Koopman en Den Boer missen revanche op Zierikzeesche Nieuwsbodetoernooi Van Keulen 'spaart' Bru met gemiste strafschop Schutter Hans van Schelven districtskampioen WIK overtuigt niet Demonstratie van badmintontoppers valt goed bij publiek SKNWK simpel langs WFB Pigalle verliest terrein op lijstaanvoerder AZC Van der Wielen legt basis winst op lange afstanden Brouwershaven ten onder in oefenduel tegen SSV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE YERSEKE - Alexander van Keulen is links half bij Yerseke. Alexander van Keulen is ko mend seizoen de nieuwe trainer van Bruse Boys. Zaterdag speelde Yerseke een oefenduel tegen Bruse Boys (3-2) en dat was voor Van Keulen dus een bijzondere wedstrijd. „Ik heb Bru nog nooit zien spelen, en eerlijk gezegd heb ik zaterdag ook nog geen ana lyse kunnen maken. Ik was nog te geconcentreerd op mijn eigen spel." Wat Van Keulen de spelers van Bruse Boys volgend sei zoen ook mag bijbrengen. In zijn lessen in strafschoppen zullen de Bruenaren wel geen al te groot vertrouwen heb ben. Bij een stand van 2-0 miste Van Keulen van,elf me ter. Doelman Jacob Muller lag weliswaar in de verkeer de hoek, maar de toekomstige trainer schoot de bal over. ,,Toch een beetje spanning. Het is wel zonde, maai' ik wil er niet te veel woorden aan vuil maken. Norm&at schiet ik ze er gewoon in." Het voorval ontlokte een hoop reacties bij zijn huidige ploeggenoten, zeker toen hij even na de strafschop nog een doelrijpe kans miste. Van een akkoordje om de Bruse ploeg te sparen was echter geen sprake. De Bruenaren gebruikten de oefenwedstrijd voor een ex periment in de opstelling. Jakkoo Brouwer fungeerde zaterdag als laatste man. Ton- nie van den Berge beproefde zijn geluk als linksbuiten. De eerste helft was dat duidelijk even wennen. Yerseke toonde zich in de beginfase sterker en Bruse Boys had daarbij het geluk dat de thuisploeg veel kansen miste. Twee keer was het wel raak. Johnny Christiaansen nam de ope ningstreffer voor zijn reke ning en even voor rust maak te WimZoeteweij 2-0. Bru greep het missertje van Van Keulen aan om terug in de wedstrijd te komen. Uit een voorzet van Eric Bleiji maakte Peter Willemse 2-1. Dat Bleiji ook het afmaken beheerst bleek toen hij even later op aangeven van Jak koo Brouwer de gelijkmaker scoorde. In de slotfase hield Jacob Muller zijn ploeg lang op de been. Dit mede dankzij het spel van de goed spelende Leo Burgers op de positie van voorstopper. Doelman Muller kon echter niet voorkomen dat Martin van Hekke twee minuten voor het einde een counter van de thuisclub met een doelpunt bekroonde, 3-2. BURGH-HAAMSTEDE - Frans Koopman en Mark den Boer hebben op het Zierikzeesche Nieuwsbode badmintontoernooi een uitgelezen mogelijkheid voorbij laten gaan om revanche te nemen op Patrick Feeleus en André Verloo. Dit tweetal onthield hen afgelopen dinsdag de clubtitel van badmintonvereniging Zierikzee. Zaterdag, in Sport- en Recre atiecentrum Westerschouwen stonden Den Boer en Koop man, de twee heren van Zierik zee 2, op een bijna zekere winst tegen hun clubgenoten uit het eerste. In de slotfase liet het koppel de hoofdprijs in de hoogste groep van het dubbel echter alsnog aan zich voorbij