Delta Sport zet de zegereeks voort en streeft EMM voorbij Gelijkspel All-Ready in slecht duel Verrassend optreden turnster Tamerus Overwinning Koning na verlies concurrent Geslaagde basketbalmiddag Burgh-Haamstede Dip dames Kwiek blijft aanhouden Coach HSD weet het niet Zonnemaire 4 Zierikzeese wellicht naar NK AALSMEER - De Zierikzeese Sanne Tame rus heeft tijdens een voorwedstrijd turnen in Aalsmeer vriend en vijand verrast. Het achtjarig meisje, lid van Delta Sport, reik te tot de tweede plaats. Hiermee kwalifi ceerde ze zich voor de plaatsingswedstrijd op 27 april in Terneuzen, die weer, als ze bij de eerste acht eindigt, recht geeft op deel name aan het Nederlands kampioenschap. De kans dat Tamerus daad werkelijk uit zal komen op het NK, ergens in de maand juni, is een reële. Haar trai ner Harry Stapel weet ei genlijk ook niet wat hem overkomt. Tamerus is pas na de zomer met turnen bij Delta Sport begonnen. Op hetzelfde moment werd Stapel bij de Zierikzeese vereniging als trainer aan gesteld. ,,Ze is een grote verrassing voor me. Bij mijn oude club in Koude- kerke duurde het drie jaar voordat we naar een voor wedstrijd mochten", bena drukt Stapel de puike pres tatie van zijn pupil. Ook collega-trainers viel het optreden van Tamerus op in Aalsmeer. Stapel: „Ie mand uit Midden-Neder land viel achterover toen ik vertelde dat Tamerus nog maar zo kort bezig is." De kans dat de turnster op het NK terechtkomt, acht Sta pel heel goed mogelijk. Tamerus behaalde 30.95 punten op een maximaal te halen aantal van veertig. Dat is ruim een 7,5 gemid deld, vooreen beginnelinge niet slecht. Het puntenaan- tal sprokkelde Tamerus bij elkaar op de onderdelen vloer, brug, sprong en balk. De brug lag haar het beste. Tamerus was niet als enige Zierikzeese turnster in Aalsmeer actief. Op respec tabele achterstand eindig den Annerieke van den Bosch, Maaike Neele en Dieuwke van Strien op een respectievelijke 16e, 17e en 19e stek. Stapel wil niet dat Tamerus alle lof toebedeeld krijgt. ,,Ik heb respect voor de an dere drie meisjes. Ze gun nen het elkaar. De sfeer in de groep is goed." Volgens Stapel is Delta Sport na een paar slechte jaren op de goe de weg terug. Tamerus is daar een uitstekend voor beeld van. WetsteijnlOld Dutch libre-toernooi ZIERIKZEE - Het Wetsteijn/Old Dutch libre- toernooi heeft in Toon Koning een prima win naar gekregen. In café Old Dutch in Zierikzee was Koning met het ingaan van zijn laatste par tij reeds zeker van de overwinning, omdat naas te belager Renee van Ree juist daarvoor zijn meerdere had moeten erkennen in Cees van der Werf. In deze zogenaamde B-finale het zand bijten tegen zijn echt- van dit handicaptóbrnooi genoi'e. kreeg de latere winnaar al in de eerste ronde de schrik van In de slotronde had alleen Re- zijn leven. De enige dame on- nee van der Ree nog een kans der de deelnemers, Hennie van om Toon Koning van de titel te der Werf bracht Koning op de beroven. Weliswaar had hij het rand van de afgrond. Met niet geheel in eigen hand. Zelf slechts één carambole verschil zou hij van Cees van der Werf werd Koning winnaar. Hennie moeten winnen, maar een par- van der Werf vestigde wel een tij later zou dan Koning tegen persoonlijk record door een se- Van de Maas in de fout moeten rie van acht te scoren. gaan. Het mocht niet zo zijn. Zelf ging hij kansloos ten on- A1 snel werd duidelijk dat de der tegen Cees van der Werf, titelstrijd zou gaan tussen Ko- die hiermee zijn eerste winst- ning, Cor van de Maas en de punten pakte. Koning was op door rugklachten geplaagde dat moment al zeker van de ti- Renee van Ree. Van de Maas tel zodat de partij tegen Van de moest later zijn meerdere er- Maas alleen voor de statistiek kennen in de verrassend optre- van belang was. Toon Koning dende