NIEUWE COLLECTIE Zoekplaatje Politiek van Zierikzee wil ver gaan voor behoud van Brogum Diefstal uit auto Verduistering Volleybal kerken Bijeenkomst Helpt Elkander Bijeenkomst Ypsilon Anywave moet dit jaar in ieder geval doorgaan Woningen beschadigd Diefstal uit auto's Te veel gedronken Winkeldief gepakt VRIJDAG 16 FEBRUARI 1996 NR 25927 3 RENESSE - Een 25-jarige auto mobilist uit Nijmegen deed donderdag aangifte bij de poli tie van braak en diefstal uit zijn afgesloten auto. Deze stond geparkeerd aan de Rampweg in Renesse. Een au toradio en een horloge werden ontvreemd. De totale waarde van de gestolen goederen be draagt ongeveer vijftienhon derd gulden. GOES - Een 38-jarige werkne mer van een bedrijf in Goes is door de politie aangehouden op verdenking van verduiste ring. De directeur van het bedrijf - gespecialiseerd in het vervaar digen van sportartikelen - deed bij de politie aangifte. De werknemer zou 13.000 gulden hebben verduisterd om zijn schulden te kunnen betalen. ZIERIKZEE - Leden van de kerken op Schouwen-Duive- land nemen het zaterdag 9 maart tegen elkaar op tijdens een volleybaltoernooi in Sporthal Onderdak in Zierik- zee. Iedereen die op een bepaalde manier bij een kerk betrokken is en ouder is dan twaalf jaar kan met een team meedoen aan het volleybaltoernooi. Daarbij geldt wel als voorwaarde dat ieder team minimaal twee da mes moet bevatten. Het toer nooi begint om 14.00 uur en duurt tot 19.00 uur. Teams kun nen zich tot en met 29 februari opgeven bij I. Flikweert (tele foon: 416424). BRUINISSE - De Hervormde vrouwenvereniging Helpt El kander uit Bruinisse houdt dinsdag 20 februari een bijeen komst,. LZendeling mevrouw Boot .spreekt ,dezg avond over zen dingswerk. Ook de leden van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond uit Bruinisse zijn de ze avond te gast. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. Advertentie Verwachting t/m dinsdag 20 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht z.oost 5 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. -3 graden Mid.temp. -1 graden Windkracht n.oost 6 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -4 graden Mid.temp.-2 graden Windkracht n.oost 6 ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr. Zon op 07.52, onder 17.54 Maan op 06.30, onder 16.23 18 febr. Zon op 07.50, onder 17.56 Maan 07.07, onder 17.44 19 febr. Zon op 07.48, onder 17.57 Maan op 07.38,onder 19.04 Nieuwe Maan: 19 febr. (00.31 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht draait de wind naar het noordwes ten. Hetklaart op, maar er ontstaan af en toe ook buien. Na het vrij zach- teweer van vandaag, krijgen we te maken met koude lucht. De buien hebben dan ook een winters karak ter. Vannacht wordt het tijdensopkla ringen een graad of 2. Er staat een vrij krachtige, aan dekust harde wind. Het lijkt daardoor wat kouder. Morgen liggen demaxima rond 5 graden. Er is ruimte voor wat zon, maar het beeld zalin belangrijke ma te bepaald worden door de winterse buien.Plaatselijk kan sneeuw of ha gel gladheid veroorzaken. Tijdens eenbui gaat de temperatuur even flink omlaag. De wind blijft vrijkrach- tig tot hard. Ook de komende dagen boet wind niet in, en hetwordt gelei delijk overal kouder. Met een naar noordoost gedraaidewind komt de temperatuur overdag niet meer bo ven nul. De bewolkingheeft aanvan kelijk de overhand en er valt regen of sneeuw. In deloop van de week ne men de neerslagkansen af. 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - In het Heer Hendrikhuis in 's- Heer Hendrikskinderen is dinsdag 5 maart een bijeen komst waarbij informatie wordt gegeven over chronisch psychotische, schizofrene men sen. :-De bijeenkomst is een initia tief van de afdeling Zeeland van Ypsilon, een vereniging van ouders en andere familie leden van chronisch psychoti sche schizofrene mensen. De bijeenkomst is bedoeld voor leden en toekomstige leden van de afdeling. Aanvang 19.30 uur. Nadere informatie via te lefoonnummer 0113-212221. Nieuwerkerk 0111-641368 0*<\ \l kfPro") UNAstraat 10 Brouwershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20:00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaêt 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertehtietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. Van bovenaf gezien een wat vreemd ratjetoe van wegen en pa den, het Zoekplaatje van deze week. Mensen die direct zien waar Joop van Houdt deze foto maakte, moeten Schouwen-Duivcland wel goed kennen! Maar die mensen zijn er, zo bleek uit de inzen