'Anders huurt men ons, nu huren wij het publiek in' Een brandweerles op OBS De Oosterburcht waar is rinus hanse gebleven? Plan voor speelruimte Bruinisse Diefstal Duitse Mercedes Eindverslag project dorpshuizen Wandeltocht met snert IPNP- Aanrijding op beijzelde Vroonweg Te veel gedronken waar is joop ribbens gebleven? waar is wilbert stadhouders gebleven? MAANDAG 5 FEBRUARI 1996 NR 25920 3 Verwachting t/m vrijdag 9 febr. ZIERIKZEESCHE i*ï NIEUWSBODE IH Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. -7 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht zuid 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag èo% Min.temp. -3 graden Mid.temp. +2 graden Windkracht zuidwest 3 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. -3 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht zuidoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 febr. Zon op 08.12, onder 17.33 Maan op 19.56, onder 08:31 Laatste Kwartier: 12 februari (09.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Langere perioden met droog en rustig weer zitten er voorlo pig niet in. De komende dagen sneeuwt het nu en dan. Eerst vriest het nog, ook overdag, maar later in de week wordt het minder koud. Vannacht komen er flinke opklarin gen voor en het vriest op de meeste plaatsen matig. De wind draait naar zuidoost en trekt verder aan; boven land tot matig of vrij krachtig en aan de kust tot krachtig of hard. Morgen in de loop van de dag neemt de wind weer iets af. De bewolking over heerst en in de middag en avond is er kans op sneeuw. Het blijft licht vrie zen. Bewolking en sneeuw hangen samen met een frontale storing die van het westen uit onze omgeving nadert. Deze storing kan de koude lucht nog niet verdringen maar vormt toch wel de aanzet tot grotere veran deringen die zich later deze week lij ken te voltrekken. Er koerst dan een depressie over west-Europa. Deze brengt bewolking met zich mee en opnieuw kan er dan sneeuw vallen. BRUINISSE - In het Bruse ge meentehuis wordt woensdag morgen het Speelruimteplan officieel aangeboden aan bur gemeester A. Vogelaar. Het Speelruimteplan werd ge maakt door de Zeeuwse steun functie voor het welzijnswerk, Impuls Zeeland. Het geeft een beeld van de bestaande speel- voorzieningen voor kinderen ip het vissersdorp en doet aan bevelingen voor de wijze waar op dit aanbod zou kunnen wor den verbeterd en uitgebreid. Bij het maken van het Speel ruimteplan stond de inbreng van Bruse kinderen en hun ou ders centraal. Het Speelruim teplan wordt aangeboden om 10.30 uur. Advertentie BROUWERSHAVEN - In een reereatiebungalowpark in Den Osse bij Brouwershaven werd in de nacht van vrijdag op za terdag een zilverkleurige Mer cedes personenauto gestolen. Het voertuig is eigendohi van een 31-jarige man uit Dort mund. De auto was zo goed als nieuw en vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 150.000 gulden. ZIERIKZEE - Het Juliana Wel zijn Fonds presenteert dinsdag 6 februari haar eindverslag Dorpshuizenproject Zeeland. 