Delta Sport na hard duel steviger op tweede plaats Fortuinlijke zege houdt dames Kwiek in race om koppositie Schouwse tennissers zijn snel uitgespeeld Ton Baas Potappel trainer van Brouwershaven Rachid Ben Meziane troeft Zeeuwse crosskampioen af Basketbalteam wint na verlenging I IJjI 4 MAANDAG 12 FEBRUARI 1996 NR 25924 Tommie Verwest wordt gehinderd hij een doelpoging. Uiteindelijk zou hij toch drie keer scoren. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De heren van handbalvereniging Nutsspaarbank/Delta Sport hebben in een zwaar en spannend verlopen wedstrijd tegen stander Saturnus II uit Ridderkerk op een sub tiele manier verslagen, 23-21. Door de winst blijven de kan sen op een eventueel kam pioenschap gewaarborgd. Over twee weken zal een Zeeuwse derby uitmaken, Del ta Sport speelt dan tegen de huidige nummer één EMM uit Middelburg, wie er op dit mo ment de sterkste van zowel Zeeland als de landelijke twee de divisie zal zijn. Zaak voor de thuisploeg was, om in tegenstelling tot de uit- wedstrijd, te laten zien wat er voor handballend vermogen in de gelederen zat. ,,Wij hebben in die zin wat goed te maken, omdat wij daar op een lullige manier verloren hebben. Te vens is het voor de tegenstan der vandaag van essentieel be lang om te winnen. Verliezen zij, wat wel in de planning ligt van onze kant, dan zijn zij ook de aansluiting kwijt met de top", aldus trainer Alex de Brauwer van Delta Sport. De bezoekers uit Ridderkerk verkeren in een dip. Zij wisten uit de laatste drie wedstrijden geen enkel punt te slepen. Vol- gens coach Jan Weerden van de bezoekers zijn de magere resul taten te wijten aan een onvol ledige selectie. ,,Ten eerste mo gen wij geen spelers van het eerste team meer opstellen. Dat is dus een gemis. Ten twee de zijn wij door ziekte al een aantal weken onze bepalende spelers, Cor Hardenbol en Fer- ri Broeders, kwijt." Toch dichtte Weerden zijn team desondanks kansen toe. ,,Op het tactische vlak kunnen wij makkelijk winnen, echter op inzet en vermogen zijn wij de mindere. Zaak voor ons is om de sterke pionnen van hen eruit te halen. Erwin Schaalje dekken wij kort, en Peter Lefè- vre zullen we mandekking ge ven. Hier hebben we op ge traind". Geconcentreerd De Brauwer had zichzelf, doe lend op de eerste wedstrijd te gen Saturnus andere dingen voorgenomen. ,,De snelle te genaanval van hun kant moet uitgeschakeld worden. Dit kunnen wij alleen bereiken door zo weinig mogelijk bal verlies, en zo geconcentreerd mogelijk te blijven spelen. Dit zowel in aanval als verdedi ging". Door de dekking van Lefèvre was het voor Delta Sport zaak om tegen de vijf overige verde digers individueel te spelen om ruimte te creëren. Dat de verdedigingstactiek van coach Weerderi niet werkte mag blijken uit het feit dat de man tegen man gevechten bij na allemaal in het voordeel uit pakten van de Zierikzeese ploeg. Saturnus was zoekende, en Delta Sport speelde vol overtuiging. Dit werd echter niet uitgedrukt in de score, en zodoende leidden de'bezoekers met één doelpunt verschil, 3-4. >:oa. Hardenbol Het grote gevaar-van de k-a-nt- van Saturnus kwam van Cor Hardenbol. Zelf nam hij vier doelpunten voor zijp rekening, en wist hij zijn plopgmakkers veelvuldig in scorende positie te brengen. „Hardenbol was geen plaag voor ons. Hij draagt echter wel de ploeg. Er gaat dan ook veel aandacht naar hem uit. Naar het einde toe