Visbeheersplan voor kreek Schelphoek bij Serooskerke Saint John's College Choir geeft concert in Zeeland *."f f-w'ri t' :fh ft t F ft r t mr «o kerkberichten T^ezoïïÖllr^ stukken Landbouwshow bij Profile Tyrecenter Fusieplannen in gehandicaptenzorg Bestuur Zuidhoek belooft beterschap Betaald parkeren Droevig einde Landschappen Dick Lolcama in Museum de Bewaerschole Goeree nog steeds welkom DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996 NR 25934 7 Samenwerking Staatsbosbeheer en beroeps- en sportvissers Vanaf 1 maart mag in de kreek van de Schelphoek worden gevist. (Archieffoto) SEROOSKERKE - Staatsbosbeheer, beroeps visser A. K. van den Hoek en Zn en de hengel sportvereniging De Krabbe uit Westerschou- wen werken samen aan een visbeheersplan voor de kreek van de Schelphoek bij Serooskerke. Door middel van het visbe heersplan worden onderling afspraken gemaakt over de wijze waarop de visstand in de kreek het beste in stand kan worden gehouden. Zo is in het visbeheersplan de periode vastgelegd waarin mag wor den gevist. Dit jaar"is.:dat .van-. af 1 maart.Ook hebben de drie organisaties via het visbe heersplan het uitzetten van vis en de soort vis die moet wor den uitgezet bepaald. Verder wordt door middel van het vis beheersplan de controle gere geld op de naleving van de ^öorwaardenlin de visvergun ningen, die aan particulieren worden verstrekt. De Schelp- hoekkreek is een overblijfsel van de Watersnoodramp in - 1953. Rondom het restant van de stroomgeul werd na 1953 bos ingeplant, waardoor het gebied uitgroeide tot een na tuur- en recreatieterrein. Het water in de kreek is zout, om dat nog steeds zout Ooster- scheldewater onder de dijk door het gebied in komt. Paling en forel Van oudsher wordt in de kreek gevist door een beroepsvisser. Later verkocht Staatsbosbe heer ook vergunningen aan sportvissers. In de kreek wordt vooral gevist op paling. Speciaal voor de sportvisserij werd tot voor kort door Staats bosbeheer en de beroepsvisser jaarlijks forel en paling uitge- zetVan 1 maart tot 1 november mag door beide partijen in de kreek worden gevist. Vergun ningen voor sportvisserij wor den uitgegeven door de hengel sportvereniging De Krabbe. Onder meer via VVV Schouw- se Kust, restaurant De Schelpr hoek en C. Hart in Kejkwerve. Zaterdag 23 maart in Sint Jacobskerk in Vlissingen VLISSINGEN - Volgens kenners behoren ze tot de absolute top van de wereld op het gebied van jongenskoorzang. Ze treden volgende maand op in Zeeland. Zaterdag 23 maart is in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een concert van het Saint John's College Choir uit het Engelse Cambridge. Saint John's College is een van de oudste colleges/van de Uni versiteit van Cambridge. Het scholingsinstituut verkreeg collegerechten in 1511. Sinds die tijd is aan het college een jongenskoor verbonden. De be langrijkste taak van het koor was h^t zingen tijdens de dage lijkse diensten in de kapel van het college. Na de komst van de grammofoon groeide het Saint John's College Choir uit tot één van de meest beroemde jongenskoren ter wereld. Het repertoire van het koor strekt zich uit van muziek uit de vijftiende eeuw tot heden. Het koor bestaat uit zestien koorknapen (choristers) en vier-jongens van zeven tot ne gen jaar (probationers), die bij het ontstaan van vacatures koorknaap worden. De koorle den worden geselecteerd via stemtesten, waaraan jongens uit heel Engeland meedoen. Jongens met een geschikte stem worden kostganger op de Saint John's College School. Een school die in de eerste plaats is bedoeld voor onder wijs aan koorknapen. Ze krij gen daar, behalve de reguliere lessen, een muzikale training die is afgestemd op de 'kleur' van de verschillende jongens stemmen. Ook wordt hen ge leerd affiniteit te tonen met de stilistische eisen van de door hen uit te voeren muziek. Het koor wordt geleid door Christopher Robinson. De .or ganist die het koor begeleidt is Allan Walker. Tijdens het con cert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen zingt het koor ker kelijke muziek uit alle tijden. De Engelse koormuziek komt daarbij specifiek aan de orde. onder meer door de uitvoering van delen uit de Anglicaanse liturgie. Het Saint John's College Choir is in Vlissingen zowel a capella te horen als met orgelbegelei- ding. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn vanaf 1 maart in dë voorverkoop ver krijgbaar bij de VVV-kantoren in Middelburg, Goes en Vlis singen en het kerkelijk bureau Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Heumen-Overas- selt: B. J. Veldhorst, kandi daat te Nijmegen. Aangenomen naar Ridderkerk (wijkgem. 