Koninklijk zilver voor Rina Dorst uit Dreischor Binnenkort start aanleg van nieuwe ijsbaan Schuddebeurs 'De Laatste eer' ZOC kwaad over laksheid gemeente Provinciaal bestuur heeft geen planologische bezwaren Plannen hebben tot niets geleid Veertig jaar werk in artsengezin Motoragent mishandeld door wilde automobilist Verlegging wandelpad naar de Zepeduinen Fuiken gestolen Controle Exportsoos Vrachtwagen belandt in berm DONDERDAG 7 MAART 1996 NR 25938 3 SCHUDDEBEURS - Over enkele weken begin nen aan de Donkereweg in Schuddebeurs de werkzaamheden voor de aanleg van een nieuwe ijsbaan. Dat verwacht de Brouwse wethouder M. P. Ketting-Koopman. Het provinciaal be stuur heeft aan de gemeente brouwershaven la ten weten geen planologische bezwaren te heb ben tegen de aanleg van een nieuwe ijsbaan. Volgens Koopman-Ketting is het verkrijgen van een aanleg- vergunning de laatste hinder nis die nog moeten worden genomen voor de werkzaamhe den kunnen beginnen. Zij ver wacht dat het niet langer dan enkele weken zal duren eer ook dat in orde is. In Schuddebeurs wordt al on geveer dertig jaar in strenge winters geschaatst op de vijver voor het landgoed Mon Plaisir. Toen de eigenaar van het land goed, enkele jaren geleden in verband met pensionering, permanent de woning betrok ontstond meer behoefte aan privacy. Mede door het riet in de vijver, dat de ijsvloer steeds kleiner maakte, ontstond bij de inwoners van Schuddebeurs behoefte aan een grotere ijs baan. De voorbereidingen en de be stuurlijke procedure die daar voor nodig waren namen enke le jaren in beslag. Maar nu lijkt het zover te zijn dat het plan van het ontwerpbureau Bosch en Gapinge dat in op dracht van de gemeente Brou wershaven werd gemaakt kan worden uitgevoerd. bedrag dat wordt betaald door de gemeente Brouwershaven. Ketting-Koopman verwacht dat de ijsbaan gereed is voor de zomer en zeker voor het nieu we winterseizoen. De nieuwe ijsbaan komt aan de rechterzijde van het landgoed Mon Plaisir, naast het parkeer- terreintje voor de 'auto's voor wandelaars in het bos van Schuddebeurs. Evenals een groot deel van het bos rondom Mon Plaisir is ook het open grasgebied, waar de ijsbaan komt eigendom van Staatsbos beheer. De ijsbaan wordt gere aliseerd door een gebied van ongeveer honderd meter lang en zestig meter breed uit te graven tot een diepte van 75 centimeter. De kuil die zo ontstaat wordt ingezaaid met gras, zodat in de zomer paarden op de 'ijsbaan' kunnen grazen. Volgens de Brouwse wethouder Ketting- Koopman loopt de ijsbaan in het najaar vanzelf vol met wa ter, omdat de grondwaters tand in Schuddebeurs behoor lijk hoog is. Bij vorst kan op die manier een ijsvloer ont staan. De ijsvereniging Schud debeurs zorgt zelf voor verlich ting en muziek op de ijsbaan. De aanleg van de nieuwe ijs baan in Schuddebeurs kost 60.000 a 65.000 gulden. Een De nieuwe ijsbaan in Schuddebeurs komt enkele tientallen me ters naast de vijver voor het landgoed Mon Plaisir, die van ouds her werd gebruikt als ijsbaan. (Tekening gemeente Brouwers haven) ZIERIKZEE - De Zierikzeese Ondernemers Centrale is kwaad over de lakse houding die de gemeente ten toon spreidt met de herinrichting van de Zierikzeese binnenstad. Na tien jaar praten en plannen maken is er volgens de ZOC veel te weinig actie ondernomen. Dat valt op te maken uit een brief van het bestuur van de ZOC aan het college van burge meester en wethouders. De ZOC stoort zich met name aan het feit dat er niets of weinig gedaan is met de rapporten die gemaakt zijn voor de herin richting van de binnenstad. Een van deze rapporten (Ruim telijk Economische Structuur visie, REO) is uitgevoerd in op dracht van de ZOC en voor een groot deel betaald uit de con tributie van de leden. In dé ledenvergadering van maandag 11 maart wil het be stuur zich verantwoorden naar de leden. ,,Met toestemming van u, als leden, is steeds geld uitgetrokken om de plannen en het REO te laten maken. Wij willen met u kijken naar tien jaar voorstellen