Hennie van der Werf. wandelde in die slotpartij ge- Cees van der Werf leed op- makkelijk over zijn tegenstan- nieuw een nederlaag tegen der heen, daarmee nogmaals Geer van der Werve en een par- onderstrepend dat hij de ware tij later moest hij wederom in kampioen was. Eindstand (achtereenvolgens te maken car., gemaakte car., brt., a. gem., p. gem., serie, punten en percentage) T. Koning200 200 167 1.19 1.53 8 10 100 R. vanRee 300 281 239 1.17 1.42 8 6 93.6 C. van de Maas 300 261 219 1.19 1.46 8 4 87 H. C. van de Werf150 124 216 0.57 1.00 8 4 82.6 G. van de Werve 300 231 197 1,17 1.66 12 4 77 C. van de Werf400 306 194 1.57 2.06 8 2 76.5 Bruse ploeg zakt weg uit. top ranglijst SPIJKENISSE - De dames van HSD hadden niets in te bren gen tegen Spijkenisse. De thuisploeg won het hockeydu- el met ruime cijfers, 5-0. Door vakantieperikelen miste coach Greet Koeman vier vaste krachten: Saskia van Veltho- ven, Leontine Koeman, Anne- marie Roda en Kim bij de Vaate. De invalkrachten en de rest van het elftal waren niet in staat het gemis te compense ren. Koeman twijfelt na de neder laag niet aan haar capaciteiten als trainster. Ze legt de 'schuldvraag' bij haar spelers groep. ZIERIKZEE - In de voorlaatste competitiewed strijd heeft All-Ready zich niet van haar beste kant laten zien. De Zierikzeese korfballers hiel den aan hun slechte spel toch een punt over. Met Triade werden de rijen bij 13-13 gesloten. Spannend heette de partij in sporthal Onderdak in Zierik zee wel te zijn. Het scorever loop was daarvan de hoofdoor zaak. Na een snel verkregen voorsprong (4-1) zakte de thuis club weg waardoor Triade snel op gelijke hoogte kwam, 5-5. De tegenstander bleef in het verloop van de wedstrijd steeds een kleine voorsprong van een doelpunt houden. Nu en dan werkte All-Ready zich naast Triade. Twee minuten voor het eindsignaal leek het team van Jan Voshart eerder dood dan levend toen het twee goals achter stond. Behouden All-Ready toonde in een zinde rende slotfase karakter door toch nog op voorsprong te ko men. Triade wilde niet dat haar inspanningen voor niets waren geweest en maakte de laatste en gelijkmakende treffer. Door het resultaat staat AU-Ready op de derde plaats van onderen van de pro- motie-afdeling. Met nog één competitieronde te gaan, blijft All-Ready behouden voor deze klasse. De manier waarop AU-Ready korfbalde, sprak Voshart al lerminst aan. Volgens hem was zijn team 'gestressed en over spannen'. All-Ready liet zich gek maken door de tegenstan der en speelde haar eigen spel niet", erkende Voshart. Voor het slechte spel kon de coach geen aanwijsbare redenen op tafel leggen. Maar gezien de verhoudingen beoordeelcfe Voshart het gelij ke spel als een goed resultaat. Voor de wedstrijd van het eer ste van All-Ready werkte het tweede team uit Zierikzee haar kampioenswedstrijd af. De ploeg versloeg Good Luck uit Middelharnis, een inspireren de naam als de titel op het spel staat. Door de winst (21-10) promoveert All-Ready 2 naar de tweede klasse van de afde ling Zeeland. Doelpuntenmakers All-Ready 1: Debbie Voshart 5, Patrick den Dekker 2, Miriam van Tig- gelhoven 2, Ronald Snoek 2, Anita in 't Veld 1, Saar Torens- ma 1. meiden, merkt Daver. ,,De be leving mis ik." Door het verlies tegen Spivo zakt Kwiek weg uit de top van de ranglijst. Hierover maakt Daver zich geen zorgen. Im mers, een plaats bij de eerste vijf heette dit seizoen de doel stelling te zijn. ,,Als je tweede slaat, wil je toch meer?", stelt Daver zichzelf de vraag. ,,Bij de meiden leeft dat niet zo." GOES - Cor van Aken zag Zon nemaire haar beste wedstrijd spelen in de twee seizoenen dat hij oefcnmecster bij deze club is. Ondanks het goede spel ver loor Zonnemaire inct 3-0 van het derde van Goes. Zonnemaire creëerde in de eer ste helft