ging hij te veel forceren. Hier door werd er niet meer als ploeg gespeeld, en hebben ze verloren", aldus De Brauwer. Delta Sport sloot de eerste helft met een voordelige marge van drie punten af, 12-9. De eerste zeventien minuten van de tweede helft gingen de be zoekers op dezelfde voet door als de eerste helft. Lefèvre kreeg zijn mandekking, waar hij overigens niet gelukkig mee was, en de overige spelers van de thuisploeg waren on danks de vele tijdstraffen indi vidueel stukken slimmer als de bezoekende ploeg. ,,Ik vond het wel leuk. Ik heb ook gezegd tegen mijn directe tegenstan der 'waar blijf je nou'. Nee even serieus. Er is op deze ma nier geen lol aan. Ik kan niet doen wat ik wil én kan doen. Ik heb voor mezelf een rotwed- strijd gespeeld. Maar wat wil je, er staat een uur lang iemand voor je neus", aldus Peter Lefèvre, die ondanks zijn 'han dicap' toch de meeste doelpun ten voor zijn rekening nam (vijf). Hard duel Delta Sport nam afstand (15- 10), en de wedstrijd werd har der en harder. Hierdoor kre gen de Zierikzeeënaars het moeilijker. Op deze momenten kwam de ploeg uit Ridderkerk er echter achter, dat er in de persoon van Mare Veldhorst een keeper in het doel stond die op de juiste momenten goed anticipeerde op de scho ten, zodat hij zijn ploeg in de race wist te houden. De thuis ploeg regeerde het spelletje, totdat aanvoerder Bert de Vos met een hoofdwond naar de kant moest. Saturnus naderde tot twee punten (22-20). Het sierde echter de aanvoer der van Delta Sport om met zijn onoverwinnelijke wil we derom het veld te betreden en ditmaal als een sjeik met hoofddoek. Men hervond zien op tijd; en wist op de juiste ma nier de wedstrijd uit te spelen. Doelpuntenmakers Delta Sport: Peter Lefèvre 5, Erwin Schaalje 4, Ron Flipse 4, Tom mie Verwest 3, Bert de Vos 2, Bert Nuijens 2, Lars van Zwie- ten 2, Harald van Zwieten 1. BRUINISSE - Het damesteam van volleybal vereniging Kwiek bleef in Bruinisse door een gelukkige zege op de reserves van RVS/Li- banon uitzicht houden op de koppositie. Kwiek had op papier een een voudige tegenstander, maar juist dan blijft oplettendheid geboden voor de Bruse ploeg. ,,De tegenstander speelde veel ballen in één keer over het net, dat zie je vaak bij minder tech nische ploegen. De fout die wij daarbij maken is dat we daar niet op rekenen. Mijn speel sters tellen nog te veel tot drie en dan komt zo'n direct over het net gespeelde bal onver wacht." De eerste set had Kwiek vooral in het begin moeite met de ei gen service. Meermalen be landde de bal in het net. Dit hield de partijen lang in even wicht, tot 8-7. Enkele misver standen bij de tegenstander hielpen Kwiek echter aan een verschil van vier punten (11-7) en na enkele servicewisselin gen werd het punt binnenge haald, 15-7. Wissel Het gemak waarmee dat ging deed coach Daver besluiten dat er wel wat met de opstelling geëxperimenteerd kon wor den. Louise Vleugel mocht het een .