dingen die bij de redactie binnen kwamen naar aanleiding van het Zoekplaatje van vorige week. dat nog moeilijker leek. Vijf tien brieven en kaarten kwamen binnen, allemaal met de juiste oplossing. Het Zoekplaatje van 9 februari was een foto van de Schouwse Dijk en wel het gedeelte tussen Zierikzee en Schudde- beurs. Naast de smalle dijkweg, waar alleen fietsers en wande laars overheen kunnen, ligt de Schouwse vaart. Een van de inzen ders schreef dat de route van de jaarlijkse Avondvierdaagse op de vierde avond over een deel uan de Schouwse Dijk loopt. Het hok, dat op de foto is te zien is een schuilplaats voorde schapen van A. Fierens die op het dijktalud lopen. Uit de stapel goede in zendingen werd het briefje van S. F. van der Wekken, Heereweg 77, 4317 AJ Noordgouwe als winnende inzending getrokken. Naar hem of haar wordt een cadeaubon van 25 gulden gestuurd. Mensen die weten waar bovenstaande foto werd gemaakt maken eveneens kans op zo'n bon. Zij moeten dan een kaart of briefje met de juiste oplossing opsturen naar de redactie Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee of in de brievenbus van de Nieuwsbode gooien aan het Jannewekken 11. De inzendingen moeten uiterlijk ivoensdag 21 februari bij de re dactie binnen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoek plaatje melden. ZIERIKZEE - Donderdagmor gen omstreeks 08.00 uur richtte op de Scheepstimmerdijk in Zierikzee de aanhangwagen van de personenauto van een 27-jarige inwoner van 'Zierik zee schade aan. Twee huizen werden daarbij beschadigd. Toen de automobilist over de Scheepstimmerdijk reed, schoot de aanhangwagen van de auto los. De aanhangwagen kwam tot stilstand tegen de ge vel van de woning van een 81- jarige bewoonster. Ook de wo ning van een 37-jarige buurman werd geraakt. Aan beide gevels ontstond de nodi ge schade. De aanhangwagen werd aan zienlijk beschadigd. Bij tech nisch onderzoek aan de aan hangwagen bleken er diverse rijtechnische gebreken aan te zijn. Proces-verbaal wordt te gen de bestuurder opgemaakt. Na verhoor door de politie kreeg de man een dagvaarding uitgereikt, hij zal zich te zijner tijd voor de politierechter in Middelburg moeten verant woorden voor zijn gedrag. Te vens kreeg de Belg een winkel verbod opgelegd. Hij mag voor de periode van een jaar de win kel waarin hij werd betrapt op diefstal niet meer betreden. Advertentie DAM 15-19 ZIERIKZEE TEL. 0111-412816 Advertentie Brogum: Voor de Zierikzeese politiek te belangrijk om verloren te laten gaan. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De politieke partijen in Zierik zee willen ver gaan om Brogum, Podium voor cultuur en theater, te behouden. Maar niet te gen elke prijs. In ieder geval moet het Anywave- festival dit jaar doorgang vinden. Om de pro blemen op te lossen wordt een deskundige aangetrokken die de beheersstructuur van Bro gum moet analyseren. Dit is de uitkomst van de giste ren gehouden gecombineerde vergadering van de commis sies cultuur en welzijn en so ciale zaken. Tot een afgerond advies kwamen de commissie leden niet. Daarvoor ontbra ken voldoende (financiële) ge gevens. Er is vooral behoefte aan de afrekening van Brogum over 1995. Daarnaast moet de aangepaste begroting van 1996 goed doorgenomen worden. Pas dan kan er een afgewogen oordeel geveld worden over de structurele verhoging van de subsidie met 30.000 gulden. Het stichtingsbestuur heeft on langs om deze verhoging ge vraagd. Alle fracties (het CDA was niet vertegenwoordigd) waren het er gisteren over eens dat Bro gum moet blijven voortbe staan. Volgens PvdA-fractie- voorzitter M. R. de Jong-van Loo moet de gemeente over de brug komen, wanneer dat vol gens haar tenminste maar enigszins mogelijk is. Zowel J. C. Schot-Klompe (D66) als J. T. Bos (VVD) waren het met haar eens. Bos wil ech ter wel dat de zaak eerst gron dig bekeken wordt. Zij opper de daarnaast de mogelijkheid, om het voorterrein van Bro gum aan te passen, zodat daar een grote tent voor Anywave geplaatst kan worden. De tent die tot dusver gebruikt is aan de achterzijde is te klein om de grote stroom bezoekers te ber gen. Hierdoor ontstaan er on veilige situaties, hetgeen vol gens de voorzitter van Stichting Brogum, Peter Groen, eerder een reden is om Anywave niet door te laten gaan dan een geldprobleem. Entree Schot gaf in overweging om en tree te gaan heffen bij het festi val. Volgens Groen is dit ech ter geen goed idee. Anywave ontleent volgens Groen juist zijn kracht aan het feit dat het, met uitzondering van één avond, een gratis