NIEUWE COLLECTIE Bijbelclub voor kinderen 'Afschaffing Ziektewet gaat nog grote problemen geven' Carnaval in cafés Zeeland krijgt meer geld voor jeugdhulpverlening In 1996 bijna 2,4 miljoen beschikbaar Zuidhoek Feestavond ZSC'62 Surrender treedt op in De Pul Ongeval Vakbondsman Avan Kuijk: MAANDAG 19 FEBRUARI 1996 NR 25928 7 MIDDELBURG - Het ziet er naar uit dat de rijksoverheid voor uitbreiding van de jeugd hulpverlening in Zeeland dit jaar bijna 2,4 mil joen gulden beschikbaar stelt. Naar verwach ting wordt ook in de komende jaren een dergelijk bedrag naar Zeeland gesluisd. Een bijna even groot deel van het extra geld (632.000 gulden) wil het dagelijks provinciebe stuur aan de Stichting Jeugd hulpverlening beschikbaar stellen. Medewerkers van deze stichting begeleiden op een in tensieve manier gezinrfen die in complexe situaties verke ren. Het aantal aanvragen hiervoor is de laatste jaren zo danig toegenomen dat reeds langere tijd sprake is van een wachtlijst. Het dagelijks bestuur van de provincie beraadt zich over de wijze waarop dit extra geld het beste kan worden gebruikt. Op basis van adviezen hierover, door het Provinciaal Samen werkingsverband Jeugdhulp verlening Zeeland, hebben ge deputeerde staten hun ideeën voor de besteding van het ex tra geld neergeschreven in het discussiestuk 'Wijziging en aanvulling van het Plan Jeugdhulpverlening Zeeland 1996-1999'. Daaruit blijkt dat gs een rela tief groot deel van het geld (675.000 gulden) willen beste den aan de opzet van een me disch orthopedagogisch cen trum voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Een dergelijke voorziening bestaat in Zeeland nog niet en dat is volgens gs een hiaat in het Zeeuwse aan bod aan voorzieningen voor jeugdhulpverlening. Volgens gs gaat het hierbij om problemen waarbij hulpverle ning eigenlijk niet kan worden uitgesteld om verder afglijden van de betreffende gezinnen te voorkomen. Voorgesteld wordt om de Stichting Jeugd hulpverlening uit te breiden met vier hulpverleners. Aan het project Family-First, dat ook is gericht op intensieve ge zinsbegeleiding, willen gs 120.000 gulden besteden. Voor het realiseren van veer tien plaatsen waar mensen the rapeutische gezinsverpleging kunnen krijgen willen gs 435.000 gulden per jaar be schikbaar stellen. Een derge lijke voorziening ontbreekt tot nu toe binnen de Zeeuwse jeugdhulpverlening en zou kunnen worden gerealiseerd in het Centrum voor pleegzorg van de Stichting Jeugdzorg Zeeland. Verder is het dagelijks bestuur van de provincie van plan om de pleegzorg te versterken (met 102.000 gulden per jaar) en jaarlijks 134.000 gulden extra bij te dragen aan het Buro Ver trouwensarts, waarop het pu bliek vorig jaar 50 procent va ker een beroep deed. Voor de ondersteuning van pleegou ders stellen gs jaarlijks 65.000 gulden extra beschikbaar en voor de opvang van incest- slachtoffers 135.000 gulden. Of bovenstaande verdeling wordt uitgevoerd zoals gs dat hebben neergeschreven in de discussienota hangt, onder meer, af van het advies van de provinciale adviescommissie welzijn erf de discussie die hierover zal worden gevoerd in provinciale staten. ZIERIKZEE - Niet de beide be drijfsleiders, maar de hoofden Personeelszaken en Admini stratie maken sinds woensdag geen deel meer uit van het ma nagementteam van Werkvoor zieningsschap de Zuidhoek. Vrijdag meldde deze krant, in een reactie van h^t Orgaan van Overleg van de Zuidhoek op de maatregelen die het bestuur heeft