Van der Wielen en Fonteijne winnen in lang ijsweekeinde Tumult in slotfase helpt Kwiek aan punt UÜmLaGSN Koplopers onderuit Camiel Folmer geeft zichzelf weinig kans in titelstrijd Delta Sport tweede na nipte zege op DWS ft ft l2 Bruse schaatsliefhebbers zoeven over 'zoombaan' 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Scheidsrechter ziet punt dat er niet is ROTTERDAM - Een tumultueuze vierde set heeft het herenvolleybalteam van Kwiek aan een 2-2 gelijkspel geholpen in de uitwedstrijd tegen het vijfde van Ekspalvo. Voor bijna honderd toeschouwers knokte de Bruse ploeg zich terug vanuit een 13-9 achterstand en haalde uiteindelijk het verdiende punt bin nen. Bij de 13-9 stand zagen de spe lers van Kwiek dat de toch al warrig leidende scheidsrech ter zomaar een punt bij had geteld bij het totaal van de te genstander. En dat terwijl van beide kanten eigenlijk niemand wist waar dat punt vandaan kwam. De arbiter bleef echter volharden in zijn standpunt en sommeerde dat de wedstrijd bij 14-9 moest worden vervolgd. Het Bruse team, dat op dat moment al tegen een 2-1 ach terstand aan keek, kon niets anders doen dan zich schik ken in de beslissing. Een ne derlaag leek zo onafwend baar. Drie blokpunten van Raymond van Boven brachj ten de stand echter op 12-14. Daarna zorgde een puike ver dediging er voor dat de set alsnog naar Kwiek ging. „We wisten dat het moeilijk zou worden", aldus Tonie van Breda. „Vooraf hadden we ook voor een punt getekend. Achteraf zijn we er dubbel zo blij mee. Je kunt gerust" zeg gen dat we hier met 2-2 heb ben gewonnen. De tegenstan der kwam na het hun toegekende extra punt hele maal niet meer in het spel. Na afloop was men bij Ekspalvo dan ook witheet over de mis gelopen overwinning." Kwiek begon het duel matig. De eerste set toonde de thuis club zich de meerdere en dat kwam tot uiting in een 15-11 winst. In het vervolg van de partij hielden de ploegen el kaar aardig in evenwicht. De punten uit de tweede en derde set werden zo broeder lijk gedeeld. Kwiek won het tweede bedrijf met 16-14 en de derde set ging met 13-15 naar de thuisclub. In de vierde set leek de Bruse moeite alsnog voor niets. Kwiek kwam in de ruim twee uur durende partij op een 8-3 achterstand. Speler/coach Van Breda wisselde zichzelf en bracht Michel Duivendijk in de ploeg. Het betekende pas de eerste wissel van de wedstrijd. De jonge jongens zijn nog te snel afgeleid. In zo'n volle hal letten ze meer op andere dingen. Maar zelf speelde ik niet zo geweldig, dus was een wissel op zijn plaats." Door de veranderingen in het team (René Giljam kwam Mi chel Versaevel vervangen) pakte de ploeg de draad weer op en sprokkelde zo wat pun ten bij elkaar. Desondanks kwam de ploeg op de 9-13 achterstand, waar na het tumult losbarstte en Kwiek alsnog de winst greep in de vierde set. ZIERIKZEE - Fop Fonteijne uit Burg-h-Haam- stede en Leon van der Wielen uit Zierikzee zorg den er tijdens dit lange weekeinde voor dat er enkele schaatsprijzen mee naar Schouwen-Dui- veland genomen konden worden. Van der Wie len schaatste naar een eerste, tweede en vijfde plaats. Fonteijne kon een eerste, twaalfde en een dertiende plaats bijschrijven. Bij een sterk bezette afval wed strijd in Oude-Wetering heeft Leon van der Wielen een uit stekende vijfde plaats be haald. Temidden van landelij ke A-rijders als Henk Angenent, Peter Baars en Jan Dirk Korts wist de Zierikzeese schaatser door te dringen tot in de finale. In de