CJ koor uit Nieuwerkerk verder onder naam Gospelkoor Together Ouderen-uitvoering harmonie Nut en Uitspanning in alle opzichten geslaagd ADVERTENTIE Reve Koningin Minister ziet niets in een tweede busmaatschappij Mosselaanvoer alleen door Yerseker vloot verzorgd MAANDAG 12 FEBRUARI 1996 NR 25924 S Eerste lustrum en eerste CD ÉÉN: WAAR IS MAARTEN SAS GEBLEVEN? In Zierikzee! Ja maar, hij zat toch in de ge meente Zwijndrecht? Ja, daar was hij. Nu opereert hij vanuit het grote stadskantoor van Schouwen Duiveland in Zierikzee als de nieu- tuurlijk kunt u ook met hem straks afspraken maken op het nieuwe stadskantoor van de samengevoegde gemeentes. Zak Elijkheid is een niet meer weg te denken partner voor uw toekomst. we gemeentesecretarisHij is ontroerend goed, taxeert bij conflicten, en bemiddelt. Daar kun je verzekerd van zijn. TWEE: WAAR IS JACK ASSELBERGS GEBLEVEN? Vroeger wist u hem te vinden in de Meelstraat als burgemeester van de gemeente Zierikzee. En nu, nu vindt u hem op het stadskantoor van Schouwen-Duiveland samen met Maar- VIJF: WAAR IS KLEIN SCHALIGHEID GEBLEVEN? Die is er niet meer. Ja maar, hij was toch op Schouwen-Duiveland? Daar is hij verdwe nen. Eerst dacht men dat hij in stilte overleden was. Uit heimwee. Nu blijkt dat hij met zijn partner Gé Zelligheid er vandoor gegaan is. ZES: .WAAR IS GÉ ZELLIGHEID GEBLEVEN? ten Sas. Dubbel ervaring, dubbel visie, dub bel zo slagvaardig. Een (h)echt team... DRIE: WAAR IS ZIERIK ZEE GEBLEVEN? Ook niet meer op Schouwen Duiveland. Vroe ger wist u Gé te vinden op de dorpen van dit eiland. Maar nu, nu is ze verdwenen, tegelijk met Klein Schaligheid. Een (h)echt team... Niemand weet waar ze te vinden is. Alleen Klein. Drs. H. Eversdijk krijgt het eerste exemplaar uitgereikt van de CD van het Gospelkoor Together. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - Vijf jaar geleden begonnen ze als een gelegenheidskoortje. Afgelopen za terdag vierde het CJ koor uit Nieuwerkerk het eerste lustrum in de Jacobuskerk in Nieu werkerk en mocht oprichtster Lea Rotte de eer ste CD, getiteld 'Vrede' aanbieden aan drs. H. Eversdijk, lid van de Eerste Kamer voor het CDA. Hem viel tevens de eer te beurt een bord te onthullen waarop de nieuwe naam van het koor te lezen stond: Gospelkoor Together. In een bomvolle kerk liet het koor, onder leiding van diri gent Wim Timmermans uit Ou- werkerk, een selectie horen van de ruim honderd liederen die de afgelopen jaren op het repertoire stonden. Het koor wordt begeleid dooiv.het vast combo Choices bestaande uit: Leen Boere (basgitaar), Roel van den Berg (drums), Mart Padmos (gitaar), Erjen van Nierop (keyboards) en Mieke Knoop (dwarsfluit). De trom pettist deze avond was Peter Stoutjesdijk. Eversdijk toon de zich enthousiast over het koor: „Toen wij jong waren was het volstrekt vanzelfspre kend dat je naar een christelij ke vereniging ging. Tegen woordig is dat niet meer zo. Daarom vind ik het een hele bijzondere prestatie dat jullie zo'n koor hebben waar het en thousiasme, ook van de jonge mensen, vanaf straalt. Zo krijg je weer dat 'wij'-gevoel." Dat enthousiasme wordt ge voed door dirigent Wim Tim mermans. Hij werd in 1945 ge boren in Bergen op Zoom. Vanaf zijn achtste jaar houdt hij zich al bezig met muziek. Op die leeftijd kreeg hij zijn eerste orgellessen van de heer De Kok uit Willemstad. Daar na volgden privélessen op het kerkorgel van de Nederlandse Hervormde kerk in Ginneken van de heer Constanje. Piano lessen kreeg hij van mevrouw Borghout in Oosterhout. Vaste organist werd hij in de Gere formeerde kerken in Ooster hout en Breda. In 1965 was hij één van de me de-oprichters van het Christe lijk Breda's Jeugdkoor! Ook begon hij een jeugdkoor in 's- Gravenmoer en in Oosterhout, dat hij tevens dirigeerde. Het