Miranda Weyermans heeft paard in Bruinisse beste onder controle (G RA Ml Scaldina behaalt perfecte score SPORT U Japanner Noake wint 500 meter op WK ill Van der Wielen Schaatsen in Renesse Cursus Tapen Tafeltennissers op koers voor titel Ondanks misslagen snelle tijden voor Ritsma en Postma Derde plaats voor Mariska Slager Bruse Boys bijna rond met nieuwe trainer VRIJDAG 2 FEBRUARI 1996 NR 25919 7 MIDDELHARNIS - Leon van der Wielen uit Zierikzee heeft woensdagavond een schaats- marathon in Middelharnis op zijn naam geschreven. Op het natuurijs van Goeree-Over- flakkee bleef hij Paul Keenen uit Spijkenisse en Corné Le- poeter uit Wemeldinge net voor. Achter het drietal legde ex- Zierikzeeënaar. Marcel de Looff beslag op de vierde plaats. Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede leverde een uitstekende prestatie. Hij ein digde als zesde in een veld van 42 starters. Piet van der Aar- sen en Cor Muller, beiden eveneens uit Burgh-Haamste- de, eindigden respectievelijk als dertiende en vijftiende. RENESSE - In verband met het veertigjarig bestaan van ijs- vereniging Renesse worden er de komende dagen enkele acti viteiten gehouden op de ijs baan aan de Laone in Renesse. Voor vrijdagavond staat voor iedereen boven 16 jaar een zo genaamde alternatieve elfste dentocht op het programma. Naast schaatsen moeten de deelnemer zich ook bedreven tonen in het klunen. Zaterdag middag worden er wedstrijden voor de jeugd georganiseerd en maandagavond komen de Zeeuwse licentiehouders aan de start voor een marathon. Tijdens de wedstrijden is de toegang tot de ijsbaan gratis. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad start op dinsdag 20 februari met een korte cursus (twee avonden) Tapen en Ban dageren in ontmoetingscen trum Het Zuiderbaken in Mid delburg. De cursus omvat een tweetal avonden waarin zowel theore tisch, maar vooral praktisch de preventieve tapemethode wordt behandeld. Het verschil tussen tapen en bandageren, het verschil tussen preventief en therapeutisch tapen en de verschillende soorten tapes en bandages komen uitgebreid aan bod. Deze cursus staat open voor technisch sportkader, verzor gers, begeleiders en verder alle geïnteresseerden die kennis willen vergaren over het ta pen. De eerste avond zal van start gaan om 19.30 uur. Aanmelden voor 16 februari bij Patrick Vader (0118-640700) of schrifte lijk via Postbus 8073, 4330 EB Middelburg. Hans Volkeri (links) en Michel Holm in actie tijdens de dubbelpartij (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Het eerste tafeltennisteam van Scaldina heeft gisteren ook de tweede competi tiewedstrijd van het nieuwe seizoen gewonnen. speelt één keer tegen de drie te genstanders- en twee spelers spelen een dubbel, zodat een aantal van tien partijen wordt bereikt. Hans Volkeri was gis teren het snelste klaar. Hij liet het tegen Betsie Stroo (21-16 In het gebouw aan de Raam straat in Zierikzee werd een perfecte score bereikt. De re serves van Big Smash werden met 10-0 ingemaakt. Een tafeltennisteam bestaat uit drie personen. Iedereen 21-17), Klaas de Buik (21-12 21- 6) en Ria van Maldegem (21-12 21-16) geen enkele keer op een driesetter aankomen. Michel Holm en Cor Smalheer hadden wat langer nodig om hun tegenstanders op de knieën te krijgen, maar won nen uiteindelijk vrij eenvou dig hun partijen. In de