groep van zes moest Van der Wielen tenslotte als tweede het ijs verlaten. An genent zou even later als win naar worden gehuldigd. Fop Fonteijne had gekozen voor een wedstrijd over zestig kilometer in het Noordbolf landse Twisk. Het veld van 160 rijders was spoedig uit elkaar geslagen. Fonteijne wist zich ondanks het zware sneeuwijs goed staande te houden en be hield zijn plaats in een kop groep van 22 schaatsers. De ve teraan uit Burgh-Haamstede bevond zich daar in het goede gezelschap van een aantal B- rijders en veteranen. De A-rij- ders hadden zich voor de rit niet ingeschreven. In de massa sprint die de wedstrijd besliste eindigde Fonteijne op een der tiende plaats. Elfstedentocht Fonteijne zal, indien de Elfste dentocht nog wordt gehouden, ook aan deze wedstrijd deelne men. Hij reageerde gisteren ge laten op het besluit om de tocht uit te stellen. ,,Als hij later toch nog wordt gehouden is het niet erg. Naarmate de tijd ver strijkt wordt het 's ochtends vroeger licht. Als hij deze week zou worden verreden rijd je nog tot Sloten in het donker. Ik kan me ook goed voorstel len dat de organisatie op dit moment de verantwoording nog niet wil nemen." Fonteijne maakt zich wel enigszins zorgen om het ge rucht dat de organisatie een ander toelatingsbeleid wil toe passen voor de wedstrijdrij ders. ,,In het verleden was het zo dat alle landelijke A- en B- rijders en de veteranen mee konden doen. Dit jaar willen ze misschien selecteren, om de wedstrijd niet te devalueren. Het kan dus zijn dat je als ve teraan nog wat recente presta ties moet kunnen overleggen." Mocht Fonteijne aan de start komen, dan wordt het zijn der de Elfstedentocht. Een van de prestaties die Fon teijne kan overleggen was zijn winst van zaterdag. In Rilland- Bath eindigde hij bij een mara thonwedstrijd als eerste. Hij liet daar bijvoorbeeld Leon van der Wielen achter zich. ,,In principe wilde ik het wat rus tig aan doen. Ik had nog zere benen van de dag ervoor, maar het bloed kruipt toch waar het piet gpan'kan." Kopwerk In Rilland werd een hevige strijd geleverd. Er was een wedstrijd uitgezet over een uur en een ronde. Meerdere uit looppogingen van Adriaan Provoost hadden uiteindelijk succes en samen met Kees Hoogerland kneep hij er tus senuit. Het tweetal nam een voorsprong van zeshonderd meter, maar werd uiteindelijk bijgehaald door Leon van der Wielen en Fop Fonteijne. ,,Ik was net aan de beurt om kopwerk te doen voor het pelo ton, toen ik Leon uit mijn oog hoeken weg zag rijden. Het leek me toen beter om mee te springen", aldus Fonteijne die tevens zag dat hij die zaterdag in goede vorm stak. „Telkens als ik in het kop- groepje de kop over nam, zag ik dat de anderen toch een gaatje van een paar meter moesten laten vallen. In de laatste ronde gebeurde dat weer en ik had het idee dat Van der Wielen en Hoogerland voor elkaar het gat niet dicht wil den rijden. Daar heb ik van ge profiteerd." Van der Wielen bleef in de sprint om de tweede plaats zijn medevluchters voor. Piet van der Aarsen werd achttiende. Vrijdag deden Fonteijne, Van der Aarsen en Muller mee aan de 120 kilomter lange wed strijd in Loosdrecht. Deze werd gewonnen door Jan Eise Kromkamp. Van der Aarsen en Muller ge bruikten de'rit vooral om trai- Leon van der Wielen, eerste in Domburg, tweede in Rilland-Bath en vijfde in Oude-Wetering. (Foto: Joop van Houdt) ningskilometers te maken voor de Elfstedentocht. Zij re den de rit ook niet uit. Fonteij ne