nda Eerste Horeca Galanacht in Zeelandhallen Goes Carnavalsmiddag bij Betho in Goes CD-rom brengt gevolgen dijkdoorbraak in beeld Nachtvullend showprogrammma Niet op verlanglijstje waterschap NEDERLANDS GROOTSTE MODELBOUWSHOW 10 en 11 FEBR. ZEELANDHALLEN-GOES Initiatief VOGG WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. anaf januari Burgh-Haamstede Expositie aquarellen van In eke Streefland. Beeldhouw werk en aquarellen van Jan Eikenaar. Atelier Jan Eike naar, Zuidstraat 16. Ope ningtijden: vrijdag en zater dag van 11.00-17.00 uur en zondag van 13.00-17.00 uur. Tot en met 15 februari Hellevoetsluis Expositie Thea Figee (mono types). Kunstuitleen Helle voetsluis Oost-Zanddijk 3. Geopend: woensdag tot en met zondag 13.00-16.00 uur. Tot en met 17 februari Burgh-Haamstede Expositie poppen van Petra van Die uit Barendrecht. Adres Weststraat 25. Josefi- ne Atelier Galerie. Opening stijden woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zaterdags indien er cur sus is. Tot donderdag 22 februari Brouwershaven Tekenen voor het Sophia. Stadhuis. Van maandag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren stadhuis. Tot en met 24 februari Middelharnis Expositie Edwin Peeters in galerie de Parterre, Voor straat 31. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Van zaterdag 10 februari tot en met zaterdag 2 maart Burgh-Haamstede Zeeland schilderijen van El- lie Wennmann. De Bewaer- schole. Van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 8 maart Burg-Haamstede Schilderijen Nelly Nelisse- Jumelet en keramiek Femke van de Berg en Liesbeth Mul- lemeister. Galerie 't Zuud- dek, Willem Alexander- straat 14. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met 21 maart Zierikzee Mailart-projecten. Galerie Galerij, Professor Zeeman goes crea. Tijdens schooluren en na afspraak. Vrijdag 9 februari tot en met vrijdag 29 maart Middelharnis Grafiek van Diana van Hal, Fon Klement en Marcel Schellekens in het gemeente huis. Tot en met zondag 31 maart Zierikzee Schilderijen Fransje van der Swan. Gang Corneliastich- ting. Van 09.00 tot 21.00 uur. Tot 1 april Brouwershaven Op de Reede. Brouwersha ven als voorhaven van Rot terdam. De Vergulde Gar naal. Maandag tot en met vrijdag 09.00-12.00 uur. Van donderdag 4 april tot en met zaterdag 4 mei Middelharnis Schilderijen Gerda Elfring. Galerie De Parterre. Donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met mei Goedereede Expositie van schilderijen, wandkleden, keramiek en mondgeblazen glasobjëcten van dertien kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Ame rika en Ierland. Openingstij den: woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00-13.00 en van 16.00-18.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Vrijdag 9 februari Oude-Tonge Muziekmarathon. Mavo De Komeet. Vanaf 19.00 uur. Zaterdag 10 februari Stellendam Reünie en receptie Fanfare orkest De Hoop in 't Haegse Huus. 14.00 uur. Maandag 12 februari Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezond heidszorg. Dienstencentrum. 13.30-16.00 uur. Dinsdag 13 februari Ooltgensplaat Potermaaltijd SWOO in Fort Prins Frederik voor 55-plus- sers. 17.00 uur. Donderdag 15 februari Dirksland Bingo in de Victoriahal. 20.00 uur. Vrijdag 16 februari Sommelsdijk Voorstelling toneelclub De Zwaluw. Wijkgebouw De Zwaluw. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 7 februari Zierikzee Start cursus babymassage. Kruisgebouw Jannewekken. 09.00 uur. Gratis spreekuur FNV. In het MFC, De Huybertstraat 35.10.00 tot 11.30 uur. Eerste van serie wekelijkse soosmiddagen voor ouderen. UVV-gebouw. 