gaan. Bij een 1-1 stand in games leidden Den Boer en Koopman met 11-7 en even la ter zelfs nog met 14-11. Door enkele onnauwkeurige slagen kwamen de favorieten Verloo en Feeleus terug tot 14- 14 en pakten vervolgens met 17-15 de winst. „Het zat er ei genlijk niet meer in dat we te rug zouden komen", aldus Fee leus. „We sloegen veel fouten, maar uiteindelijk lieten zij het liggen. Misschien door de zenu wen." Koopman zocht de Oorzaak vooral bij zichzelf. „We verlo ren door slordig spel van mij. Mark speelde lekker, maar ik zat er niet helemaal in." Den Boer constateerde na afloop dat er nog maar weinig ver schil zit in het spel van de he ren van Zierikzee 1 en Zierik zee 2. „Zij hebben echter een seizoen lang eerste klasse ge speeld. Omdat ze daar door gaans betere tegenstanders krijgen, gaan ze zelf ook beter spelen. Bovendien is het voor ons pas het eerste jaar dat we samenspelen en zij doen dat al jaren." De herendubbel in de A-cate- gorie waren de enigen die hun finale om twee gewonnen games mochten spelen. Zij speelden ook een voorronde in twee poules van drie. De reste rende honderdveertig spelers die in actie kwamen, speelden partijen van een half uur. Alle deelnemers speelden een halve competitie in poules van vier of een hele als de groep uit drie koppels bestond. Bij de damesdubbel was er wel winst voor de selectie van Zie rikzee 2. In een poule van drie speelden Jolanda van Gronin gen en Mirelle van der Have vier wedstrijden die ze allen wonnen. In de hoogste poule van de mixed-dubbel ging de winst naar Jolanda van Groningen en Mark den Boer (poule A) en Marijke Coehoorn en Patrick Feeleus (Poule B). Hoogstandjes In de middaguren werden pu bliek en spelers getrakteerd op een badmintondemonstratie. Chris Bruil en Dennis Lens lie ten technische hoogstandjes zien die door de vader van Bruil van kundig commentaar werden voorzien. Zodoende was de exhibitie ook voor le ken interessant. Bruil stond ooit veertiende op de wereldranglijst, maar werd door een blessure ver terugge worpen. De laatste maanden is zijn vorm echter weer hele maal terug en de komende tijd probeert de prof-speler van het Duitse Bayer Uerdingen zich nog te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Atlanta. Ook Lens is het badminton- racket wel toevertrouwd. Vo rig jaar werd hij bij de jeugd derde op het Europees Kam pioenschap. Op het recent ge houden NK haalde de speler van Duinwijck bovendien de finale van het dubbelspel. Vandaag vertrekt hij met het Nederlands team naar Praag voor wedstrijden om de Tho mas Cup. Tijdens de demonstratie lieten ze iets zien van de arbeid die ze wekelijks op hun twintig trai ningsuren verrichten. Het pu bliek keek soms ademloos toe. De verbazing was groot op het moment dat Bruil zoveel kracht in een slag legde dat het racket afbrak. Bruil nam het tegen het einde van de oefe- De internationale topbadmintonner Chris Bruil slaat tijdens een demonstratiepartij op het Zierikzeesche Nieuwsbode badmin tontoernooi zijn racket stuk. (Foto: Marijke Folkertsma) ning bovendien in zijn eentje op tegen Feeleus en Verloo. Het Zierikzeese duo hoopte vooraf zes punten te kunnen scoren, maar dat doel werd net niet gehaald, 5-15. Zierikzeesche