Politie gaat dit jaar met de fiets surveilleren in kernen Miljoenenproject Aquadelta Recreatie dit jaar van start i advocaten SCHOUWEN-DUIVELAND UW KRANT VAN Wegen weer open voor zwaar verkeer ZIERIKZEESCHE If NIEUWSBODE M ,z&o- 11 Diefstal Materiaal gestolen Motor gestolen Man valt van steiger 3 5 7 11 Christina jarig f dé kunt van schouwen -duiveland! ^NSEBIBLtÓjg ^2^delb^5$-| IERIKZEESCHE IEUWSBODE VRIJDAG 16 FEBRUARI 1996 152e JAARGANG NR 25927 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Concept districtswerkplan 1996 BROUWERSHAVEN - Nadat de roep om meer blauw op straat reeds vele jaren klinkt lijkt het er dan toch van te komen, zij het in zeer bescheiden mate: De politie gaat op de fiets surveilleren in de kernen op Schouwen- Duiveland en de andere gebieden van het politiedistrict Oosterschelde- bekken. In totaal is daar in 1996 16.000 uur voor uitgetrokken. „Een kwartier toezicht per etmaal per kern", relativeerde het Brouwse com missielid P. van der Meide (SGP/RPF) dit, op het eerste gezicht indruk wekkende, getal. P. van der Meide: „Vierhon derdachttien uur per jaar bete kent een kwartier politietoe zicht per etmaal in elke kern van de gemeente. Tijdens de gecombineerde commissievergadering, don derdagavond in het Brouwse stadhuis, gaven districtschef L. Imminga en chef werkeen heid A. W. van Tol een toelich ting op het beleid dat de politie dit jaar wil voeren. Een beleid dat is opgetekend in het con cept-districtswerkplan Ooster- scheldebekken, dat begin maart wordt vastgesteld en ge presenteerd. Lokaal toezicht en intensieve samenwerking met de gemeentebesturen vor men belangrijke onderdelen van het beleid, dat de politie de eerstkomende drie jaar wil voeren. Het lokaal toezicht houdt in dat op de politieauto's een bike-carrier; een fietsdrager komt waarmee de politie een of twee fietsen kan vervoeren. Zo rijden de politiemensen naar een dorp om daar per fiets te surveilleren. Volgens Im minga probeert de politie op deze wijze een goed beeld te krijgen van de situatie ter plekke en als aanspreekpunt te fungeren voor de bewoners. ,,We willen direct en persoon lijk contact met de mensen, zo dat ze hun vragen en proble men kunnen overbrengen." Voor deze nieuwe vorm van surveillance op heel Schou- wen-Duiveland is in 1996 onge veer 3500 uur uitgetrokken, waarbij elke gemeente een aantal uren is toegedacht naar ratio van het aantal bewoners. Zo staat Brouwershaven geno teerd voor 418 uur. „Per etmaal een kwartier poli tietoezicht voor elke kern", re kende commissielid P. van der Meide voor. Hij gaf daarmee aan dat de mensen ondanks het nieuwe initiatief nog niet over- matig veel blauw door hun dorp zullen zien fietsen. Volgens Imminga is het de be- Politiechef Imminga: „Politie wil meer samenwerken met het gemeentebestuur. doeling dat het aantal uren, dat wordt besteed aan surveil lance per fiets, jaarlijks met vijftien procent wordt ver hoogd. Een ander belangrijk beleids- item is dat de politie meer in tensieve samenwerking wil met de gemeente. Volgens de districtsschef zou die samen werking in gang kunnen wor den gezet wanneer de nieuwe gemeente Schouwen-Duive- land een feit is. Als voorbeeld van mogelijke samen- werking noemde hij Renesse waar poli tie, gemeente, horeca en cam pinghouders de handen ineen sloegen om de criminaliteit te verminderen. Verder is het volgens Imminga zinnig wanneer de gemeente de plannen voor een nieuw woon gebied aan de politie voorlegt. „Dan kunnen wij bekijken of daar aspecten inzitten die cri minaliteit in de hand werken. Op die manier kan dat wellicht worden voorkomen." Het streven naar meer preven tief en efficiënt werken loopt als een rode draad door het concept beleidsplan. De politie wil het onder meer bereiken door zaken waarmee zij in aan raking komt zoveel mogelijk ter plekke af te handelen, in- plaats