'Ik heb de kwaliteiten om een elftal neer te zetten' WIK en Duiveland verkiezen wedstrijd boven training Opnieuw nederlaag heren van WEA/MEVO Dames Kwiek blijven op koers voor titel Richard de Bruin is opnieuw Zeeuws kampioen driebanden Alexander van Keulen nieuwe trainer Bruse Boys Bowls Adri Koster MAANDAG 5 FEBRUARI 1996 NR 25920 7 BRUINISSE/KLOETINGE - Dat Yerseke en Bruse Boys veel niet elkaar gemeen hebben is alom bekend. Maar dat uitgerekend een speler van het huidige eerste elftal van de Zuidbeve- landse ploeg volgend seizoen de scepter zwaait over de eerste en tweede selectie van de Bruse vereniging is toch weer net even wat anders. Bruse Boys begint het voetbal seizoen 1996-1997 op dinsdag 30 juli 1996 met als nieuwe ver antwoordelijke de 24-jarige Alexander van Keulen. Van Keulen, woonachtig in Kloe tinge en in bezit van diploma Trainer/coach II, kwam met het bestuur van Bruse Boys tot een éénjarige verbintenis. En met het aanstellen van de nieu we man kan de rust terug ke ren binnen het Bruse voetbal- gebeuren. Na de mededeling van Theo Moerland dat hij aan het einde van het seizoen opstapt, is er nogal wat gebeurd in Bruinis- se. Natuurlijk, het feit dat een trainer om redenen als slechte beleving en een niet al te beste trainingsopkomst opstapt, kan de doodsteek voor een ver eniging betekenen. Maar de daarop volgende uitspraken, gedaan door bestuurslid Van den Ouden, deden in- en extern heel wat stof opwaaien. Onge rustheid binnen de selectie en veel vragen en telefoontjes richting het bestuur waren het gevolg. Zaterdagmiddag maakte voor zitter Henk Groeneveld een einde aan alle onzekerheid. 'Bestuur Bruse Boys denkt aan nieuwe koers', was in deze krant twee weken geleden nog te lezen. Met een heus perscom muniqué werden alle 'gehei men' ontrafeld. Voorop blijft staan - en dat is een standpunt dat het bestuur van Bruse Boys al jarenlang uitbundig aanhangt - dat het voetbalspel in de eerste plaats een spel is waarin iedereen die er aan deelneemt zich thuis dient te voelen. Plezier' stadtr hoog in ons vaandel", schreef de voor zitter. „Daarnaast dient er ook ge presteerd te worden. Immers, een spel speel je met name ook om te winnen. Geheel vrijblij vend is een trainingsopkomst daardoor niet. Trainingsbe- zoek mag niet afhangen van de prestatie die zaterdags gele verd is/wordt. Trainingsbe- zoek mag niet afhangen van zin hebben, slecht/goed weer enzovoorts. Als je op een rede lijk hoog niveau voetbalt - W Bruse Boys doet dat al jaren en daar zijn we best trots op - dient iets extra's gegeven te worden; 100 procent inzet", werd verder medegedeeld. Conclusies En daarmee heeft het bestuur genoeg conclusies getrokken en geleerd van de afgelopen pe riode. Alexander van Keulen weet vrfn de problemen. „Daar sta ik helemaal blanco tegen over. Maar ik zal nog wel bel len met Theo Moerland." Met zijn 24 jaar is hij een erg jonge trainer, jonger dan een aantal van zijn spelers. „Wat is jong? Ik heb dan nog wel geen erva ring maar iemand die 38 is en zijn eerste club heeft, heeft dat ook niet. Het is aan mij om dat te bewijzen. De buitenwacht doet daar moeilijker over dan ikzelf. Ik weet dat ik de kwali teiten heb om een elftal neer te zetten." Van Keulen trainde al zo'n acht jaar jeugdploegen. Hij be gon bij Kloetinge, had Vlissin- gen A2 onder zijn hoede en werd daarna A-juniorentrai- ner bij Yerseke. Toen ook maakte hij als voetballer de overstap naar het vissersdorp. Verder liep hij als CIOS-stu- dent stage bij Willem II. Als voetballer speelde Van Keulen bij Kloetinge samen met Emiel Dorst. En dat is mis schien wel de link met Bruse Boys. Dorsts schoonvader, Bruenaar Nico de Keijser, zou wel eens een goed woordje ge daan kunnen hebben. „Van wat ik begrijp is dat ik door de spelers Jacob Muller en Jacob van den Berge naar voren ben gebracht, niet door Nico", re ageert Van Keulen op die ge dachte. Eisen Tijdens de onderhandelingen kreeg Van Keulen niet echt een opdracht van het bestuur mee. Zelf had hij