Kwiek incasseert en deelt uit in volleytopper tegen Spirit All-Ready maakt zich op voor zwaar competitieslot Scaldina verslaat naaste concurrent Fonteijne sterk in marathon Maasland Van Vossen eruit en Rangers winnen Korfballers ontberen schotkracht tegen VIOS Fotofinish Bruse heren op derde plaats van ranglijst Gebroeders Koot winnen snookertoernooi Afgelast Martin Koot aan stoot tijdens de snookerfinale voor koppels. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - André en Martin Koot uit Brou wershaven hebben het koppeltoernooi In Snookercentrum De Graanbeurs op hun naam geschreven. In de finale versloegen zijn in een best of five finale Kevin Lems en Arjan Walra ven uit Zierikzee. André en Martin Koot kenden in de eerste ronde de zwaarste wedstrijd. Het lot had hen toen gekoppeld aan de als favorie ten gestarte Leo Dorreman en Paul Verkaart. In een best of three partij bleken de Kootjes uiteindelijk toch de sterksten. De verdere weg naar de finale was geplaveid voor het inge speelde tweetal. „Je moet echt als team opereren. Je komt in principe net in je spel als je met zijn tweeën speelt. Maar wij spelen al zo lang met el kaar, dat we elkaar uitstekend op kunnen peppen." De strijd om de derde en vierde plaats werd in het voordeel be slist van Eric Stoel en Mischa Schouwenburg. Aan het evene ment deden in totaal vijftien koppels mee. GLASGOW (ANP) - Een kwartier voor het einde mocht Peter van Vossen inrukken. Zijn vervanger Ally McCoist hielp vervolgens de Schotse koploper Glasgow Rangers aan een zwaarbevochten over winning op Motherwell (3-2). McCoist benutte enkele mi nuten na zijn opkomst een strafschop. De Rangers na men door de overwinning drie punten voorsprong op Celtic. De ploeg van topsco rer Pierre van Hooydonk bleef op 0-0 steken bij Fal kirk. Glasgow Rangers do mineerde zaterdag dertig mi nuten tegen Motherwell. De aanvalsdrang leidde al na twee minuten tot succes. Fer guson scoorde. In de 53e mi nuut kwam Motherwell langszij. McLaren bracht de koploper acht minuten later weer op 2-1, maar Mother well sloeg terug. Falconer te kende voor de verrassende 2- Het overwicht van de Ran gers hield daarna aan. Het inbrengen van McCoist was vervolgens beslissend. Paul Gascoigne werd gevloerd, McCoist zette zich achter de strafschop en maakte zijn vijftiende treffer van het sei zoen. Gascoigne incasseerde wel een gele kaart, omdat hij te opvallend de beslissing van de arbiter vierde. Poule 2: Zierikzee 1 - Veerse Singel 2 1-3, Dauwendaele 2 - Walcheren 1 1-2, Zierikzee 1 - Dauwendaele 2 2-2, Veerse Sin gel 2 - Walcheren 1 3-0, Zierik zee 1 - Walcheren 1 0-4, Veerse Singel 2 - Dauwendaele 2 7-0. ZIERIKZEE - Het 'eerste seniorenteam van ta feltennisvereniging Scaldina heeft ook zijn der de opeenvolgende overwinning behaald. In Ka- pelle werd met 4-6 gewonnen van het eerste team uit die plaats. Kapelle stond tot aan die wed strijd op vijf punten achter stand op de tweede plaats. Scaldina deed daarom extra goede zaken in de strijd om promotie. „Gezien het feit dat Arjan Bom niet geheel fit aan de wedstrijd begon, hadden wij getekend voor een 5-5 ge lijkspel. Achteraf zijn wij met 4-6 dus heel tevreden", aldus Michel Holm. Hans Volkeri kon in zijn eerste partij tegen Jan den Troye nog redelijk tegenstand bieden, maar in de tweede game was het De Troye die het spel dic teerde. Verlies derhalve met 21-17 en 21-13. Ook Arjan Bom kwam er tegen Den Troye niet aan te pas en hetzelfde gold voor Michel Holm. Holm: „Dat wij alle drie van Jan den Troye verliezen was ingecalculeerd, maar de overige twee partijen werden door ons allen bijna al lemaal ruimschoots in twee games gewonnen." Holm kwam bijvoorbeeld