goede, maar onbenut te mogelijkheden. Op een on gelukkige manier kwam het voor rust achter met 1-0. Nog ongelukkiger verging het een speler van Goes. In een duel om de bal brak de voetballer zijn been. Nadat de wedstrijd door dit in cident een half uur had stilge legen, scoorde Goes tweemaal. MAANDAG 4 MAART 1996 NR 25936 Zierikzee verslaat Internos, koploper uit Middelburg verliest deze keer in Aalsmeer SPIJKENISSE - Dat de volleybaldames van Kwiek weer verloren hebben, deert Peter Daver niet zo. Het gebrek aan beleving baart de trai ner meer zorgen. Zodoende profiteerde Spivo optimaal van de dip waarin Kwiek al weken lang verkeert, 3-0 <15-9, 15-3,15-7). nos drongen de verdediging te rug. Door het snelle en sterke individuele spel, had Delta Sport even tijd nodig om tot zichzelf te komen. Tot de vijf tiende minuut ging het gelijk op, 4-4. De thuisploeg ging rommelen in verdedigend opzicht. Dit had tot gevolg dat er overtre dingen aan te pas moesten ko men waar de scheidsrechters niets anders dan een strafworp voor konden geven. Delta Sport heeft in de persoon van keeper Piet Bos echter een 'strafworpen-specialist' in huis. Voor de spelers van Inter nos bleek het een zeer zware bevalling om de bal vanaf ze ven meter in het doel te krij gen. Bos stopte vier van de zes genomen strafworpen. „Piet z'n gestopte penalty's maakten het verschil. Hij speelt in de laatste twee wed strijden een bepalende rol voor ons. Ja, wat moet je daar van vinden. Het is toch leuk", al dus de winnende trainer. Er werd naar de rust toe te rom melig, traag en timide ge speeld. Delta Sport speelde slecht en was geen schim van de ploeg van de voorgaande wedstrijd. Internos speelde daarentegen nog slechter. Het is dus terecht een degradatiekandidaat. De eerste helft werd met 8-6 afge sloten in het voordeel van de thuisploeg. ,,Een verschrikkelijke wed strijd. Verschrikkelijk slecht. Het heeft dan toch te maken met de voorgaande wedstrij den. Er werd niet samenge speeld. Het waren allemaal in dividuen. Ik heb me geërgerd in verdedigend opzicht. Deze ploeg ligt ons gewoon niet", al dus De Brauwer. Delta Sport maakte het zich zelf moeilijk. De anders zo stugge verdediging boog voort durend het hoofd'voor de Bra bantse ploeg. Ondanks het wat matte spel van de Zierikzeese ploeg, lukte het toch om een kloof te slaan van vier doel punten, 14-10. Het was in deze periode dat keeper Bos voor de tweede maal evenzoveel strafworpen (2) stopte. Beide teams gingen na verloop van tijd over tot mandekking. Voor Delta Sport pakte dit het gunstigst uit. ging in onze verdediging bij tactische en ziekenhuisballen van Spivo." Het tweede bedrijf verliep zo mogelijk desastreuzer. Het in brengen van Annelies van Oudheusden en Tineke Versae- vel voor Van der Zande en Louise Vleugel werkte eerder negatief dan positief. Daver besloot in de tweede set jeugdspeelster Marloes Dee ring in te passen. Ze wisselde stuivertje met Van der Have. Tot zijn verbazing had ze nau welijks last van gespannen heid of overconcentratie. Dee ring mocht in de derde periode blijven staan van Daver. ,,Met haar moeilijke service ontre gelde ze het spel van Spivo. Ze speelde als beste en scoorde steeds", zag Daver. Dcering vond het leuk om voor het eerste gevraagd te worden. Ze vond het een uitdaging en kreeg meteen te horen dat ze zou spelen. Aan zo'n houding ontbreekt het bij de andere ZIERIKZEE - De heren van handbalvereniging- Nutsspaarbank/Delta Sport hebben door een overwinning op Internos uit Etten-Leur (17-15) de koppositie overgenomen in de tweede divi sie. Doordat naaste concurrent en tevens koplo per, EMM, een tweede verlies op rij moest incas seren, werd het vooraf nooit gedachte maar wel gehoopte toch bewaarheid. Het bereiken van de kopposi tie ging echter niet