dubbel toonden Volkeri en Holm zich in drie sets de betere van De Buik en Stroo. Met de zege blijft Scaldina op koers voor promotie naar de eerste klasse. In de najaarscompetitie ein digde de ploeg als tweede en dit keer zijn de spelers er op ge brand om te promoveren. Ko mende dinsdag kan de zege reeks een vervolg krijgen als Scaldina de uitwedstrijd tegen Scaldina moet spelen. INZELL/ZIERIKZEE - Rintje Ritsma is het we reldkampioenschap schaatsen voor all-roun ders in het Duitse Inzeil goed begonnen. De re gerend wereldkampioen kwam ondanks enkele misslagen tot een tijd van 37.73 op de vijfhon derd meter. Van de favorieten reden alleen de Japanner Noake en landge noot Postma sneller. Noake won de vijfhonderd meter in 37.10 seconde. Postma legde de afstand af in 37.59. Martin Her sman opende na honderd me ter in 10.18 maar kwam met zijn tijd van 38.06 niet hele maal in de buurt van de top pers. Oud-wereldkampioen Sighel stelde teleur met een tijd 38.08. In Heerenveen, tijdens het EK werd hij nog derde op deze af stand. Faustos de Marreiros, een in Nederland wonende Portugees nam voor zijn land voor het eerst aan het WK deel. In het algemeen klassement zal hij met een tijd van 41.11 seconden geen rol van betekenis spelen. De 'Belg' Bart.ye.ldkamp leek niet tevreden met' zijn tijd van 39.36. De stayer liep een te gro te achterstand op om in het al gemeen klassement nog een rol van betekenis te spelen. Belangrijkste uitslagen 500 meter: 1. Hiroyuki Noake 37.10, 2. Ids Postma 37.59, 3. Rintje Ritsma 37.73, 4. Davide Carta 37.80 en Keiji Shirahata 37.80. De loting voor de 1500 meter bij de dames, die morgen voor deze afstand aan de start ko men is inmiddels bekend. De indeling luidt als volgt: le rit: Tabata - Warnicke, 2e rit: Pech- stein - Thomas, 3e rit: De Jong - Niemann, 4e rit: Uehara - Bec ky Sundstrom, 5e rit: Hunya- dy - Dascalu, 6e rit: Tonsberg - Nozaki, 7e rit: Tama Sundstr om - Belci, 8e rit: Konstantino- va - D'Andrea, 9e rit: Liepa - Antal, 10e rit: Bazjanova - Hordobetiu, 11e rit: Christina Schon - Zijlstra, 12e rit: Luse - Simionato, 13e rit: Wasilewska - Ionescu, 14e rit: Vysokova - Klyga. BRUINISSE - Miranda Weyermans met Djuck is met 188 punten winnaar geworden van het dressuurconcours van vereniging Westelijk Schouwen. In de Zl-klasse bleef ze Tjarda van de Wal met Handsom (184 punten) nipt voor. Marian Jumelet werd met Albert H. laatste in een veld van vier deelnemers. Zij reikte even wel toch tot een totaal van 173 punten. In de Z2- klasse ging de eerste plaats naar Irma van Nie- dek met Gustafson. Een Schouws succesje was er voor Jolanda Bevelander. In de klasse M2 bij de pony's werd'zij eerste met Sheila. Toch was haar optreden onvol doende voor een winstpunt. Hetzelfde gold voor Bedette van de Zande. Zij haalde in de categorie E in de klasse M2 met Gondi 157 punten. Mariska Slager uit Brouwers haven haalde in de klasse L bij de paarden een keurige derde plaats. Met haar warmbloedi ge merrie Dominique kwam Slager tot een totaal, van 165 punten, wat haar een winst punt opleverde. Het was voor Slager de eerste wedstrijd in de L-klasse. Ze is pas gepromoveerd vanuit de B- klasse. ,,In de L is de jury een stuk strenger. Maar ik krijg in middels les en hoop nog zo hoog mogelijk te komen. Het liefst zou ik eens Z-klasse gaan rijden." De derde plaats