NIEUWE COLLECTIE ESPRIT Cursus Natuur rond de stad Leeftijdsdiscriminatie ANBO doorn in het oog Steeds meer mensen eten via Tafeltje-Dek-Je Zierikzee Noordgouwenaren willen geen 'wijds' uitzicht in hun park Eekhoornplaag in Visstraat De Bloeiende Maagden komen naar Zierikzee VRIJDAG 1 MAART 1996 NR 25935 5 ZIERIKZEE Pronkepauw Bij kinderboerderij De Punt in Zierikzee wordt zaterdag 9 maart een doe-dag gehouden in het kader van het project Pron kepauw. Van 13.00 tot 15.30 uur kunnen kinderen van vier tot en met acht jaar in de kin derboerderij terecht voor spel letjes die zijn gericht op het di recte contact tussen kind en dier. Er kunnen maximaal 35 kinderen deelnemen aan de doe-dag. Reserveren is moge lijk via telefoonnummer 414940. Bij slecht weer wordt het evenement een week uitge steld. HAAMSTEDE Oliebollenactie De Gereformeerde Gemeente in Haamstede houdt zaterdag 2 maart een oliebollenactie in de gemeenten Westerschouwen en Middenschouwen. De oliebol len worden huis-aan-huis ver kocht. Zij die zelf de oliebollen willen afhalen kunnen zater dagmorgen vanaf 09.00 uur te recht in de zaal van de kerk aan de Ankerweg in Haamste de. v SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt zondag 3 maart een zangdienst gehouden waaraan het Vrij Evangelisch zangkoor Hallelu ja uit Goes meewerkt. Het koor wordt geleid door diri gent P. van de Klooster. De muzikale begeleiding is in han den van Annet van der Linde, •die het orgel bespeelt. Voor ganger is ds A. B. den Hartog uit Andel. De zangdienst be gint om 19.00 uur. MORIAANSHOOFI) Vogeleilanden Op initiatief van dc Werk groep Actief Terreinbeheer Schouwen-Duiveland gaan vrijwilligers zaterdag 2 maart aan de slag om de vogeleilan den in de Weversinlaag nabij Moriaanshoofd te maaien. De activiteiten gaan van start om ongeveer 9.00 uur. De pachter van het gebied brengt de vrij willigers met een bootje naar de eilanden. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland zorgt voor zeisen en harken en enkele bosmaaiers. Met behulp van die werktuigen wordt het maaisel naar het midden van het eiland geharkt. In die hoop grasafval kunnen meeuwen scharrelen, terwijl de kale ran den van de vogeleilanden pret tig zijn voor plevieren. Belang stellenden die als vrijwilliger aan het project willen deelne men kunnen telefonisch con tact opnemen via 692535. ELLEMEET Strao De VPRO-televisie komt zater dag 2 maart naar Ellemeet om opnamen te maken van het Straofeest. Vanaf 12.30 uur wordt onder meer het versie ren van de paarden op beeld vastgelegd. BROUWERSHAVEN Oud papier Leden van de Algemene Sport Vereniging Brouwershaven halen zaterdag 2 maart oud pa pier op in de kern Brouwersha ven. De sporters beginnen rond te rijdèn om 9.00 uur. De inwoners van de kern kunnen oud papier voor die tijd gebun deld gereed zetten aan de rand van de weg. BRUINISSE Helpt Elkander De Heer H. Uil hoopt dinsdag 5 maart voor de dames van de Hervormde vrouwengroep Helpt Elkander in Bruinisse te spreken over Hervormd Bru in vroeger jaren. De bijeenkomst in het Hervormd verenigings gebouw aan de Deestraat be gint om 19.30 uur. Advertentie DAM 15-19 ZIERIKZEE TEL. 0111-412816 Advertentie ZIERIKZEE - Bij Cadeau boutique 'Elise' in de Visstraat 14 is een ware eekhoornplaag uitge broken. Waarschijnlijk heeft de koude winter De eekhoorns, die de naam Ricky de eekhoorns, naar de Visstraat ge- hebben gekregen zitten graag op dreven, waar ze bij 'Elise' een warm een kast of vensterbank en zijn al te opvangtehuis hebben gevonden. koop vanaf 15.95. ZIERIKZEE - Bijen, bloembezoekers en het le ven in zoet en brak water. Dat zijn de onderwer pen die aan de orde komen tijdens de cursus Na tuur rond