genomen, dat beide be drijfsleiders uit het manage mentteam waren gezet. Zij ma ken hiervan echter nog steeds deel uit. Naast de inkrimping van het managementteam be sloot het bestuur tot het aan stellen van een interimma nager. Deze moet een reor ganisatie voorbereiden (en uit voeren), zodat de nieuwe direc teur op 1 januari 1997 in een ge spreid bedje kan stappen. De huidige directeur, P. J. de Groot, gaat met ingang van de ze datum in de VUT. SCHARENDIJKE - Sportver eniging ZSC'62 houdt zaterdag 24 februari de jaarlijkse feest avond met toneel, verloting en bal na. Op de feestavond van ZSC'62 wordt voor de leden, de dona teurs en de sponsors, door de eigen toneelvereniging een klucht opgevoerd in drie be drijven met de naam 'Sjonge- jongejonge'. In de pauze wordt een verlo ting gehouden en na afloop is er gelegenheid om een dansje te maken op de muziek van The Rhythem Boys. De avond wordt gehouden op zaterdag 24 februari in dorpshuis De Put- meet in Scharendijke. De aan vang is 19.30 uur. De generale repetitie van de klucht is op vrijdagavond van af 19.00 uur. Dan hebben kin deren tot 16 jaar gratis toe gang- Voor (de ouderen van Schou- wen-Duiveland wordt het to neelstuk herhaald op woens dag 28 februari, om 14.30 uur. De toegang is gratis. BRUINISSE - De Zeeuwse rockband Surrender treedt op in jeugdsoos De Pul. Deze po pulaire band brengt nummers ten gehore in het Zeeuwse dia lect. Het is niet de eerste keer dat deze, uit Zuid-Beveland af komstige formatie Surrender optreedt in Bruinisse. Diverse optredens hebben ze al gege ven. Hun nummers 'Mariete', 'Boe- rekost', 'Janus op z'n Jawa' en 'Klokke' zijn bekend onder de liefhebbers. Inmiddels heeft de band ook twee CD's uitge bracht, getiteld 'Oans bin de Zeeuwen' en 'De stikken d'r of'. Vrijdag aanstaande zullen ze verschillende nummers van deze CD's spelen. De Pul is geo pend vanaf 19.30 uur. Het op treden van Surrender begint om ongeveer 21.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Jantje Beton De.jaarlijkse Jantje Beton Col lecte wordt dit jaar gehouden in de week van 10 tot en met 16 maart. Verenigingen en vrij- willigersgroepen organiseren in deze week verschillende ac tiviteiten, waarbij er ook wordt gecollecteerd. De Jantje Beton Collecte is ter bevorde ring van de leef- en speelruim te van kinderen. Clubs die meedoen mogen de helft van de opbrengst houden voor ei gen activiteiten. De andere helft wordt door de landelijke vereniging besteed aan jeugd- projecten. ZIERIKZEE Omnibus De landelijke Stichting Omni bus is op zoek naar vrijwilli gers die een vakantieweek wil len begeleiden met licht verstandelijk gehandicapten. Stichting Omnibus organi seert vakantieweken voor kin deren, tieners en volwassenen met een lichte verstandelijke handicap. De reizen gaan naar zowel binnen- als buitenland. Wie begeleider wil worden heeft geen speciale deskundig heid nodig, maar moet wel be reid zijn een instructiedag te volgen en moet een rijbewijs hebben. Voor meer informatie kan men terecht bij Stichting Omnibus, Schoolstraat 174, 2252 CN Voorschoten, telefoon 071-5618329. Mini-instuif CJV Samen Verder houdt woensdag 21 februari een Mi ni-instuif voor kinderen van vijf tot en met zeven jaar in het CJV-gebouw de Driehoek aan het Kerkhof. De aanvang is 14.00 uur. Op het programma staan onder meer knutselen en spelletjes doen. Open ochtend In het MFC Zierikzee aan de De Huybertstraat wordt woensdag 28 februari een open ochtend gehouden