3): K. ten Klooster te Putten. Bedankt voor Zetten en An- delst: L. W. Ch. Ruijgrok te Middelharnis; voor Leeuwar- .den-Huizum: J. Alma te Vee- nendaal. Gereformeerde Kerken Beroepen te Ter Apel: me vrouw M. E. Jonker, kandi daat te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Katwijk aan Zee: P. den Butter te Driebergen. van de Sint Jacobskerk (tele foon 0118-512518). Het concert werd mogelijk ge maakt door bedrijven die het evenement sponsoren. De op brengst is bestemd voor het restauratie- en herinrichtings fonds van de Sint Jacobskerk. Het Saint John's College Choir uit Cambridge De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken In te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingozonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brielschri|ver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Toen we enige tijd geleden 1800 handtekeningen aan het gemeentebestuur van Wester- schouwen aanboden tegen be taald parkeren hadden we ver wacht dat er naar onze argumenten geluisterd zou worden. Op de vorige week ge houden commissievergadering is het gemeentebestuur met cij fers gekomen. Wat blijkt nu? Het betaald parkeren gaat de burgers en de gasten ca. 600.000,- (zeshonderdduizend gulden) kosten. Men noemt dat opbrengst!!! Recreatie-onder- nemers voelen zich 'gepakt' lees ik in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 27 februari, Nu kunnen de burgers en onze gasten zich dus ook 'gepakt' voelen als dit doorgaat. Eerst moeten we 1.300.000,- (één miljoen driehonderdduizend gulden) uitgeven aan voorzie ningen voor betaald parkeren en als dan alles meezit, dus /mooie zomers zoals afgelopen jaren, dan is er een positief re sultaat van nog geen duizend gulden!!! Je moet er niet aan denken als er weer eens ouder wetse regenzomers komen en de parkeerterreinen 'weken lang leeg staan. Dan wordt het zogenaamde positieve resul taat al snel een negatief resul taat en moet de burger ook nog bijdragen aan de tekorten. We vragen ons af, waar zijn we nu toch mee bezig? Een hele boel ellende en ongemak op je hals halen omdat het zoge naamd in het mobiliteitsscena rio past. Mensen wees toch wij zer. Haal dit stukje uit het scenario en houdt rekening met wat 1800 burgers en gasten graag willen. Dit is vrij parke ren in de kernen en bij de stranden. We onderscheiden ons dan ook nog eens van ande re plaatsen waar wel betaald parkeren is. We zijn al een dure gemeente geworden en moet dat nu nog duurder worden vragen wij ons af? En, laten we niet vergeten dat bij het steeds duurder worden onze gasten wegblijven en naar andere plaatsen gaan en dat kan toch niet de bedoeling van onze be stuurders zijn? De proef met het betaald par keren in Westenschouwen heeft, dachten wij, wel aange toond dat er geen winst mee te behalen is. Toe, gemeehtebestuur en raadsleden, luister nu ook eens naar de kiezers en zeg nee te gen deze plannen. W. J. Goudzwaard, Haamstede Echt een leuk stuk, over het Strao in Noordwelle van maandag 26 februari in de Zie rikzeesche Nieuwsbode. Het geeft echter wel een erg ideaal plaatje, terwijl er toch behoor lijk wat dier- en mensenleed heeft plaatsgevonden. Ondanks een prima organisa tie, moderne communicatie apparatuur en „door paarden voeten weggewassen boze geesten" brak Bianca een been. En dat betekent voor een paard niet even 't gips in. Het dier moest helaas afgemaakt worden. Er waren heel veel lieve men sen. die paard en berijdster let terlijk en figuurlijk op de been hebben gehouden, met dekens en pepermuntjes. Het was een hele fijne dag, maar voor ons met een droevig einde. Dat wilden wij toch nog even toevoegen. Marijn van Kralingen, Dreischor Esther Glerum, Nieuwerkerk Met primeur Neu> Holland-tractoren ZIERIKZEE - Met de presentatie van de nieuwe serie New Holland-tractoren heeft Pro file Tyre center Rinus Roon uit Zierikzee tijdens zijn landbouwshow vrijdag 1 en zaterdag 2 maart een primeur voor Zuid-West Nederland. Zuidlaren had de wereldpri meur van de nieuwe tractoren uit Orlando. Verder is tijdens de landbouwshow in Zierikzee een nieuwe Deutz Fahr-tractor uit de nieuwe Agrotron-serie te zien. De show is speciaal ge richt op de landbouw in de breedste zin van het woord. Er worden banden en wielen voor het meest uiteenlopend ge bruik in de landbouw tentoon gesteld. Brede en smalle ban den voor tractoren en brede