de stad. De cursus is een initiatief van de werkgroep schoolbiologie. Ze is op zoek naar vrijwilligers. De werkgroep biedt al jaren begeleiding aan bij de buiten- excursies van de Zierikzeese basisscholen. Doelstelling is om kinderen zelf hun omge ving te laten ontdekken en daar zorgzaam mee te leren omgaan. Daarnaast organi seert de werkgroep ook zelf ex cursies. De werkgroep zoekt mensen die na de cursus vrije tijd heb ben om te assisteren bij de be geleiding en organisatie van excursies. De excursies wor den altijd onder schooltijd ge houden. Kennis van de natuur is geen vereiste. In de lessen komt voldoende informatie aan bod om kinderen te kun nen helpen bij hun eigen ont dekkingstocht. De werkgroep mikt in haar zoektocht naar vrijwilligers niet alleen op ouders van basis schoolleerlingen, maar ook op mensen die deze fase al lang achter de rug hebben. Kortom: iedereen die natuur- en milieu educatie belangrijk genoeg vindt is welkom De cursus Natuur rond de stad wordt gegeven in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee en gaat dinsdagmorgen 2 april om 9.00 uur van start. Om alvast ken nis te maken met het werk van de werkgroep schoolbiologie kunnen belangstellenden mee doen aan de excursie op dins dag 26 maart. De excursie be gint om 13.00 uur. Wie meer wil weten kan bellen met J. Lan- ting-Cramer (416367). ZIERIKZEE - Moeders houdt uw zonen binnen, want De Bloeiende Maagden komen er aan. Het cabaret-trio verzorgt vrijdag 22 maart een optreden in podium voor muziek en theater Brogum in Zierikzee De Bloeiende Maagden won nen in 1995 de Publieksprijs van het Leids Cabaretfestival. Hun programma De Afreke ning is ongepolijst, recht voor z'n raap en ongeremd. De Bloeiende Maagden rekenen af met hun eerste vijfentwintig jaar en met Duitse jongens die in de zomer alleen maar naar de Waddeneilanden komen om te kussen. Niets of niemand wordt ontzien. Een ware krachtmeting met het publiek van het begin tot het eind. Het optreden van de Bloeiende Maagden begint om 20.30 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Muziek Verder biedt het Brogum-pro- gramma voor maart en april vooral veel muziek. Zaterdag 2 maart treedt de formatie Shine op met in het voorprogramma DJ Yoyoprod en zaterdag 9 maart is Loïs Lane te gast. Za terdag 16 maart komt de Bro therhood Foundation naar het Zierikzeese jongerencentrum. Deze Tilburgse band speelt spijkerharde hard-core en staat vooral bekend om de ex plosieve optredens. In maart komt de debuut-CD van Bro therhood Foundation uit onder de titel Elevator Mu;sic. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de Amsterdamse band Hanniball. Hanniball staat voor een por tie stevige muziek: een meng sel van noise, metal, hardcore en alternatieve muziek. De teksten handelen over ver schillende emotionele ervarin gen van zanger Pascal die zijn cynische kijk op de wereld in die teksten niet verhult. The Prodigal Sons komen za terdag 30 maart naar Brogum. Eind vorig jaar bracht de band de nieuwe CD The eye of a stranger uit. De teksten van Sons-frontman Erwin Nijhoff zijn vaak wrang en worden verpakt in stevige gitaarrock. Support Act is Crapjam, vol gens de Drenthse Courant het beste wat Drenthe op dit mo ment te bieden heeft. Crapjam speelt Beatle-achtige poplied jes en put ispiratie uit de Mër- seybeat.Oude bekenden zater dag 13 april in Brogum: The Juke Joints, inmiddels een be grip in blues-minnend Neder land. Gespeeld wordt werk van onder meer Stevie Ray Vaughan en Rory Gallagher. Zaterdag 27 april is het tijd voor Hit the Boom, in 1993 op gericht door muzikant/produ cer Rob Gaasterland en zange res Marijn van Tellingen. Hit thé Boom speelt een mengeling van funk, jazz en soul: De con certen beginnen steeds om 21.30 uur. 