Grote schoonmaak grachten in Dreischor en Noordgouwe GOED KOOP Ereboog voor 'nieuwe juf' BS PvdA-gedeputeerde De Kok bezoekt Corneliastichting Middag voor alle ouderen Duiveland •99 Korpschef schorst twee Thoolse politiemensen Hondenpoep en groen op agenda dorpsraden Inbraak auto Bijeenkomst gebedsdag 7* Ton schade bij fikse woningbrand Bruinisse Kapasi Schietpartij MAANDAG 26 FEBRUARI 1996 NR 25932 3 Rijksrecherche stelt onderzoek in GOES - De korpschef van de politie Zeeland, A. A. Smeels, heeft vrijdag met onmiddellijke in gang twee Thoolse agenten geschorst. De rijks recherche stelt een onderzoek in naar mogelijk gepleegde misdrijven van de twee medewer kers. Bezinksel basis nieuwe grasmat Er was ongeveer één iverkdag voot nodig om de gracht rondom de kerk in Dreischor zo'n dertig centimeter uit te diepen. (Foto: Joop van Houdt) DREISCHOR/NOORDGOUWE - Zowel in Drei- bezinksel wordt vastgesteld. ondergrond is van tevoren met en de formaliteiten die daar- een frees gescheurd zodat het Schor als in Noordgouwe krijgt de gracht rond- aan vastzitten, maakten uit- vocht van het bezinksel goed om de Nederlandse Hervormde kerk een grote ^ei noodzakelijk. Volgens De kan wegzakken. Na ongeveer Visser is de vervuilingsgraad zes weken wordt de uitge- schoonmaakbeurt. Met behulp van een grote van het bezinksel ingedeeld in droogde laag bezinksel geëga- rupskraam met baggerbak wordt een, ongeveer hchtste klasse; klasse l. liseerd, waarna er nieuw gras „Mest is nooit brandschoon. op wordt gezaaid, dertig centimeter dikke laag bezinksel, uit de Maar afval van klasse 1 mag smalle grachten geschept. volgens de milieuwetgeving De werkzaamheden begonnen ln Zonnemaire en Noordgouwe ZONNEMAIRE/NOORDGOUWE - Overlast van hondenpoep in Zonnemaire en de omvor ming' van het groen in het Slingerbos in Noord- gouwe. Dat zijn de meest opvallende punten die deze week aan de orde komen tijdens de verga deringen van de dorpsraden Zonnemaire en Noordgouwe. In Zonnemaire wordt van avond reeds vergaderd, vanaf' 20.00 uur in het dorpshuis. Op de agenda van de dorpsraad staat een bespreking over uit breiding van basisschool de Zonnewijzer met een leslo kaal. Verder wordt gepraat over de overlast van honden poep in het dorp. In Noordgou we komt de dorpsraad donder dag 29 februari bijeen in het Multifunctioneel Gentrum, of wel het dorpshuis. Naast de ge bruikelijke agendapunten als inspraak publiek en de activi teitenlijst staat een bespre king op het programma over de omvorming van het groen in het Slingerbos. Ook in Noordgouwe begint de vergadering om 20.00 uur. Dat bezinksel ontstond de af gelopen twaalf jaar door uitge zakte kanten en eendenpoep en bladeren, die in de gracht te recht kwamen en naar de bo dem zakten. Volgens hoofd af deling Gemeentewerken van de gemeente Brouwershaven, Wim de Visser is het gebruike- Volgens verpleeghuisdirecteur A. Schouw liet De Kok daarbij blijken dat de samenwerking van zorginstellingen in de toe komst nog intensiever moet worden. Als gedeputeerde met volksgezondheid en ouderen beleid in zijn portefeuille, is De Kok nauw betrokken bij het wel en wee van de verzor gingshuizen ir. de provincie. Dit omdat deze zorginstellin gen onder de Wet Bejaarden Oorden (WBO) en daarmee on der het provinciaal beleid val len. In verband met de modernise ring van de ouderenzorg ko men de verzorgingshuizen vol gend jaar onder de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). De wet waar de ver pleeghuizen altijd al onder vie len. Het provinciaal bestuur bereidt zich op die ontwikke ling voor door nieuw ouderen- lijk dat de gemeente ongeveer eens per tien jaar het initiatief neemt om de grachten te laten uitdiepen. Aanvankelijk was de klus ge pland in het najaar van 1995. Voorbereidend