Het extraatje van Grand Italia. Eerste Tropical Pool Party in Onderdak groot succes Rik en Riek combineren kunst met kappersvak Keukens half geld Makelaars en softwarebedrijf in monumentale 's Landskamer BOS VISHANDEL sport en bewegings-programma's op maat Evenement voor herhaling vatbaar Salon en galerie sinds 6 februari geopend MONTUREN ra ALEX DE NIE OPTIEK Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfl WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 NIEUWSBLAD Riek en Rik in de kapsalon annex galerie aan de Melkmarkt in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Sinds dinsdag 6 februari is Zierikzee verrijkt met een nieuwe kapperszaak aan de Melk markt 11: Rik Riek. Maar dat is niet alles, want, het kappersechtpaar Rik en Riek heeft de salon te vens ingericht als galerie voor met name moderne kunst. Het is de bedoeling dat regelmatig werk van verschillende kunstenaars te bewonderen zal zijn. Op dit moment zijn dat schilderijen van Jan Jong- schaap. Rik en Riek zijn afkomstig uit Woerden. In deze plaats hebben zij twaalf jaar een grote kapperszaak gehad. Maar behalve een virtuoos op het gebied van de haar knipkunst is Rik een liefheb ber van moderne kunst. En maakt hij zelf ook schilderij en. Zijn belangstelling voor de moderne kunst komt tot uiting in de inrichting van de zaak. ,,Het is de bedoeling dat verschillende kunste naars hun werk in de kap perszaak kunnen exposeren, zodat de kapperszaak tege lijk een galerie is. Voor veel kunstenaars valt het vaak niet mee expositieruimte te vinden. Vandaar dat ik kun stenaars, maar bijvoorbeeld ook moderne fotografen in de gelegenheid wil stellen hun werk in de zaak op te hangen, wanneer dat tenmin ste bij de inrichting van de zaak past", aldus Rik. De ex posanten betalen alleen een bijdrage voor het gebruik van de zaak, indien een be- Advertentie geeft a.s. zaterdag BIJNA ALLES WEG dus echte visliefhebbers opgelet Zie ook advertentie elders in deze krant paald werk verkocht wordt. De eerste zes weken wordt een aantal schilderijen van Jan Jongschaap tentoonge steld. Daarn^ zijn anderen aan de beurt. Rik: „Voor de klanten is er dus altijd iets nieuws te zien. En daarmee iets moois om over te praten in plaats van over dat einde loze weer. Rik en Riek vinden overi gens beiden, dat de klant zelf helemaal moet kunnen bepa len wanneer ze naar de kap per gaan. Vandaar dat ze - met uitzondering van het knippen van bijvoorbeeld een bruid of bruidegom - niet werken met een afspraken systeem. De klanten kunnen dus altijd zo binnenlopen. Ze hebben zich gespecialiseerd in het heren knippen. Het grote assortiment herencos- metica getuigt hiervan. Maar natuurlijk zijn ook de dames bij Rik en Riek van harte welkom. Rik vindt het heel belang rijk, dat de klanten vertellen of ze over het gemaakte kap sel tevreden zijn of juist niet. „Ook al zitten we nu al tweeëntwintig jaar in het vak. Hot blijkt toch altijd dat je als kapper de wensen Fitness FysioSport Centrum Zeeland Sportief in Balans Zierikzee 0111 416809 ZIERIKZEE - „We zijn hartstikke tevreden, het was echt een ongelooflijk succes". Aldus de woorden van Marco Reedijk en Onno Kramer, organisatoren van de op zaterdag 3 en zondag 4 februari gehouden 'Tropical Pool Party' in het zwembad van Sportcen trum Onderdak, gelegen aan het Groeneweegje in Zierikzee. Op beide dagen bezochten in totaal ruim 450 jeugdigen het zwembad, dat speciaal voor deze gelegenheid in een tropisch zwemparadijs was om getoverd. Volgens de beide organisatoren is het eve nement zeker voor herhaling vatbaar. Voortbordurend op hun goe de ervaringen bij de organi satie van het in 1992 gehou den dansfestijn 'Swing it Out' besloten Onno Kramer en Marco Reedijk iets te or ganiseren voor de jeugd. Kramer (van het gelijknami ge danscentrum) en Reedijk (beheerder van Sportcen trum Onderdak) hoopten dat zij door hun veelvuldige con tacten met een groot deel van de Schouwen-Duivelandse jeugd, veel jongeren naar Onderdak konden trekken voor de 'Tropical Pool Par ty'. Die hoop bleek gegrond, want op zaterdagavond pas seerden zo'n tweehonderd jeugdigen de kassa. Zondag kwamen er nog bijna tweehonderdzestig bij. Alle maal vermaakten ze zich op perbest in de verplichte tro pische kleding, temidden van de palmbomen en gezel lige terrasjes, onder de klan ken van de door de drive-in- show Fair Fun ten gehore ge brachte muziek. Gezellige sfeer Zowel op zaterdag als op zon dag heerste in het zwembad een perfecte en gezellige sfeer. Vele lampen in de kleuren blauw, rood, geel en groen