zonder hor ten of stoten. Tegenstander In ternos was er alles aan gelegen het de thuisploeg moeilijk te maken en de punten mee naar huis te nemen. Het wéis voor Internos sen^llfs jif nggsjput ging het vegeïijf t*e redden', om zodoende gevrijwaard -te" kun- - nen blijven van degradatie. Door het verlies is het de vraag of de ploeg volgend jaar nog op hetzelfde niveau zal kunnen blijven acteren. ,,Het is voor ons een hele belangrijke wed strijd. We staan nu tweede van onderen met negen punten. Dat is dus een vervelende situ atie. Het is echter toch afwach ten, want de bal is rond. Met ..an dere wdörd enopt ifnist i Sgh blTjvén èn er in blijven "gel'o- wen"-, aldus-trainer Elmer van Cauter, die genoodzaakt was om zelf ook nog mee te spelen doordat de personele bezetting verre van optimaal was. Delta Sport verkeerde nog in hogere sferen. Dit alles door de vorige week behaalde winst op het al eerder genoemde EMM. Volgens trainer Alex de Brau wer heerste er onder zijn spe lers geen euforiestemming, maar deed het wel iedereen deugd. ,,We moesten vandaag gewoon spelen. We staan allemaal met beide benen op de grond. We hebben nu echter twee zware wedstrijden achter de rug. Het gevaar van vandaag zou de on derschatting wel eens kunnen zijn. Het zal moeilijk voor ons worden." Toekijken De Brauwer had vooraf een beetje schrik van de jeugdige ploeg en de snelheid waarmee Internos speelt. ,,Zaak voor ons is het.dus om verdedigend geen enkele steek te laten val len. Doen we dat wel, dan wor den we overlopen". Grote teleurstelling was, in de eerste plaats voor hemzelf, dat Peter Lefèvre gedwongen van af de zijlijn moest toekijken. In de wedstrijd van vorige week bleek een onschuldig voorval toch ernstige gevolgen te hebben gehad. In het zieken huis is een breuk in zijn hand geconstateerd. Naar alle waar schijnlijkheid zal het herstel zo'n zes weken duren. ,,Ik ben hier teleurgesteld over. Was het vorig jaar nog een ontstoken kaak die me van spelen weerhield, deze keer is het mijn hand. Maar de ploeg kennende, wordt er vandaag gewoon gewonnen"', aldus Lefèvre: Voigens«E)e-Brauwer moest het voor zo'n homogeen team geen probleem zijn om de leegte op te vullen. In het begin werden De Brau- wers angsten direct bewaar heid. De aanvallers van Inter- Bijna vijftig kinderen kwamen gistermiddag op een geslaagde basketbalmiddag in Sport-en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede af. Organisator Bob Noomen hoopt dat dit evenement een impuls voor het basketbal op Schouwen-Duiveland is. Onder leiding van spelers van landskampioen Den Helder kregen ze trainingen en spelletjes. Later op de middag speelde Den Helder een demonstratiewedstrijd tegen BC Vlissingen. De Zeeuwse ploeg werd niet ontzien. 108-34. ,,Het begon wijfelend en ze gingen steeds meer wijfelen", zei Daver. „Omdat we vorige week een punt lieten liggen te gen de één na onderste, had ik ze verteld dat ze gewoon moes ten volleyballen." Maar ge woon is voor de Bruse ploeg een vreemd woord geworden. Zeker als Daver het begrip complexiteit gaat gebruiken. „Een aantal dingen spreken we af op trainingen. Bijvoor beeld het inschatten van stan daardsituaties", vertelt Da ver. Meer moest hij zijn dames niet aan hun verstand brengen, want bij bijna elke afwijkende situatie was het zestal het spoor bijster tegen het team uit Spijkenisse. De basisopstelling (Marjo Arensman. Janita van der Ha ve, Marjan Schikker, Louise Vleugel, Lidewij Vleugel en .Addy van der Zartde) bakte er in de eerste set niets van. Da ver: „Het liep voor geen meter. Er was veel te weinig bewe- Een handballer van Delta Sport schiet op het goal van Internos. Een speler van deze ploeg blokkeert zijn arm. (Foto: Marijke Fol- kertsma) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9