onderzoek, waarbij de vervuiling van het beleid uit te kienen voor de ja ren 1997 tot 2001. Dat houdt onder meer in dat het College van Ziekenhuis voorzieningen momenteel on derzoekt welke verzorgings huizen kunnen worden verbouwd, zodat ze ook ge schikt zijn voor verpleeghuis zorg. Het gaat daarbij om de verzorging van licht demente ouderen en chronisch lichame lijk zieken. Voor ouderen die zeer intensieve verpleging no dig hebben, blijft opname in een verpleeghuis als De Corne- liastichting de aangewezen weg. Samenwerking De afgelopen jaren ontwikkel de zich op Schouwen-Duive- land een intensieve samenwer king tussen het verpleeghuis bezinksel wordt vastgesteld, en de formaliteiten die daar aan vastzitten, maakten uit stel noodzakelijk. Volgens De Visser is de vervuilingsgraad van het bezinksel ingedeeld in de lichtste klasse; klasse I. „Mest is nooit brandschoon. Maar afval van klasse 1 mag volgens de milieuwetgeving zelfs in een moestuin worden verwerkt." Volgens De Visser is het voor jaar een betere tijd voor het uitdiepen van de grachten dan het najaar. Het bezinksel dat wordt opgebaggerd wordt na melijk uitgespreid op het gras veld rond de kerk en de ber men langs de gracht. Die en drie verzorgingshuizen. Personeel van de Cornelia- stichting wordt (via het substi tutieproject) ingezet in verzor gingshuizen om licht demente of lichamelijk zieke mensen te verplegen. Op die manier kan opname in het verpleeghuis worden uitgesteld en kunnen deze ouderen langer in de om geving blijven waaraan ze ge wend zijn. Fuseren Enkele weken geleden maakte het bestuur van de Cornelia- stichting en verzorgingshuis Duinoord in Haamstede be kend dat zij volgend jaar fuse ren. Een stap die gedeputeerde De Kok zegt toe te juichen. Hij benadrukte dat meer intensie ve samenwerking tussen de zorginstellingen onontkoom baar is, maar dat behalve fusie ook andere vormen van samen werking mogelijk zijn. „De di recties van zorginstellingen moeten zelf de meest geschikte vorm kiezen." Het is volgens de gedeputeerde belangrijk dat daarbij een goe de spreiding van zorgvoorzie ningen ontstaat en dat de ver schillende zorgvormen goed worden verdeeld. ondergrond is van tevoren met een frees 'gescheurd', zodat het vocht van het bezinksel goed kan wegzakken. Na ongeveer zes weken wordt de uitge droogde laag bezinksel geëga liseerd, waarna er nieuw gras op wordt gezaaid. De werkzaamheden begonnen eind vorige week in Dreischor en worden vandaag voortgezet in Noordgouwe. Per gracht is het aannemersbedrijf, dat het uitdiepen verzorgt, er onge veer een werkdag mee bezig. De grachten zijn na de 'grote voorjaarsschoonmaak' weer tachtig centimeter tot een me ter diep. De brand werd omstreeks half twee door de bewoners zelf ontdekt. Omdat de telefoon verbinding was verbroken werden buren ingeschakeld om de brandweer te alarme ren. Door de zware rookont wikkeling kon het gezin het woon/winkelpand via een plat dak verlaten. Sommige kinde ren sprongen vanaf de eerste verdieping naar beneden, an deren bereikten via een ladder de begane grond. Een 16-jarige zoon liep lichte verwondingen op. De Bruse brandweer die bin nen enkele minuten na de mel ding met twee eenheden ter plaatse arriveerde had de bin nenbrand binnen drie kwar tier onder controle. Zeven persluchtmaskerdragers trot seerden de rook om het vuur te lijf te gaan. Bij de brandbe strijding kwamen in totaal dertien Bruse' brandweerlie den in actie. Bij de bluswerk- Het NBvP-cadeau past in het kader van het 65-jarig bestaan van de NBvP-Zeeland. De ge zellige middag staat gepland voor dinsdag 2 april, wordt geJ houden in het dorpshuis in Nieuwerkerk en begint om 14.00 uur. Om de kosten te drukken wordt een verloting gehouden. Tijdens de NBvP-bijeenkomst in Oosterland