doen, tien jaar besprekingen voeren, tien jaar plannen maken. En wat is de stand van zaken nu?" Deze re torische vraag legt het bestuur de leden van de ZOC voor ter beantwoording in de ledenver gadering. Het enige plan dat tot dusver is uitgevoerd is de herinrichting van Havenplein, Havenpark en Kraanplein. Na de ingebruikname hiervan heeft de ZOC een rapport laten samenstellen voor de herin richting van het Havenkwar tier. Dit rapport is in 1991 aan gebonden aan de gemeente, Het college heeft in een reactie op de brief van de ZOC laten weten dat de verblijfsfunctie van de Nieuwe Haven ver sterkt moet worden. De overi ge ontwikkelingen in het ha venkwartier worden daaraan ondergeschikt gemaakt. Het college wil geen verdere ont wikkeling van de horeca- en winkelfunctie in het Haven kwartier. Ria Geluk, die in verband met het ontbreken van een voorzit ter van de ZOC tijdelijk deze functie waarneemt, is zeer ver baasd over ditantwoord. „Hier zaten we niet op te wach ten. Nu is het woord aan onze leden. Laten ze er maar het zij ne van maken. Aan ons ligt het in ieder geval niet"-, aldus Ge luk. Maar ook niet-de anderè. rap- porten is volgens?' dé ZOC wei-1 nig haast gemaakt1.„Herhaal- delijk hebben wij gevraagd en naar voren gebracht dat wij graag een integrale aanpak zouden willen zien. Daartoe zijn naar ons idee ook de rap porten gemaakt", aldus het ZOC-bestuur aan het college. Dat er dit jaar nog actie onder nomen wordt is volgens Geluk zeer onwaarschijnlijk. „De hoop dat we verder komen heb ik in ieder geval al opgege ven." DREISCHOR - De 63-jarig-e Rina Dorst uit de Noordstraat in Dreischor is onderscheiden met de eremedaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Dorst was dins dag precies veertig jaar huishoudster/assisten te in de praktijk van de vorig jaar overleden dokter Braber. Waarnemend burgemeester, mevrouw A. P. de Haan zei dat het niet zo vaak voor komt dat iemand als mevrouw Dorst wordt gedecoreerd. „Je hoort vaak van ambtenaren en be stuurders die, als zij maar lang genoegMaar bij u is dat niet zo. Uw werk springt niet in het oog. Het gebeurt zonder veel ophef. Als u dan gedeco reerd wordt, dan hebt u zich ook echt onderscheiden." Het was overigens de eerste keer dat mevrouw De Haan een koninklijke onderschei ding mocht uitreiken: „Dus ik ben net zo zenuwachtig als u." Rina Dorst is veel meer dan huishoudster bij de familie Rina Dorst uit Oranje Nassau Dreischor werd dinsdag onderscheiden met de zilveren eremedaille in de Orde van (Foto; Joop van Houdt) Braber. Ze zorgde voor de kin deren, werkte in de tuin en in de praktijk gaf ze medicijnen uit en zocht ze waarnemers tij dens vakantie of ziekte. Daar naast had ze de zorg over haar ouders en doet ze het huishou den voor haar twee broers waar ze mee samenwoont. Ver der was ze lang, onder meer als vice-voorzitter, actief in het korfbal. Dankbaar Mevrouw Braber zij Rina dankbaar te zijn en te blijven voor het vele lief en leed dat zij met haar huishoudster mocht delen. „Het is te veel om op te noemen. De onderscheiding heb je helemaal verdiend." De werkgeefster overhandigde mevrouw Dorst een glas met gravure. Onder het genot van een glaas je wijn dankte de gedecoreerde het hele feestgezelschap dat dinsdag bijeen was in de dok terswoning aan de Ring. „Het is jammer dat moeder en de dokter er niet meer bij zijn. Dat is een groot gemis en ik denk voortdurend aan ze." Doosje mis Veertig jaar werken in een huisartsenpraktijk, dan moet er een anekdote te vertellen zijn. En dat staaltje dorpse folklore heeft Rina dan ook pa raat. „Op een avond komt een man aan de deur met een een beetje ontlasting. En die zegt: Ik heb hier een doosje mee mis. Het is van me vrouwe. Dokter weet wel wie het is." BRUINISSE - Een 38-jarige motoragent van de politie Oosterscheldebekken is woensdagmid dag op de N59 bij Bruinisse zodanig door een 27- jarige automobilist uit Goes mishandeld dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Door kordaat optreden