festival is. Burgemeester J. J. P. M. Assel- bergs ziet echter wel wat in het heffen van entree. ,,De grote toeloop kan ook juist door de vrije entree veroorzaakt wor den. Daarnaast kan de liefde niet altijd van één kant ko men. We praten immers over gigantische bedragen aan sub sidie", aldus Asselbergs. Inclu sief de gevraagde structurele verhoging komt de totale sub sidie van Brogum uit op 82.000 gulden. J. de Bruin (SGP/RPF/GPV/) was nog het meest terughou dend in zijn oordeel over een fi nanciële injectie voor Brogum. ,,Dat er iets moet gebeuren, daar ben ik van overtuigd. Maar op dit moment kan er geen sprake zijn van een struc turele verhoging. Daarvoor moet ik meer gegevens heb ben." Om deze gegevens zit ook het college van burgemeester en wethouders dringend verle gen. Asselbergs wil zo snel mo gelijk de afrekening van vorig jaar op tafel hebben. De op merking van Sligher, dat er vo rig jaar op basis van de huidige gegevens een tekort geleden is van 15.000 gulden en dat er daarnaast op dit moment een behoorlijk liquiditeitstekort is, was voor hem niet voldoen de. „We zijn wel bereid om de rekening courant met tiendui zend gulden te verhogen tot vijftienduizend gulden. Maar dan moet ik wel inzicht hebben in de kosten. Brogum moet met de billen bloot", aldus Assel bergs. Analyse Behalve inzicht in de kosten wil de gemeente ook inzicht hebben in de beheersstructuur van Brogum. Het voorstel van wethouder D. van der Wekken om hiervoor een deskundige in te schakelen werd met algeme ne stemmen aanvaard. Vol gens Van der Wekken draagt de Stichting Brogum, die het beheer en de exploitatie van het pand aan de Julianastraat voor zijn rekening neemt een zware last met zich mee. „Wel licht kan dit ook op een andere wijze, door de lasten over meerdere schouders te verde len", aldus Van der Wekken. Hij doelde hiermee op de mo gelijkheid om de accommoda tie ook door anderen te laten gebruiken. Uit enquêtes is ge bleken dat er in Zierikzee groe pen zijn die dringend om een ruimte verlegen zitten. Direct in relatie met het voort bestaan van Brogum staat de behoefte van aanpassing van het gebouw. Het plan is om met tijdelijke voorzieningen, zoals twee units met kleed- en toiletaccommodaties, de erg ste nood weg te balen. De kos ten van deze aanpassing bedra gen 155.000 gulden. Geen enkele fractie twijfelt aan de noodzaak van de aan passingen. De Bruijne vroeg zich echter wel af of er niet di rect gekozen moet worden voor een definitieve oplossing, in plaats van te kiezen voor tij delijke voorzieningen. P. W. M. Wezenberg (PvdA) en Bos pleitten ervoor om de aanpas singen te koppelen aan de ana lyse van de beheersstructuur van Brogum. Van der Wekken vindt dit een logische gedach te, maar wees erop dat het niet reëel is om een half jaar te wachten met het uitvoeren van de tijdelijke aanpassingen. Want die tijd onbreekt Bro gum, gezien de financiële situ atie. SCHARENDIJKE - Donder dag tussen 12.00 en 15.00 uur vonden op verschillende loca ties op Schouwen-Duiveland twee auto-inbraken plaats. Op de Brouwersdam bij Scha- rendijke werd uit de auto van een 19-jarige inwoonster van het Duitse Korperich een rug zak ontvreemd met daarin een portemonnee met een klein geldbedrag, eurcheques en di verse persoonlijke papieren. Aan de Kraaijensteinweg in Westenschouwen werd een ra dio-cassetterecorder ont vreemd. De 33-jarige automo bilist uit Keulen was de dupe. OUWERKERK - In Ouwer- kerk is in de nacht van donder dag op vrijdag het rijbewijs van een 24-jarige automobilist uit Ouwerkerk ingevorderd. De politie werd gemeld dat de man overlast zou veroorzaken. Hij werd door de dienaren van Hermandad toegesproken, waarna de man inbond. Hem werd te verstaan gegeven dat hij in zijn toestand niet mocht rijden. Enige tijd later' werd hij 'tóch'-' betrapt op het besturen van een personenauto. De man is daarop aangehouden. De ademanalysetest gaf aan dat hij bijna vier keer zoveel had gedronken als toegestaan. Het rijbewijs van de automo bilist werd ingevorderd. Hij kreeg een rijverbod van elf uur opgelegd. GOES - Een 37-jarige Belg zon der vaste woon- of verblijf plaats werd door de politie aangehouden op verdenking van diefstal. De man werd door de bewa kingsdienst van een warenhuis aan de Schuttershof in Goes betrapt op diefstal van drie jassen met een gezamenlijke waarde van 1950 gulden. De belg was eerder in Roosendaal al aangehouden in verband met winkeldiefstal. Renesse Goes Middelburg Ooscburg WEA Zeeland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3