-keer als spelverdeelster proberen en Addy van de Zan- de kreeg rust. De wissel pakte echter verkeerd uit. Het spel werd rommelig, het zelfver trouwen daardoor minder. Het resultaat liet zich raden. Kwiek kwam vlot op een 5-10 achterstand. Toen vervolgens Cecile Brakee van RVC/Li- banon aan service kwam, was het lot van de Bruse ploeg in de tweede set bezegeld. Zij scoor de drie punten met ballen waar Kwiek totaal geen antwoord op had, 5-15. ,,Een gebrek aan concentratie en te weinig be weging. We hadden het tempo hoog moetert houden," stelde Tineke Versaevel. „Zij scoor den punten uit enkele dubieu ze ballen. Bij ons was er even geen overleg tussen voor- en achterspelers. We hadden wat meer naar elkaar moeten roe pen." „Dit geven we weg", stelde Daver, maar door doorzet tingsvermogen, geluk en een blessure bij de tegenstander, greep Kwiek uiteindelijk de winst. De blessure van Claudia van de Berg in de tweede set Addy van de Zande slaat in het net. Achter haar kijkt Marja Arensman toe. (Foto: Joop can Houdt) werd ook door de coach van Li banon, Rudolf Vink, aange voerd als vermoedelijke oor zaak voor het verlies. „Ik zeg niet dat we dan gewonnen had den, maar twee punten hadden we hier wel gehaald." Van de Berg ging bij een actie door haar knie. De speelster uit Scherpenisse was al eerder aan het gewricht geopereerd en zou later de avond nog foto's laten nemen in het ziekenhuis in Zie- rikzee. Vink: „Door het uitvallen van onze spelverdeelster moesten we al halverwege de tweede set van systeem veranderen. We verloren de derde set nu door een gebrek aan routine. De jongere speelsters konden op belangrijke momenten het hoofd niet koel houden." Geen grip De derde set kreeg ook Kwiek echter geen grip op het spel, en werd het duel erg rommelig. De spanning vergoedde echter veel. Pas toen de thuisclub weer wat meer vat kreeg op de service van de bezoekers ging het Kwiek weer beter. Bij een stand van 10-10 werd pas de eerste voorsprong genoteerd, 11-10. Deze hield overigens niet lang stand. Pas toen Kwiek na 12-12 weer op voor sprong kwam had de ploeg be tere vooruitzichten op het tweede punt. Van 14-12 voor kwam de ploeg echter 14-15 achter. Nadat Marjan Schipper' de opslag terug had gehaald, werd de set beslist, 17-15. Pas in het laatste bedrijf wa ren de verhoudingen in het veld weer genormaliseerd. Kwiek pakte vanaf het begin een voorsprong en bouwde de ze volgens een verhouding van twee op 1 'uit. Het resultaat was een 15-7 overwinning die de zorgen weer van het gezicht van coach en speelsters deden verdwijnen. ..Een gelukkige overwinning", constateerde Daver. „We hadden vandaag gemakkelijk één of twee pun ten kunnen verliezen." ZIERIKZEE - Ton Baas, coach van volleybalploeg WEA/ME- VO'80 heeft zijn contract met een jaar verlengd. Eerder dit jaar was er nog sprake van dat hij aan het eind van het seizoen de ploeg zou verlaten. Baas: „Ik heb toch besloten er nog een jaar aan vast te plak ken. Ik heb zeker gezien de vormcrisis van het moment, geen idee dat ik het karwei heb afgemaakt. BROUWERSHAVEN - Pim Potappel wordt de nieuwe trainer van voetbalclub Brou wershaven. De Stavenissenaar is momen teel nog tweede trainer bij Rillandia. Potappel (36) wordt de op volger van Leen van der Velde die zijn functie als trainer door veranderde werl:omstandigheden niet langer kon uitoefenen. Van der Velde maakt het sei zoen overigens nog wel af. De Brouwse voetbalclub is een overeenkomst van één jaar aangegaan met Potap pel die pas dit jaar in het be zit kwam van de vereiste di ploma's. Volgens het be stuur van de club was hij de meest geschikte kandidaat die had gereageerd op een advertentie die de club vo rige maand in enkele kran ten had gezet. GOES - Voor de deelnemers van Schouwen-Dui- veland waren de Zeeuwse indoor-tenniskam- pioenschappen die de gehele vorige week in