van twee broeders van een passerende Rotterdamse ambulance is er ger voorkomen. De agent liet de automobilist stoppen omdat hij en zijn pas sagier geen autogordel droe gen en het deel III niet meer geldig was. Bij een inspectie bleek de auto ook technisch niét in orde. Drie van de vier banden waren totaal versle ten. De automobilist werd gesom meerd naar het politiebureau in Zierikzee te rijden voor na der technisch onderzoek. De Goesenaar weigerde dit en zei naar huis te rijden. De motora gent probeerde dit te voorko men door via het geopende por tierraampje de sleutels van de auto te pakken. Op dat moment kreeg de agent een klap tegen zijn hoofd. Ver volgens stapte de bestuurder uit en „schopte en sloeg de agént waar hij kon hém ra- ken", aldus een politiewoord voerder. De agent liep hierbij een gekneusde heup op en ver wondingen aan zijn gezicht en nek. De vrouwelijke passagier pro beerde de man tot bedaren te brengen, maar slaagde hier niet in. Twee ambulancebroe ders die voorbij kwamen rij den, lukte dit wel. Zij drukten hem tegen de auto, waarna hij in de boeien kon worden gesla gen door de politieman. De man is ingesloten op het po litiebureau in Goes. Hem wordt mishandeling van een politieman en het plegen van verzet bij aanhouding ten laste gelegd. De auto van de man, en een dolkmes dat bij het latere onderzoek hierin werd aange troffen, zijn .in beslag geno men. Betekenis rituelen en omgaan met dood BRUINISSE - Hoe omgaan met de dood. De be tekenis van rituelen. Eigen ervaringen. Prakti sche wenken. Dit alles komt aan de orde tijdens een cursus die de titel 'De laatste eer' kreeg. Het betreft een initiatief van de Toerustingscommissie Ge reformeerd/Hervormd Schou- wen-Duiveland/Tholen, De cursus werd georganiseerd om dat iedereen op zijn tijd te ma- ken krijgt'met sterven en af scheid nemen: in eigen familie, bij vrienden, bij buren. Het on derwerp wordt behandeld door de voorzitter van de com missie ds. Leen Jan Lingen, Emmy Lingen-van Veen en se cretaris Wim Boom. De cursus is bedoeld voor iedere belang stellende uit de regio. Ze wordt gehouden in de zaal van de Ge reformeerde Kerk aan de Noorddijk 4 op maandag 11, dingdag 19 en maandag 25 maart. Aanvang steeds om 19,45 uur. Vóór nadere informatie of op gave kan telefonisch contact worden opgenomen via 651369. Vanwege stukjes asbest op oude pad BURGH-HAAMSTEDE - Het wandelpad, dat vanaf Burgh via de Zandstraat de Zepeduinen inloopt, wordt nog deze maand een stuk ver legd. De eigenaar van het pad, de Vereniging Natuurmonumenten, doet dat omdat op het ou de pad regelmatig restjes worden gevonden van asbest golfplaten. Natuurmonumenten wil voor komen dat wandelaars in aan raking komen met de stukjes asbest, bijvoorbeeld dóór ze op te rapen. Geruime tijd voor Natuurmo numenten eigenaar werd van de Zepeduinen werd in het ge bied zand afgegraven en ver kocht. Hierdoor ontstond de Vogelplas. De' weg naar deze plek, waar een observatiepunt voor watervogels is, werd ver stevigd met puin. Achteraf blijkt dat hierin ook stukjes golfplaat zaten met as- bestcement erin. De laatste ja ren komen vanwege het weg stuivende zand steeds kleine hoeveelheden hiervan aan de oppervlakte. Eerst werd ge probeerd om het probleem op te lossen door de stukjes asbest op te rapen en te verwijderen. Toen bleek dat steeds weer nieuwe stukjes asbest aan de oppervlakte kwamen, werd een bureau ingeschakeld om het probleem te onderzoeken. Op' gfond daarvan wordt het wandelpad binnenkort ver legd langs een nieuwe route. Verder wordt de entree aange past zodat het pad logisch aan sluit. In het najaar wordt het óude pad afgedekt met plag gen uit de duinvalleien van de Zepeduinen. Op die manier kan het zand op het pad niet verstuiven en blijven eventu ele restjes golfplaat onder de grond. Asbest is niet schadelijk wan neer het onder de grond zit. Ook ophet pad leveren de stukjes golfplaat volgens Na tuurmonumenten niet direct gevaar op voor de volksge zondheid. De vereniging is