zegt de 16-jari- ge amazone niet veel. „Per soonlijk vind ik het winstpunt belangrijker. Ik doe het niet voor de beker. Al§ ik eerste zou worden met 159 punten, dan zou ik toch balen." Mary Korsman verscheen voor het eerst sinds maanden weer eens in de ring. Ze had het idee dat ze haar proef met Gitan goed had volbracht. De jury zag er echter geen winstpunt in. ,,Als je denkt dat het goed gaat, kan de jury er toch heel anders over denken. Je kunt wel een goed gevoel hebben over een oefening, maar wat je voelt, ziet de jury niet." Voor Korsman hoeven de in- doorwedstrijden niet zo. ,,Je mist de gezelligheid die je bij buitenwedstrijden wel hebt. Dan neem je een deken mee en gaat met zijn allen op het gras zitten. Nu ga je rijden en ben je in een uurtje thuis." Pony's klasse Ml categorie AB/C en D/E: 1. Marriet Kos ter, Julia, Zuid-Beveland, C, 150. Jeanine Heystek, Laika, Zuid-Beveland, D, 160. Pony's klasse M2: 1. Jolanda Bevelander, Sheila, Schouwse Ruiters, C, 150. 1. Bedette v. d. Zande, Gondi, Schouwse Rui ters. E,157. Pony's klasse Z1 categorie D/E: 1. Chantal de Rooy, Do- ronto, Zuid-Beveland, E. 177. Paarden klasse Zl: 1. Miranda Weyermans, Djuck, Schelde- stad, 188; 2. Tjarda v. d. Wal, Handsom, Sasruiters, 184; 3. Eppo Roovers, Lesly, Paarde bloem, 182; 4. Marian Jumelet, Albert H, Sasruiters, 173. Paarden klasse ZZ: 1. Irma van Niedek, Gustafson, Sasruiters, 184; 2. Annelies Goudriaan, Esprit, Oranjeruiters, 182. Paarden klasse B: 1. Wanda Prins, Karine, Sasruiters, 172; 2. Beatrijs Rijken, Jolimba, Gouwe Reyers, 171; 3. Petra Groenewege, Equador, Een- drachtruiters, 162; 4. Co Quar- tel, Helma, Schouwse Ruiters, 159. Pony's klasse B categorie D/E: 1. Joost van Bussel, Belle Noir, Paardebloem, 160; 2. Rozema rijn Blokland, Sacha, Sasrui ters, 153; 3. Linda Janssen, Jo vial, Weelruiters, 153. Pony's klasse L categorie D/E: 1. Thamar Zweistra, Jona, Oranjezon, 171; 2. Suzanne Rootman, Eendrachtruiters, 165; 3. Benny Melse, Fosco, Oranjezon, 164. Paarden klasse L: 2. Meike Roovers, Kokette, Paarde bloem, 167; 3. Mariska Slager, Dominique, Westelijk Schou- Marian Jumelet viel met Albert H. niet in de prijzen. (Foto: Joop van Houdt) wen, 165; 4. Nicole Vanbessen, Fatouche, Scheldestad, 161* Paarden klasse Ml en M2 (in hand): 1. Elles Koole, Jaszeck, Zuid-Beveland, 2. Jacqueline Evertse, High Society, Weel- ruiters. 164; 3. Eppo Roovers, Gabriel, Paardebloem, 161; 4. Margreet. v. d. Weele, Desiree, Westelijk Schouwen, 152; 5. Eline Struyk, Innocent, Schouwse Ruiters. 151. Niels Gebraad BRUINISSE - Bruse Boys voert morgen een laatste bespreking met de nieuw aan te stellen trainer. Naar alle waarschijnlijk heid bereikt de club dan een akkoord met Alex van Keulen. Van Keulen, postbode van beroep, zou bij Bruse Boys de opvolger moeten worden van de vertrekkende coach Theo Moerland. Morgenochtend vinden de laatste besprekingen plaats De aan te stellen trainer praat dan nog met het be stuur en een afvaardiging van de spelers. Aansluitend speelt Bruse Boys een oe fenwedstrijd tegen Wemel dinge. Dit duel dat gespeeld wordt in Bruinisse begint om 13.00 uur. 1 1 Vrijdag 2 februari Biljarten Zierikzee, Biljartcentrum, Zeeuws kampioenschap driebanden. Finales op zondag. Ooltgensplaat: Finale vierde klas Bandstoten. Dammen Zierikzee, UW-gebouw: Interne competitie damclub Zierikzee. Volleybal Uitwedstrijd: 19.30 uur: Ekspalvo 5 - Kwiek heren 1. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede: SRC Westerschouwen, damescompetitie: 19.00 uur: Crosshead - Airpack, 19.40 uur: Corneliastichting - De Banjaard, 20.20 uur: Firecontrol - Egelantier. Zaterdag 3 februari Biljarten Zierikzee, Biljartcentrum, Zeeuws kampioenschap driebanden. Ooltgensplaat: Finale vierde klas bandstoten. Voetbal Heinkenszand: Oefenwedstrijd 14.30 uur: Heinkenszand-WIK. Colijnsplaat 14.30 uur: Colijnsplaatse Boys-SKNWK. Kruinin- gen 13.00 uur: Bruse Boys-Wemeldinge. G-voetbal Burgh-Haamstede, SRC-Westerschouwen 10.00 uur: Zaalvoetbal toernooi G-voetbal. Handbal Uitwedstrijden: 13.45 uur: Atomium - Nutsspaarbank Delta Sport WLP en Atomium 2 - Nutsspaarbank Delta Sport WLP. Korfbal Uitwedstrijden: 10.45 uur: Togo B-All-Ready B, 14.15 uur: Seolto C-All-Ready C. Schaken Zierikzee, UW-gebouw 13.00 uur: Zierikzee I -Terneuzen II. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak: 9.00 uur: Veertiende Putters/Kris- talijn volleybaltoernooi met onder meer de teams van Boekhan del De Vries, WEA/MEVO'80, Fennet/De Zandsnor, Allegaartje BW (Allen Zierikzee), De Stulp en Stray er uit Noord welle, IBD uit Noordgouwe. Uitwedstrijden, 11.30 uur: DVO - Kwiek meisjes B, 12.30 uur": Alexandria'66 - Kwiek meisjes A, 12.45 uur: YUM 4 - Kwiek He ren 2,13.30 uur: Schovocomca 2 - Kwiek jongens B, 15.15 uur: Ber- kel - Kwiek meisjes C, DVO - Kwiek dames 1. Atak'55 - WEA/MEVO'80 1, Rowido 2 - WEA/MEVO'80 2, Rowido 3 - WEA/MEVO'80 3, Ervea 3 - WEA/MEVO'80 dames, IBIS - WEA/MEVO'80 Jongens A. Zondag 4 februari Biljarten Zierikzee, Biljartcentrum, Zeeuws kampioenschap driebanden. Handbal Uitwedstrijden: 13.50 uur: Oliveo - Nutsspaarbank Delta Sport HJB, 15.00 uur: DWS - Nutsspaarbank Delta Sport. Maandag 5 februari Schaken Zierikzee, UW-gebouw, 19.45 uur: Interne competitie Schaak club Zierikzee. Tennis Goes/Kapelle: Zeeuwse indoor-districtskampioenschappen BI, B2, Cl, C2, Dl, 14 D2, 17 en veteranen. Dinsdag 6 februari Tennis Goes/Kapelle: Zeeuwse indoor-districtskampioenschappen BI, B2, Cl, C2, Dl, 14 D2, 17 en veteranen-. Voetbal Oefenwedstrijd: 19.00 uur: DBGC-SKNWK. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen, 19.00 uur: Fennet Boys -Trinity, 19.40 uur: Stichting Blind Van Vossen - ZV Haamste de, 20.20 uur: Vanity - In de Warre, 21.00 uur: Neffen d'Eule - Schults Schilders. Woensdag 7 februari Schaken Zierikzee, UW-gebouw 20.00 uur: Zierikzee II - Middelburg IV, Zierikzee 3 - Scheve Toren. Tennis Goes/Kapelle: Zeeuwse indoor-districtskampioenschappen BI, B2, Cl, C2, Dl, 14 D2, 17 en veteranen. Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onderdak, 20.10 uur: Kerkwerve - PTT, Toren Boys - WIK, 20.50 uur: De Keien - Stella Boys, Gouwe Geit - Sport - huis ZZ, 21.30 uur: 't Marktje - Bijmakelaardij, Egelantier - Sa- man Boys, 22.10 uur: Zeelandia I - Café 't Oekje, Trinity - Sport- surf Jonker. Donderdag 8 februari Tennis Goes/Kapelle: Zeeuwse indoor-districtskampioenschappen BI, B2.C1.C2.D1,14 D2.17+ en veteranen. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. SRC Westerschouwen, 19.00 uur: Mercedes Boys - Delta Warenhuis. 19.40 uur: AZCI - De Stulp, 20.20 uur: Pi- galle - AZC II, 21.00 uur: VAW - Velocitas.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7