Jongeren Zierikzee moeten eigen voorziening krijgen 'Hevige' pret in Big S GOED KOOP •99 •99 Donaties voor de Pit en Lichtboei Aanbeveling enquête sociale vernieuwing Vrachtverkeer mag niet over de polderwegen Auto in brand op Zeelandbrug- Dubbel proces verbaal Diefstal Inbraken Oosterland in Opsporing Verzocht Gewonde bij eenzijdig ongeval IGLO SPINAZIE Onverwachte ijsbaan MAANDAG 12 FEBRUARI 1996 NR 25924 Jeugdsoos de Pit in het MFC Zierikzee voorziet blijkbaar niet in de behoefte van jongeren tot twintig jaar. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De politiek in Zierikzee moet meer aandacht schenken aan de jeugd. Rond hangende jongeren veroorzaken hinder bij de inwoners van de stad. Om hieraan een eind te maken moet er een voorziening voor de jonge ren komen. Dat is een van de aanbevelingen naar aanleiding van de gehouden enquêtes on der de inwoners van Zierikzee. Gebrekkige voorzieningen voor de jeugd waren een van de zaken die naar voren kwamen in de gehouden enquêtes. Rondhangende jongeren wor den overal in Zierikzee als sto rend ervaren. Een voorziening voor de jeugd moet een structu rele oplossing bieden voor de overlast die deze-groep inwo ners Zierikzee veroorzaakt. Aanbevolen wordt êen jeugd honk te bouwen voor jeugd tussen de twaalf en twintig jaar. Om rondhangen van jongeren op speelterreinen tegen te gaan, dient de gemeente er op toe te zien dat nieuwe speelter reinen onaantrekkelijk zijn voor hen. Als voorbeeld wordt genoemd het plaatsen van speelhuisjes. Deze schieten volgens het rapport de doel groep voorbij. Uit de enquêtes, die vorig jaar gehouden werden onder de in woners van de wijken Malta, Poortambacht en de binnen stad, kwam Zierikzee naar vo ren als een plaats waar het pri ma wonen is. Het merendeel van de inwoners is zeeiMevre- den over de wijk. Bij alle drie de enquêtes kwamen honden poep, zwerfvuil, verkeer, ge parkeerde auto's en gebrekki ge voorzieningen voor de jeugd uit de bus als zaken waar de in woners minder tevreden over zijn. Daarnaast willen de men sen graag meer politie op straat zien. Hondenpoep Om de overlast van honden poep te verminderen worden verschillende aanbevelingen gedaan. Zo zouden er verbods borden geplaatst en uitlaat- plaatsen aangemerkt moeten worden. Daarnaast zou het aanstellen van een wijkbe heerder of stadswacht een op lossing kunnen zijn. Ook wordt aangedrongen op het plaatsen van meer speciale hondenpoepafvalbakken. De ze bakken (Sac-o-Mat) zijn op een aantal plaatsen in Zierik zee geplaatst. Deze zijn voor zien van speciale plastic zakjes. Hiermee kunnen hon denbezitters de behoefte van hun viervoeter oppakken en vervolgens in de afvalbak gooien. Ook het verkeer zorgt in Zie rikzee voor de nodige overlast. In Malta is dat met name het geval op de Calandweg. Hier zouden snelheidsremmers, een ander wegdek, het creëren van veilige oversteekplaatsen, het v plaatsen van verkeersborden en het weren van zwaar ver keer, een groot deel van de overlast weg kunnen nemen. In de binnenstad ondervinden bewoners overlast van de doorstroom van het verkeer. Om hier een eind aan te maken moet de gehele verkeerssitu atie worden bekeken. Dat is reeds gebeurd. Dit onderzoek heeft geresulteerd in het Ver- keersstuctuurplan. Hierin ko men zaken aan de orde als ver- keersremmende maatregelen, invoeren van dertig-kilome terzones en voorzieningen voor fietsers. Parkeren In de binnenstad en Malta le vert ook het parkeren proble men op. Het invoeren van een autoluwe binnenstad en be langhebbenden parkeren wor den aanbevolen. Voor Malta worden geen pasklare oplos singen geboden. Nader onder zoek moet uitwijzen welke mo gelijkheden er zijn om aan de parkeeroverlast een einde te maken. In alle wijken is meer surveil lance van de politie gewenst. En dan niet met dê auto, maar op de fiets of te voet. Het veel vuldige contact dat hierdoor ontstaat, komt ook de relatie met de buurtbewoners ten goe de. Deze taak kan overigens ook gedaan worden door stads wachten of toezichthouders. Deze mogelijkheid moet wor den open gehouden, want zoals het rapport ook al aanmerkt: het is maar de vraag in hoever re de politie hier tijd voor heeft. ZIERIKZEE - De stichting 't Duupje (tegenwoordig de Pit) en De Lichtboei in Zierikzee krijgen dit jaar een bijdrage van het Juliana Welzijn Fonds. Het gaat om 15.000 gulden voor het Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei. Het bedrag is be doeld voor de aanschaf van computer-apparatuur en voor cursussen om