overspanden het zwembad, terwijl de talloze bloemstukjes, palmbomen en de aanwezige terrasjes het hele zwembad vooral 's avonds in een tropische sfeer brachten. De temperatuur van het zwembad was extra opgestookt om het tropische karakter van het gebeuren te onderstrepen. Voor de zater dag had de organisatie voor een groot aantal begeleiders gezorgd. Zij maakten het mo gelijk dat de ouders hun kin deren om 19.00 uur naar het zwembad konden brengen om ze daarna om 23.00 uur weer af te halen. Zondag richtte de organisatie zich meer op de basisschooljeugd en de ouders. Vanachter de beglazing in het restaurant konden de ouders zien, op welke wijze hun kinderen zich vermaakten, veilig voor de luide disco-klanken en de rook uit de rookmachines die het zwembad steeds vulden. „Omdat de organisatie van dit evenement voor ons toch iets nieuws was, vroegen we ons eerst af of we op zaterdag geen speciale dingen moes ten organiseren als bijvoor beeld een boxershortverkie zing, zwemwedstrijden of een mooiste-badpakverkie- zing. Al snel bleek echter, dat dit niet nodig was, want iedereen ging lekker vrolijk zijn eigen gang", aldus Kra mer. „Alles ging eigenlijk lekker spontaan. Het was zeer gezellig, en we hoefden eigenlijk nauwelijks iets te doen". Nieuwe ervaring Dat niet alleen de organisa tie zeer tevreden was, bleek uit de verschillende reacties van zowel de zwemmers, de medewerkers alsook de ou ders. „Voor ons was het ge ven van een drive^n-show in een zwembad een hele nieu we, maar wel heel leuke er varing. Eigenlijk doen we alles, variërend van play- backshows, karaokeshows en de verzorging van de mu ziek op bruiloften en partij en, maar dit was voor on,s toch iets heel nieuws. We moesten er met name gqed op letten dat de licht- en ge luidsinstallatie hoog en vei lig werd opgehangen. Als het evenement opnieuw wordt verzorgd, hopen we weer van de partij te zijn", aldus een medewerker van Fair Fun. Ook verschillende medewer kers die op basis van vrijwil ligheid voor een stukje toe zicht zorgden of gewoon ergens aan meehielpen, had den het evenement erg leuk gevonden en zeiden een even tuele volgende keer ook ze ker weer van de partij te wil len zijn. Het enthousiasme van de meeste zwemmers was van de lachende gezich ten zelf al af te lezen. „Het was echt een grandioze avond, perfect. De mensen swingden echt, rondom het zwembad waren er polonai ses en dit is zeker voor herha ling vatbaar", aldus Reedijk aan het slot van de zaterdag avond. Voor de zwemmers zelf was het overigens een vreemde, maar' leuke ge waarwording om na het ver blijf in het tropisch warme zwembad daarna geconfron teerd te worden met de aan Onder de palmbomen konden de feestgangers even bijkomen van het feestgedruis in Zwembad Onderdak. (Foto: Marijke Folkertsma) wezige sneeuw en ijs buiten het zwembad. Terwijl voor het restaurant- echtpaar Van Rooij het be zoek in het restaurant op za terdagavond wel wat tegenviel - de meeste ouders bleven toch niet hangen en lieten hun kinderen hun gang gaan - was dit op zon dag gelukkig anders. „Je weet het met dit soort evene menten natuurlijk nooit. De eerste keer is toch ook een soort experiment. Op zich zelf vind ik het wel goed dat het zwembad voor dit soort dingen gebruikt wordt", al dus Rob van Rooij. Ondanks het grote succes is het toch niet de bedoeling om een dergelijk evenement vaak te houden. „Dan gaat liet unieke en ook de lol er natuurlijk een beetje af. Nu we deze ervaring hebben op gedaan, ligt het in de bedoe ling om binnenkort het gehe le evenement te evalueren. Dan zien we wel hoe of wat we gaan doen en of bepaalde zaken mogelijk ook nog be ter kunnen worden gere geld", aldus Reedijk. Naamsbekendheid Het is de bedoeling van Ree dijk om de naamsbekend heid van Spórtcentrum On derdak onder meer met dit soort evenementen te vergro ten. Zo worden er al geruime tijd in het zwembad van maan dag tot en met donderdag op verschillende tijden zoge naamde aquatrainingen ge geven. Een initiatief dat hij samen met fysiotherapeut Peter van de Zande ontwik kelde en dat enorm bleek aan te slaan. Daarnaast zal op zaterdag 24 februari in fees telijke sfeer het vijftiendui zendste zwemdiploma wor den uitgereikt dat in Onderdak behaald is. Ieder een die verder in de moge lijkheden van Sportcentrum Onderdak geïnteresseerd is kan contact opnemen met Marco Reedijk (telefoon: 413690). WORKSHOP ZIERIKZEE - De Zeeuw- se Volksuniversiteit (ZVU) houdt dinsdag 20 februari een workshop Portretfotografie in de RSG Professor Zeeman aan het Hatfieldpark in