voor vrou wen, door vrouwen uit de regio die op interkerkelijke basis het gesprek over levens- en ge loofsvragen willen stimuleren. Tijdens de bijeenkomst houdt Nan van der Waal een inlei ding met als thema: Je lust en je leven. De aanvang is 9.15 uur. Er is kinderoppas aanwe zig. Hiervoor kan men zich op geven bij Gonny Cats (tele foon: 415516). RENESSE Kat op het spek Vanwege ziekte van een van de hoofdrolspelers van de toneel vereniging Op Drift is de pre mière van het toneelstuk Kat op het spek van aanstaande za terdag uitgesteld tot zaterdag 17 maart. Het toneelstuk wordt op die dag uitgevoerd in het dorpshuis in Renesse vanaf 20.00 uur. BROUWERSHAVEN NBvP De heer J. Huigens hield woensdag 14 februari een boei ende lezing over genealogie (stamboomonderzoek) voor de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. De lezing spitste zich toe op de familie namen die veel voorkomen en - kwamen op Schouwen-Duive- land. Hij had hiertoe ook mappen ter inzage meegeno men waarin de familienamen voorzien zijn van korte histori sche overzichten. Deze mappen mochten zich verheugen in een grote belangstelling Van de aanwezigen. Aan het slot van de bijeenkomst werd een klei ne quiz gehouden over de ge schiedenis en namen van Brou wershaven. Door veel dames werd dit als zeer leerzaam er varen. BRUINISSE IJsvereniging IJsvereniging Nooitgedacht uit Bruinisse houdt donderdag 22 februari haar ledenvergade ring. De vergadering wordt ge houden in Café 't Centrum en begint om 19.30 uur. GELDROP - Een 20-jarige vrouw uit Someren is zondag avond bij een verkeersongeval in Geldrop om het leven geko men. De auto waarin ze als pas sagier meereed, raakte op de autosnelweg van Eindhoven naar Venlo in een slip, vermoe delijk ten gevolge van een plas water. Het voertuig sloeg in de berm over de kop. Advertentie SILK WOOL B V DAM 15-19 ZIERIKZEE TEL. 0111-412816 ZIERIKZEE - In de voorjaars vakantie wordt voor de zesde keer de Vakantichijbelclub ge houden. De bijeenkomst is be doeld voor kinderen in de leef tijd van vier tot twaalf jaar. De Vakantiebijbelclub is dins dag 5, woensdag 6 en donder dag 7 maart van 13.30 tot 16.00 uur in het Multifunctioneel Centrum aan de De Huybert straat in Zierikzee. Het thema is 'Beloofd is beloofd'. Naast het luisteren naar een bijbelverhaal, zingen en bid den, wordt er geknutseld en worden er spelletjes gedaan. De organisatie is in handen van de Christelijke Gerefor meerde Gemeente en de Gewo ne Wijkgemeente van de Her vormde Gemeente van Zierikzee. Donderdag 7 maart wordt een ouderavond gehouden in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Aanvang 19.00 uur. De ouders met hun kinderen en andere belangstellenden kunnen die avond zien wat de kinderen die week zoal gedaan hebben. De jubilarissen werden toegesproken door districtsbestuurder J. van der Borgt, geheel rechts op de foto. (Foto: Marijke Folkertsma) ELLEMEET - A. van Kuijk, voorzitter van de afdeling Schouwen van de Bouw- en Houtbond FNV is niet bepaald blij met het kabinetsbe sluit om de Ziektewet af te schaffen. Tijdens de vrijdag gehouden jaarvergadering van de afde ling voorspelde hij grote problemen over die kwestie tijdens de eerstkomende CAO-onder- handelingen. Tijdens de vergadering werden zeven jubilarissen in het zonnetje gezet. In een korte terugblik op 1995 stelde Van Kuijk vast dat het zeker geen rustig jaar is ge weest. In de bouwvak kwam het zelfs tot een langdurige sta king. „We hopen dat