Middenschouwen krijgt nog vóór de zomer fietspadennet 'Die dankbaarheid die je terugkrijgt is voldoende' SCH OUWEN - DU IVELAN D MLM-I UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Investering van bijna een miljoen gulden 2 Q 3 O 3: 5 9 Broer Peter Ooms vindt verhaal judoka's onzin dékrantmnschomwn-duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Grieks Specialiteiten Restaurant 7 dagen per week geopend Schuilhaven 8-Zierikzee - Telefoon 0111-416612 VRIJDAG 23 FEBRUARI 1996 152e JAARGANG NR 25931 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ook op de dijk tussen de jachthaven en de Grevelingenlaan komt een stuk fietspad. (Archieffoto) SCHARENDIJKE - Als het allemaal net zo voorspoedig blijft gaan zoals het nu gaat wordt nog voor het zomerseizoen '96 een fietspaden- net rondom de Brouwersdam, Scharendijke en Ellemeet aangelegd. Dat zei wethouder W. G. Renden (PvdA) gisteren tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Middenschouwen. De aanleg van het fietspadennet vergt een investe ring van bijna een miljoen gulden. In januari 1994 sprak de ge meenteraad van Middenschou wen de intentie uit om een net werk van fietspaden aan te leggen in de omgeving van Brouwersdam, Scharendijke en Ellemeet. In maart '94 kon het eerste resultaat aangete kend worden. De raad trok 133.550 gulden uit voor de aan leg van een fietspad over de Brouwersdam. Zoals het er nu naar uit ziet kunnen de daarop volgende fases, 2, 3 en 4 in eén keer achter elkaar gereali seerd worden. Aansluiting Fase twee behelst de aanleg van een fietspad van de Brou wersdam naar de kern Scha rendijke. Volgens het bestem mingsplan zou het eigenlijk niet kunnen, maar de provin cie ziet er geen problemen in en heeft reeds een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Dit fietspad loopt deels over grondgebied van het voormali ge Waterschap Schouwen-Dui- veland en daar heeft de ge meente overeenstemming mee bereikt. Voor een pachter van een stukje grond - dat de man gebruikt om schapen te weiden - is ook een oplossing gevon den. Voor een stuk fietspad langs de Kuijerdamseweg moest met Rijkswaterstaat, een campingeigenaar en het waterschap onderhandeld worden en ook die onderhan delingen hebben het gewenste resultaat opgeleverd. Fase vier betreft het tracé langs de Kuijerdamseweg. Hiervoor moest de gemeente om tafel met drie particuliere grondbe zitters én Rijkswaterstaat en ook in dit geval bereikte men overeenstemming Aan de aanleg van het fietspa dennet hangt een fors prijs kaartje. Alles bij elkaar kost het karwei 975.000 gulden. Van de zijde van verkeer en waterstaat is een subsidie van 307.250 gulden toegezegd, ter wijl de provincie Zeeland 94 mille bijdraagt. Voor de ge meente blijft over een bijdrage van 573.750 gulden. „Een fors bedrag", concludeer de SGP/ RPF-voorman J. L. F. Bolleman. „Maar we krijgen er ook iets voor terug". De overige raadsfracties lieten eveneens positieve geluiden horen en zowel het college als het ambtelijk apparaat van de gemeente Middenschouwen kregen een pluim op de hoed gestoken. Op de vraag van CDA-raadslid C. W. Boot of er voor de aanleg van de fietspa den ook leidingen verlegd moeten worden, bleef wethou der Renden het antwoord schuldig. Hij zei wel dat als dat inderdaad nodig zou zijn dat extra kosten voor de gemeente zou betekenen. Bedrijventerrein Ook voor wat betreft het be drijventerrein bij Scharendij ke loopt het nu gesmeerd. Eer der protesteerden bewoners die zich geconfronteerd zagen met een 'industrieterrein in de achtertuin', maar uiteindelijk zijn er tegen het bestemmings plan dat de aanleg van het be drijventerrein mogelijk moet maken geen bezwaarschriften ingediend. „Er mag dus wor den aangenomen dat de bevol king en direct betrokkenen kunnen instemmen met het ge stelde in het