NIEUWE COLLECTIE TAIFIIN Park Kaaskenswater moeilijk bereikbaar voor minder-valide Raadsfracties verdeeld over parkeerplan Westenschouwen Plan reconstructie A. van der Weijdeweg Politie brengt eenheid in geschenken jubilea Inbraak Te veel gedronken c f c Vergadering CDA-Zeeland DINSDAG 20 FEBRUARI 1996 NR 25929 3 Plus aanleg ruiterpad HAAMSTEDE - Er zijn plannen tot reconstruc tie van de Adriaan van der Weijdeweg in Wes- terscliouwen. De kwestie komt aan de orde tij dens de vergadering van de commissie financiën van de gemeente Westerschouwen op woensdag 28 februari. Jo Dorsman wil 'fatsoenlijk pad De tunnel onder de N59 zorgt soms voor hachelijke situaties voor Jo Dorsman en haar hond Yvette. (Foto: Joop van Houdt ZIERIKZEE - Jo Dorsman uit Zierikzee is kwaad. Kwaad op de gemeente Zierikzee, om dat die er niet voor kan zorgen dat het park rondom het Kaaskenswater goed bereikbaar is. Ze heeft haar grieven al kenbaar gemaakt bij de gemeente. Daar kreeg ze te horen dat ze nog tot 1997 geduld moet hebben. Gelijke monnikengelijke kappen MIDDELBURG - De leiding van de regiopolitie Zeeland heeft eenheid aangebracht in de ge schenken die jubilarissen uitgereikt krijgen. Hiermee is een eind gekomen aan de enorme va riëteit aan geschenken die jubilerende politie functionarissen overhandigd kregen. Dat valt te lezen in Deltagolf; het personeelsblad van de politie Zeeland. Jo Dorsman woont in de Brauwstraat in de Zierikzeese wijk Malta. Ze is 67 jaar en al vanaf haar jeugd heeft zij RA; een gewrichtsonsteking die ook wel aangeduid wordt met de naam knobbelartrose. Haar woning is helemaal aangepast aan haar handicap. Zo heeft ze een traplift en in de keuken staat een speciale rolstoel om het werken aan het aanrecht te vergemakkelijken. Omdat door deze aanpassingen haar gewrichten ontlast worden en door een paar orthopedische schoenen kan ze nog steeds haar hond te voet uitlaten. Ze doet dat het liefst in het park rond Kaaskenswater. Maar de weg naar dit park is voor haar zeer moeilijk, zo niet onmogelijk. Het maakt hierbij niet uit of ze door de tunnel aan het eind van de Schuurbe- que Boeyestraat gaat of door de tunnel aan het eind van de Zi 11e. De tegels op de stoep langs de Calandweg liggen schots en scheef, zijn door bla deren spiegelglad geworden of kapot gereden door auto's die in de bocht uit moeten wijken voor bussen. Hetzelfde geldt voor de stoep aan de De Kan terlaan. Deze stoep houdt bo vendien aan het eind van de Caustraat op. Zij is hierdoor gedwongen om het laatste stuk op de straat te lopen. Met alle gevaren vandien in verband met voorbijrazend autover keer. Steenslag Aan de andere kant van de tun nel is voor Dorsman het leed echter nog niet geleden. Het pad langs de volkstuinen rich ting het park bestaat uit steen slag en is voor haar onbegaan baar. „Ik ben daar deze winter een keer gevallen. En omdat ik een lange mantel droeg kon ik zelf niet opstaan en moest ik wachten totdat er iemand langs kwam. Dat kan toch ze ker niet", zegt ze verontwaar digd. Dorsman is volgens haar niet de enige in de buurt die er zo over denkt. Een korte handte keningenactie bij haar naaste buren werd grif ondertekend. Om in heel Malta langs de deur te gaan ziet ze niet zo zitten. Maar ze weet zeker dat veel mensen het met haar eens zijn. „Waarom zouden er anders zo weinig mensen uit de buurt bij Kaaskenswater lopen", vraagt ze zich hardop af. Dat er maatregelen genomen moeten worden is de gemeente Zierikzee volgens Dorsman aan haar stand verplicht. ,,Ze maken een hoop reclame dat ze een park hebben aangelegd voor visueel gehandicapten en minder-validen in het alge meen. Laten ze dan ook zorgen voor een fatsoenlijk pad er naar toe." Droevig- Dorsman heeft haar klachten al een paar keer bij de gemeen te kenbaar gemaakt. Dat leid de er in oktober toe dat een paar medewerkers van ge meentewerken ter plaatse zijn