van steeds naar politie bureau te moeten rijden. Dat zou kunnen worden gereali seerd door bepaalde appara tuur in de politieauto's mee te nemen. De overige politie-activiteiten zijn direct afgestemd op de problemen die spelen in de re gio Oosterscheldebekken. Zo richt de politie zich onder meer op overlast in de woonomge ving, vernielingen en diefstal van auto's, fietsendiefstal en winkeldiefstal. Appartementengebouw nieutve eyecatcher BRUINISSE - Een baken. Een oriëntatiepunt. Zo wordt het nieuw te bouwen 30 meter hoge appartementencomplex bij Recreatieproject Aquadelta in Bruinisse omschreven. Het appar tementengebouw maakt deel uit van de op waarderingsplannen voor het recreatieproject. Met de plannen is een investering van 30 a 40 miljoen gulden gemoeid. Als alles meezit wordt nog dit jaar begonnen met de eerste fase van het project: een 170 woningen tellend bungalow park. Aquadelta was destijds, in de jaren zeventig, één van de eer ste grootschalige recreatiepro jecten op Schouwen-Duive- land. Inmiddels is het vakantiepark aan een face-lift toe. Het recreatieproject is volgens de plannenmakers op onderde len verouderd en om de concur rentie aan te blijven kunnen met andere recreatieparken moet er een en ander gebeuren. Torentje Door het bouwen van een ap partementengebouw kan men twee vliegen in één klap slaan. Door het te voorzien van een 30 meter hoog (woon)torentje wordt Aquadelta een eye catcher rijker, terwijl het ge bouw zelf plaats biedt aan 95 appartementen. Het apparte mentengebouw wordt ge bouwd op het huidige parkeer terrein aan de Hageweg. Een hoogte van dertig meter wordt in het Zeeuwse gezien als hoogbouw en dat is lang niet overal toegestaan. Voor wat betreft het appartemen tengebouw is zelfs een speciaal rapport gemaakt door een werkgroep bestaande uit me dewerkers van gemeente, pro vincie en Aquadelta Beheer II. Eindconclusie van de werk groep was dat een gebouw van een dergelijke hoogte op die plaats aanvaardbaar is. De Provinciale Planologische Dienst (PPD) liet bij brief in september vorig jaar weten' akkoord te kunnen gaan met een dergelijk appartementen gebouw. In de plannen wordt het par keerterrein waarop het appar tementencomplex gebouwd moet worden omgeven door waterpartijen. Vanaf het ge bouw worden wandelpaden ge maakt naar het centrumge bied. Een bruggetje maakt onderdeel uit van die wandel route. De bewoners van het ap partementengebouw hebben een eigen parkeerruimte. De ov.erige 170 gewenste ver- blijfseenheden krijgen de vorm van een bungalowpark op de plaats waar nu het dagre creatieterrein ligt. In dit on derdeel. van het opwaarde ringsplan wordt ruimschoots gebruik gemaakt van water partijen. Om geluidsoverlast van het verkeer op de nabijge legen N59 te voorkomen moe ten er geluidswallen worden aangelegd. Het verblijfsklimaat in het centrumgebied is voor verbete ring vatbaar. De in- en uitgan gen zijn onduidelijk en voet gangers hebben last van fietsers en bromfietsers. Door aparte ingangen te creëren wil men de automobiliteit in het centrumgebied verminderen. Ook is het de bedoeling dat het centrumgebied voor een deel overkapt wordt. Het dagrecreatieterrein kan volgens de plannen eveneens een opknapbeurt gebruiken. Het dagrecreatieterrein als zo danig is volgens de plannen makers te weinig herkenbaar. Voorgesteld wordt het terrein uit te breiden met een zwem bad, een kinderrecreatiebad, sauna, tennisbanen, midget- golfbaan, speeltuin en zonne terrassen voor de zonaanbid- ders. Maandag 4 maart mag de be volking van Bruinisse tijdens een hoorzitting haar mening geven over de plannen. De hoorzitting wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Het appartementengebouw staat geprojecteerd op het huidige parkeerterrein. SCHARENDIJKE - Een 52-ja- rige inwoonster van Numans- dorp deed bij de politie aangif te