te gen Vis niet echt in de proble men. Arjan.Bom had echter in zijn eerste partij tegen Janse drie games nodig voor een overwinning. In de derde game moest Bom alles op alles zetten om Janse met 18-21 te verslaan. Slecht dubbel Holm/Volkeri speelden een slecht dubbel. Ballen die nor maliter goed worden geslagen, misten nu precisie en daar pro fiteerden Den Troye en Vis van. De eerste game werd nipt met 22-20 verloren. Doordat Holm/Volkeri nog te lang na dachten over de eerste game liepen Den Troye/Vis al snel uit en gaven die voorsprong niet meer weg. De partij van Bom tegen Vis zou van cruciaal belang zijn voor de eindstand. Als Bom won zat er nog een 4-6 overwin ning in. Verloor Bom zijn wed strijd, zou het 5-5 kunnen wor den. Bom begon de eerste game slecht, maakte veel onnodige fouten, waar Vis van profiteer de: 21-13. In de tweede game speelde Bom agressiever en aanvallen der, en won deze game met 9- 21, zodat een beslissende derde game noodzakelijk was. In de ze game ging het gelijk op. Bij een stand van 16-19 in het voor deel van Bom kwam Vis nog terug tot 17-19 waarna Bom het uitmaakte met twee service beurten om zodoende de partij winnend af te sluiten. Scaldina-jeugd Het eerste jeugdteam van Scal dina, dat in de eerste klas Zee land speelt, doet het boven ver wachting zeer goed. In hun eerste wedstrijd werd met 5-5 gelijk gespeeld tegen het ster ke 't Zand 3. De tweede wed strijd tegen Westerzicht 2 werd gewonnen met 4-6. In hun der de wedstrijd thuis tegen 't Zand 4 werd weer een overwin ning behaald, nu 6-4. Door deze overwinning staat Scaldina 1 in de middenmoot en dat ter wijl dit pas het eerste seizoen in deze klas is. MAASLAND - Fop Fonteijne heeft vrijdag uit stekend gepresteerd in de Westland-marathon. De schaatser uit Burgh-Haamstede eindigde in een veld van 150 deelnemers, waaronder alle landelijke toppers, op de 35e plaats en finishte bovendien als vijfde veteraan. Fonteijne eindigde tevens voor alle andere Zeeuwen in het deelnemersveld zoals Henk van der Weijden, Adriaan Pro voost en Leon van der Wielen. Fonteijne: „Je weet ondertus sen wie je in de gaten moet houdeh en met wie je mee kan. Op gegeven moment ging er een groep A-rijders weg, maar als je meespringt, rijd je je ka pot. Uiteindelijk had ik toch goede benen en ben nog met een groep van vier uit de ach tervolgende groep wegge sprongen." Voor Leon van der Wielen was het de eerste keer dat hij aan een wedstrijd over ruim hon derd kilometer deel nam. „Vijfentachtig kilometer kon ik mee, maar op een gegeven moment ging het kaarsje uit. Dit is heel ander werk dan het langebaanschaatsen. Ik ben duidelijk te hard weggegaan. De volgende keer rijd ik wat rustiger." DEN HAAG - Tien centimeter bleek het verschil tussen Leon van der Wielen en Kurt Wub- ben. Het verschil kostte de Zierikzeeënaar de eerste plaats in het kampioenschap op de marathon van het district Zuid-Holland/Zee land. Het betrof hier de titelstrijd op het kunstijs van de Haagse Uithof. Ruim twintig deelne mers reden daar een wedstrijd over 75 ronden. Gaande de wedstrijd liepen Van der Wie len, Wubben en Eric Jan Hage- doorn uit op het peloton. Het trio bouwde de voorsprong uit tot een volle ronde. In de sprint bleek landelijk A-rijder Wub ben uit Pijnacker uiteindelijk de snelste. Bij de veteranen ging de eerste prijs naar Siep Kuiper, vorige week nog tweede op de mara thon in Renesse. Achter de winnaar, die een halve ronde voorsprong had, streed een groep rijders om de tweede plaats. Kees Borst werd twee de en Fop Fonteijne legde be slag op de zevende plaats. Van avond wordt op De Uithof de laatste wedstrijd van de mara thoncompetitie verreden. Le on van der