werden de leden van de afdeling opgeroepen om voor die verloting spulletjes op te zoeken en in te leveren bij een van de bestuursleden. Tij dens de bijeenkomst nam me vrouw K. de Haan de voorzit- Dat heeft de politie vrijdag middag bekend gemaakt. Het onderzoek wordt ingesteld op verzoek van de hoofdofficier van justitie in Middelburg. De politie is verder zeer terughou dend in het verstrekken van informatie. „Er zijn feiten aan het licht gekomen die een on derzoek rechtvaardigen. De BATHMEN - Een 31-jarige au tomobiliste uit Arnhem is maandagochtend bij een aan rijding op de Al ter hoogte van Bathmen om het leven geko men. De vrouw botste met haar personenauto door nog onbekende oorzaak tegen de achterzijde van een voor haar rijdende truck met oplegger. zaamheden werd gebruik ge maakt van twee hogedrukstra- len. Het dak werd uit voorzorg met een lagedrukstraal natge- houden. Een aan het woonge deelte grenzende supermarkt bleef behouden en kon van daag de deuren openen. Een blusploeg rukte na ongeveer anderhalf uur in. Het tweede blusteam keerde omstreeks vier uur terug naar de garage in de Molenstraat. Keuken Volgens brandweercomman dant M. Jumelet is de brand in de keuken ontstaan. De techni sche recherche heeft in de loop van de dag een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de brand. De bewoners kregen van diverse kanten hulp aan geboden. Twee kinderen von den onderdak bij de toegesnel de burgervader A. Vogelaar. tershamer over van mevrouw Zwart. Na het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst was het woord aan burgemeester G. Hokken van Duiveland. Hij dook in het verleden en ver haalde van de tijd dat een bur gemeester nog in het café ver kozen werd en iedereen - mits van het mannelijk geslacht - in aanmerking kwam voor de functie. Sinds 1931 kunnen ook vrouwen tot burgemeester be noemd worden. Hokken be steedde in zijn lezing ook aan dacht aan de op handen zijnde gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland. twee agenten zijn geschorst om ruimte te scheppen voor dit on derzoek", aldus woordvoerder Jan van Mourick, De twee zijn volgens hem nog niet als ver dachte aangehouden. „Pas wanneer het onderzoek is afge rond worden ze eventueel in staat van beschuldiging ge steld." RENESSE - Aan de Kampweg in Renesse is zaterdag een in braak gepleegd in een auto. De inbraak in de auto, eigen dom van een 54-jarige inwoner van het Duitse Kaarst, is ge pleegd tussen 11.30 en 12.15 uur. De buit bestond uit een handtas met diverse papieren en een onbekend geldbedrag. UI 1. i-o <.-•* ZIERIKZEE - In het kader van Wereldgebedsdag houdt de af deling Zierikzee van het Co mité Wereldgebedsdag Neder land vrijdag 1 maart een bijeenkomst in de Hervormde kerk aan het Havenplein in Zierikzee. In 1887 werd in Amerika be gonnen met Wereldgebedsdag en inmiddels worden bijeen komsten in het kader daarvan overal ter wereld gehouden. Sinds 1928 wordt ook in Neder land aandacht aan Wereldge bedsdag besteed. Dit jaar is het thema van Wereldgebedsdag 'God's roep om antwoord' en werd aangedragen door Haïti- aanse vrouwen. Jongerenkoor Shalom onder leiding van K. Groenleer werkt mee aan de bijeenkomst in Zierikzee. Belangstellenden worden uitgenodigd mee te doen aan Wereldgebedsdag. De bijeenkomst in de Gasthuis- kerk begint om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. Advertentie Van de Ds. J. Bogermanschool uit Oosterland waren vrijdagmiddag 29 kinderen afgereisd om eer te betonen aan hun juffrouw Leanne Holwerda. De 'nieuwe juf' trad in Zierikzee in het huwelijk met Wilhelm Verton. Het jonge paar. dat in Goes gaat wonen, toonde zich onder de indruk van de rij erebogen. Na de huwelijksceremonie in het stadhuis en de kerkdienst in de Christelijke Gerefor