schrijven van arrangementen leerde hij door zijn werk.bij het BMI in Rijswijk. Daar was. hij ook medeverantwoordelijk-, voor de uitgeverij van bladmtw ziek voor muziekscholen. In bijna alle grote steden van Bel gië en Nederland heeft hij sa men met Rick van der Linden (van de groep Ekseption) vele jaren promotieconcerten gege ven ter bevordering van het zelf musiceren. Momenteel werkt hij als districtsmanager bij een Nederlands piano- en vleugelimportbedrijj:. Boven dien is hij nog t?vóe jaar diri gent geweest van het gospel koor In Touch in Sommelsdijk. Volgens zijn zeggep is echter het CJ koor, nu -dus Gospel koor Together zijn g^ote liefde, 'tl u Het koor bestagt. momenteel uit 52 leden en is interkerke lijk. Ze treden, {^gplmatig op bij samenzangdiei)£ten in de regio, maar oolj; b\;i,tên de kerk zijn ze veelgevraagd., Het is de bedoeling van hgf-.lcpor om op enthousiaste ^'ijze, Gods woord uit te Tijdens het lustrumcopp^jrt \afgelopen Eate;rd,ag.,tï"4d .teKSJJS, bersljopjiflgeis a J3,ürgh-Haamstede op. ;De avond werd besloten met een samenzang en een dankgebed door ds. J. Knoop. De CD is te koop bij mevrouw R. H. van Donk., E^jdpornstraat 28 in Nieuwericefks (telefoon 642215). Op zijn vertrouwde stek bij de Oosterschelde. Niet meer onder de naam gemeente Zierik Zee maar onder de naam Gemeente Schou wen-Duiveland. Een bredere organisatie waar kwaliteit nog beter tot zijn recht schijnt te komen, zeggen ze. VIER: WAAR IS ZAK ELIJKHEID GEBLEVEN? Niet alleen meer op zijn vertrouwde stek in de Randstad. Maar nu, nu zal zijn nieuwe vesti gingsplaats overal op Schouwen-Duiveland zijn. Hij opereert nu in heel Nederland. Na- ZEVEN: WAAR IS BEREND BOTJE GEBLEVEN? Vroeger wist u hem te vinden jn Zuidlaren. Maar nu, nu is hij er niet meer. Hij is niet hier. Hij is niet daar. Hij heeft het bekeken. Samen met Klein en Gé is hij in zijn scheepje er van- doorgegaan. Vertrokken met de Noorderzon. Misschien wel naar Amerika. Met de driekleur in top. Komt hij met Gé Zelligheid en Klein Schaligheid ooit weerom? De weg is krom. Ik kan u geen verzekering geven. t GRONINGEN - Gerard Reve is eregast' op het literatuurfesti-, r val TVmtérs.chrifLdat' 'van don derdag 7 tot en met zondag 10 maart plaatsheeft in de Stads- schoüwbrug en Het Kruithuis in Groningen. De schrijver zal voordragen uit zijn nieuwe ro man Het boek van violet en dood. -Ö- Vrijdag 16 februari uitvoering voor iedereen ZONNEMAIRE - Harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire gaf afgelopen za terdag een speciale uitvoering voor ouderen uit Kerkwerve, Scharendijke en Brouwershaven in het dorpshuis van Zonnemaire. „Alles ging bo ven verwachting," aldus een opgeluchte secre taris Stoffel Duinhouwer. „We speelden voor het eerst in de klasse Uitmuntendheid, waartoe we vorig jaar promoveerden. De generale repe titie ging voor geen meter, dus we waren wel een beetje zenuwachtig." Deze uitvoering ging vooraf aan de jaarlijkse uitvoering op vrijdag 16 februari. De voorstelling bestond uit drie onderdelen. Het harmo nieorkest onder leiding van Gerrit Voogt beet het spits af met de uitvoering van een ze vental werken. Uit de keus van de muziek bleek dat de 45 muzikanten het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt hadden. Duinhouwer: ,,De ouverture van de operette Mikado van de Engelse componist Arthur Seymour Sullivan was denk ik het moeilijkste werk. Tijdens de repetities was dit steeds het struikelpunt. Het is een prach tig stuk met een duidelijk Ja pans karakter." De presenta tie van het concert was in han den van Wim Hanse. Vooraf gaand aan ieder werk gaf hij op uitgebreide wijze uitleg over de muziek en de compo nist. Een taak die Hanse al vijftien jaar op zich neemt bij alle uitvoeringen en concerten. Het eerste stuk