niet verplicht maatregelen te ne men, maar doet dit toch om te voorkomen dat spelende kin deren met de asbeststukjes in aanraking komen. OUWERKERK - Uit het kre- kengebied bij Ouwerkerk zijn vier fuiken gestolen van een 61-jarige beroepsvisser uit Zie rikzee. De diefstal is gepleegd tussen vrijdagmorgen 1 en woensdag morgen'6 maart. De fuiken veis tegenwoordigen een waarde vsm ongeveer 650 gulden. ZIERIKZEE - Bij twee snel heidscontroles in Zierikzee en Serooskcrke registreerde de politie 117 overtredingen. In Zierikzee posteerde de poli tie zich met radarapparatuur in de berm van de Weg naar De Val. Van de 955 voertuigen die passeerden reden er 78 harder dan de toegestane tachtig kilo meter per uur. De hoogste ge meten snelheid was 140. Op de Serooskerkseweg reden er van de 540 voertuigen 39 te hard. Verwachting t/m maandag 11 maart WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden' Windkracht z.oost 5 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht oost 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 4 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 maart Zon op 07.09, onder 18.30 Maan op 22.20, onder 08.14 Laatste Kwartier: 12 maart (18.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft voorlopig koud. Ook na vandaag waait er een schrale oost- tot zuidoostenwind en blijft de temperatuur flink onder de maat. Wolkenvelden worden afgewisseld door wat zon en de kans op neerslag is klein. Waar vanavond en vannacht opklaringen voorkomen, daalt'de temperatuur tot iets onder het vries punt. Op plaatsen waar het wolken dek gesloten blijft, ligt het kwik een fractie boven nul. Het blijft nagenoeg overal droog. De oostenwind neemt niet of nauwelijks af en is matig tot vrij krachtig, windkracht 4 tot 5, aan zee krachtig of hard, 6 tot 7. Morgen overdag verandert er niet veel. Naast wolkenvelden komen ook opklarin gen voor en het blijft droog. De on verminderd doorwaaiende oosten wind is er de oorzaak van dat het opnieuw een stuk kouder aanvoejt dan de 3 graden die 's middags op de thermometer is af te lezen. Het koude weer wordt veroorzaakt door een hogedrukgebied boven Scandi navië. Tot na het weekeinde blijft het op zijn plaats, zonder in kracht af te nemen. Hierdoor krijgen oceaansto ringen geen kans. MIDDELBURG - In Middel burg wordt woensdag 13 maart een exportsociëteitbijeen- komst gehouden voor onderne mers die internationaal zaken doen. Het betreft een initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. Tijdens de bij eenkomst spreekt de staatsse cretaris van Economische Za ken A. van Dok-van de Weele lermg van Ua. bi«:xxiaiiw»oU3c ring van het midden- en klein bedrijf. De exportsoos wordt gehouden in het gebouw van Chrompack Intefnational op het industrieterrein Arnestein en begint om 16.00 uur. BRUINISSE - Om een aanrij ding te voorkomen reed een 31- jarige vrachtwagenchauffeur uit Kapelle zijn voertuig in de berm bij het kruispunt van de N59 en de Rijksstraatweg in Bruinisse. Een 75-jarige inwoner van Nieuwerkerk wilde vanaf de Rijksstraatweg de N59 oprij den in de richting van Zierik zee. Hij stopte op het midden gedeelte van de kruising en reed vervolgens de rijbaan op in de veronderstelling dat deze vrij was. Hij had echter te laat in de gaten dat er een vracht wagen met oplegger de krui sing naderde vanaf de Greve- lingendam. De chauffeur van de vrachtwagen kon niets an ders doen dan uitwijken en recht de berm inrijden om een aanrijding te voorkomen. De vrachtwagen raakte hierbij een lichtmast en zakte tot aan de assen weg in de berm. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bü Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) Kwartaal (autom. afschr.) Halfjaar (autom. afschr.) Jaar (autom. afschr.) Losse nummers De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de Jo- pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17V?% B.T.W. 18,50 52.50 50,00 100,00 95,00 190.00 180,00 1.25

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3