wel wat eisen. „Ik wil een bepaalde organisatie rond een elftal", aldus Van Keulenv De mededeling van het bestuur van Bruse Boys over de verdere structuur rond het eerste en tweede elftal sluit daar nauwlettend bij aan. „Met het in huis halen van een (zeer...) jonge trainer is Bruse Boys zich bewust van het feit dat een goede begeleiding van niet alleen de trainer, maar ook de voltallige selectie gebo den is. Een goede elftalleider, een goede verzorger en een pri ma vlagger zullen een voor waarde zijn»om tot goede resül- taten te komen", schreef Groeneveld. De technische commissie, be staande uit Henk van den Ou den, Jaap van den Berge en Jo- han Nieuwersteeg, maar vooral tweede elftaltrainer Piet Roks, die al bijna elf jaar in dienst is van Bruse Boys, spelen daar eveneens een niet te onderschatten rol bij. Goed altérnatief 'En zo weet Alexander van Alexander van Keulen is de nieuwe trainer van Bruse Boys. (Fo to: Marijke Folkertsma) Keulen zich door ervaring ge steund in de rug. Het is aan hem om zich te bewijzen. „Hij kwam tijdens de gesprekken op ons over als een heel zelf verzekerde knaap. We hadden meerdere kandidaten, maar we willen de gok wagen en gaan met Alexander in zee", besluit voorzitter Henk Groe- riéVeld. Van Keulen heeft nu al zin in zijn nieuwe job. „Ik ken Bruse Boys vooral van de wed strijden die ik tegen ze ge speeld heb. En de meeste jon gens ken ik wel. Als voetballer heb ik wat fysiek ongemak aan mijn knie en ik moet toch aan mijn toekomst denken. En dan is dit, om als trainer van Bruse Boys aan de slag te gaan een prima.alternatief.'-' - WASPIK - Het herenvolleybalteam van WEA/MEVO'80 is in Waspik tegen de tweede achtereenvolgende nederlaag aangelopen. Atak'55 was met 3-0 te sterk voor de Zierikzee- se ploeg. Alleen in de tweede set heeft WEA/MEVO nog even aan set winst mogen ruiken. Toen ook werd een 11-13 achterstand nog opgehaald tot 14-13. Door per soonlijke fouten ging de winst echter toch nog naar Atak. In de eerste en derde set speel de de thuisploeg veel beter. Bij MEVO deed vooral het verlies van Gerrit van Splunder zich gelden. Hij kon niet meespelen vanwege een knieblessure. Ondanks het verlies gelooft coach Ton Baas er heilig in dat hij de ploeg van de negende plaats, die bepalend is voor de gradatie, vandaan kan hou den. „Volgende week winnen we onze partij en daarna zullen we zeker nog w.at punten bij el kaar sprokk el en Overige uitslagen: Rijnmond IV - Set Up 3-0, Schalm. - To- negido 1-3, Zebra's - Mikro 3:1, Ekspalvo II - VVS II 2-3, Sibïo- co - Switch 0-3. BRUINISSE - Het damesvolleybalteam van Kwiek houdt na de 3-1 uitoverwinning op DVO de titelkansen in eigen hand. Komende vrijdag staat de volgende wedstrijd op het programma. Dan speelt de Bruse ploeg thuis tegen Libanon 2. „Een verdienstelijke overwin ning", vond coach Peter Da ver. „We verloren de eerste set, maar niet onze kop en dat is een groot compliment voor de ploeg. We bleven de overtui ging houden dat we beter zijn en dat kwam er uiteindelijk ook uit." In de eerste set pakte Kwiek nog wel een 4-1 voorsprong, maar door veel persoonlijke fouten werd een zeker lijkende winst verspeeld. Coach Daver wenste op dat moment dat hij wel zes wissels bij zich had, dan had hij het hele team ver vangen. Mede door ook nog een slechte service werd de set met 8-15 weggegeven. In de tweede set liep het mede dankzij het inbrengen van Ti neke Versaevel en Els Munter beter bij de Bruse ploeg. Toen kon de ploeg wel servicedz-uk houden en werd er flink'tbnijio gespeeld. Dat bleek het juiste wapen tegen de jonge ploeg van DVO. Kwiek kwam via een 9-3 voorsprong uit op een 15-8 overwinning. De derde set liep op rolletje voor Kwiek. Tinke Versaevel keerde enkele moeilijke ballen en dat gaf direct vertrouwen. Kwiek begon en eindigde met voorsprong, 15-9. In de vierde set keek de Bruse ploeg nog wel even tegen een achterstand aan. Een goede service van Addy van de Zande bracht de ploeg van 2-5 op een 7-5 voorsprong, waarna Kwiek de