'ïLe dienen ons hiertegen te verzetten Aantal bezorgde maaltijden groeide vorig jaar met ruim 2.600 Teleurstelling over onzekere tijdsplanning Wanneer het Brouwse gemeentebestuur voldoende geld kan vinden voor het plan, krijgt het Slin- gerbos naast het dorpshuis in Noordgouwe een grondige renovatiebeurt. Van het huidige groen blij ven alleen de kastanjebomen en enkele struiken staan. (Foto: Joop van Houdt) NOORDGOUWE - „Ik vind het waardeloos dat wij zo intensief nadenken en bezig zijn met het plan,, wanneer niet eens zeker is of er wel vol doende geld is om het uit te voeren." De voorzit ter van de dorpsraad Noordgouwe, W. van Al kemade reageerde teleurgesteld toen de Brouwse gemeente-ambtenaar W. P. de Visser uitlegde dat bestuurlijk nog moet worden beke ken of 'uit hoeken en gaten' het bedrag van on geveer 100.000 gulden bijeen kan worden ge bracht dat nodig is om het Slingerbos in Noordgouwe een ander aanzien te geven. voor het Slingerbos ontwierp, kreeg te horen dat de Noord gouwenaren geen park wilden met een 'wijds' karakter. ,,In Noordgouwe is overal in de omtrek een wijds polderland schap. Waarom zou je dan in het Slingerbos bomen en strui ken weghalen om meer ruimte te creëren. We zijn juist blij dat we een stukje bos hebben", verwoordde dorpsraadsli,d H. Baris de mening die meer men sen in de zaal bleken te heb ben. Het nieuwe plan voor het Slin- Wanneer dat dit jaar niet lukt, wordt het plan volgens W. P. de Visser doorgeschoven naar de nieuwe gemeente Schou wen-Duiveland. ,,Het is goed om in dat geval een 'panklaar' plan door te schuiven." Aan dat panklaar maken droegen de Noordgouwse dorpsraad en de belangstellenden op de pu blieke tribune donderdag avond een steentje bij. Landschapsarchitect Jolanda van Sikkelerus, die'met colle ga's een nieuwe inrichting gerbos houdt onder meer in dat vanaf de ingang van de basis school tot het schoolplein een laan met zilverlindes komt. Die markeert de ingang van het Slingerbos en vormt een vi suele verbinding tussen het dorp en het weiland achter het park. De lindelaan komt uit op een zitplek met banken waar ook het monument van de Wa tersnoodramp zou moeten wor den geplaatst. Daarachter is een verlaagde bloemenweide gepland, waar omheen een ver hoogd voetpad ligt. De buitenrand van het Slinger bos daarachter wordt gevormd door een dijkje van ongeveer een meter hoog waarop knot wilgen komen. Als symbool voor de Watersnoodramp zou in dat dijkje een 'gat' van onge veer drie meter worden ge maakt. In het kader van het nieuwe plan worden de hek ken rondom het schoolplein weg gehaald en vervangen door een lage dijk, die het .schoolplein 'omarmt'. In het plan zijn verder een aantal wandelpadén opgenomen. Er worden bijzondere struiken als rododendron ingeplant en haagbeuken. NIEUWERKERK - Als een verzekeringsmaat schappij een 70-jarige een autoverzekering wei gert omdat het risico te groot zou zijn is dat pu re leeftijdsdiscriminatie. „Daar moeten wij ons tegen verzetten", aldus J. van Wezel, voorzitter van de afdeling' Zeeland van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) deze week in zijn toespraak tijdens de voorjaarsver gadering van de ANBO-afdeling Nieuwerkerk. Hij riep de leden op zich te weer te stellen tegen dergelijke vormen van discriminatie. Gisteren, donderdag 29 febru ari, stond in het teken van leef tijdsdiscriminatie en daarbij kan het gaan om problemen rond geneeskundige hulp, een bestuursfunctie, een verzoek om een persoonlijke lening of het aanvragen van vei^zekerin- gen. In zijn toespraak haakte Van Wezel daar op in. Als voorbeeld van leeftijdsdis criminatie haalde