Nieuwsbode- toernooi. Heren A: 1. André Verloo/Patrick Feeleus (BC Zierikzee), 2. Mark den Boer/ Frans Koopman (BC Zierik zee). Herendubbel B: 1. Henry van Hal/Emil Versteeg (Klaas waal); 2. Johan v. d. Linde/ Frangois Leclerc (Netover't- net). Herendubbel B: 1. Ronald Lie- vense/Harrald Dikhoof (BC Noordgouwe); 2. Ciske de Groote/Leo Dalebout (BC Noordgouwe). Herendubbel C: 1. Ralph Wes- tenhoeve/Ab de Rijke (Oud- Beijerland); 2. Jan-Kees Hage- steijn/Leen de Hooge (BC Noordgouwe). Herendubbel C: 1. Arie C. Sparreboom/René van Aart rijk (Oud-Beijerland); 2. Men- no v. d. Wekke/Edwin v. d. Zande(DFS). Damesdubbel A: 1. Mirelle v. 'd. Have/Jolanda van Gronin gen (BC Zierikzee);* 2. Ineke Rijnbrand/Tiny van Noorden- ne (Ouddorp). Damesdubbel B: 1. Karin Trouwborst/Elise van IJssel- stijn (Klaaswaal); 2. Riet v. d. Stap/Jolande van Aartrijk (Oud-Beijerland). Damesdubbel C: 1. Mar ja v. d. Kasteele/Connie de Vrieze (DFS); 2. Mineke Nieuwen- huis/Annemarie Kooiman (Oud-Beijerland). Damesdubbel C: 1. Janet Ver- seput/Sari v. d. Sande (BC Noordgouwe); 2. Marja Rade- maker/Anneloes Bil (DFS). Damesdubbel C: 1. Jeanet Weeda/Ineke Doodkorte (ZSC); 2. Marleen van Sieg- hem/Lianne Lievense (BC Noordgouwe). Damesdubbel D: 1. Lies de Bruyne/Gerda Manni (DFS); 2. Hanita Braber/Ageeth Tettero (BC Noordgouwe). Mix dubbel A: 1. Jolanda van Groningen/Mark den Boer (BC Zierikzee); 2. Tiny van Noor- denne/René van Noordenne (Ouddorp). Mix dubbel A: 1. Marijke Coe- hoorn/Patrick Feeleus (BC Zierikzee); 2. Ineke Rijn- brand/Cor Hameeteman. Mix dubbel B: 1. Loes Dek ker/Paul van Burg (BC Noord gouwe); 2. Tineke v. d. Zan- de/Huib v. d. Zande (Netover't net). Mix dubbel B: 1. Karin Trouw- borst/Harry van Hal (Klaas waal); 2. Elien van Burg/Leo Verseput (BC Noordgouwe). Mix dubbel B: 1. Corrie Koop man/Johan v. d. Linde (Net- ver'tnet); 2. Mieke Bijl/Jan Poelman (Klaaswaal). Mix dubbel C: 1. Riet v. d. Stap/Arie C. Sparreboom (Oud-Bijerland); 2. Annemarie Kooiman/Ab de Rijke (Oud- Beijerland). Mix dubbel C: 1. Mineke Nieu- wenhuis/Ralph Westenhoeve (Oud-Beijerland); 2. Anneloes Bil/Menno v. d. Wekken (DFS). Mix dubbel C: 1. Louise v. d. Linda/Frangois Leclerc (Neto- ver'tnet); 2. Anneke Zpmer/Jo han Spee(DFS). Mix dubbel C: 1. Yolande van Aartrijk/René van Aartrijk (Oud-Beijerland);-2. Willy van Kooten/Harrald Dikhooff (BC Noordgouwe). Mix dubbel C: 1. Mirjam de Vries/Tom van Stuijvenberg (Space Shuttle); 2. Joanda Bra- ber/ Jan-Kees Schout (BC PZZ). Mix dubbel C: 1. Anja Ritter- bex/Arjan v. d. Zande (DFS); 2. Truus Pimmelaar/Ronald Lie vense (BC Brouw). Herendubbel C: 1. George Pas man/A. Gotterkieny.(Rijen); 2. Martijn Linse/Reinier Mout- haan (Ouddorp). NIEUWERKERK - Hans van Schelven van de schietvereniging Schouwen-Duiveland mag zich de nieuwe districtskampioen 25 meter licht kaliber noemen. Hij versloeg met overmacht de regerend kampioen Han van de Velde van schietvereniging de Fles uit Vlissingen. Zaterdag rond de middag werd duidelijk dat Van Schelven niet meer te verslaan was. Van de Velde schoot beneden zijn niveau en Jacco Fluyt van Schouwen-Duiveland kwam wel in de buurt maar kwam toch negen punten te kort om voor Van Schelven een bedrei ging