Goes en Kapelle werden gehouden snel voorbij. Camiel Folmer uit Dreischor verwachtte zelf een moeilijke partij in de eerste ronde van het Bl-toernooi. Zijn vrees dat Joost Thorenaar te sterk zou zijn kwam uit. Folmer verloor met 9-5. Johnny Otte uit Brui nisse overleefde weliswaar de eerste ronde (winst op Fabian Probert), maar ging in de kwartfinale onderuit tegen Virgil Greeve, eindstand 7-9. Het dubbelspel was voor Otte en Folmer eveneens een korte aangelegenheid. Het duo Jongsma/Schouwenaar maak te met 13-3 korte metten met het Schouwen-Duivelandse dubbel. Erwin Verbraak (Cl) verraste in zijn eerste partij te gen de als vierde geplaatste Armando Probert. Zaterdag ochtend kon Verbraak met 8-7 als winnaar de baan af. In de avonduren moest de Nieuwer- kerker echter zijn meerdere er kennen in Jan Peter Manten (6- 9). Ook Danny Pantekoek, uitkomend in de Dl, overleef de de eerste ronde. Hij ver sloeg Joel le Due met 8-4. In de tweede ronde bleek de als eer ste geplaatste Michel Visser echter te sterk, 11-5. Delta Sport-atleet wint Inkelcross KRUININGEN - Delta Sport-atleet Rachid Ben Meziane heeft in de Zeeuwse crosscompetitie opnieuw zijn visitekaartje afgegeven. De Inkel cross in Kruiningen, de laatste wedstrijd die meetelt voor de Zeeuwse crosscompetitie, won hij overtuigend. De 27-jarige Ben Meziane zette op het zeer modderige par cours met een lengte van elf ki lometer de Zeeuwse concurren tie te kijk. In een tijd van 36.00 minuten bleef hij Miquel van Tongeren (Sp. Walcheren) uit Arnemuiden twaalf seconden voor. Van Tongeren werd met zijn tweede plaats wel Zeeuws kampioen, omdat hij meer punten over de vijf van de ze ven gelopen wedstrijd verza melde dan Edwin de Leeuw uit Goes. Theo Rabout wist met een derde plaats, voor De Leeuw, ook in het algemeen klassement als derde te eindi gen. Voor Ben Meziane was er geen plaats in het klassement, om dat hij maar drie van de vijf verplichte wedstrijden liep. Daarvan won hij de Delta Cross en afgelopen zaterdag dus de Inkelcross. Ben Mezia ne: „Voor mij was de Zeeuwse crosscompetitie niet belang rijk. Ik loop veel liever de wed strijden van het Zuiderstercir- cuit in Zuid-Holland. Maar ik heb nu ook weer in de Inkel cross bewezen dat ik gewoon sneller ben dan Van Tonge ren". Peter Vader van atletiek vereniging Delta Sport eindig de in Kruiningen op een 17e plaats. Junioren Bij de junioren vielen er drie hoofdprijzen te vergeven met betrekking tot het algemeen klassement. Roeland Lande- gent werd winnaar bij de jon- gens-C. Tanja Gerards zege vierde bij de meisjes-A en Wesley Krakeel was over de gehele competitie de sterkste in de pupillen-A. Het basketbalteam van MEVO heeft vrijdag in de verlenging het team van Dynamo uit Middel burg van zich afgeschud. Na de reguliere speeltijd stond er een 51-51 stand op het bord. In het begin van de verlenging van vijf minuten nam MEVO vijf punten voorsprong. Dynamo kwam terug tot op één punt en had vervolgens de winst in handen. Door vier vrije worpen op rij te missen verspeelde de Middelburgse ploeg die kans. Een break-out van Robert Hoevens bracht MEVO vervolgens de winst. De individuele scores van MEVO luiden als volgt: Robert Hoevens 21, Arthur Tol 1, Edwin dc Koning 7, Ronald Scherpenzeel 7, Ljubisha Radovanovic 6, Paul van der Sneppen 6. John Pikard 4, Henk van Donk 2. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7