Zierikzee. In de workshop worden deelnemers de beginse len van de portretfoto grafie bijgebracht; zowel voor het fotograferen buiten als in de huiska mer of studio. De works hop begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Voor aanmelding kan men zich wenden tot het ZVU-Bureau in Middel burg (telefoon: 0118- 634800). VISSERSKOOR SCHARENDIJKE - Het Bruinisser Visserskoor en de Oosterlands Fanfare onder leiding van Jacob Knuist ko men in dorpshuis De Put- meet in Scharendijke. Het optreden wordt georga niseerd door de plaatselijke middenstand en is op 9 febru ari. Kaartverkoop bij kapsa lon Ilona, drogisterij Veer man en aan de zaal. Aanvang: 19.30 uur. Advertentie GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers- korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! ROTTERDAM STAOIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 (ItUHNFTUS) 010-4550511 OUD-BEYERLAND BURG OE VRIES 0ROEKMANLN 2 0186-621066 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 ZIERIKZEE - De heren M. A. Hanse, J. C. A. Rib- bens en W. J. J. Stadhouders sloegen 31 januari on der de naam Driekleur Makelaars de handen ineen. Als hoofdvestiging heeft Driekleur gekozen voor 's Landskamer in Zierikzee. In dit gebouw zetelt sinds kort ook softwareleverancier Baan Company. Niet voor niets koos Drie kleur Makelaars voor 31 ja nuari als officiële startda tum van de samenwerking. Op deze dag hing overal in het land namelijk de natio nale driekleur uit ter gele genheid van de verjaardag van koningin Beatrix. Met de samenwerking willen Hanse, Ribbens en Stadhou ders de toekomst slagvaar dig tegemoet treden; met een brede organisatie en veel er varing en visie. Intrek Driekleur Makelaars zetelt in Zierikzee. Daar heeft het bedrijf intrek genomen op de begane grond van het statige 's Landskamer aan het Ha venpark (de voormalige zetel van het Waterschap Schou- wen-Duiveland). Daarnaast is het vertrouwde adres aan de Carlstraat 1 in Scharendijke bewaard ge bleven, 's Landskamer is eigendom van Baan Company. Deze softwareleverancier nam het gebouw over van het water schap. Baan gebruikt het ge bouw voor vergaderingen en representatieve doeleinden, zoals het ontvangen van gas ten. Baan Company heeft vesti gingen in Ede en Barneveld en in het Amerikaanse Sili con Valley. Na de oprichting in 1978 is het bedrijf inmiddels uitge groeid tot een toonaangeven de software-ondernerhing. van de klant, maar ook het haar van de klant als het wa re goed moet leren kennen. Zoiets moet gewoon groeien. Wat dit betreft hoop ik, dat onze klanten ons deze gele genheid zullen willen geven. Ik zelf zeg altijd, dat de klant zelf mijn reclame moet zijn, en dat dit eigenlijk ook de enige goede vorm van recla me is", aldus Rik. De openingstijden van Rik Riek zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 8.00 tot 16.30 uur. Advertentie IDEEËNDAG ARNEMUIDEN - Impuls- Zeeland houdt in samenwer king met Brabants Steun punt Jeugdwelzijn (BSJ) zaterdag 24 februari een Ideeëndag Kinderivakan- tielwerk in het Zilveren Schor in Arnemuiden. Vrijwilligers en beroeps- krachten in het jeugd- pn jnn- gerenwerk kunnen tijdens deze dag inspiratie en ideeën opdoen voor een kinderva kantie. Daarnaast biedt de Ideeën- dag de broodnodige onder steuning bij de organisatie- opzet. De dag wordt georganiseerd door Impuls- Zeeland, Zeeuwse Steun functie voor het Welzijns werk en de BSJ. Behalve het vergaren van informatie kunnen deelnemers tijdens de dag ook actief meedoen aan workshops. Belangstel lenden kunnen zich aanmel den bij Impuls-Zeeland in Middelburg (0118-623475). Hier is ook informatie ver krijgbaar over de Ideeëndag. LIMOUSINE KERKWERVE - Ze hebben er lang op moeten wachten, maar morgen wordt bij Taxi Lemsom in Kerkwerve ein delijk de tweede Mercedes Limousine afgeleverd. In september werd het eerste exemplaar bij Lemsom afge leverd.Het was de eerste Mercedes Limousine die op Schouwen-Duiveland in taxi-uitvoering op de weg kwam. vanaf 75,- BURGHSERING 27 BURGH-TEL. 0111-652440 •S MAANDAGS GESLOTEN Advertentie Advertentie Advertentie saus over, voor de volgende molto bene Italiaanse maaltijd We hebben de spaghetti en sausen van Grand 'Italia bi] elkaar verpakt en extra voordelig gemaakt Zo bent u In één keer klaar en houdt u nog Grand'Italia spaghetti Bolognese- Carbonara-saus. 1 pak 500 gram en 2 potten i> C QO 260 gram 997 ü.ZSO Grand'Italia spaghetti Napolltana- Montanara-saus, 1 pak 500 gram en 2 potten C QO 260 gram 997 J.uO

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1