13.30 tot 16.30 uur. Spelletjesmiddag in De Lichtboei. 14.00 uur. Speelmiddag voor peuters en kleuters. gymnastiekzaal Mulockstraat. Van 14.00 tot 16.00 uur. Vergadering commissie cul tuur in de raadzaal van het stadhuis. 16.30 uur. Vergadering commissie ruimtelijke ontwikkeling in de raadzaal van het stadhuis. 20.00 uur. Bruinisse Officiële aanbieding Speel ruimteplan. Gemeentehuis. 10.30 uur. Donderdag 8 februari Zierikzee Vergadering adviescommis sie financiën en economische zaken. Stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 9 februari Zierikzee Theatersport Kiekieres te gen De Getemde Feeks. MFC. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Start cursus babymassage. Kruisgebouw, Serooskerkse- weg. 09.00 uur. Scharendijke Optreden Bruinisser Vis serskoor en Oosterlands Fanfare om 19.30 uur in de Putmeet. Zaterdag 10 februari Zierikzee Luit, solo en continuo-instru- ment in 16e en 17e eeuwse muziek m.m.v. Elly van Munster en Liesbeth Fran ken, alt. (Ars Musica). Lut herse kerk. 20.00 uur. Bedkwartet, comedie door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Renesse Straofeest van 10.30 tot 17.00 uur. Zonnemaire Jaaruitvoering Nut en Uit spanning. Dorpshuis. 13.30 Noordgouwe Crosshead and the Southside Horns. Café Van der Weijde. 21.30 uur. Nieuwerkerk Lustrumconcert CJ koor. Gereformeerde J acobus- kerk. 20.00 uur. Bruinisse Oliebollenactie Werkgroep Christenen voor Israël. Van deur tot deur. Vanaf 09.00 uur. Zondag 11 februari Brouwershaven Jazzmiddag. In 't Swarte Schaep. 15.00 uur. Maandag 12 februari Zierikzee Vergadering afdeling Schou- wen-Duiveland PvdA met Saskia Noorman-den Uyl. MFC-gebouw. 19.30 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering Oranjever eniging in gebouw De Scha kel aan de Badhuisstraat. 20.15 uur. Dinsdag 13 februari Burgh-Haamstede Gewestelijke vergadering NVvH. Dorpshuis De Schut- se. 10.30 uur. Woensdag 14 februari Zierikzee Speelmiddag voor peuters en kleuters. gymnastiekzaal Mulockstraat. Van 14.00 tot 16.00 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerkcentrum, achter de Gas- thuiskerk. 14.30 uur. Donderdag 15 februari Zierikzee Bijeenkomst NBvP afdeling Schouwen. Mondragon. 14.00 Kat op een heet zinken dak, door Theater Antigone. Con certzaal. 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering gemeentelijke adviescommissie. Stadhuis. 19.30 uur.- OVERNAME KERKWERVE - Cebeco Me- chanisatie draagt het mecha- nisatiebedrijf in Kerkwerve met ingang van 1 februari over aan W. van de Vate en J. W. van den Hoek. Van de Vate en Van den Hoek zetten het bedrijf on der de naam Mechanisatie Schouwen-Duiveland ver der. Het tweetal werkt al een aantal jaren in Kerkwerve. In het bestaande werkgebied zetten zij het bedrijf óp de zelfde voet verder. Dat bete kent dat zowel het assor timent als het personeelsbe stand ongewijzigd blijft. OPTOCHT OUDE-TONGE - Tegen alle verwachting in meldden 110 kinderen zich vorige week woensdag aan voor de lam pionoptocht in Oude-Tonge. De Oranjevereniging wilde hiermee de verjaardag van koningin Beatrix luister bij zetten. De optocht werd gehouden onder zeer goede weersom standigheden. Daarnaast maakte ook de medewerking van veel vrijwilligers het evenement tot een succes. Onder aanvoering van mu ziekvereniging UDI trok uit eindelijk een stoet van zo'n tweehonderd lichtjes door het dorp. De fakkeldrager slaagde erin iedereen in een uur naar het eindpunt 't Bol- baeken, te geleiden. In 't Bol- baeken werd iedereen ge trakteerd op warme cho comel