Wielen leidl hier het klassement. Komend weekeinde staat in Den Haag de meerkamp op het programma. Van de Wielen komt zaterdagen actie op de vijfhonderd en 1500 meter en zondag op de vijf kilometer. ZIERIKZEE - Na de 7-4 nederlaag van All-Ready tegen VIOS besefte coach Jan Voshart van de korfballers dat het zo niet langer kan. Hij kon digt dan ook veranderingen aan in de opstelling en verklaarde tevens de bezetting van de vakken aan een nader onderzoek te onderwerpen. „Er moet gewoon iets gebeuren. Zo kan ik niet doorgaan." ons mentaal opgepept", aldus Raymond van Boven, die op nieuw tot de betere spelers be hoorde. Door de toegenomen weer stand van de thuisclub duurde de derde set bijna een uur. Op het moment dat bij Spirit alles mis ging, profiteerde Kwiek optimaal. Van 7-6 werd de voorsprong uitgebouwd tot 12- 6. Verder dan 12-8 kwam Spirit niet, al bleef deze stand lang op het bord staan. Pas met Tonie van Breda aan service liep de teller van Kwiek weer op en kon het tweede punt worden bijgeschreven. Irritatie Het spel van All-Ready wordt momenteel vooral gekenmerkt door het slechte rendement uit de doelpogingen. De gevaar lijkste spelers van het team zijn bij de tegenstander be kend en krijgen derhalve straf fe dekking. De overige leden van het team lopen te weinig vrij waardoor er geen uitge speelde kansen ontstaan. Het gevolg is dat er vaak uit moei lijke situaties op doel wordt geschoten. De kans op een treffer wordt daardoor een stuk kleiner. Met Debbie Voshart voor Es ther Snoek en Patrick den Dekker voor Peter Taaien won AlLReady aan aanvalskracht. Den Dekker zorgde ook enkele minuten na zijn invalbeurt met een fraai afstandsschot voor 3-4. Bij de stand 3-5 miste Ronald Snoek een strafworp. Een cru ciaal moment zou later blij ken, want uit de eerstvolgende aanval scoorde VIOS wel en zo stond er ineens een 3-6 stand in plaats van 4-5 op het nieuwe elektronische scorebord in sporthal Onderdak. Een vol gende strafworp wordt door Snoek nog wel benut, maar het verschil is dan gezien de reste rende speeltijd nog te groot om nog in een punt te geloven. Snoek: „We hebben denk ik ge woon klasse te kort. De goede spelers worden afgedekt, de overigen laten ze rustig schie ten. Omdat de ploegen nu we ten wie de sterke spelers zijn, krijgen we denk ik op het veld dezelfde problemen." Tegen VIOS, koploper in de competitie, duurde het maar liefst 17 minuten voordat All- Ready de eerste treffer maak te. De grieperige Esther Snoek schoot van afstand raak. Op dat moment keek All-Ready echter al tegen een 3-0 achter stand aan, veroorzaakt door veelvuldig en onnodig balver lies. Omdat ook VIOS niet uit blonk in de doelpogingen bleef het verschil echter klein waar door All-Ready kans bleef hou den op de winst. Na de 1-3 werkte ook het geluk echter niet mee. Ronald Snoek, Wou ter van Marie en Anita in 't Veld mikten op in plaats van in de korf. Na de 1-4 schoot Anita in 't Veld uiteindelijk wel raak en bracht zo de voor korfbal ongewone ruststand van 2-4 op het bord. Spirit voelde de eerste sei zoensnederlaag naderen, maar dat inspireerde de ploeg niet tot grote daden. In de vierde set, die de ploeg op 2-2 had moeten brengen, ging ontzet tend veel mis bij de bezoekers. Veel smashes werden in het net geslagen en de irritatie nam zienderogen toe. Dat dat" geen voordeel was bleek wel uit het verloop van de set. Kwiek kwam op 4-0, zag Spirit nog even naderbij komen tot 5-3, maar vergrootte yervolgens de voorsprong tot 13-5. Wellicht door zenuwen, maar in ieder geval door een mindere perio de van Kwiek, kwam Spirit tot 14-13 terug. Op dat moment haalde Van Boven echter het punt terug en mocht Tonie van Breda vervolgens