set afmaakte, 15-7. Daver: „Met deze zege in een lastige uitwedstrijd hebben we bewe zen, dat we niet bij toeval aan een goede reeks bezig zijn. Al les is nog mogelijk." Overige uitslagen: Rijnmond II - Ervea 3-1, Spivo - Vovero 3- 0, Libanon - HJPV 0-3 en Wag- 'Vier II - Switch 3-0. KERKWERVE - Als Koning Winter even niet oplet, grijpt Koning Voetbal zijn kansen. Op sportpark De Vospit in Kerkwerve trotseerden de teams van WIK en Duiveland de kou, de sneeuw en de gladheid voor een oefenpartij. De uitslag van 3-2 in het voordeel van de thuisclub gaf de krachtsverhoudingen juist weer. Dat de winter nog wel zijn in vloed op het spel had, werd za terdag op meer manieren dui delijk. Zo konden beide teams niet op volle sterkte aantre den, omdat een deel van de se lectie de voorkeur had gegeven aan een toertocht met de schqats. Bovendien was in nor maal tempo wenden en keren op het bevroren veld schier on mogelijk. Het verlangen om een potje te voetballen kon er echter niet mee worden onderdrukt. Want een wedstrijd had vele voorde len boven een training. De trai ningsopkomst tijdens een voetballoze periode daalt bij voorbeeld naar een absoluut nulpunt en voor een wedstrijd je zijn de acteurs nog wel te porren. Het bleef alleen wel uitkijken voor blessures, maar de goed leidende Gerard Cobussen zorgde er door bijtijds reage ren voor dat de spelers hun boekje niet te buiten gingen. „Het wordt tijd dat de compe titie weer begint. Daarom zijn we zo blij met deze wedstrijd", sprak invaller coach Karei Manni van WIK. Hij verving de door griep gevelde Peter van Poortvliet. „Het is voor ie dereen behelpen", wist zijn collega Ed van Lent van Duive land. „Dit is beter dan trainen. Ik denk ook niet dat er door te spelen meer kans is op bles sures. Als je geen wedstrijd speelt, train je ook anderhalf uur op het veld." Meer durf Duiveland toonde in de eerste helft meer durf dan WIK op de gladde piste in Kerkwerve en Sjaak Verhoek voorkwam ver volgens nog een tegentreffer door een harde knal van Theo Wittenberg stijlvol te keren. Martin Capelle tenslotte dacht WIK een handje te helpen, maar de verdediger van Duive land kreeg de bal net niet langs zijn eigen keeper. De meeste doelpunten werden bewaard voor de laatste vijf minuten van de wedstrijd. In de 85e minuut werd een voor zet vanaf de achterlijn, afgege ven door Leon Hendrikse, door Elmar Verhage ingetikt, 2-1. Vier minuten later schoot Mar co Ganzeman de 3-1 in, na een bijna identieke assist van Theo Wittenberg. Duiveland gaf echter nog niet op en terwijl de gedachten van de WIK-spelers al bij de warme kantine waren maakte Rob Wijnstekers in de laatste minuut de fraaiste goal van de wedstrijd. Hij lobde de bal van links over Krijn Hen drikse in de verre hoek en be paalde de eindstand oj? 3-2. Adrie de Jonge van Duiveland drijft de bal over de gladde piste. Theo Wittenberg is in aantocht. Joost Rotte kijkt van afstand toe. (Foto: Marijke Folkertsma) werd daarvoor terecht beloond met de openingsgoal. Na een half uur spelen rondde Chris Stouten een pass van Hans Ca pelle af. WIK stelde daar wat kleine kansen tegenover, maar kon absoluut niet imponeren. Manni: „We speelden te voor zichtig. In de rust heb ik ze ge zegd dat ze wel iets meer kon den geven. Bovendien moesten ze de tegenstander meer vast zetten. Dat hebben ze goed op gepakt." De gewijzigde instelling en de veranderde tactiek leverde al na vijf minuten in de tweede helft de gelijkmaker op. Dui- velands Adri de Jonge werd op de linksbackplaats in het nauw gedreven en zag geen an dere uitweg dan de bal via het midden uit te verdedigen. Theo Wittenberg onderschepte de bal en schoof simpel de 1-1 Stijlvol WIK toonde zich vervolgens beter, maar meer dan kansen leverde dat niet op. Joost Rotte verzuimde de 1-1 in te tikken en een schot van Elmar Verha ge strandde op de buitenkant van de paal. BURGH-HAAMSTEDE - Tine ke Veenemans en Johan Laatsch zijn winnaar gewor den van het onderlinge Pairs- toernooi van de Bowls Vereni