probeerde lange tijd mee te komen, maar finishte tenslotte in een peloton dat op enkele minuten achter de winnaar eindigde. Domburg Het lange ijsweekeinde begon donderdag al in Domburg. Daar boekte Leon van der Wie len uit Zierikzee zijn zoveelste overwinning in een marathon. Ditmaal betrof het een afval- wedstrijd. De eerste dertig ronden op het ijs van Domburg hadden een neutrale status. Dit betekent dat er toen nog geen rijders af hoefden te val len. Na deze periode moest om de twee ronden de laatste man steeds van het ijs. Leon van der Wielen pakte samen met Henk van der Weyden en Marcel de Looff al snel een ruime voor sprong. Toen de rol van het slinkende peloton was uitge speeld was De Looff niet bij machte het tempo van zijn twee medevluchters bij te hou den. In de slotronde dook Van der Wielen van achter Van der Weijden vandaan em kon met geringe voorsprong als eerste finishen. Fonteijne werd twaalfde, Cor Muller eindigde op de zestiende plek en Piet van der Aarsen werd 25e. ZIERIKZEE - De verrassingen waren woens dagavond niet van de lucht in de zaalvoetbal competitie van sporthal Onderdak. De eerste drie ploegen van de ranglijst verloren hun par tij. Sportsurf Jonker ging onder uit tegen de Egelantier, 3-4. Koploper WIK moest met 6-5 zijn meerdere erkennen in het team van Slagerij Jonker en Sporthuis Zierikzee verloor met 8-4 van Toren Boys. In de derde klas heeft het team van The Pit de titel ondertus sen binnen. Ook in deze speel ronde werd gewonnen en wel vap Dreischor, 4-2. Ic klus Sports. Jonker - ligclantiet Sporthuis ZZ - Toren Boys l Samnn Boys - Dc Gouwe Geit WIK Slag Jonker 5-ft J 4 Sports. Junker 1J ID I 2 Jl 59- J| wik «1 0 J 27 82 - 41 Toren Boys 12 5 4 J 1') 58- tft Sportbuis /A 1) 5 IS ft4- 45 IX* Gouwe Geil 12 1) ft IS ft4 Trinity 12 5 1 ft Ift 45- 47 Snmun Boys |j 5 1 7 Ift 5J- 59 Slag. Jonker 1.' 1 Iti 50 8J Egelantier 12 2 0 10 ft 2J-I00 Je klus Profile Tyre Zeeland 4- Srcllrt Boys 2 Hraber Gocnv 4-8 ThcPii Drein hor 4 2 The Pit |J 12 1 0 J7 7J- 20 Profile Tyre IJ 9 1 J 28 60- 4 J Drehchor 11 6 1 6 19 50- J8 Braher Goenv. IJ 5 2 ft 17 48- 49 Garage Slager IJ J 8 II J8- 49 Stella Boy» 2 I J i 2 8 II 41 - ftft Zeeland ia 2 12 2 I 9 7 17- 62 GOES - In Goes en Kapelle is vandaag een aanvang gemaakt met de Zeeuwse indoor- tenniskampioenschappen. Op 27 onderdelen strijden 465 deelnemers om de provinciale ti tels. Tot de finales worden de wedstrijden in Goes en Ka pelle gespeeld. In Goes zijn de banen gereserveerd voor de hoogste categorieën, in Kapelle strijden de tennis sers uit de lagere klassen en de veteranen. Tot en met de halve finales worden er wed strijden van een uur ge speeld. De finales gaan om twee gewonnen sets, met die aantekening dat er iedere set om een tie-break wordt ge speeld. Voor Schouwen-Duiveland doen ook enkele spelers mee aan het toernooi. Johnny Ot- te uit Bruinisse en Camiel Folmer uit Dreischor doen dit jaar voor het eerst mee in de BI. Folmer heeft geen ho ge verwachtingen van dit toernooi. Hij komt dinsdag avond uit tegen Joost Thore- naar. „Ik denk niet dat ik de eerste ronde overleef. Ik ben dit jaar voor het eerst BI en dat is heel moeilijk. De te genstand zal veel groter zijn dan de afgelopen jaren in de lagere categorieën. Een goe de B2-speler wordt snel BI, maar een' goede Bl-speler niet zomaar A. De kwaliteit hoopt zich daarom op. Het wordt dit jaar vooral een jaar van aftasten." Johnny Otte lijkt op papier in Probert