te vormen. Van Schelven schoot 375 uit 400, Van de Velde kwam niet verder dan 366. Met deze score bracht Van Schelven tevens het baanrecord op zijn naam dat sinds vorig jaar op naam stond van zijn opponent Van de Velde en promoveerde te vens naar de hoofdklasse. In het vrij druk bezette dis trictskampioenschap dat op vrijdagavond zeven uur begon en op zaterdagmiddag om 17.00 uur eindigde kwamen de regio nale pistoolschutters bijeen teneinde hun krachten te me ten in de series licht en zwaar. Aan het eind van de avond schoot Van Schelven in de laat ste serie en zorgde daar voor enige sensatie door een score neer te zetten van 375 punten met een laatste serie van 99. Voor die tijd had Jaap Welle- man van Kloveniers al een sco re van 374 neergezet waarvan iedereen al dacht dat hij de nieuwe kampioen zou worden. Vanaf dat moment was het af wachten want de heersend dis trictskampioen Han van de Velde kwam pas de andere dag schieten. In de klasse groot kaliber waar Van de Velde ook titelverdedi ger was werd de strijd voorna melijk op zaterdag gestreden. In de ochtendseries stond Van de Velde nog nummer één maar in de loop van de middag werd zijn score van 331 verpul verd door Ad Kunst van sv Ar temis uit Goes. Kunst schoot voortreffelijk en zette een re sultaat neer van 376 waarmee hij in één klap doorstootte naar de hoofdklasse. Even la ter probeerde Welleman nog Kunst in te halen maar met een slechte laatste serie kwam hij niet verder dan 366 punten. Hiermee werd hij tweede. De enige vrouwelijke deelne mer, Chantal Peirs van Arte- mis in Goes werd in de C-klas- se zowel op het onderdeel licht als zwaar eerste met respectie velijk 344 en 341. Piet Minder- houd van sv Westkapelle werd in de A-klasse eerste met 368. In de klasse D werd de eerste plaats bezet door Hans de Bie van sv Schouwen-Duiveland. Bij de nieuwelingen schoot Jansen van DOW Terneuzen 361 punten en werd daarmee eerste. Een opmerkelijk resul taat voor een nieuwkomer. Districtskampiocnscliap 1996 Meesterkaart Licht 25 nieter staand. Klasse H: 1. J. J Welleman, de Kloveniers, 374; 2. A. M. Kunst, Artemis, 371; 3. J. Fluyt, Schouwen-Duiveland, 366; 4. P. van de Vijver, Arte- mis, 362; 5. J. de Jong. Artemis, 341; 6. G. Papa, de Eendracht, 339; 7. H. Beckers, Artemis, 336; 8. F. M. van den Brink, Com. afd. Zeeland, 334; 9. W. Heberlein, de Kloveniers, 334; 10. P. Lievense, de Kloveniers,* 328; 11. R. de Regt, Artemis, 327; 12. H. J. Capelle, Schou wen-Duiveland, 327; 13. M. W. de Roo, Schouwen-Duiveland, 326; 14. A. de Jonge, Schouwen- Duiveland, 325; 15. R. Koper, de Kloveniers, 324; 16. K. J. D. van der Linden, Com. afd. Zee land, 311. Klasse A: 1. P. Mindcrhoud. Westkapelle, 368; 2. J. W. van de Velde, de Fles, 366. Klasse B: 1. J. J. van Schelven, Deelnemers aan de districtskampioenschappen licht en zwaar kaliber op de baan. In het midden Chantal Peirs uit Goes. (Foto: Marijke Folkertsma) Schouwen-Duiveland, 375 (hoogste scoré districtskam pioen); 2.. J. A. van den Ouden, Schouwen-Duiveland, 360; 3. P. Goeseije, de Fles. 349; 4. A. Nederstigt, de Fles, 355. Klasse C: 1. C. Peirs, Artemis, 344; 2. A. Kuiper, Schouwen- Duiveland. 