vol doen. De commissievergadering waarin de Beleidslijn wordt besproken wordt donderdag gehouden in het gemeentehuis in Nieuwerkerk en begint om 19.30'uur. In de serie Ars Musica ZIERIKZEE - Op zaterdag 16 maart zal het laat ste concert plaatsvinden van de serie Ars Musi- caconcerten van dit seizoen. Dit slotconcert wordt gegeven in de Lutherse kerk te Zierikzee door het jonge veelbelovende Luna strijkkwar tet. Uitgevoerd worden het Rosa- munde-kwartet in a kleine terts, D. 804 van Franz Schu bert en het strijkkwartet nr. 8 opus 110 in c kleine terts van Dmitri Schostakovitsj. Aan vang 20.00 uur. De kerk is voor het publiek geopend vanaf 19.30 uur. Kaartverkoop bij de ingang. Het Lunakwartet is opgericht in september 1993 naar aanlei ding van een schoolproject op het Brabants conservatorium rondom de componist Gerald Shapiro. Onder zijn leiding werkte het aan zijn eerste strijkkwartet. In 1993 werd het Lunakwartet nog begeleid door Kati Sebestyen die ver bonden is als viool-docente aan de conservatoria van Tilburg en Brussel en deel uitmaakt van het gerenommeerde Haydn Kwartet. De leden van het kwartet bestaande uit Yvonne Hamelink en Ema- nuelle Boers, viool; Waltraud Ellman, altviool en Jacqueline Hamelink, cello bereiden zich individueel onder meer voor op hun eindesamen U.M. onder begeleiding van Emmy Verhey en Ran Varon. Verder ontvan gen zij kwartetles van Benzion Shamir aan het Rotterdams conservatorium. Tijdens het Orlando-festival van 1994/95 kregen zij les van Arvid Enge- gard (primarus van het Orlan- do-kwartet), Richard Young (altviolist van het Vermeer kwartet), Thomas Lorand en Eli Goren. Naast concerten in onder meer Amsterdam, Utrecht en Bonn treedt het Lu- na-kwartet op in het kader van de kamermuziekserie van het Brabants conservatorium ter promotie van jong muzikaal talent. Op 13 en 20 maart in Goes GOES - Ilse van jler Slikke uit Ellemeet en Emi lia Verhulst uit Haamstede vertegenwoordigen Schouwen-Duiveland tijdens de regionale voor ronden van de Nationale voorleeswedstrijd op 13 en 20 maart in Goes. De voorleeswedstrijd is een initiatief van de Stichting Le zen in samenwerking met het NBLC-centrum voor bibliothe ken en de Stichting CPNB. De openbare bibliotheken van Borsele, Tholen, Reimerswaal, Burgh-Haamstede, Goes, Ka- pelle en de bibliobussen Schouwen-Duiveland en Zuid en Noord-Beveland tekenen voor de organisatie van de voorronden. Eerder werden op 22 basisscholen uit,genoemde- - ire'èïp'^';1 Voorleeswedstrijden gehouden. Dè winnaars van die Wedstrijden komeh uit iir' de regionale voorronden. Die voorronden worden gehou den op 13 en 20 maart in de Prins van Oranje in Goes. De winnaars van de voorronden gaan door naar de provinciale voorronde op 13 april in Mid delburg. De winnaar van de provinciale voorronde verte genwoordigt de provincie Zee land 22 mei in Utrecht tijdens de landelijke finale van de voorleeswedstrijd. Beide voorronden in Goes wor den gepresenteerd door Bert Alderliesten, leerkracht van basisschool De Kleine Piet in Lewedorp. Het programma wordt opgeluisterd door het theaterduo Muis Leeuw. Ilse van de Slikke - leerlinge van basisschool1Meetje- in- Elle- -'leest 13 maart een frag ment voor uit EenTeeuw* met lange tanderi van Dolf' 'Ver- roen. Emilia Verhulst van basis school De Kirreweie in Burgh- Haamstede is op 20 maart aan de beurt. Zij leest voor uit Wachten op regen, een woes- tijnavontuur van A. Tock. Een deskundige jury beoordeeld de prestaties van de voorlezers. BURGH-HAAMSTEDE/OU- WERKERK - In Ouwerkerk is woensdagmiddag een inbraak gepleegd in een auto. Hetzelf de gebeurde gisteren in Burgh- Haamstede. De inbraak in Ouwerkerk werd gepleegd tussen 15.00 en 15.30 uur. De auto stond op een parkeerplaats aan de Groen- edijk. Van de auto was een raam van een van de portieren ingeslagen. De buit bestond uit een tas met daarin een rijbe wijs, geld, cheques, een identi teitskaart en pasjes. Computer In Burgh-Haamstede was een auto op de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg doelwit van inbraak. Na het inslaan van een portierraam werden een computer en een regenjas uit de auto weggeno men. Advertentie Advertentie Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 UNAstraaf 10 Brouwershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierik*ee 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 De K van kanaal, kwaliteitsgras, koren, kavel, koeien, kwal len of kabelWie weet wat de aanduiding op dit bord betekent en waar Joop van Houdt bovenstaand zoekplaatje maakte? Het