Fabian een een voudiger tegenstander te hebben. In de lagere catego rieën komen ook Erwin Ver braak, Danny Pantekoek en Wilfried van de Pol in actie. SCHIEDAM - Met een nipte 15-14 overwinning op DWS is Nutsspaarbank/Delta Sport weer he lemaal terug aan het front van de competitie. Mede dankzij de mindere resultaten van de ove rige teams bezet de Zierikzeese handbalploeg inmiddels een tweede plaats. Alleen het Middelburgse EMM staat met drie punten voor sprong nog boven de ploeg. „EMM komt nu pas onder druk. Nu moeten ze het gaan maken en dat ligt ze niet zo. Verdedigend is het een sterke ploeg, maar aanvallend zijn ze minder", aldus trainer/coach Alex de Brauwer. Na de wanvertoning van vori ge week, was de zege in Schie dam een hele opsteker voor Delta Sport. Het geeft vertrou wen voor de eerstkomende wedstrijden tegen Saturnus en koploper EMM. Tegen Schiedam zong de ploeg echter wel weer hetzelfde lied je als zo vaak dit seizoen. Een in de eerste helft opgebouwde riante voorsprong werd als sneeuw voor de zon weer weg gegeven. 8-3 vermeldde het scorebord halverwege in Delta Sports voordeel. Vooral over het ge ringe aantal tegendoelpunten was coach Alex de Brauwer dik tevreden. „Mare Veldhorst stond goed te keepen en dat gaf de verdediging vertrouwen. De tegendoelpunten kwamen bovendien uit een counter, een penalty en een frommelgoal. We hebben geen uitgespeelde goal tegen gehad." De dip vlak na de hervatting van de tweede helft kwam voor De Brauwer ondanks de eerdere ervaringen als een vol slagen verrassing. Binnen vijf minuten was de stand name lijk weer in evenwicht. De Brauwer: „Ik heb daar geen verklaring voor. De hele thuis reis heb ik erover gepiekerd. In de tweede helft begonnen toch dezelfde jongens aan de wedstrijd als die, die de eerste helft het. verschil hebben gere aliseerd.'We gaan er over pra ten en ik hoop dat er deze week een oplossing komt." De makkelijke manier waarop de achterstand ingelopen werd gaf DWS vleugels. Maar het was gisteren niet zozeer de te genstander als wel de scheids rechters die het beste van de Delta Sporters naar boven haalden. Na enkele dubieuze beslissingen voelden de Delta Sporters zich zwaar bena deeld. Het antwoord kwam met een dubbele portie inzet en met name Peter Lefèvre wees zijn ploeg met de drie laatste treffers de weg naar de over winning. DWS - Delta Sport 14-15, doel punten Delta Sport: Peter Lefèvre 5, Bert de Vos 4, Bert Nuijens 2, Erwin Schaalje 1, Tommie Verwest 1, Jan Groe nendijk 1, en Ron Flipse 1. Overige uitslagen: EMM - In ternos 26-14, Hérmes - Aals meer 15-18, Snelwiek - Avanti 23-27, Saturnus - Westlandia 14-14. Lotenactie ten behoeve begrotingstekort BRUINISSE - Dikke vrachten zoet water in het Zoommeer ophalen voor het creëren van een ijs baan. Eind vorig jaar werd in Bruinisse nog sceptisch gereageerd op deze gang van zaken. Niemand had er immers eerder van gehoord dat in ons water rijke landje vaartuigen wer den gevorderd dm de schaats- vreugde voor de plaatselijke bevolking niet te bederven. Dankzij de inzet van diverse vrijwilligers hebben vele Bruenaren en niet-Bruenaren de stalen ijzers onder de voe ten kunnen binden om met vol le teugen te genieten van de ge neugten die Koning Winter biedt. Het bestuur van ijsver- eniging Nooitgedacht stelt de spontane medewerking van de mosselschippers en het Bruse (jeugd)brandweerkorps bij zonder op prijs. „Mede door hun medewerking kunnen we nu van een prachtige baan pro