ontwerp-bestem- mingsplan", concludeert het college. Enig gemor was er over dé pe rikelen rond molen De Lelie. Voor veel gemeenschapsgeld werd de molen nog niet zo lang geleden gerestaureerd, maar na een tijdje bleek dat het bouwwerk nog niet helemaal in orde was. Onlangs werden weer reparaties uitgevoerd, omdat het geheel niet water dicht bleek. Wel schaarde de raad zich ach ter het voorstel van het college om 5500 gulden uit te trekken voor het aanbrengen van schijnwerpers rond de molen. De vrijwillige molenaar schaf te onlangs bouwlampen aan om het monument in het licht te zetten. Op zich een prima idee in de ogen van het Mid- densehouwse college, ware het niet dat deze bouwlampen niet sterk genoeg zijn en de loslig gende kabels bovendien ge vaar opleveren. Vandaar dat het college de raad voorstelde de zaken professioneel aan te pakken zodat de molen 'een prachtig visitekaartje voor Ei kerzee en Scharendijke wordt'. De raad ging zonder kritiek akkoord. ZIERIKZEE - Lang hoefde Fred van Doorn uit Zierikzee niet na te denken toen hij op televisie een oproep zag voor begeleiders van vakanties voor mensen die niet zelfstandig op vakantie kunnen. Nog voor zijn vrouw met haar ogen kon knipperen had hij de telefoon al te pakken en sinds kort is hij officieel contactpersoon van de Stichting Omnibus voor Begeleidende Re creatie. „Er komt geen dubbeltje aan te pas. Het is allemaal vrijwil ligerswerk. Het is puur voor de kinderen dat ik het doe. Die kunnen anders nooit op vakan tie. Dat is mijn motivatie om dit te doen." Aan het woord is Fred van Doorn uit Zierikzee. Drie maanden geleden zag hij op televisie een oproep van de Stichting Omnibus voor vrij willigers. Een oproep die voor Fred reden was zich aan te mel den als vrijwilliger. Omnibus organiseert vakan- Fred van Doorn (in verband met zijn verzamelwoede van Heineken- artikelen beter bekend als Freddie Heineken) wil gehandicapte kinderen eenonvergetelijke week bezorgen. (Foto: Joop van Houdt) ties voor mensen die niet zelf standig op reis kunnen. De stichting richt zich hierbij op bewoners van gezinsvervan gende tehuizen, mensen die worden bijgestaan door de so ciaal pedagogische diensten, werknemers van werkvoorzie ningsschappen en mensen die zelfstandig of thuis wonen. De begeleiders zorgen ervoor dat deze mensen op hun eigen ma nier vakantie kunnen vieren in binnen- en buitenland op de manier die zij zelf willen. Noodzakelijk Fred is afkomstig uit Den Haag. En ook daar was hij als vrijwilliger actief. Hij reed on der meer op de bejaardenbus en zorgde voor het vervoer van gehandicapten. Daarom weet hij ook hoe noodzakelijk het is dat organisaties als Omnibus over voldoende vrijwilligers kunnen beschikken. En hoe het werk dat deze doen ge waardeerd wordt. „Die dank baarheid die je terugkrijgt en de contacten die je eraan over houdt. Dat is voldoende. Daar gaat het om", aldus Fred. Het liefst gaat hij met een groep kinderen op stap. De ge boorte van zijn zoon, negen maanden geleden, speelt bij deze voorkeur een grote rol. „Toen ik de oproep hoorde dacht ik eraan hoe ik het zou vinden wanneer ik zelf een verstandelijk gehandicapte zoon zou hebben. Ik zou toch heel blij zijn wanneer hij er even uitkon", aldus Fred. Bo vendien ziet hij ook voor zich zelf positieve kanten. „Je hebt toch ook een beetje vakantie. Maar de kinderen blijven het belangrijkste. Zij moeten een onvergetelijke wee'k hebben." Behalve dat Fred als vrijwilli ger verbonden is aan Omnibus is hij ook contactpersoon voor de regio. Dat houdt in dat men sen uit de regio die belangstel ling hebben voor een van de reizen van Omnibus zich bij hem moeten aanmelden. Het zelfde geldt voor nieuwe vrij willigers. Fred beschikt over brochures waarin alle reizen staan vermeld. Deze zijn op aanvraag verkrijgbaar. Wan neer de mensen zich vervol