en koek. HOKKENSHOW SOMMELSDIJK - J. de Blok is de grote winnaar gewor den van de jaarlijkse Hok- kenshow van postduivenver eniging de Reisduif uit' Sommelsdijk. De Blok sleep te drie eerste prijzen in de wacht. Keurmeester J. Jonge jan kende De Blok eerste prijzen toe in de categorieën schoon ste hok, schoonste duivin en schoonste jonge duivin. Wi- nanda Troost werd eerste bij de jeugdleden. Zij sleepte een tweede prijs in de wacht in de categorie schoonste hok. Derde in deze categorie werd J. Groenendijk. W. Nieuwland bracht de schoon ste jonge doffer in show. J. Troost deed hetzelfde bij de schoonste oude doffers. POTERMAALTIjD OOLTGENSPLAAT - In Fort Prins Frederik wordt dins dag 13 februari een Poter maaltijd gehouden door de Stichting Welzijnswerk Ou deren Oostflakkee. De avond is uitsluitend bestemd voor 55-plussers uit Ooltgens plaat. Zij kunnen zich aan melden bij A. Huijer (631676). De Rotterdamse vocalgroep Timeless treedt op in de Horeca Galanacht in de Zeelandhallen in Goes. GOES - Café Flora en de Zeelandhallen in Goes ko men met een primeur voor Zeeland. Er wordt voor het eerst een Horeca Galanacht gehouden in de Zee landhallen in Goes. De Zeelandhallen worden voor die gelegenheid omgetoverd in een wereld van amu sement en gastronomie. Voor dit evenement worden de Zeelandhallen voorzien van decors, die ervoor zorgen dat de bezoekers verrast worden door een sfeervolle aankleding met verschillende thema's. In de galanacht treedt bovendien een keur van beken de artiesten op. De Zeeuwse Horeca Galanacht wordt gehouden op 22 april. Door de verschillende the ma's en aankleding waant men zich van het ene op het andere moment in het Cari- bisch gebied en vervolgens in Las Vegas compleet met casi no's en de mogelijkheid om een gokje te wagen. Ook de oerhollandse stijl is niet ver geten. De gezellige bruine cafeetjes ontbreken niet op deze beurs. Als men wil, kan men even later over stappen naar een gebied in Country- en Westernstijl. Behalve de sfeervolle aan kleding is er voor de bezoe ker de mogelijkheid om in het 'land' van zijn keuze uit eten te gaan. Ieder gebied is namelijk voorzien van een buffet met uitheemse specia liteiten. Men kan kiezen uit exotische Caribische gerech ten, maar ook uit Hollandse visspecialiteiten en vers ge grilde country- en westernge rechten. In de galanacht treedt een aantal bekende artiesten op. Corry Konings, Koos Alberts met zijn orkest Frontline, Arne Janssen, Maribelle, Gordon, de band Timeless en de Sjonnies komen in het showprogramma aan bod. Artiesten Corry Konings is natuurlijk al zeer bekend. De Brabantse zangeres met het eigen ge luid treedt al sinds 1972 op. In 1976 brak ze door met het lied 'Ik krijg een heel apart gevoel van binnen' en sinds die tijd is ze niet meer weg te denken uit het Nederlandse repertoire. De Volendamse vissersdochter en zangeres Maribelle werd op 11-jarige leeftijd ontdekt door Peter Koelewijn. In 1978 richtte ze haar eigen band,op, waarmee ze nu al jarenlang door Ne derland trekt. Ze dong ook een paar keer mee naar de eerste prijs van het Nationa le Songfestival en ze drong zelfs door tot de eerste ronde van het Eurovisiesongfesti val. Arne Janssen is een feestgan ger, maar geen carnavalsar tiest, hoewel hij met carna val vol geboekt zit. Het lied 'Meisjes met rode haren' heeft de zanger al wel 100.000 keer op het podium gebracht. Het is zijn handelsmerk ge worden. De zanger Gordon behoeft nauwelijks introduc tie. Evenals Koos Alberts met de Frontline en de Sjon nies. Een origineel showprogram ma en een bijzondere, culi