komen kijken. „Zij vonden ook dat het droevig gesteld was met de voetpaden en stoe pen. Ik moest echter nog even geduld hebben, want er kan pas in 1997 iets aan gedaan worden, vertelden zij. Ik vind het zeer bedroevend als ik zo lang moet wachten." Maar ook het opruimen van de bladeren op de stoepen leverde al problemen op. Hiervoor deed ze eind december een ver zoek bij gemeentewerken. Te vergeefs. Ze kreeg te horen dat de medewerkers van gemeen tewerken met vakantie gin gen. Daarnaast was het alle maal te nat. Pas bij droog weer konden de bladeren worden weggeblazen. „Met een bezem kan dat tegenwoordig zeker niet meer. Ik zou het bijna zelf gaan doen", aldus Dorsman. Behalve dat de gemeente geen actie onderneemt op haar klachten vindt ze het erg jam mer dat ze niet geloofwaardig overkomt. Dorsman: „Ik heb nog niet zo erg last van reuma dat ik over straat moet in een rolstoel. Maar ik moet wel vechten om eruit te blijven. Maar daardoor blijkbaar ook om geloofwaardig over te ko men. In ieder geval bij de ge meente." R. -van Zetten van gemeente werken weerspreekt dit. Vol gens hem wordt er wel degelijk geluisterd naar de klachten van Dorsman. „Het ontbreken van de trottoirs aan het einde van de De Kanterlaan en onge- dijkliggende tegels zijn proble men waar ook de gemeente een oplossing voor wil. Maar con creet kan ik niet zeggen wan neer dat is. Dat ligt eraan waar het college en de gemeenteraad prioriteit aan stellen. Hetzelf de is het geval met de'bladeren op de stoep. We proberen de stoepen zo schoon mogelijk te houden. Maar vaak zijn er an dere werkzaamheden die op dat moment voor gaan", aldus Van Zetten. Gekoppeld aan het reconstruc tieplan is het voorstel tot aan leg van een ruiterpad. Verder op de agenda van de commis sievergadering het voorstel tot aanschaf van gemeentedassen. Ook komt aan de orde het on langs gepresenteerde plan voor herinrichting van het. winkelgebied in Burgh. Voor het realiseren van een zandbak bij de Combischool in Haamstede is geld nodig en verder ligt er een verzoek om subsidie van de bowlsvereni ging op het bordje van de com missieleden. Voor de politie ontstond er een probleem toen enige jaren ge leden de geldstroom tussen werkgever en werknemer ge automatiseerd werd. Dat bete kende dat de doorgaans zeer gewaardeerde envelop met in houd ineens geen inhoud meer bevatte. Het geld werd via de bank op de rekening van de ju bilaris bijgeschreven. Voor sommige chefs maakte dat niet uit. Zij overhandigden stee vast een lege envelop als een symbolische gift. Anderen dachten daar anders- over. Zij"'zagen net 'als' het" feestvarken in de overhandi ging iets persoonlijks en wens ten de traditie voort te zetten in een andere stoffelijke blijk van waardering voor zoveel ja ren trouwe dienst. Het gevolg was echter wel een grote ver scheidenheid aan cadeaus. Waar voor de één een vishengel in het verschiet lag, moest de ander het doen met een boe kenbom Een politiefunctionaris die 12,5 jaar in dienst is wordt sinds 1 januari vergast op een kristallen karaf met daarop het logo van de regiopolitie Ook wil men geld uittrekken voor de inventaris van de kel derruimte van het dorpshuis in Renesse en wordt het advies van de commissie gevraagd omtrent een subsidieverzoek van de biljartvereniging Re- nesse. De vergadering begint om 19.30 uur. De stukken die be trekking hebben op de agenda liggen een half uur voor het be gin van de vergadering ter in zage. Voor het publiek bestaat gelegenheid om het woord te voeren tijdens de commissie vergadering. Zeeland en de naam en gege vens van de jubilaris. Een zil veren jubileum levert een ver zilverd champagneglas op dat uit twee, in elkaar passende, delen bestaat. De ene helft symboliseert de organisatie. De andere helft de jubilaris. Voor een veertigjarig dienst verband of voor de functiona rissen die in verband met hun leeftijd het korps