gens inschrijven, neemt het hoofdbureau van Omnibus in Voorschoten de verdere afwik keling voor zijn rekening. Inmiddels heeft hij al een uit nodiging binnen om als bege leider mee te gaan met een paardrijvakantie in Hoogen- weg. Dit heeft hij echter af moeten zeggen, omdat hij juist die week niet beschikbaar is. Het is nu wachten op een nieu we uitnodiging. Het enige dat nog roet in het eten kan gooien is de Sociale Dienst. Fred is werkloos en heeft daarom een sollicitatie plicht. Hij heeft aangevraagd om tijdens de vakanties van deze plicht ontheven te wor den. Binnenkort heeft hij hierover een gesprek op het Arbeidsbureau. „Ik ga er ei genlijk vanuit dat het moge lijk is om met behoud van uit kering dit werk te doen. Ik hoop het in ieder geval, want het lijkt me ontzettend leuk", aldus Fred. Mensen die belangstelling heb ben voor Omnibus kunnen con tact opnemen met Fred van Doorn (telefoon: 417221). Voor specifieke informatie over de Stichting Omnibus kan men bellen naar het hoofd bureau in Voorschoten (071- 5618329). De meeste mensen hebben, evenals de planten, verborgen eigenschappen, die het toeval aan het licht brengt. La Rochefoucauld Af en toe wat regen m f HET WEER Van het westen uit verder toe nemende bewolking en overdag af en toe wat regen. Minimumtemperatuur dichtbij het vriespunt, middag- temperatuur ongeveer 5 graden. Zuidenwind, matig, kracht 4, langs de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6. WAO Kabinet zwicht voor kritiek op plannen aanpassing WAO. STRAO Strao wordt dit jaar voor de twintigste keer in Scharendijke gehouden. HERINRICHTING Herinrichting van kern Burgh krijgt instemming van raadsfracties. BADMINTON Zierikzeese badmintonteams dreigen uiteen te vallen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. TILBURG - Drie vrouwelijke (ex-)judoka's, waaronder Anita Staps uit Nieuwerkerk, heb ben donderdag bij de tuchtcommissie van de judobond een aanklacht ingediend tegen trai ner Peter Ooms. Ze beschuldigen hem van onge wenste aanrakingen. In een schriftelijke verklaring, voorgelezen in h-_v% RTL-pro- gramma Barend en Van Dorp, zeggen Anita Staps, Irene de Kok en Monique van der Lee dat Ooms zich schuldig zou hebben gemaakt aan onge wenste aanrakingen. Joop Ooms, broer van Peter, beschouwt de verklaring als 'lariekoek'. „Ik kan het me niet voorstellen", spreekt hij verbijsterd. „Peter heeft zelf een hele mooie vrouw." Met de verklaring is een einde gekomen aan de geruchten die de laatste weken de kop opsta ken over ongewenste intimi teiten. Ooms is voor commen taar onbereikbaar. Hij is op vakantie. Intense band Joop Ooms kan zich niet voor stellen dat broer Peter, met wie hij overigens maar zelden contact heeft, zich tot onge wenste intimiteiten heeft laten verleiden. „Ik weet wel dat Pe ter en zijn pupillen een intense band hebben en dat niemand daar tussen komt." De schrik zit er bij Ooms aar dig in. Sinds gisteravond let hij bijna bewust op hoe hij mensen tijdens zijn trainingen aanraakt. Hij geeft een voor beeld. „Als ik een mooie vrouw van 25 jaar masseer om dat ze last van haar schouder heeft, kan dat later tegen je worden gebruikt. Doe ik dat bij een oude dame van 60 jaar, hoor je niemand Ooms vreest dat zijn broer een flinke knauw krijgt. „Je moet niet raar opkijken als er kinde ren zijn die nu niet meer naar zijn school komen. Hij is wel afhankelijk van het judo", legt hij uit. „Nee, ik vind het heel erg voor hem." Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 0111-6718 75 Erkend Lid V.E.B Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en heem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving f 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I bank-/gironummer vermelden: II II II II II II lI II II «2Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1