zoekplaatje van vrijdag 1 maart leverde twaalf inzendingen op. Op één na wisten de inzenders precies welke lokatie op de foto was te zien: cle T-kruising van de Verbrandemansweg en de Bet- tewaardsedijk. De kruising ligt in het poldergebied tussen de Kloosterweg bij Schuddebeurs en de Rijksweg N59 bij Zierikzee. ..Bij de kruising werd op de derde dag van de Avondvierdaagse altijd een appel uitgereikt", aldus een van de inzenders. Uit de stapel goede oplossingen werd de kaart van K. van Klinken Speelmansplaat 20 4301 ZN Zierikzee als winnende inzending ge trokken. Naar hem of haar wordt een cadeaubon van 25 gulden gestuurd. Mensen die weten waar bovenstaande foto werd gemaakt maken eveneens kans op zo'n cadeaubon wanneer ze een kaart of briefje met de juiste oplossing sturen naar de redactie Zierikzeesche Nieuivsbode Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De inzending kan ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 worden gegooid. De oplossingen moeten uiterlijk woensdag 13 maart bij de redactie binnen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord zoekplaatje melden. (Foto: Jqop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - De tegen het plan in gediende bedenkingen zijn voor het college van b en w van de gemeente Westerschouwen geen aanleiding om het ontwerpbesteinmingsplan Bedrijventerrein Renesse in de la te stoppen. Het college stelt de raad voor de bezwaren van Stichting Moermond en de Vereniging Stad en Lande ongegrond te verklaren. De kwestie komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van maandag 18 maart. De Stichting Moermond vindt dat het geplande bedrijventer rein veel te dicht bij het land goed Moermond wordt gesitu eerd. De recreatieve functie van het landgoed verdraagt zich in de visie van de stichting niet met een bedrijventerrein. De stichting voorziet verder verkeerstechnische problemen en vraagt zich af het plan wel past binnen de regiovisie Schou wen-West. Open zone Ter verdediging voert het col lege aan dat de gekozen lokatie het resultaat is van uitvoerige en zorgvuldige afweging. Er is volgens B en W van Wester schouwen wel degelijk geke ken naar natuur- en land schapswaarden, cultuurhistorische waarden, milieu en economische uitvoer baarheid. En tussen het bedrij venterrein en het landgoed blijft altijd nog een open zone van ruim 250 meter over en in de visie van het college is dat voldoende. Daarbij komt dat de geplande groenvoorzieningen zo'n 20 meter breed worden waardoor het bedrijventerrein en land goed goed van elkaar afge scheiden zijn. Voor wat betreft de verkeersproblemen kijkt het college heel anders tegen de zaken aan dan de Stichting Moermond. „Juist de situering aan de Stoofweg voorkomt dat er verkeerstechnische proble men ontstaan", aldus het colle ge. Daar wordt aan toegevoegd dat het idee achter het bedrij venterrein juist is om bedrij ven uit de kern van Renesse naar de rand van het dorp te verplaatsen, „Dat zal ertoe lei den dat verkeerstechnische problemen binnen de kern ver minderen", aldus het college. De Stichting Moermond ziet de zaken volgens het college veel te zwaar. Het gaat, zo voert het college aan, niet om een groot industrieterrein, maar om een kleinschalig bedrijventerrein dat vooral bedoeld is voor lo kale bedrijven. Eventuele bouwactiviteiten brengen het landgoed volgens het college geen schade toe. Landschap De Vereniging Stad en Lande vindt dat een dergelijk bedrij venterrein het open landschap aantast, het zicht op de bebos sing van Slot Moermond weg neemt en derhalve het silhouet van Renesse verstoort. Vol gens het college is juist zoveel mogelijk geprobeerd om scha de aan het landschap te voor komen. „Dit heeft geresul teerd in een keuze voor de situering van het terrein in de De Stichting Moermond vindt dat het bedrijventerrein te dicht bij het landgoed komt. Het college vindt van niet. (Archieffoto) oksel van lokale hoofdwegen structuur en die landschappe lijke en cultuurhistorische waarden zo min mogelijk schaadt". De alternatieve locaties - aan de Lagezoom - die Stad en Lan de eerder aanvoerde tijdens een hoorzitting wijst het colle ge van de hand. „Wij zijn van mening dat die gelet op hun ligging naast en in de directe nabijheid van twee kampeer terreinen, alsmede gelet op de excentrische ligging ten op zichte van de kern Renesse als ook op de verkeerstechnische ontsluitingsproblematiek geen goede werkbare alterna tieven zijn". De gemeenteraadsvergadering wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3