hiermee te kun nen werken. De Pit krijgt 3500 gulden uit het fonds. Deze som wordt ge bruikt voor vervanging van meubilair en apparatuur. Dat was nodig vanwege schade na een inbraak. Het Juliana Welzijn Fonds steunt in het hele land groepen en organisaties die zich inzet ten voor maatschappelijk wel zijn. Per jaar wordt ruim 22 miljoen uitgekeerd. Het fonds ontvangt zijn geld uit onder meer De Bank/Giroloterij de Lotto/Toto en de Krasloterij. Vanwege opdooi ZIERIKZEE - Bijna alle polderwegen op Schouwen-Duiveland zijn in verband met opdooi, vanaf vandaag afgesloten voor zwaar verkeer. Volgens woordvoerder van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, A. W. van der Wel zal de maatregel minstens tot en met zaterdag duren. Hij gaat dan uit van aan houdende buitentempera turen boven nul graden. Door die temperatuur, ont dooit het bovenste laagje van de wegen, terwijl een flink deel van de weg daar onder nog bevroren blijft. Het dooiwater van de bo venste grondlaag kan niet weg, omdat de ondergrond nog bevroren is. Op het wegdek komt een papperig sliklaagje, waardoor de weg bij zware belasting be schadigd kan worden. De afsluiting van de polder wegen voor verkeer met een asbelasting boven de 1,2 ton wordt aangegeven met speciale borden. Ze geldt voor plattelandswe gen door heel Zeeland. Al leen de nieuwere wegen lo pen door een betere fundering geen gevaar. Maar die komen volgens Van der Wel op Schouwen- Duiveland nauwelijks voor. Het is volgens hem tien jaar geleden dat de maatregel nodig was. Via advertenties in de kranten zijn landbou wers en veeboeren vorige week op de hoogte gesteld van de op handen zijnde maatregel. Zij hebben daar door de bevoorrading van hun bedrijven op peil kun nen brengen. In uitzonderingsgevallen is het volgens Van der Wel mogelijk om toch vracht wagens over de kwetsbare polderwegen te laten rij den. Dat gebeurt dan onder begeleiding van het water schap met een beperkte la ding. Carnaval op Schouwen-Duiveland. Hoewel de Zeeuwen van origine geen carnavalsvierders zijn. zit er toch een vaste kern feest vierders op dit eiland, die elk jaar weer uitzien naar het carnaval. De carnavalsparty, die afgelopen zaterdagavond in jongerencen trum Big S in Burgh-Haamstede gehouden werd, was een succes. Een vaste kern van fanatieke carnavalvicrders heeft zich, al dan niet verkleed, hevig geamuseerd. Het was alvast een voorproefje voor het echte carnaval, dal volgend weekeinde in het hele land uan start gaat. Komend weekeinde, als alle liefhebbers afgereisd zijn naar Brabant, valt er hier dus niet veel meer te vieren. Voor de vol wassenen wel te verstaan, want dan komen de kinderen aan de beurt in Big S. De jeugd van vier tot tivaalf jaar kan zich zaterdag middag van 14.00 tot 17.00 uur naar hartelust uitleven. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Op de Zeeland- brug vloog zaterdag een perso nenauto in brand. De bestuurder, een 55-jarige man uit Kamperland, zag plot seling de vlammen vanonder zijn motorkap komen. Hij pro beerde met een brandblusser het vuur, te doven, maar dat lukte niet. De Zierikzeese brandweer, die inmiddels was gewaarschuwd had het vuur snel onder controle. Waar schijnlijk werd het veroor zaakt door een losgeraakte brandstofslang. De auto werd zo beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Door het ongeluk was de Zeelandbrug gedurende een half uur over een rijbaan gestremd. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Strandweg in Haamstede hield de politie zaterdag een 76-jarige man uit Haamstede aan, die een auto bestuurde terwijl de politie de indruk had dat hij onder invloed ver keerde van alcoholhoudende drank. Doordat de man weigerde om mee te werken aan het onder zoek dat moest uitwijzen of hij inderdaad te veel had gedron ken, kreeg hij een dubbel pro ces-verbaal. Eén voor het rij den onder invloed en één voor het niet verlenen van mede werking aan het onderzoek. BURGH-HAAMSTEDE - Aan het Wissewekken in Burgh werd een hoeveelheid etenswa ren gestolen uit een vrieskist. De dader kon worden aange houden. De vrieskist staat in de garage bij de woning van een 49-jarige vrouw. Aan de hand van een signalement van de dader kon de politie een zeventienjarige man uit Burgh aanhouden, die bekende de diefstal te hebben gepleegd. De gestolen etenswa ren had hij inmiddels weg ge gooid. Zij werden niet terug ge vonden. Tegen de dader'werd proces-verbaal opgemaakt. YVESTERSCHOUYVEN/BRUI- NISSE - Vier inbraken werden afgelopen