'Het project werd opgezet.om besturen van Zeeuwse dorps huizen te helpen met het tref fen van energiebesparende maatregelen. Het Tonnenmagazijn in Brou wershaven en het dorpshuis in Zonnemaire zijn twee van de dorpshuizen in Zeeland die een financiële bijdrage kregen van het Juliana Welzijn Fonds. In totaal deden 31 dorpshuizen in achttien Zeeuwse gemeenten mee aan het project. Het ging daarbij om een totale investering van 2,1 miljoen gulden. Van dit bedrag brach ten de besturen van de dorps huizen zelf 135.000 gulden op, de Deltan 60.000 gulden en de gemeenten een miljoen gulden. Het Juliana Welzijn Fonds droeg 850.000 gulden bij aan de isolerende maatregelen die in de dorpshuizen werden aange bracht. In het eindverslag, dat de on dertitel 'Een buisje hier, een lampje daar' meekreeg, komen de organisatie, werkwijze, fi nanciering en resultaten aan de orde van het Dorpshuizen- project Zeeland. Het verslag wordt aangeboden in het stad huis in het Zeeuws-Vlaamse Hulst. Advertentie Vroeger wist u hem ie vinden hi j Hanse Verbeek Makelaardij. En nu, nu vindt u hem bij Driekleur Makelaars, samen met Joop Ribbcns. Dubbel ervaring, dubbel visie, dubbel zo slagvaardig. Een (h)ccht team... driekleur makelaars Havenpark 40 's Landskamcr. Zierikzee Tel. 0111 416888 Maas. Hij had het nodige mate riaal meegenomen om de leer lingen van de groepen 1 en 2 al les te vertellen over brand, brandpreventie en brandwon den. Hoogtepunt van de 'brandweerles' was een ritje door het dorp aan boord van de brandweerwagen. Speels Van der Maas weet inmiddels hoe hij een dergelijke brand weerles in moet kleden. ,,Je moet het natuurlijk aanpassen aan de leeftijd van de kinde ren-. Als we voorlichting geven aan de hoogste groepen bij voorbeeld, dan komen die naar de brandweergarage en dan la ten we bijvoorbeeld ook zien hoe de knipschaar werkt en wat voor materiaal we alle maal hebben". Van der Maas legde allereerst aan de hand van dia's uit wat vuur is, hoe het ontstaat en wat de gevolgen ervan kunnen zijn. ,,Dan leg ik bijvoorbeeld ook uit hoe gevaarlijk het is om met lucifers te spelen, maar ik zeg ook tegen de kinderen dat ze op Moederdag niet moe ten proberen om met een gloei ende pot thee de trap op te lo pen naar de slaapkamer van moeder. Want als je die hete thee over je handen krijgt, krijg je geen brand, maar wel brandwonden", aldus de brandweercommandant. Hij drukte de kinderen verder op het hart dat de keuken het domein is van volwassenen en niet van kinderen. Hij wees. hen op de gevaren van pannen op het vuur en de nare gevol gen die het kan hebben als je zonder een doekje of een oven- want een hete pan aanraakt. Ook het gevaar van kaarsen en kaarsvet kwam aan bod. Voorlichting op scholen heeft volgens Van der Maas zeker zin. ,,Ik denk dat als iemand van de brandweer zegt dat je voorzichtig moet zijn met vuur dat meer indruk maakt dan wanneer de ouders dat zeggen. Ik ga ook altijd in uniform naar de scholen en dat maakt vtoch wel indruk". Verder werd gereageerd op vragen van kin deren. ,,Echt veel vragen heb ben die kleintjes niet", vertelt Van der Maas. ,,Wat ze bijvoor beeld wel willen weten is wat je moet dogn om bij de brand weer te komen". De Duivelandse brandweer is met enige regelmaat ook te gast op .de scholen in de ge meente om het ontruimings plan te testen. Als er echt brand uitbreekt op een school is het volgens Van der Maas van het grootste belang dat leerkrachten én leerlingen we ten wat ze moeten doen om zichzelf in veiligheid te bren gen. ,,Tot nu toe zijn die oefe ningen altijd heel goed verlo pen", aldus Van der Maas. iVILHELMINADORP - Op ini tiatief van wandelcomité Kasporgo wordt zaterdag 10 februari in Wilhelminadorp een snertwandcltocht gehou den. De wandeltocht begint om 13.00 uur bij café 't Hoekje en gaat over vijf, tien of vijftien kilometer. Aan de wandeling is als traktatie een kop warme erwtensoep verbonden. Be langstellenden die aan het eve nement willen deelnemen kun nen voor nadere informatie telefonisch contact opnemen