verlaten staat een houten doosje klaar met daarin zes zilveren lepel tjes. In twee lepeltjes is het lo go van de regiopolitie' Zeeland gegraveerd; Twee zijn er be hept met respectievelijk het lo go van het Korps Rijkspolitie en Gemeentepolitie. En op de anderen staat de datum van in treding, respectievelijk uittre ding vermeld. Er rest nu nog slechts één pro bleem. Voor hen die na de re organisatie van 1994 in dienst zijn getreden, en dus geen Rijks- of Gemeentepolitie heb ben gekend, moet nog iets wor den verzonnen. Maar daar maakt men zich bij de politie nu nog geen zorgen over. Er resteert immers nog tien jaar om daarover na te denken. Krediet gevoteerd, uitvoering nog ter discussie BURGH-HAANSTEDE - Met de financiering van het parkeerplan voor Westenschouwen zit het wel goed. De fracties van de gemeente Wes terschouwen stemden maandagavond in met een krediet van 75.000 gulden voor het oplossen van de parkeerproblemen in het gebied Steen weg, Lageweg en Westenschouwseweg. Alleen over de uitvoering zijn de fracties het niet eens. Nadere bespreking in de betreffende commis sies moet uitkomst bieden. harden om er betaald parkeren mogelijk te maken. Op de zui delijke berm van de Steenweg wordt het parkeren juist weer onmogelijk gemaakt. De fracties van het CDA, de SGP/RPF/GPV'en VVD lieten tijdens de raadsvergadering echter weten eerst de details van het plan verder uitge werkt voor zich te willen heb ben, voor een definitief oor deel te vellen. Het parkeerplan voor Westenschouwen wordt hiermee dus teruggehaald om in de commissie openbare wer ken opnieuw te worden be sproken, waarna het college een nieuw voorstel aan de raad zal voorleggen ter beoordeling op de volgende raadsvergade ring. CDA-er H. J. Klaiter vond het verstandig om de details eerst verder uit te werken omdat dé fractie vindt dat in deze opzet de voetgangers er bekaaid af komen ten opzichte van par- keerregelingen. De VVD wil de CDA-er H. J. Klatter; „Be scherming voetgangers be langrijker dan regelen parke- Het college van b en w stelt voor de noordelijk gelegen berm van de Steenweg en de noordoostelijke berm van de Westenschouwseweg te ver situatie aan de Steenweg op nieuw bezien hebben. „We blij ven voorstander van rechts, - zuidkant red. - parkeren aan de Steenweg, omdat die weg straks misschien wel het hele jaar door een eenrichtingsweg wordt. Als je dan links moet parkeren, moet je eerst de straat oversteken, gezien de rijrichting" aldus raadslid me vrouw A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma. In het plan staat het college noordelijk, links, van de Steenweg parke- Wethouder ir. C. W. Veerhoek zei begrip te hebben voor de standpunten, maar waar schuwde er wel voor dat met het terughalen van het voor stel, de slagvaardigheid van de gemeente in 1996 niet ten goe de komt. In rechts parkeren ziet hij overigens niet veel, om dat het gevaarlijk is voor fiet sers. Die vallen volgens hem gemakkelijk ten prooi aan openzwaaiende autoportieren. Bezwaar tegen het Westen- schouwense parkeerplan had ook ing. A. J. Hanse van Noordzeecamping Duinoord. Tijdens het spreekrecht maak te hij duidelijk dat wat hem betreft, parkeerplaatsen aan de noordkant van de Steenweg op het gedeelte vanaf de roton de tot aan de Kampweg, ner gens voor nodig zijn. „Het is ruimtelijk en landschappelijk een zeer kwalijke zaak. Laten we het mooi houden en probe ren het landelijk karakter te rug te brengen, zoals dat ook in de dorpen wordt gedaan. Dus VVD raadslid A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma: „Voorstander van rechts par keren aan Steenweg. geen parkeerplaatsen in het belang van de verblijfstoerist, uw gast", betoogde Hanse. Volgens hem wordt er al jaren lang geklaagd door zijn gasten op de camping over het parke ren aan de noordzijde. Bedrijventerrein PvdA-er J. C. Hendrikse liet weten zich niet te kunnen vin den