323, Klasse D: 1. H. de Bie, Schou wen-Duiveland, 329; 2. G. J. de Ruiter, Schouwen-Duiveland. 291; 3. C. J. T. van Velzen, Schouwen-Duiveland, 279; 4. A. J. de Ruiter, Schouwen-Dui veland, 248; 5. R. de Groot, Schouwen-Duiveland, 228. Klasse N: 1. J. A. P. Jansen, Ml Nederland, 361; 2. D. Vos, de Kloveniers, 300; 3. L. Vos, de Kloveniers, 252; 4. H. van Eyk, Schouwen-Duiveland, 244. Klasse H: 1. A. M. Kunst, Arte- mis, 376; 2. J. J. Welleman, de Kloveniers, 366; 3. J. J. van Schelven, Schouwen-Duive land, 348; 4. J. Fluyt, Schou wen-Duiveland, 319; 5. H. de Bie, Schouwen-Duiveland, 294; 6. L. D. Holleman, Schou wen-Duiveland, 291; 7. E. E. J. van Loon, Oranje Nassau. 194. Klasse A: 1. P. Goeseije, de Fles. 341. Klasse C: I C. Peirs, Artemis, 336; 2. A. Nederstigt, de Fles, 327; 3. G. J. de Ruiter, Schou wen-Duiveland, 292; 4. J. Flip- se, Westkapelle. 258. Oefenduel tegen SPS POORTVLIET - In het oefenduel tegen SPS, de koploper in de eerste klas afdeling, kon WIK nog niet overtuigen (1-1). Volgens coach Peter van Poortvliet was vooral de eerste helft van matige kwaliteit. „De linies lagen te ver uit el kaar waardoor we te veel ruimte weggaven. De ploeg speelde bovendien nog een beetje mat." De eerste mogelijkheid in het duel was voor WIK. Leon Hen- drikse mocht binnen vijf minu ten na aanvang alleen op de keeper afgaan, maar schoot naast. Een verdedigingsfout van Wil- co Kooman leidde even later tot de achterstand. Kooman dacht de bal wel terug te kun nen spelen op doelman Krijn Hendrikse, maar zag daarbij een aanvaller van SPS over het hoofd. Deze onderschepte de bal en passeerde vervolgens Hendrikse, 1-0. De tweede helft acteerde de Kerkwerfse ploeg beter. Meer initiatief leidde tot meer bal bezit en uiteindelijk tot de ge lijkmaker. Op aangeven van Edwin Ganzeman kwam Leon Hendrikse vrij voor het doel. Daar maakte hij niet dezelfde fout als in het begin van de wedstrijd, 1-1. Voor de competitie hervat wordt valt er voor Van Poort vliet echter nog wel wat aan zijn elftal te schaven. „Als je met twee spitsen speelt, kom je tegen een verdediging van vier of vijf man te staan. Van achte ren moet er dan ingeschoven worden. Dit gebeurt nu nog te gehaast, waardoor er veel bal verlies wordt geleden. Op dat moment loop je achter je tegen stander aan. Daar moeten we aan werken." NIEUWERKERK - SKNWK is vlak voor de her vatting van de competitie lekker op schot kun nen komen. De uitwedstrijd tegen WFB, een ploeg uit de hoogste klasse van de afdeling Rot terdam, werd met 5-1 gewonnen. De Nieuwerkerkers ondervon den geringe tegenstand. Zo weinig dat coach Cees Willem- se verklaarde dat dubbele cij fers meer op zijn plaats waren geweest. Misschien had SKNWK de tien of meer treffers opk wel gehaald als de ploeg op volle sterkte in het veld was gekomen. Wilco de Valk (lichte enkelblessure), Martijn Neele (griep) en Kees Jan van Nieuwenhuize (vakan tie) ontbraken echter op het ap pèl. Zij hadden in onder ande ren Jan Jaap Padmos en Sjaak Kooiman overigens goede ver vangers. Na tien minuten brak Michel Flikweert de score open. Zijn treffer werd vijf mi nuten later gevolgd door een doelpunt van Erwin Theunisse die scoorde uit een afstands schot. Een opmars van Ronnie de Bruine over de as van het