fiteren", zegt voorzitter Arie Ruitenbeek content. Om het de schaatsers zo goed mogelijk naar de zin te maken (het ledental is de laatste we ken met 200 personen tot 600 leden opgelopen) werd een for se investering gedaan. Met de aanschaf van een veegmachine a 83Q0 gulden is het onderhoud an de intensief bereden ijsbaan een fluitje van een cent. Te vens heeft het bestuur nog een investering op het programma voor de plaatsing van een op slagruimte. Voor het verkrij gen van voldoende financiële middelen wordt een grote lo tenactie georganiseerd. Ko mende week gaan in Bruinisse een aantal vrijwilligers van huisje tot deurtje om de loten onder de bevolking aan de man of vrouw te brengen. De uit slag van de trekking wordt op 27 april bekend gemaakt. Onderstaand de winnaars van de schaatswedstrijden in ver schillende leeftijdsgroepen. Jongens in de leeftijdscatego rie 6 en 7 jaar: 1. Robin Meer- tens en Steven de Waal, 3. Mats Willemse. Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Michelle van Berkel, 2. Henriëtte van den Berge, 3. Anniek de Ronde. Jongens 8 en 9 jaar: 1. Jaco Geelhoed, 2. Maurice de Ron de, 3. Vincent Krijger. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Ilona Jonker, 2. Joselien Krepel, 3. Marjolein Gebraad. Jongens 10 tot en met 12 jaar: 1. Daan Jumelet, 2. Arnoud van der Linde, 3. Jan Peter Dekker. Meisjes 10 tot en met 12 jaar: 1 Dianne van Oostenbrugge, 2. Marika Maaskant, 3. Stepha nie van der Spek. Jongens 13 tot en met 16 jaar: 1 Jan van der Have, 2. Geurt Jan Mol, 3. Cees Deurloo. Bruinisse, dressuurwedstrijden PPCSD Z 37 paarden: 1. Marian Jume let, Albert H, Sasruiters, 189 punten: 2. Annemieke Bakker, Giovanni, PPCSD, 185 punten. Z 38 paarden: 1. Peter van Gilst, Ilona, SéRos, 156 pun ten. Z 47 paarden: 1. Centiem de Jonge, Hollywood, Z.-Beve- land, 173 punten. M 19 paarden: 1 Sandra Hof land, Hayden, PPCSD, 156 punten. M 20 paarden: 1. Anna Lantin- ga, Jorus, Z.-Beveland, 148 punten. M 25 paarden: 1. Winnie van Randwijk, Gigonda, Centauer, 149 punten. M 26 paarden: 1. Corrie Bom, Gillia, Striene Ruiters, 149 punten. L 13 paarden: 1. Linda de Munck, Jupiter, Weelruiters, 173 punten; 2. Linda den En gelsman, Aram B. Renesse, 158 punten. L 14 paarden: 1. Linda de Munck, Jupiter. Weelruiters, 160 punten; 1. Linda den En gelsman, Aram B, Renesse, 160 punten. B7 paarden: 1. Sylvia de Brui ne. Danton. Sasruiters, 171 punten; 2. Janine van Ast, Je- Tida, PPCSD, 166 punten; 3. Sandra v. d. Hoofd, Lou Lap, SéRos, 160 punten. B 8 paarden: 1. Janine van Ast, Je-Tida, PPCSD, 165 punten; 2. Sandra v. d. Hoofd, Lou Lap, SéRos, 156 punten. M 19 pony's: 1. Evelien van Bekhoven, Mercurius, Wouw Vooruit, 156 punten. M 20 pony's: 1. Evelien van Bekhoven' Mercurius, Wouw Vooruit, 157 punten. M25 pony's: 1. Anja Van Ooyen, Kanjer, Striene Rui ters, 137 punten. M 26 pony's: 1. Anja van Ooyen. Kanjer, Striene Rui ters, 150 punten. L 13 pony's: 1. Annemiek Wit hagen, Calypso, Pr. Auvergne, 157 punten; 2. Lisanne Dek kers, Dave, Duinruiters, 156 punten. L 14 pony's: 1. Lisanne Dek kers, Davc. Duinruiters. 159 punten; 2. Annemiek Witha gen, Calypso, Pr. Auvergne, 154 punten. B 7 pony's: 1. Simone Dorst, Patty. Striene Ruiters, 170 punten; 2. Patricia Weima, Joy de Loze, Striene Ruiters, 156 punten. B 8 pony's: 1. Simone Dorst, Patty, Striene Ruiters. 160 punten; 2. Sjoerd Simons. Gai- co, Gr. Engelbrecht. 152 pun ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6