weekend gepleegd op Schouwen-Duiveland. De buit hierbij bestond uit beeld en geluidsapparatuur en geld. Uit een vakantiewoning aan de Bosweg in Burgh-Haamste- de is niets ontvreemd. Wel blijft de eigenaar, met een ka pot raam zitten. Een zestigjari ge inwoner van Rotterdam was minder gelukkig. Uit zijn vakantiewoning aan de Fa zantlaan in Renesse, werd beeld- en geluidsapparatuur gestolen. Ook een 33-jarige inwoner van het Duitse Hurth was de klos. Uit zijn stacaravan aan de Ha- geweg in Bruinisse werden een televisie en een satellietont vanger gestolen. In Haamstede was de katholieke kerk doel wit van inbraak. De buit be stond in dit geval uit een onbe kend geldbedrag. OOSTERLAND - In het televi sieprogramma Opsporing Ver zocht, dat vanavond wordt uit gezonden, wordt uitgebreid aandacht besteed aan de ge welddadige overval op het ge zin van de Oosterlandse auto sloper Stouten op 12 november 1995. De Oosterlandse autosloper werd daarbij onder bedreiging van vuurwapens door onge veer vijf overvallers gedwon gen die inhoud van zijn kluis af te geven. In het televisiepro gramma, dat vanaf 20.30 uur is te zien via Nederland 1, is een reconstructie te zien van de spektaculaire wijze waarop de daders, met een blauw zwaai licht op hun auto, vluchtten. Een politieman geeft een re constructie van de gebeurte nissen. Op deze wijze hoopt de politie in contact te komen met getuigen. KERKWERVE - Een passagier van een auto, bestuurd door een 29-jarige man uit 's-Heer Arendskerke, liep zaterdag middag een hoofdwond op bij een eenzijdig ongeval op de N59 bij Kerkwerve. De auto kwam na een flauwe bocht met het rechtervoorwiel in de berm. Een poging de auto weer met alle wielen op de weg te krijgen resulteerde erin dat de bestuurder de macht over het stuur verloor. De auto sloeg over de kop en belandde in de sloot links langs de weg. Advertentie 450 gram van •99 LAARMANS A APPELKOEKEN Wl p'k6s,"\njsr KRENTEN- A BOLLEN w "k4Stük5vanJ§r Merken krassen, prijzen winnen Doe mee! Aanbiedingen geldig van ma 12t/mwo 14 lebruari 1996 A&P Services B V (el 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS WEERSVOORUITZIQ Woensdag Zonneschijf» Kans op neert Min.temp.-3 gi^> Mid.temp. 2 grao Windkracht noord Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10%' Min.temp. -4 graden Mid.temp. 3 graden Windkracht west 3 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 6 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 febr. Zon op 08.00, onder 17.46 Maan op 02.50, onder 11.58 Nieuwe Maan: 19 februari (0C.31) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De week begon erg nat met gisteren en vandaag veel regen. Morgen blijft het ook niet droog. Er komen dan winterse buien voor. De tweede helft van deze week zijn de neerslagkansen aanmerkelijk klei-' ner. Vanavond en vannacht hebben we nog te maken met een neerslag- gebied. Dat hangt samen met een depressie die vandaag ons land pas seerde. De wind, zwak tot matig, is naar oost tot noordoost gedraaid en voert nu koudere lucht aan. In het noorden valt, naast regen, mis schien ook (natte) sneeuw. In de rest van het land is het vannacht droger. De temperatuur daalt tot rond het vriespunt, zodat de kans op glad heid groot is. Morgen overdag loopt het kwik op tot ongeveer +3 graden. De wind draait naar noord en trekt aan tot matig, langs de kust en op het IJsselmeer tot krachtig of hard. Het is meest bewolkt en er komen enkele winterse buien voor. Boven Groot Brittannië en Ierland ontwik kelt zich vanaf morgen een hoge- drukgebied. Dat krijgt ook invloed op het weer in ons land zodat het vanaf woensdag enkele dagen overwe gend droog is. 's Nachts vriest het dan licht of matig. ZIERIKZEE - Een 34-jarige in woner van Zierikzee bescha digde zondagnacht behalve zijn eigen auto, twee gepar keerd staande auto's, bij een slippartij op de Julianastraat in Zierikzee. De man werd omstreeks half vijf in de morgen onaange naam verrast door een ijs- baaan op de Julianastraat. Hij raakte hierdoor in een slip en draaide 180 graden in de rond te. De auto's van een 26- en 36- jarige plaatsgenoot raakten hierbij beschadigd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) DéZierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, mat/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autöm. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) f 180,00 Lcsse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertehtietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3