veld leidde tot de derde treffer. Vlak voor rust deed WFB iets terug. Het was de keeper van WFB die de thuisclub vervolgens voor een afgang behoedde. Al kon hij niet voorkomen dat Padmos nog 1-4 en Peter van der Cingel 1-5 maakten. BURGH-HAAMSTEDE - In de zaalvoetbalcom petitie van Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen heeft Pigalle drie belangrijke punten laten liggen in de strijd om de eerste plaats in de tweede klasse; 4-2 nederlaag tegen Eetcafé Scharendijke. Lijstaanvoerder AZC 2 maakte geen fouten tegen haar colle ga's van het eerste vijftal. AZC 1 leed een ontluisterende ne derlaag; 3-11. In de eerste klas se maakten de koplopers ZV Haamstede, Vanity en Schults geen fout. Ze wonnen respec tievelijk van Neffen d'Eule, Trinity en SHZ/SRW. SHZ/SRW Trinity Blind/v.Vossen Neffen d'Eule Fennet Boys In de wane 2e klas 15 8 2 526 56- 51 15 8 1 625 65- 51 15 8 1 625 53- 44 15 6 1 8 19 50- 51 15 3 1 1110 46- 52 15 1 0 14 3 30-107 lc klas Vanity - Trinity 3-2 SHZ/SRW - Schults 0-4 Neffen d'Eule - ZV Haamstede 1-3 Blind/v.Vossen - Fennet Boys 4-3 Velocitas - Mercedes Boys 2-5 Eetcafé Scharend - Pigalle 4-2 Delta Warenhuis - VAW 7-4 AZC 1 - AZC 2 3-11 ZV Haamstede Vanity Schults 15 10 2 Pigalle 17 II 3 3 36 66- 30 AZC 2 17 II 2 4 35 82- 61 Eetcafé Scharend. 17 9 3 5 30 84- 45 Delta Warenhuis 17 8 2 7 26 66- 56 Velocitas 17 7 1 9 22 52- 61 De Stulp 16 6 3 721 53- 59 66- 36 AZC 1 16 5 4 7 19 56- 57 52- 37 Mercedes Boys 17 6 0 9 18 54- 86 50- 36 VAW 16 3 0 13 9 36- 89 ZIERIKZEE - Leon van der Wielen heeft afgelo pen weekeinde een meerkamp op Schaatscen- trum de Uithof in Den Haag gewonnen. De schaatser uit Zierikzee won drie van de vier af standen. Voor de wedstrijd in Den Haag was Van der Wielen door de KNSB, samen met acht andere gewestelijke schaatsers, uitgenodigd. Op de 500 meter van zaterdag, niet de beste afstand van Van der Wielen, liet hij ruim een se conde liggen op de concurren tie. Zijn tijd op de sprint: 42.23 seconden. Een gedeelte van de achterstand knabbelde hij af nadat de rest van het deelne mersveld op de 3000 meter zes of meer seconden moest toege ven. In een tijd van 4.26.45 mi nuten sloot Van der Wielen de drie kilometer af. 's Zondags zette de schaatser zijn zege reeks voort door winst op de 1500 meter (2.05.36 minuten) en de 5 kilometer (7.37.59). Op bei de afstanden liet Van der Wie len de overige schaatsers ruim achter zich. GOES - De oefenwedstrijd tegen SSV is Brou wershaven maar matig bevallen. De ploeg ver loor niet alleen van de Goese ploeg met ruime cijfers (5-0), maar zag ook toe hoe Cees Kraayen- brink met een enkelblessure zaterdagmiddag uitviel. Hoe ernstig de kwetsuur uit is gevallen, is nog niet bekend. Brouwershaven speelde alleen in de eerste helft een redelijke wedstrijd. De kansen werden gecreëerd door het hoger spe lende SSV. De thuisploeg kwam in de eerste periode ver diend met 1-0 voor. Na het uitvallen van Kraayen- brink tikte SSV Brouwersha ven weg met nog eens vier doelpunten. Het enige wapen feit van de gasten was een schot op dc paal van André Goudswaard. ..Het was geen beste wedstrijd van onze kant", gaf Remy Lievense toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 8