Van Wezel het voorbeeld aan van de ver zekeringsmaatschappij die een 70-jarige een autoverzekering weigert omdat er sprake zou zijn van een verhoogd risico. „Ik vind dit een domme en on ware reden", aldus Van Wezel. Hij stelde dat het aantal onge lukken dat veroorzaakt wordt door ouderen aanmerkelijk la ger ligt dan dat van de groep weggebruikers tot dertig jaar. In laatstgenoemde groep komt het nogal eens voor dat iemand zijn of haar rijbewijs moet in leveren. Het aantal ontzeggin gen uit de rijbevoegdheid ligt ongeveer 60 procent boven het gemiddelde, terwijl het gemid deld aantal rij-ontzeggingen bij ouderen - zestig-plussers - J.Van Wezel: Ouderen zijn niet zielig". zestig procent onder het ge middelde 'ligt. „Bovendien worden 70-plussers medisch gekeurd en hebben een geldig rijbewijs", aldus Van Wezel. Hij voegde daar aan toe dat, in tegenstelling tot wat volgens Van Wezel weieens beweerd wordt, ouderen niet zielig zijn. „De meeste van ons nemen nog volop deel aan allerlei activi teiten". Belangenbehartiging is, zo betoogde Van Wezel, niet alleen het aan de kaak stellen van misstanden. „Zeker zo belangrijk is het proberen iets voor je mede mens en voor je naaste te bete kenen", aldus Van Wezel. In dit kader wil het gewestbe- stuur nog meer aandacht voor het bestrijden van de eenzaam heid onder ouderen. Van Wezel zette zich in zijn toe spraak af tegen het idee dat hulpverleners moeten worden aangesteld om activiteiten voor ouderen te begeleiden. „Zou een Bingo-middag beter verlopen als een betaalde kracht de balletjes trekt en is deze activiteit dan sociaal be ter verantwoord dan wanneer het door vrijwilligers ge beurt", vroeg de ANBO-voor- man zich hardop af. Wel pleitte hij voor ondersteu ning door gemeenten van oude- renactiviteiten in de vorm van een financiële bijdrage voor het vervoer van diegenen die dit het meest nodig hebben. nenauto's hun route om de maaltijden bij de mensen thuis te bezorgen. Sinds eind 1991 worden die maaltijd bereid in de centrale keuken van het Zierikzeese verzorgingshuis Borrendam- me. Die keuken werd onlangs voorzien van computerappara tuur. Dat maakt het onder meer mogelijk dat de mensen, die gebruik maken van Tafel- tje-Dek-Je, kunnen kiezen uit verschillende menu's. De mensen lijken daar zeer te vreden over te zijn, want vol gens het jaarverslag kwamen klachten over de maaltijden of bezorging vorig jaar hoege naamd niet voor. In totaal wer den in 1995 16.683 maaltijden aan huis afgeleverd. Dat was 2632 meer dan het jaar daarvoor, toen 14.051 maaltij den werden afgeleverd. De prijs van een warme maaltijd bedroeg in 1995 7,50. Ook dit jaar moeten mensen dat be drag betalen. Volgens het be stuur gaat op financieel gebied alles naar wens met Tafeltje- Dek-Je. Zoals bekend subsidieert de gemeente Zierikzee de 'verant woorde' financiële tekorten van de warme maaltijdvoor ziening. Tafeltje-Dek-Je is be doeld voor mensen die in om standigheden verkeren waardoor ze niet zelf in staat zijn een warme maaltijd te be reiden. ZIERIKZEE - De vrijwilligers van de warme maaltijdvoorziening Tafel tje-Dek-Je Zierikzee krijgen het steeds drukker. Vorig jaar bezorgden zij bij mensen aan huis ruim 2.600 maaltijden meer dan in 1994. Dat blijkt uit het jaarverslag jaar was het aantal mensen dat pen tot ruim tachtig. Sinds 1 1995 van de Stichting Tafeltje- gebruik maakte van de warme januari 1996 rijden vrijwilli- Dek-Je. Aan het eind van het maaltijdvoorziening opgelo- gers dagelijks met vijf perso- De maaltijden van Tafeltje-Dek-Je Zierikzee worden al ruim vier jaar bereid in de keuken van ver zorgingshuis Borrendamme. (Archieffoto)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5