van diefstal van haar tasje. Het tasje werd woensdag tus sen 14.10 en 14.30 uur gestolen uit de auto van de vrouw. Deze stond geparkeerd aan de Brou- wersdam bij Scharendijke. Er zat geen geld in het tasje, maar wel persoonlijke papieren. BROUWERSHAVEN - Uit een afgesloten container op een bouwterrein aan de Heernis- weg in Den Osse zijn bouwma terialen gestolen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een verwar mingsketel en zeven rollen dakbedekking gestolen. De to tale waarde van de gestolen goederen bedraagt circa 3000 gulden. Namens een bouwbe drijf deed een 36-jarige inwo ner van Wemeldinge aangifte van de diefstal. BRUINISSE - Een 57-jarige in woner van Achthuizen deed bij de politie aangifte van diefstal van een buitenboordmotor van een visboot. Het gaat om een blauwe 40 pk sterke buitenboordmotor van het merk Yamaha. De diefstal werd gepleegd in de nacht van dinsdag op woensdag. HAAMSTEDE - Een 58-jarige inwoner van Oosterland raak te donderdag omstreeks 12.00 uur bij een bouw aan de Bra- berswcg in Haamstede zodanig gewond dat hij in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie- rikzce werd opgenomen. De opperman, werkzaam bij Bouwbedrijf Boogert, liep een hoofdwond op toen hij bij bouwwerkzaamheden van de steigers viel. Dat gebeurde doordat de beladen kruiwa gen, waarmee hij liep, kantel de. De man is per ambulance naar het ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. De kunst van de politie bestaat hierin niet te zien wat nutteloos is dat zij ziet. Napoleon Winterse buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele winterse buien. Minimumtemperatuur omstreeks 3, middagtemperatuur ongeveer 5 graden. Noordwesten wind, matig tot vrij krachtig, 4 tot 5, aan de kust en op het IJsselmeer hard, 7, mogelijk stormachtig 8. PROBLEMEN Problemen bij Brogum ter discussie tijdens com missievergadering in Zierikzee. O KRITIEK Kritiek Stichting Moermond en Stad en Lande op lokatie bedrijventerrein Renesse. BOUWCENTRUM Plannen voor rouwcentrum bij Zweeds Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee. BADMINTON Groot deelnemersveld voor Zierikzeese Nieuws bode badmintontoernooi. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Waterschap sluit Operatie opdooi af ZIERIKZEE - Vanaf vandaag, vrijdag, zijn bij na alle buitenwegen weer open voor zwaar ver keer. Afgelopen maandag werden een aantal wegen door Waterschap Zeeuwse Eilanden we gens opdooi afgesloten. In totaal werd 1600 kilometer buitenweg afgesloten voor vrachtwagens met een asdruk van 1,2 ton of meer. Dit om schade aan het wegdek te voor komen. Momenteel is de vorst zo goed als uit de grond. In de loop van vandaag worden de wegen voor een laatste keer 'geprikt'. Het is mogelijk dat een be perkt aantal wegen nog niet klaar blijkt te zijn om weer zwaar verkeer te dragen. Over het algemeen gaat het daarbij om de wat smallere wegen die een minder sterk fundament hebben. Aan het begin van de ze wegen zullen de verbodsbor den vermoedelijk tot maandag blijven staan. De operatie opdooi is volgens het waterschap goed verlopen. „Vervoerders en aanwonen- den toonden opvallend veel be grip voor de maatregel en de daaruit soms voortvloeiende overlast. De verbodsboden zijn nagenoeg overal gerespecteerd en er is tot nu toe geen noe menswaardige schade aan het wegdek geconstateerd", aldus het waterschap in een persbe richt. De komende weken wor den alle buitenwegen op vorst- schade geïnspecteerd. H. K. H. Prinses Christina wordt zondag 18 februari 49 jaar. Blijf op de hoogte vap al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zónder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr... Adres Postcode Telefoon Handtek. ..Plaats: Geb.datum:. Bij automatische afschrijving uw i bank-/gironummer vermelden: 1 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1