op het pro gramma was een concertmars van de componist Peter Riede- man met als titel Sonority. De ze muziek werd geschonken door Cor de Vlieger ter gele genheid van zijn benoeming tot erelid van de vereniging. Een ander werk dat geschon ken werd, door Katie en Mar tin van Leersum ter gelegen heid van hun 25-jarig huwelijk, is getiteld Aladdin. Walt Disney verfilmde dit ver haal uit 1001 Nacht en de mu ziek werd geschreven door Menken/Ashman en Rice. De componist Willy Hautvast maakte hieruit een selectie voor harmoniebezetting. Door hetzelfde echtpaar werd de Harmonievereniging Nut en Uitspanning onder leiding van Gerrit Voogt. geeft een uitvoering voor ouderen (Foto: Marijke Folkertsma) muziek van Under the Banner of Peace van de Zweedse com ponist Sam Rydtyerg geschon ken. Nut en Uitspanning speel de deze statige concert-mars als afsluiting van het concert. Hierna liet de harmonie horen hoe het klinkt als ze samen met de drumband spelen. Te horen was Miami van de Belgische componist Randy Beek. Debuut Deze gezamenlijke opvoering was het startsein voor een op treden van de drumband. De band staat sinds kort onder de bezielende leiding van Hans Willemstein, na een jaar zon der instructeur te hebben ge werkt. Drie van de zeventien leden maakten hun debuut af gelopen zaterdag: Steven Ver- seput, Jan Willem Prince en Lennert Goudswaard. Ze wa ren zenuwachtig, maar hebben het er uitstekend afgebracht. Duinhouwer is zeer in zijn nop jes met de nieuwe instructeur. Naast de leiding van de drum band uit Zonnemaire geeft de ze onderwijzer ondersteuning aan de drumband van OKK uit Wemeldinge en schrijft shows voor Showkorps Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge. Ook studeert hij shows in met dit korps. Tijdens de uitvoering van afgelopen zaterdag was onder meer te horen Drumfan- tasy III, Scherzo for Percus sions en de Stokkendans. Na de pauze volgde er, traditie getrouw, een toneelstuk, opge voerd door de leden zelf. Deze keer werd gekozen voor het vrolijke blijspel Snert a la Kokkie, geschreven door Erik Dok. Het idee om een uitvoe ring voor de zestig-plussers te organiseren kwam voort uit het feit dat er steeds minder mensen uit deze leeftijdsgroep kwamen luisteren naar de jaarlijkse uitvoering. Duin houwer: .Vooral praktische overwegingen en het feit dat het 's avonds was vormde vaak een belemmering. Voorheen gaven we de proefvoorstelling altijd voor de schoolkinderen. Uit de opkomst vanmiddag blijkt echter dat deze middag voorstelling goed in de smaak is gevallen." Tevreden Ook voorzitter Heieen Goe- mans is tevreden over de be langstelling en de opkomst. Heieen: ,,Het gaat prima met de vereniging. Het afgelopen jaar werden er negen concerten gegeven, elf loopoptredens en vijf serenades. Bovendien trad de kapel De Gruttepikkers ze ven keer op. Begin vorig jaar werden zes nieuwe trompetten en een trombone aangeschaft, een nieuwe overslagtrom en nieuwe pluimen voor de drum band. Dat werd onder meer mogelijk gemaakt door subsi die van de gemeente, het An jerfonds, de bijdragen van de donateurs en allerlei acties. Vooral het ophalen van oud pa pier was een succes; door de ho ge prijs hiervan haalden we ruim 7500 gulden binnen. Ook werd gestart met een eigen nieuwsblad: De Notekraker, dat al zes keer is verschenen." Om de kas te spekken wordt op 15 juni een rommelmarkt gehouden in samenwerking met voetbalvereniging Zonne maire. Hét is de bedoeling deze gezamenlijke rommelmarkt jaarlijks te laten terugkeren. De eerste keer dat er spullen vóór deze markt opgehaald worden is op zaterdag 24 febru ari. Het programma op vrijdag 16 februari is exact hetzelfde als voor de ouderen en de avond begint om 19.30 uur. Na de sluiting wordt de avond tot in de late uurtjes voortgezet met groot bal