via 0113-227179 driekleur verzekeringen Carlstraat I Scharendijke iel. 01II 671460 Derde editie Midwinterfeest De dansvloer in het Ouioerkerkse dorpshuis stroomde al snel vol bij de klanken van gelegenheidsorkest het Maarten Bruynes Combo. (Foto: Marijke Folkertsma) OUWERKERK - ,,Er wordt nu al aan ons ge vraagd wanneer het Midwinterfeest gehouden wordt. Het begint dus al een beetje naam te krijgen. Daar ben ik heel blij mee". Rob Vail- lant en Hans de Jonge van het Cocktail Combo zijn de drijvende krachten achter het Midwin terfeest. De derde editie van het muzikale eve nement kreeg zaterdagavond zijn beslag in het dorpshuis in Ouwerkerk. Gezelligheid. Dat staat voor Vaillant en De Jonge voorop bij het Midwinterfeest. ,,De opzet is eigenlijk onveranderd gebleven", vertelt Vaillant. ,,We hebben drie jaar geleden als amusementsband op Schouwen-DuiveJand de kop pen bij elkaar gestoken, omdat wij vinden dat er erg weinig aandacht is voor de amuse mentsmuziek. Er worden praktisch geen ouderwetse dansavonden meer gehouden. Voor de mensen die gewoon ge zellig willen dansen en muziek willen beluisteren gebeurt er erg weinig op Schouwen-Dui- veland". Bruiloften Amusementsbands als het Cocktail Combo - waar Vail lant deel van uitmaakt - zijn eigenlijk alleen te horen op bruiloften, partijen en diner dansants, kortom: speciale ge legenheden. ,,Het is een genre muziek voor een heel breed pu bliek", stelt Vaillant vast. ,,En wij proberen ook zoveel moge lijk de mode in de muziek te volgen. Wij hebben zelf bij voorbeeld ook house-nummers op het repertoire". Het repertoire wordt door amusementsbands vaak aan gepast aan het-publiek. Als het merendeel van het publiek uit ouderen bestaat wordt house meestal niet zo op prijs ge steld. Zijn er veel danslustigen onder het publiek, dan wordt de nadruk gelegd op dansbare muziek en is er behoefte aan een pauze voor de dansliefheb bers dan wordt het rustiger deel van het repertoire aange boord. Kort gezegd komt het er voor de amusementsbands altijd op neer dat ze ingehuurd worden en dat degene die hen inhuurt bepaalt welke muziek er ge speeld wordt. ,,De ene bruiloft is de andere ook niet. Soms zijn er heel veel toneelstukjes en sketches en zo en moeten wij alleen de pauzes opvullen, maar het komt ook wel voor dat wij de complete avond moeten verzorgen", al dus Vaillant. „Daarom is het voor ons ook leuk om zo'n feest als het Mid winterfeest te verzorgen. Nu zijn wij eens een keer vrij om te spelen wat we willen en de mensen die komen'hebben er bewust voor gekozen om naar ons te komen luisteren en op onze muziek te dansen", aldus Vaillant. In de drie jaar dat het Midwinterfeest nu oud is heeft hij ervaren dat vooral de dans liefhebbers af komen op het Midwinterfeest. „We mikken in feite "op pu bliek van heel Schouwen-Dui- veland, maar in de praktijk is het vaak zo dat relatief de meeste bezoekers uit het dorp komen waar het feest gehou den wordt". Het bijzondere aan het Midwinterfeest is dat het niet om de winst gaat. „We spelen allemaal voor nop", al dus Vaillant. „Ik vind het hart stikke leuk dat dat anno 1996 nog steeds kan". Wat volgens Vaillant ook tekenend is voor de sfeer onder de organisato-. ren is dat het Delta Combo, dat eigenlijk al een poosje niet meer bestaat, voor het Mid winterfeest toch weer de in strumenten uit het vet heeft gehaald. Goed doel Wel wordt voor het Midwinter feest een entreeprijs geheven, maar dat geld gaat niet naar de deelnemende bands. Elk jaar wordt een goed doel gezocht in