banden voor kippers en andere landbouwwerktuigen. Verder wordt een grote diver siteit aan wielen en dubbel- luchtsystemen getoond. Ban denservice Tholen en Profile Tyrecenter Rinus Roon staan klaar voor adviezen en voor vragen over verzekeringen is Assurantiekantoor M. C. de Vlieger Zn present. Nieuwe en gebruikte tractoren, werk tuigen en vorkheftrucks wor den getoond door landbouw- mechanisatiebedrijven L. M. Verburg uit Nieuwerkerk en P. van Dalen uit Sint Maar tensdijk. Verder geven Mol Schudde- beurs en Auto Electra Zierik zee acte de présence. Diverse fabrikanten en importeurs richten demonstratiestands in en geven informatie, onder meer aan de hand van video presentaties. Vrijdag is de landbouwshow toegankelijk van 15.00 tot 21.30 uur en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - In Museum de Bewaerschole in Burgh-Haamstede zijn van 9 tot en met 30 maart landschapsaquarellen te zien van Dick Lolcama uit Breda. Lolcama is een echte autodidact die zijn gedachten en ge voelens rond de flora en fauna in transparante tinten op papier zet. Mr. Dick Lolcama (in het dage lijks leven is hij advocaat) schildert sinds enkele jaren weidse landschappen. Deze be zigheid komt voort uit zijn jeugdliefde voor vogels en hun omgeving: de delta met haar schorren en slikken, de kleine ruige bossages en de duinen zo als die in Zeeland en de Bies- bpsch te zien zijn. De openheid van deze natuur geeft hij met aquarel en rietpen weer op pa pier. Met altijd in zijn achter hoofd de vogels. Lolcama is geïnspireerd door de Haagse School en de Engel se Landschapsschool, die hij nauwgezet bestudeerde. Hij begon in 1989 met schilderen. Tekenles heeft hij nooit gehad. Dat is hem ook afgeraden. Vol gens Lolcama is een eigen stijl een persoonlijke ontwikke ling. Het winnen van de gale- rieprijs Prix d'Oosterhout bij een van zijn exposities bewijst zijn gelijk hiervan. De Bewaerschole is met uit zondering van de zondag dage lijks geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Eind nuiart definitieve beslissing GOES - Deze week werd door de Raad van Toe zicht van de Stichting Zorg Lichamelijk Gehan dicapten een voorstel tot fusie tussen die stich ting en de Stichting Gezinsvervangend Tehuis voor Lichamelijk Gehandicapten in Zeeland ondertekend. Het voorstel behelst een juridi sche fusie tussen de twee stich tingen. De benodigde stukken voor een dergelijke fusie zijn bij de Kamer van Koophandel ter inzage gelegd en aan de rechtbank in Middelburg is een 'verklaring van geen ver zet' gevraagd. Naar verwachting wordt 29 maart een definitief besluit ge nomen over de fusie. Het is de bedoeling dat per 1 april 1996 gefuseerd wordt. Beide afzon derlijke stichtingen houden dan op te bestaan en gaan op in de nieuwe Stichting Zorg Li chamelijk Gehandicapten voor kinderen, adolescenten en vol wassenen (ZLG). De nieuwe stichting wordt gevestigd in Goes. GVO wordt voortaan geïnformeerd ZIERIKZEE - „Het bestuur heeft toegegeven dat ze ons over de kop hebben gezien, en dat ze daarmee fout hebben gehandeld. Ze hebben toe gezegd dat het OVO voortaan volledig wordt geïnformeerd en die belofte wordt ook schrifte lijk bevestigd." Dat zegt voorzitter M. K. Krij ger van het Orgaan van Over leg (OVO), een soort onder nemingsraad, van werkvoor zieningsschap De Zuidhoek. Het OVO was zeer ontstemd, omdat het bestuur van De Zuidhoek het orgaan niet om advies vroeg over maatregelen om interne problemen in De Zuidhoek op te lossen. Volgens het OVO is het be stuur daartoe verplicht op ba sis van het Koninklijk Besluit Organen van Overleg. Het be stuur van De Zuidhoek gaf dat toe tijdens een gesprek met het OVO. dat afgelopen dinsdag werd gevoerd om de onvrede uit te praten. Krijger toonde zich tevreden over het resultaat van dit ge sprek. Hij zei er vertrouwen in te hebben dat het bestuur van De Zuidhoek het OVO niet meer zal passeren. Het bestuur besloot enkele weken geleden om een interim-manager aan te stellen die moet uitzoeken wat er schort aan de organisatie van het werkvoorzienings schap. Op basis daarvan wordt een zogenaamd veranderplan opgesteld. MIDDELBURG - In een brief aan de vier gemeentebesturen op Goeree-Overflakkee heb ben gedeputeerde staten van Zeeland hun spijt betuigd over het feit dat besprekingen over aansluiting van Goeree-Over flakkee bij Zeeland van de agenda zijn afgevoerd. Volgens het dagelijks bestuur van de provincie is Goeree- Overflakkee nog steeds wel kom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7