meerde kerk aan de Zevengetijstraat was er een speciale kinderreceptie in de kerkzaal. Want ook de juf heeft haar kinderen hoog. (Foto: Joop van Houdt) AFWAS- M1DDEL CITROEN geconcen treerd flacon 500 ml. vanrWT 2 HELE KIPPEN op schaal vanjW-#S" EUROPE OF WITTE A ES3KOOL gesneden 0 diepvries, 400 gram Aanbiedingen geldig van ma 26 t/m wo 28 fobruan 1996 A81P Services B V tel 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS S ZIERIKZEE - De Zeeuwse gedeputeerde drs G. en drie verzorgingshuizen. •r r~> n/r j ij. j Personeel van de Cornelia- L. C. M. de Kok (PvdA) bezocht vrijdag ver- stichting wordt (via het substi- pleeghuis Corneliastichting in Zierikzee. Het tutieproject) ingezet in verzor- i j 1 gingshuizen om licht demente werkbezoek was een algemene oriëntatie op de 0f lichamelijk zieke mensen te functie van het verpleeghuis en de wijze waar- verplegen. oP die manier kan TJ.-1J.- ij opname in het verpleeghuis op de Corneliastichting samenwerkt met de an- worden uitgesteld en kunnen dere zorginstellingen op Schouwen-Duiveland. deze ouderen laneer in de om- Supermarkt aan vlammen ontkomen BRUINISSE - Bij een korte hevige keuken brand in een woning aan de Nieuwstraat in Bruinisse is vannacht voor circa een ton schade ontstaan. De bewoonster en vijf kinderen wis ten zich tijdig in veiligheid te stellen. Twee huisdieren kwamen om in de zware rook. OOSTERLAND - Een geheel verzorgde gezelli ge middag voor alle ouderen uit de kernen van de gemeente Duiveland. Dat is het cadeau van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen aan de gemeente Duiveland. Dat werd bekend gemaakt tijdens een bijeenkomst in Oosterland van de afdeling. Verwachting t/m vrijdag 1 maart WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp.-2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht n.west 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27febr. Zon op 07.31 .onder 18.12 Maan op 11.55, onder 03.00 Volle Maan: 5 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - De sneeuwkansen nemen geleidelijk af. Morgen overdag valt er nog wel een enkele sneeuwbui, maar van tijd tot tijd komt de zon er ook even aan te pas. Wel blijft het stevig waaien; de noordoostenwind is bo ven land vrij krachtig, langs de kust en boven het IJsselmeer hard. De temperatuur ligt gedurende de ge hele dag enkele graden onder het vriespunt. De storing die vandaag de sneeuw en wind veroorzaakte, ligt morgen in de buurt van Italië. Een hogedrukzone op de lijn Schotland - midden-Zweden wordt dan belang rijker voor ons, al is de invloed ervan aanvankelijk beperkt; het voornaam ste effect is morgen dat de neerslag- kansen afnemen. Pas woensdag zwakt de wind af. De zon krijgt dan geregeld ruimte, maar het kwik blijft onder nul. In de nacht van dinsdag op woensdag vriest het hier en daar matig. Het ziet er niet naar uit dat de winterse opleving een lang leven be schoren is. Vanaf vrijdag waait de wind uit de zuidwesthoek en bereikt veel zachtere lucht Nederland. De temperatuur klimt dan in de middag uren op tot rond 5 graden en de neerslag valt dan weer in de vorm van regen. GOES - In wijkcentrum de Spinne in Goes is zaterdag 2 maart een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaan den vanaf 25 jaar. Het gaat om een initiatief van de Vriendenkring Kapasi. Het evenement begint om 21.30 uur. Nadere informatie via te lefoonnummer 0113-230616. WEERT - Bij een schietpartij zaterdagavond in een sexclub in Weert is een man gedood. Een tweede man raakte ge wond. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. ZIERIKZEESCHE iS NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr„ van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. s\fschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3