naire presentatie vormen de elementen voor deze eerste Zeeuwse Horeca Galanacht. ZIERIKZEE - Het hóóg-heemraadschap Alblasser- waard en Vijfheerenlanden heeft een CD-rom uitge bracht die diverse scenario's van een dijkdoorbraak in beeld brengt. Het is de eerste yersie van dit onder werp in Nederland. Met de informatie kunnen overheid en hulporganisa ties sneller inspelen op mo gelijke overstromingen. Ook andere waterschappen berei den inmiddels een dergelijke CD-rom voor. De CD-rom staat vooralsnog niet op het verlanglijstje van Water schap Zeeuwse Eilanden, volgens voorlichter A. van der Wel. ,,Ik denk dat een dergelijk hulpmiddel vooral handig is in het rivierengebied, maar het ontwikkelen van zo'n CD-rom voor ons werkge bied heeft bij ons geen priori teit". Grafieken De CD-rom laat aan de hand van kaarten en grafieken zien hoe het water zich ver spreidt als een dijk het be geeft. Het hoogheemraadschap heeft twintig doorbraak- plekken geselecteerd uit de ruim honderd kilometer lan ge dijkring rond de Alblas- serwaard en de Vijfheeren landen. Uitgaande van verschillende soorten dijkbreuken, met als slechtste scenario een gat van 230 meter, waardoor een derde van de rivierafvoer naar binnen zal stromen, kan worden voorspeld hoe de overstroming zich voltrekt. Het eerste tijdstip ligt twee uur na de doorbraak, het laatste 96 uur. Ing. E. Steenbergen, hoofd bureau dijkbeheer van het hoogheemraadschap, waar schuwt voor te hooggespan nen verwachtingen. „Onze scenario's zijn voor spellingen. Elke keer moet gecontroleerd worden of de randvoorwaarden misschien anders zijn dan in de scena rio's zijn opgenomen. Als één van de variabele factoren verandert, wijzigt de hele si tuatie." Zo kan de rivierafvoer net iets anders zijn dan in het programma is veronder steld, of het doorbraaktijd- stip net voor het moment van hoog water vallen in plaats van tijdens hoog water. De CD-rom is inmiddels toe gestuurd aan de dertien ge meenten in het district van het hoogheemraadschap, aan de provincie Zuid-Holland en.aan verschillende regiona le hulpverleningsorganisa ties. Advertentie ca. 500 deelnemers op 10.000 m2 Crosswagens, Trucks, Elektra en Benzine-wagens Tractorpulling Schepen met Bassin Vliegtuigen Spoorbomen Mini-kermis Modelstoom Meccano, Fischer techniek, Carrera etc... Toegang: 12.50 p.p. Kinderen tot 12 jr. 5,-. Openingstijden: zat. en zon. 10.00 -18.00 u. Info: 0113-221020 Tel. 0113-221020 TERKÉNBURG In deze aflevering dus 'veilingen deel 2' zoals reeds ver meld in de vorige aflevering. Ik zal trachten met wat voorbeelden enkele aspecten bij het veilen weer te ge ven die men niet in „de voorwaarden" zal vinden. Elke veiling is hoe dan ook enig in zijn soort en is telkens weer anders, hoewel men natuurlijk „de eigen sfeer" wel steeds zal herkennen. Anders dus en niet alleen bij verschillende veilinghuizen, maar ook bij een en het zelfde veilinghuis. Het koopgedrag tijdens bijvoorbeeld een voorjaarsvei ling of bij een zomerveiling kan totaal verschillend zijn. Ik denk dan aan de (des)interesse van de handel bij een zomerveiling, de afwezigheid van vele particulieren in verband met vakantie, en daardoor wellicht een matig aanbod. Het geheel kan en zal een wezenlijk verschil maken in een aankoop èn de prijs die men daarvoor moet betalen. Bij een veiling waar veel mensen zijn en ook veel inte resse is, zal alert en attent blijven zeker van groot belang zijn bij het bieden. Het overzicht ontbreekt daar door vaak, waardoor men gemakkelijk voor onaangena me verrassingen kan komen te staan. Als men in