de omgeving waar men speelt. Voi'ig jaar werd het Midwin terfeest gehouden in Brou wershaven en toen ging de op brengst naar het Streek- en Landbouwmuseum in Drei- schor. Dit jaar was er een che que van 450 gulden voor sport vereniging Ouwerkerk. Wethouder W. P. Stouten van Duiveland noemde het Mid winterfeest in een korte openingstoespraak een uniek evenement voor Schouwen- Duiveland. „Daarom ben ik heel blij dat er ondanks het slechte weer toch zoveel men sen gekomen zijn", aldus de wethouder. „Voor Ouwerkerk - dat zelf elk jaar een Midzo mernachtfeest organiseert - is dit Midwinterfeest een heel nieuw fenomeen". Hij toonde zich zeer ingeno men met de financiële steun van de organisatoren van het Midwinterfeest aan sportver eniging Ouwerkerk. „Die kun nen de centjes goed gebrui ken", aldus Stouten. Hij overhandigde de cheque die hij van Vaillant kreeg op zijn beurt aan Ou.werkerk-voorzit- ter O. Verwest. De muziek tijdens het Midwin terfeest werd verzorgd door achtereenvolgens het Maarten Bruynes Combo, het Delta Combo en het Cocktail Combo. RENESSE - Op de Vroonweg tussen Renesse en Haamstede werden vrijdag twee personen auto's zwaar beschadigd door een aanrijding, die plaatsvond op het door ijzel glad gewor den wegdek. Een 28-jarige man uit Vlissin- gen, die vanuit Haamstede in de richting Renesse reed raak te met zijn auto in een slip en kwam daardoor op de linker weghelft terecht. Daar kwam zijn voertuig frontaal in bot sing met de auto van een 49-ja- rige vrouw uit Renesse, die in de richting Haamstede reed. Beide voertuigen werden zo zwaar beschadigd dat ze moes ten worden weggesleept. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. SCHARENDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie een 26-jarige man uit Scharendijke aan, om dat hij een auto bestuurde ter wijl hij te veel alcoholhouden de drank op had. De man werd aangehouden op de Elkerzeeseweg. Bij controle met behulp van de ademana lysetest bleek dat hij 515 ug/1 alcohol in zijn lichaam had, terwijl maximaal 220 ug/1 is toegestaan bij het besturen van een auto. De Scharendijke- naar kreeg een rijverbod en wordt opgeroepen om zich voor de rechter in Middelburg te verantwoorden voor zijn ge drag. Advertentie In Zierikzee! Ja maar, hij zat toch in Scharendijke? Ja, ook. Nu opereert hij vanuit het Driekleur-kantoor in Scharendijke en het nieuwe kantoor in Zierikzee. In onroerend gocd- betniddeling, taxaties en verzekeringen. fcdMfc Iffp driekleur makelaars Havenpark 40 Carlstraat 1 Zierikzee Scharendijke 0111 416888 0111671460 Je moet het een beetje speels brengen Op zijn vertrouwde stek in Scharendijke. Niet meer onder de naam Ribbens Stadhouders maar onder de naam Driekleur Verzekeringen. Een bredere organisatie waar kwaliteit nog beter tot zijn recht komt. Natuurlijk kunt u ook mei hem afspreken in het Driekleur kantoor in Zierikzee OOSTERLAND - 'Brand op de Oosterburcht in Oosterland' klonk het vrijdagmiddag via de pieper van brandweercommandant H. van der Maas. Gelukkig was er niet echt brand, maar maakte de pieperoproep deel uit van de brandweerles die Van der Maas samen met enkele brand weercollega's verzorgde op de Oosterlandse basisschool. Het geven van voorlichting op Duivelandse brandweer. Meestal op verzoek van de scholen is niet nieuw voor de „Nee, dat doen we al jaren. scholen zelf", vertelt Van der Brandweercommandant 11. van der Maas nam manschappen én blusmaterieel mee naar De Ooster burcht. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3