het winnen de punt scoren. Daags ervoor tegen Vovero, een wedstrijd die in januari door de Bruse ploeg werd afge zegd vanwege de ijzel, speelde Kwiek een warrige partij. Na een 15-13 verlies in de eerste set, werd twee maal gewonnen (15-11 en 15-13), maar in de laat ste set kon de winst niet wor den binnengehaald. Het 15-9 verlies zorgde voor een 2-2 eindstand. Door de drie behaalde punten is Kwiek nu op de derde plaats van'dé ranglijst terecht geko men. De jacht op de tweede stek, die aan het eind van het seizoen recht geeft op het spe len van promotie/degradatie wedstrijden is met de zege op Spirit geopend. G-voetbal Westerschouwen. Poule 1: Dauwendaele 1 - SSV'65 1 0-0, AZVV 1 - Veerse Singel 1 1-0, SSV'65 1 - Veerse Singel 1-0, Dauwendaele 1 - AZVV 1 0-0, Dauwendaele 1 - Veerse Singel 1 1-1, SSV'65 1 - AZW 1 1-0. ZEIST (ANP) - De oefenwed strijd tussen Nederland en Bel gië voor spelers onder 21 jaar, die voor dinsdag in Sittard op het programma stond', is afge last. Het veld in het stadion De Baandert is onbespeelbaar. Wouter van Marie in gevecht om de bal. Anita in 't Veld staat klaar om te hulp te komen. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - In een bizarre en spannende wed strijd heeft het herenteam van Kwiek vrijdag avond voor een verrassing gezorgd. Tegen Spirit moest Kwiek het grootste setverlies uit de com petitie incasseren, maar desondanks werd de koploper met 3-1 verslagen. Een dag eerder bleef Kwiek in de inhaalwedstrijd tegen Vovero op 2-2 steken. achterplaats bleef bovendien constant leeg. Dat was een goed richtpunt voor ons om op te spelen." De eerste set verraste Kwiek daarom vooral zichzelf. Hoe wel er niet bijster goed werd gespeeld stond de Bruse ploeg toch snel op voorsprong. Via 6- 4 en 11-5 werd het uiteindelijk 15-7 voor de thuisclub. stand aan. Pas toen A. Nieuw- dorp van Spirit de bal na een misverstand in zijn handen nam, kon Kwiek het eerste punt bijschrijven. Het schame le totaal werd nog wel ver dubbeld, maar de bezoekers maakten de set vervolgens eenvoudig uit, 2-15. „Een dip je. Na de eerste set werden wij overmoedig en dat kan natuur lijk niet tegen zo'n ploeg." Coach Jan de Jong van Spirit was behoorlijk ontdaan over het verlies. „Ergens moest het natuurlijk fout gaan. We speel den de laatste weken met het idee van 'het komt allemaal wel goed\ Omdat we dit sel-:f/ zoen nQg niet verloren hadden, speelden we te gemakzuchtig." Vooraf schatte speler/coach Tonie van Breda van Kwiek de kansen voor zijn ploeg, niet hoog in. De komst van de kop loper, zijn eigen vorm, een blessure van Cees Arensman en het feit dat een dag eerder al een wedstrijd was gespeeld, werden aangedragen als rede- neiïVdbr een'mogèlijk snel ver lies. Achteraf had Van Breda geconstateerd dat zijn ploeg ei genlijk onbevangen had ge speeld. „We voelden helemaal geen druk en zij speelden dui delijk niet lekker. Hun mid- Incident In de tweede set leek Spirit die eerste set als een incident te be schouwen. Na een paar service wisselingen kwam de koplo per op een 1-0 voorsprong. Het voordeel werd snel uitge bouwd en omdat de organisa tie bij de thuisclub geheel ver dwenen was, keek Kwiek spoedig tegen een 13-0 achter- In de derde set leek het er op dat Spirit Kwiek nog even liet spartelen. Tot 6-6 ging de wed strijd gelijk op, waarbij bij de bezoekers het idee ontstond dat deze set de punten vanzelf wel weer zouden komen. Een misvatting die de ploeg duur moest bekopen. De nederlaag in de tweede set, had ongeken de krachten losgemaakt bij Kwiek. „Het klinkt misschien gek, maar die tweede set heeft Tonie van Breda vangt op, René Giljam kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 8