het midden yan een volle zaal bijvoorbeeld biedt op 100,- kan de veilingmeester best bij u eindigen met 200,-. Hij „hamert" immers per bieder en als men dan bieder nummer tien is, kan men dit voorbeeld snel verklaren. Handèlaren staan dan ook vaak achter in de zaal om een zo goed mogelijk overzicht te hebben wat vóór hen ge beurt. Het beste is dan ook om zo laat mogelijk te bieden als men weet waar de veilingmeester op uit gekomen is. Bij veilinghuizen waar veel inbreng door handelaren is wordt vaak door de inbrenger meegeboden en daardoor de prijs opgedreven. Bereikt de veilingmeester de limiet van het object, stopt de inbrenger met bieden (hij weet immers zijn eigen limiet!) en zit men vast aan het laatste bod. Ook is het erg belangrijk zo veel mogelijk te weten over de maker van het object. Ik denk bijvoorbeeld aan de onderwerpkeuze, favoriet of juist geen favoriet onder werp, kenmerkend of niet kenmerkend. Ook een be paalde (tijds)periode kan tot grote waardering, dus prijsverschil leiden. Kennis over bijvoorbeeld een op handen zijnde tentoonstelling, of publicatie, of een re cent overlijden van de kunstenaar zijn vaak van invloed op een hogere prijs. Het is ook van belang kennis te nemen van de voorwaar den of garanties bij kopen op een veiling. Helaas zijn er nog grote verschillen te zien bij vele, vaak grote en bete re veilinghuizen. Niet elk veilinghuis bijvoorbeeld garandeert een terugname als een object niet of niet vol ledig voldoet aan de omschrijving. Soms is de termijn waarin men moet bewijzen dat het object niet of niet geheel voldoet aan de omschrijving van het veilinghuis wel erg kort. Na die termijn is vaak geen enkel verhaal meer mogelijk. Daarom is goed kijken tijdens een kijkdag eigenlijk een absolute noodzaak. Het controleren van een object op ■gebreken, beschadigingen, signatuur en dergelijke zijn slechts enkele aspecten daarvan. Zo zijn er nog vele voorbeelden te geven van het „kli maat en cultuur" op veilingen, maar daar zijn deze afle veringen niet voor geschreven. Het is ook niet bedoeld als 'handleiding voor veilingbezoek'. Noch een waar schuwing voor het bezoek van veilingen of veilinghui zen een twijfelachtige reputatie toe te schrijven. Met de ze afleveringen heb ik bedoeld u enigszins inzicht te geven hoe het in grote lijnen op veilingen toe kan gaan, en wat u zoal verwachten kan. Mocht u in de toekomst eens gaan kijken op zo'n kijkdag bij een veilinghuis en mogelijk iets proberen te kopen, hoop ik dat deze infor matie u enigszins kan helpen een goede aankoop te doen. GOES - Het onderkomen van werk voor zïenin gs- schap Betho in Goes is zaterdag 10 februari het to neel van een carnavalsmiddag voor verstandelijk gehandicapten en hun familie, vrienden en kennis sen. De carnavalsmiddag is een initiatief van de Vereniging van Ouders van Verstande lijk Gehandicapten (VOGG). De carnavalsmiddag begint om 13.30 uur. Dweilband Wa d'un getob uit het Brabantse Oud Gastel zorgt voor de mu ziek. Tevens brengt de Bra bantse band verschillende bewoners van Sesamstraat mee om de middag verder op te vrolijken. Erik zorgt in de pauze voor muziek. Prins Carnaval en de Artisjokkers komen het laatste uur nog 'meedweilen' en hossen. Ter bestrijding van de onkosten wordt tij dens de Carnavalsmiddag een verloting gehouden. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Direktie Redaktie Hoofdredakteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 D.L. van 't Leven Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 16.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13