onder leiding van het Belgische dansorkest Frankies Combo. DEN HAAG - Koningin Bea trix is met haar oudste zoon Alexander tot 24 februari op wintersport, zo meldt de Rijks voorlichtingsdienst. Prins Claus is naar Afrika vertrok ken. Hij brengt in zijn hoeda nigheid van bijzonder advi seur van ontwikkelingssamen werking een algemeen oriënte rend werkbezoek aan Ghana en Burkina Faso. Toegevoegde waarde beperkt ZIERIKZEE - De minister van verkeer en wa terstaat, A. Jorritsma ziet niets in het initiatief van de bedrijven Carlier, Vancom en Taxi Braakman om het besloten schoolvervoer in Zeeland om te vormen tot een tweede openbaar buslijnennet. De minister heeft in een brief aan de Tweede Kamer meege deeld dat zij van plan is om de benodigde vergunning te wei geren. Jorritsma is van mening dat het voorstel van Vancom weinig toevoegt aan de reeds bestaande openbaar vervoers voorzieningen in Zeeland, die grotendeels bestaan uit het buslijnennet van de ZWN- Groep. Zij vindt dat, omdat de dienst regeling van de nieuwe ver voersmaatschappij per dag slechts een beperkt aantal rit ten omvat, die zijn afgestemd op het vervoer van schoolkin deren. Dat houdt in dat de bus sen van de nieuwe vervoers maatschappij slechts rijden voor en na afloop van de schoollessen en helemaal niet in het weekeinde en tijdens schoolvakanties. Ook het provinciaal bestuur van Zeeland en de directie van de ZWN-Groep zijn niet blij met het initiatief van Carlier, Vancom en Taxi Braakman, dat tot een versnippering in het openbaar vervoer zou lei den. Gedeputeerde staten van Zeeland brachten een negatief advies uit aan de minister. Dat weegt zwaar voor Jorrits ma, omdat de provinciale be sturen met ingang van 1 ja nuari 1997 de verantwoorde lijkheid voor het openbaar vervoer in hun gebied overne men van de rijksoverheid. Hoogste prijs f 11 '2,50 per ton BRUINISSE/ZIERIKZEE - lil de week van 29 januari tot en met 3 februari werden 27 ladin gen mosselen op de veiling in Yerseke aange voerd, met een totaal gewicht van 6.779 ton net to. Dat is ruim 2.000 ton minder dan een week eerder. De aangeboden partijen wer den alle aan de handel ver kocht'. De gemiddelde prijs be droeg 63,42 per ton, ongeveer zestien gulden per ton minder dan in de voorgaande week. De verzending was volgens opga ve: België 4.441 ton, Frankrijk 4.442 ton, diverse landen 1.142 ton en de binnenlandse handel was goed voor 1.333 ton. Maandag 29 januari startte de aanvoer met een lading schelp dieren van vier aanvoerders uit Yerseke. In totaal bracht de handel een bod uit op 946 net- toton. De prijzen varieerden tussen 30 en 75 gulden per ton. De volgende dag waren een handvol schepen goed voorz.es ladingen bestaande uit 1.444 ton. De YE 96 verscheen met de grootste partij van 713 ton in twee ladingen. De stukstallen bedroegen 190 en 301, de vlees gewichten 20 kilo en 21,3 kilo. Op woensdag gaven vier aan voerders acte de présence, te weten de YE 82. de YE 182 de YE 19 en de YE 30. Het laatst genoemde vaartuig viste in de Hammen 402 brutoton met een stukstal van 150 en een vlees gewicht van 22,2 kilo. Roem van Yerseke betaalde hiervoor de hoogste prijs. Donderdag waren zeven schepen uit Yer seke van de partij met in totaal 2.100 nettoton. Triton tastte het diepst in de buidel voor 243 ton, aangeland door de YE 161, met een tarrapercentage van 16 procent. Bij een stukslal van 118 telden deze schelpdie ren een vleesgewicht van 23,4 kilo. Op vrijdag tenslotte meerden vijf vaartuigen aan de veiling af met ruim 1000 ton netto in totaal. Verantwoordelijke aanvoerders waren de YE 182, de YE 103, de YE 19, de YE 30 en de YE 89. Triton betaalde in week vijf de hoogste prijs van 112,50 per ton aan een kweker uit Yerse ke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5