in de exploitatie-opzet van het bedrijventerrein Renesse, zoals die door het college is voorgelegd. Hij is het oneens met de 'korting' die Wester- schouwse ondernemers krij gen op de uitgifteprijs als deze binnen drie maanden na het bouwrijp maken, de grond af nemen. De ondernemers beta len dan 50 gulden per vierkan te meter, in plaats van ruim 63 gulden. Benoeming Wethouder G. J. W. van der Salm wees er op dat de ge meente bedrijven die hinder lijk zijn, zo snel mogelijk uit de kern weg willen hebben. Het renteverlies dat de ge meente bij een dergelijk ter rein altijd meerekent, wordt door de korting gecompen seerd doordat bedrijven direct snel aankopen en betalen. Verder heeft de raad met een grote meerderheid W. P. Broe ders uit Renesse benoemd als afgevaardigde aan het alge meen bestuur van de Stichting Renesse. Het agendapunt REO op de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening vandaag, dinsdag, komt te vervallen om tijdens de vergadering op 27 fe bruari te worden behandeld. BRUINISSE - Aan de Hageweg in Bruinisse is afgelopen week ingebroken in een caravan. Wanneer de inbraak precies is gepleegd, is onbekend. De ei genaar, een 56-jarige inwoner van Aken, deed gistermorgen aangifte bij de politie. De buit bestond uit een stereo-installa tie, een kleurentelevisie en een schotelantenne. ZIERIKZEE - Een 38-jarige in woner van Bruinisse moet zich binnenkort verantwoorden voor de politierechter, omdat hij na het drinken van te veel alcohol achter het stuur van zijn auto was gekropen. De man werd vannacht aange houden op de Grachtweg in Zierikzee. De blaastest wees uit dat hij 450 microgram alco hol per liter bloed in zijn li chaam had. Advertentie DAM 15-19 ZIERIKZEE TEL. 0111-412816. Verwachting t/m zaterdag 24 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp.-3 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht west 4 Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp.1 graad Mid.temp. 6 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 febr. Zon op 07.44, onder 18.01 Maan op 08.34, onder 21.38 22 febr. Zon op 07.42, onder 18.03 Maan op 09.01onder 22.50 Eerste Kwartier: 26 febr. (06.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen komt de zon af en toe door, maar vooral in het noorden van het land blijft de kans op een sneeuwbui bestaan. De depressie die de afgelopen dagen voor een dik pak sneeuw zorgde, ligt morgen bo ven het oosten van Europa. Daar achter staat bij ons een stevige noordoostelijke stroming waarin winterse buien ontstaan. Later van avond en vannacht klaart het van het noorden uit wat op. Die opklaringen breiden zich geleidelijk over het hele land uit. Boven het aanwezige sneeuwdek kan het dan flink afkoe len; op de meeste plaatsen vriest het matig. Overdag komt het kwik, on danks wat zon, niet veel hoger dan -2 graden. De snijdende noordoos tenwind, neemt iets in kracht af. maar doet het toch weer kouder aanvoelen. Sneeuwbuien maken het gure winterse weertype compleet. Eind van de week draait de wind naar het westen en daarmee wordt dan zachter lucht aangevoerd. Zo wel 's nachts als overdag gaat de temperatuur flink omhoog. GOES - In de Prins van Oranje in Goes houdt de Zeeuwse af deling van het CDA op woens dag 20 maart een voorjaarsver gadering voor haar leden. Op de agenda staat een huis houdelijk gedeelte met onder meer een terugrapportage van het Strategisch Beraad. De vi- ce-voorzitter van de CDA-sta- tenfractie in Noord-Brabant, F. P. A. M. van de Ven-van Lee houdt vervolgens een inleiding over 'Samenleving in balans'. Daarna volgt een discussie. De vergadering begint om 19.30 uur. ZI ERfKZEESCH E O NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) J 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevcrtijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B T W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3