ging Schouwen. In Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen streden 24 da mes en heren om de titel. Na dat elk pair drie wedstrijden van veertig minuten had ge speeld, bleek het koppel Vee- nemans/Laatsch over de beste papieren te beschikken. De tweede plaats was weggelegd voor Jacqueline de Hamer en Joop van Enoo. Dini Timmers en Fons Stapels eindigden als derde. OSS - Adri Koster heeft zijn contract als trainer van de eer- ste-divisieclub TOP uit Oss met een jaar verlengd. De Zeeuwse oefenmeester startte dit seizoen zijn werkzaamhe den in Oss als opvolger van de naar de KNVB vertrokken Hans Dorjee. ZIERIKZEE - Richard de Bruin werd in biljartcentrum Zierikzee voor de derde keer in zijn biljartcarrière Zeeuws kampioen drieban den. In de slotpartij bleek ook naaste concurrent, de Vlissinger Joop Schuit, niet opgewassen tegen de Zierikzeese driebandenspe cialist. Na drie speelronden konden Schuit. De Bruin behield de Aan een voorspelling van de alleen Richard de Bruin en koppositie door Eddy van uitslag durfde niemand zich Jo d'Hooghe nog bogen op Goethem met 40-14 volledig te wagen. De talrijke onder een ongeslagen status. De van de tafel te vegen. linge confrontaties in het Bruin stond echter met een verleden waren altijd met algemeen gemiddelde van De spanning werd langzaam miniem verschil beslecht. De 1.176 een straatlengte voor. opgevoerd toen Schuit club- Bruin was er dan ook niet Dit mede dankzij een schitte- genoot Wim Brinkman maar echt gerust op. rende partij, 40-39 in 31 beur- net wist voor te blijven. Pan- Na negentien hernemingen ten, tegen stadgenoot Rinus kow smaakte het genoegen hielden de partijen met de Pankow. Een ronde later zijn eerste overwinning bin- stand 14-11 in het voordeel moesten beide koplopers een nen te slepen en De Bruin van De Bruin elkaar aardig nederlaag incasseren. De bleef in 37 hernemingen een- in evenwicht. De doorbraak Bruin ging onderuit tegen voudig de baas over d'Hoog- kwam er uiteindelijk toen Wim Brinkman en d'Hooghe he waarmee hij tevens zijn De Bruin voor de achtender- moest zijn meerdere erken- vijfde partij boven het moy- tigste keer aan de tafel ver- nen in titelverdediger Eddy enne van 1.00 realiseerde. scheen. Met een serie van van Goethem. Rinus Pan- Door deze uitslagen kon de vijf liep hij weg van zijn op- kow leed zijn vierde neder- organisatie van biljartver- ponent. Elf beurten later be laag op rij tegen Jan West- eniging Zierikzee zich opma- sliste hij de strijd nog be- dorp, terwijl Schuit zich ken voor een grootse finale trekkelijk eenvoudig met door een overwinning op Ro- tussen De Bruin en Schuit. 40-27 in zijn voordeel, waar- bin Claefhoudt opnieuw bij Beide spelers hadden op dat door de titel voor de derde de leiders aansloot. moment tien matchpunten maal bij de Zierikzeenaar te- vergaard. Voor De Bruin recht kwam. Een titel waar Dat de beslissing in de Iaat- was remise genoeg om voor niets op af te dingen viel ge ste ronde zou vallen was op de derde maal het Zeeuws zien het grote moyennever- dat moment wel mei enige kampioenschap voor zich op schil mei de rest van hel zekerheid te voorspellen. te eisen. deelnemersveld. Het verschil tussen de num mer één. De Bruin en de Einduitslag: (achtereenvolgens matchpunten, car., brt., nummer zes, Westdorp be- a.gem., p.gem. en serie) droeg slechts twee match punten. R. de BruinZierikzee 12 267 264 1.011 1.290 8 J. Schuit Vlissingen 10 262 323 0.811 1.212 8 Een ronde later moest op- W. Brinkman .Middelburg 8 258 312 0.826 1.142 9 nieuw een kanshebber het J. d'Hooghe Kloosterzande 8 252 309 0,815 0.952 9 bezuren. Jo d'Hooghe moest J. Westdorp ....Goes 8 239 332 0.719 1.052 5 zijn tweede nederlaag laten E. van Goethem Hulst 5 196 285 0.687 1.052 7 aantekenen tegen de soms M. PankowZierikzee 4 231 268 0.861 1.252 9 magistraal biljartende Joop R. Claerhoudt jr Hulst 1 221 321 0.688 0.975 6 Richard dc Bruiyi won met een enorm moyenneverschil. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7