de werk gevers daar iets van geleerd hebben", aldus Van Kuijk. Volgens de afdelingsvoorzitter wordt door de politiek driftig geknabbeld aan de sociale ze kerheid in Nederland. En dat blijft niet zonder gevolgen. Afbreken Van Kuijk voerde als argu ment voor zijn stelling aan de nieuwe nabestaandenwet, de perikelen rond de WAO en last but not least het besluit tot af schaffing van de Ziektewet. ,,Ze zijn oaze verzorgingsstaat aan het afbreken", aldus Van Kuijk. Districtsbestuurder J. van der Borgt betitelde de door Van .Kuijk aangehaalde sta king in de bouw als 'een histo rische staking voor goede ar beidsvoorwaarden'. Volgens Van der Borgt is onte recht het beeld ontstaan dat bouwvakkers 'duur' zijn. Het feit dat het kopen van een huis een steeds grotere investering is geworden in met name de af gelopen paar jaar heeft vol gens Van der Borgt niet alleen te maken met bouwvakkers die voor hun werk een goede beloning en goede arbeids voorwaarden eisen. ,,De makelaars zijn al jaren be zig de prijzen op te duwen. In vijfjaar tijd zijn de prijzen van huizen met veertig procent ge stegen en daar komen de bouw vakkers bijlange na niet aan", aldus de districtsbestuurder. Van der Borgt nam vervolgens de notarissen op de korrel die in zijn visie wel erg forse tarie ven in rekening brengen voor hun rol bij de huizenverkoop. Ook de gemeenten spinnen volgens de districtsbestuurder garen bij de hoge huizenprij zen. ,,Via de onroerend zaakbe lasting levert dat de gemeen ten heel wat op". Daar komt volgens Van der Borgt bij dat de werkgevers zich nu door het afschaffen van de Ziektewet gedwongen zul len zien zich bij te verzekeren. „Dat zal allemaal doorwerken in de bouwkosten". Eindcon clusie van Van der Borgt is dat het duurder worden vhn het bouwen van huizemniet-zoveel te maken heeft met de belo ning van de bouwvakkers. „Het valt wel mee met die ho ge lonen in de bouw". Van der Borgt voorspelde moeilijke tijden voor de bouw vak op Schouwen-Duiveland. „De komende jaren zal er niet veel meer bijgebouwd wor den". De districtsbestuurder pleitte voor specialisering. „Vernieuwing in plaats van te beknibbelen op reiskosten, want dat gebeurt ook al in de sector", aldus Van der Borgt. Hij drukte de aanwezige vak bondsleden op het hart om in de toekomst meer dan ooit hun belangen in de gaten te blijven houden. „Laat de regels geen dictaten worden", luidde de waarschuwing van Van der Borgt. Jubilarissen Van de elf jubilarissen die tij dens de jaarvergadering van de FNV-afdeling gehuldigd zouden worden, waren er vier afwezig: C. Venneman (25 jaar lid), H. van Dalen (25 jaar lid), L. Fonteine (50 jaar lid) en W. Provoost (25 jaar lid). J. de Bil kreeg uit handen van Van dei- Borgt de zilveren vakbonds- speld voor zijn 25-jarig lid maatschap van de bond. J. van Ast, A. de Blonde, mevrouw Kruger-van der Pol en H. Wan del vierden hun 40-jarig lid maatschap en kregen de bij dat jubileum behorende gouden speld. J. Jonker en mevrouw J. Verton-Berrevoets kregen de gouden vakbondsspeld met ro bijn vanwege hun 50-jarig lid maatschap. Liefhebbers van carnaval konden afgelopen weekend terecht in drie Zierikzeese cafés: Egelantier, dancing Vanity en Stadscafé De Banjaard. De eerste twee zetten 's nachts hun deuren open voor carnavalsvierders, terwijl men in De Banjaard zóndagmiddag kon komen hossen en feestvieren. Op de foto enkele feestvierders in actie in dancing Vanity. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7